Rotary roteract kulübleri nedir ne değildir
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 13 Ağustos 2020, 02:49:49


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Rotary roteract kulübleri nedir ne değildir  (Okunma Sayısı 1266 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« : 19 Eylül 2017, 01:40:00 »

Ülkemizde de olan rotary kulübleri hakkında bilgisi olan kandaşlarım var mı ? Bunlar kimdir necidir ne ayaktır bilgilendirirse sevinirim
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tan Hu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 611« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2017, 13:25:19 »

1905 yılında kurulan ve dünya üzerindeki hizmet kulüplerinin ilki olan Rotary' nin kısa tarifi şöyledir :

"Rotary, yeryüzünde barış ve iyi niyetin kurulmasına yardımcı olmak bütün mesleklerde yüksek ahlak standartlarını teşvik etmek ve dünya çapında örgütlendiği bir hizmet kuruluşudur".Rotary' nin hizmet ideali, "Kendinden Önce Hizmet" olarak tanımlanır. Bu anlayış tüm Rotaryenlerin ortak tavrı olurken, dünya çapında insanları ortak amaçlar çerçevesinde bir araya getirir. Rotary Kulüplerinin üye profili, bulundukları bölge ve ülkedeki temsil edilen iş ve mesleklerin bir yansımasıdır. Kulübün her üyesi, farklı bir mesleği temsil etmektedir. Rotary' nin bu yapılanma biçimi sorunlar üzerine üretilen düşüncelerin, toplumun her kesimini kavrayabilmesi ve hizmetin toplumun tüm katmanlarına yayılabilmesini sağlamak içindir.

Rotary, dört temel ilkeye dayanmaktadır;

-Üyeler arasında dostluğu geliştirmek
-Hizmet etme fırsatlarını çok yakından incelemek,
-Hizmet idealini kişisel yaşantımızı vurgulamak
-Karşılıklı anlayışı ve uluslararası ilişkileri geliştirmek

"KENDİNDEN ÖNCE HİZMET"

İngilizcesi "Service Above Self" olan ve Türkçeye yukarıda yazıldığı gibi tercüme edilen deyiş bugün için Rotary'nin en önemli sloganı olmuştur.

Tarihsel olarak bu slogana kadar benzer deyişler kullanılmıştır. 1911 yılında Portland, Oregon ABD de yapılan 2, Rotary Konvansiyonunda "He Profits Most Who Serves Best - En İyi Hizmet Eden En Çok Yararlanır" sözü benimsenmişti. Sözün orijinali Art Sheldon isimli bir Şikagolu Rotaryene aittir. 1910 yılında yaptığı bir konuşmada "Dostlarına en iyi hizmeti veren en çok kazançlı çıkar" demekteydi.

Minneapolis, Minnesota ABD Rotary Kulübü Başkanı Ben Collins bir Rotary kulübü kurmanın en uygun yolunun kendi kulübünün benimsemiş olduğu "Kendin Değil Hizmet Önemlidir" prensibini kabul etmekten geçtiğini ifade etmiştir.

1950 Detroit Rotary Konvansiyonunda bu sözler birleştirilerek "Kendinden Önce Hizmet" halini almıştır.

1989 Yasama Konsey Toplantısında bu söz tüm dünyada Rotary Sloganı olarak kabul edilmiştir.

Yukarıdaki bilgiler kendi resmi web sitelerinden alınmıştır.

Bir avuç laylaylom söz….

Bu gruplar ile Üniversite’nin 2.sınıf döneminde tanıştım. Genelde Üniversitelerin Mühendislik birimlerinde Makine Mühendisliği Bölümlerinde faaliyet gösterirler. Amerikan sisteminin savunuculuğunu yapmak üzere akademik kadrolarında hizmet eder ve istibdadı olan öğrenciler üzerinde yoğunlaşırlar. Aralarına giriş gönüllülük esasına göre düzenlenir gibi gözükse de ilk ışığı bu rotaryanlar yakmaktadır. Maddi destekler ile öğrencileri kendi düşünce sistemlerine çekerler. İlkeleri “düşünce, değişim, ahlak yasaları ve hizmet sistemi” üzerine kuruludur. (Bu ilkelerin alt yapısında kendi sınıf sistemlerini yaratmak yer almaktadır)

Çevrelerinde bulunan iş adamları ile birtakım kurallar, roller, kaynaklar gibi belli amaçlar doğrultusunda tasarlanmış, farklı, birleştirilmiş ve birleştirici çıkar ve amaçlara hizmet eden düzenlemeler aracılığıyla faaliyetler yürütürler. Toplumun bütün üst kesimleri ile alışverişte bulunarak gönüllü hizmet hareketi yaratmaya çalışırlar. Irk, Soy, Kan, Devlet ve İnanç gibi hiçbir ilkeleri yoktur. Dünya vatandaşlığı kavramını savunurlar. Bana göre uluslararası düşünce ve sermaye kuruluşlarına “Bilgi Hizmeti” sunmaları temel amaçlarını teşkil ediyor.

Rotary Kulüpleri, toplumun değişmekte olan ihtiyaçlarına cevap verecek çalışmalar yaptıklarını; bu kapsamda, hizmet çabalarını çevre sorunları, okuma-yazma, açlık ve korunmaya muhtaç çocuklar gibi acil hususları ele alacak şekilde genişlettiklerini iddia etmektedirler.

Şayet Lisans eğitimim döneminde aralarına katılmış olsaydım (ki teklif aldım) şu an bu grubun ihtiyaçlarına hizmet ediyor olarak Akademisyen seviyesinde çalışmalar yürütüyor olacaktım.

Tan Hu
19.09.2017
turkcuturanci.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2017, 14:20:09 »

İşte bu kimseler ancak toplantılarını beş yıldızlı, yedi yıldızlı, boğaz manzaralı yerlerde yapmaktalar. Sözde Atatürkçü olup, Türkiye'deki eğitim sistemini kuvvetlendirmek üzere dernek yahut vakıf adı altında kendi varlıklarını ve kişisel çıkarlarını sevenlerin buluştuğu, milli bilinci işlemez kılarak, yabancı fikirli kimselerin gizli kolunca yönetilmektedir. Geçmişte İngiliz Muhipler Cemiyeti, İngiliz Dostları Derneği vardı.

Atatürk dikkat ve uyanıklık sağlanabilecek kimi noktaları belirtmiştir. Milli varlığı sona ermiş sayılan büyük bir milletin, bağımsızlığını nasıl kazandığını, bilim ve tekniğin en son ilkelerine dayanan milli ve çağdaş bir devleti nasıl yeniden dirildiğini Türklük düşmanlarına göstermiştir. Yüzyıllardan beri çekilen milli yıkımların yarattığı uyanıklığı ve sevgili vatanın her köşesini sulayan asil kanların karşılığı olan 'Bu sonucu Türk Gençliği'ne emanet ediyorum' diyerek önemle ifade etmiştir.

Ey Türk Gençliği,

Birinci görevin, Türk bağımsızlığını,

Türk Cumhuriyeti'ni sonsuza kadar korumak ve savunmaktır.

Varlığının ve geleceğinin tek temeli budur. Bu temel, senin en değerli hazinendir.

Gelecekte de, seni bu hazineden yoksun bırakmak isteyecek iç ve dış düşmanların olacaktır.

Bir gün, bağımsızlık ve Cumhuriyeti savunma zorunluluğuna düşersen, göreve atılmak için, içinde bulunacağın durumun olanak ve koşullarını düşünmeyeceksin.

Bu olanak ve koşullar çok elverişsiz bir nitelikte görünebilir.

Bağımsızlık ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada benzeri görülmemiş bir zaferin temsilcisi olabilirler.

Zorla ve aldatmaca ile sevgili vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve ülkenin her köşesi bir fiil olarak ele geçirilmiş olabilir.

Bütün bu koşullardan daha acıklı ve daha korkunç olmak üzere, ülkenin içinde iktidara sahip olanlar aymazlık ve sapkınlık ve hatta hainlik içinde bulunabilirler.

Hatta bu iktidar sahipleri, kişisel çıkarlarını istilacıların siyasi emelleri ile birleştirebilirler.

Ulus, yoksulluk ve sıkıntı içinde yorgun ve bitkin düşmüş olabilir.

Ey Türk geleceğinin evladı!

İşte, bu durum ve koşullar içinde bile görevin,

Türk bağımsızlık ve Cumhuriyetini kurtarmaktır!

Muhtaç olduğun güç, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #3 : 19 Eylül 2017, 15:24:23 »

Ayrıca,

Lions ve Rotary klüplerine üye olanlar basit bir dernek üyeliği olmadığını bilirler.

Masonların önemsedikleri ise Tekris denilen töreni yaşamaktır. Masonluğun 'Tekris törenini yaşamışlık, gönül gözünü açmak' olduğu düşünülür.

Mantık 'O bir defa açıldı ise, her zaman açık kalır' dır. Bu mânâda Masonluğun ömür boyu sürdüğü söylenir. Lions ve Rotary bir uluslararası hizmet örgütüdür. Masonluk ile hiçbir ilgileri olmadığı söylenir. Fakat Mason olup, Lions ve Rotary klüplerine üye olanların varlığı kabul edilir. Mason dereceleri arttıkça verdiği mesajlar içselleştirilmiş kabul olunur.

Çırağın kalfa olması, kalfanın üstad olması, alınan derecelerin hayata geçirilmesi başka husus, dereceler sembolik anlamda derler. Derneğe üye olduklarını ama mason olmanın verdikleri mücadele olduğunu söyler ve 'mason oldum' demenin çok büyük bir iddia olduğu düşünülür. Farklı farklı masonik sistemler vardır.

Örneğin Mısır sembolleri hepsinde de farklı farklıdır. Ama sembollerinin Mısır yahut Yahudiliğin sembolleri olmadığını, kendi arayışı içinde çok çeşitli semboller geliştirdirdiğini, insanlığın kadim sembolleri olduğunu ifade ederler. Bir kısmı masonluk mabedinde yer alır denir.

Masonluğun sembollerle düşünme, görünen altındaki görünmeyeni arama, sorgulama, bir insanlık mabedi inşası projesinde olduklarını ve daha iyiye, daha doğruya ulaşma yolu diye tanımlarlar. Bütün insanların kardeş olduğu idealini büyük bir kutsiyetle taşırlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2017, 18:46:58 »

Nedir ki,

Siyonist Hıristiyanlar (Evangelist), Amerika'da bunlar 325 milyon nüfusun 110 milyonu Evangelist Hıristiyandır.

Bunlar özellikle Hz. İsa'nın 2020 - 2030'lu yıllarda bu coğrafyaya geleceğini, kabala, tevrat, talmut için Dicle Hıristiyanlık özellikle Evangelist Hıristiyanlar için, Fırat, öte taraftan Amik Ovası, Şam ve Kudüs  bu hedefle nihayetlenen sözde büyük kıyamet savaşı bölgesidir.

Küresel çapta politika yönetimi tarafından dünyaya borç dayatılır, devletler borçlu, şirketler borçlu, kamu kurumları borçlu, kişiler borçlu fakat dünyadaki para politikalarını anlamadan, karışıklıktan düzen çıkartma prensibini anlamadan bunlarla mücadele edilemez.

Rotary gibi klüplere dışarıdan bakıldığında uygarca girişim içinde sayanlar çoktur. Asıl çalışmaları sözde fayda yaratarak kişilerin inançlarını, güvenlerini, milli amaçları yıkıcı bir biçimde dayanaksız bırakarak siyasal ve milli olmayan fikirleri yaymaktır. Milli ruhu geliştiren kurumların, fikirlerin engellenmesi ile Türklük için zararlı dernek ve klüpler faaliyetlerini rahatça yürütmektedir. Oysa bu örgütlerin karşısında milli bilincin korunması ve pekiştirilmesi gerekir. Türkleri düşünmek, Türklüğün menfaatlerini sağlamak üzere çalışmak her Türk'ün vazifesidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sahib Giray
Bedizci
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 250


Millet, Vetan, Qırım!


« Yanıtla #5 : 19 Eylül 2017, 21:22:37 »

Ayrıntılı bilgi için Ramazan Kurtoğlu - "Evanjelizm" kitabına bakabilirsin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Büyümek istemeyen bir millet küçülmeye mahkumdur."
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #6 : 19 Eylül 2017, 21:30:05 »

Bilgiler için sağolun kandaşlarım
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.204 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.