PKK Saldırılarından Bahsetmek Süreci Baltalamak Olur Diyenler, Hazırlar mıdır?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 22 Ocak 2020, 12:31:27


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: PKK Saldırılarından Bahsetmek Süreci Baltalamak Olur Diyenler, Hazırlar mıdır?  (Okunma Sayısı 3293 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çiğdem ATSIZALP
Deli Sarı
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.317« : 25 Ağustos 2014, 21:46:09 »

Hafızalarımızı yoklayalım, bu filmi daha evvel izlemiştik. Bundan sekiz, dokuz yıl evvel ABD ve İsrail el altından PKK'yı silahlandırmış, Türkiye durumu farkedince 'biz PKK'yı değil İran kolunu silahlandırdık. Onu da Türkiye'ye karşı değil İran'a karşı silahlandırdık' demişlerdi. Şimdi aynı film farklı bir şekilde sahneye konulmak üzere ve PKK sadece Türkiye sokaklarında değil, dünya nezdinde de meşrulaşmaya, hatta ordulaşmaya başlamakta! Fakat âlemi aptal, kendini çok akıllı sanmak da başa büyük felaketler getirir, onu unutarak! Danimarka’da bir parti çıkıyor, PKK’nın terör örgütleri listesinden çıkarılması gerektiğini, bölgede Batı’nın en iyi müttefiklerinden biri olduklarını söylüyor. Türkiye’de bazıları PKK’nın silahsızlanması ümidiyle beklerken PKK, Avrupa Birliği’ne kendisini silahlandırması çağrısında bulunuyor. Ne yazık ki  değişen dış dengeler örgütün işine yarıyor. PKK, silahsızlanma bir tarafa daha güçlü silahlarla konuşlanıyor ve dışarıda yeni dostlar buluyor.

PKK terör örgütü Kürtlerin doğal ve meşru temsilcisi haline dönerse yani örgüt silahları ile, terör düşüncesi ile sisteme entegre edilmeye çalışılırsa bunun sonu ne olur? PKK saldırılarından bahsetmek süreci baltalamak olur diyenler, sonuca hazırlar mıdır? Teşekkürler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çiğdem ATSIZALP
Deli Sarı
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.317« Yanıtla #1 : 25 Ağustos 2014, 22:01:11 »

PKK yönetiminin isimlerinden Duran Kalkan, Selahattin Erdem mahlasıyla kaleme aldığı yazıda örgütün gençlik yapılanmasına ve son dönem yoğunlaşan yol kesme, otobüs yakma, kepenk kapattırma ve heykel dikme gibi eylemlere eleştiriler yöneltti.

SANKİ HER İŞİ BAŞARDIK DA SADECE HEYKEL KALDI!

Lice'deki heykel krizine gönderme yapan Duran Kalkan "Sanki her işi başardık da sadece o kaldı gibi ortalığa büstler dikiliyor" diyerek, PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'nin öncülük ettiği eylemleri topa tuttu. "Dönemin amacından kopuk olan eylem biçimleri de başarı getirmediği gibi, çoğunlukla ciddi zararlar da vermektedir." diyen Kalkan, çözüm süreci ile yeni bir döneme girilmesine karşın yeni dönemin ruhuna uygun eylem biçimlerinin geliştirilmediğini yazdı.

OTOBÜS YAKMA, KEPENK KAPATTIRMA YOL KESME EYLEMLERİNE SON!

Kalkan "Örneğin zaman zaman İstanbul’da belediye otobüsleri yakılıyor. Şehir merkezlerinde esnafın camları indiriliyor. İkide bir kepenkler kapattırılıyor. Benzeri birçok girişim yaşanıyor. Peki İstanbul’da halkın otobüsünü yakmanın, Kürt şehirlerinde dükkanların camlarını indirmenin, kepenkleri kapattırmanın devrime ve devrimci harekete ne faydası var? Bunların inşa ve direniş döneminin eylem çizgisi olması mümkün mü? Bunlar Hareketin kitle ilişkilerine zarar vermiyor mu? Yine Özgürlük Hareketinin istememesine rağmen, gereksiz yere ikide bir yollar kesiliyor. Sanki her işi başardık da sadece o kaldı gibi ortalığa büstler dikiliyor. Tahkim edilmiş hedefler vuruluyor. Bunların da dönem hedeflerini başarmak bir yana, inşa potansiyelini heder etmeye götürdüğü açıktır." diyerek mesajlar verdiği yazısında provokasyona işaret etti:

NEREDEYSE PROVOKASYON!

"Her ne kadar söylemde yenilik olsa da, plan ve proje eskidir. Plan ve proje eski olunca, uygulanan eylem ve örgüt biçimleri de eski olmaktadır. Dönemin amacından kopuk olan eylem biçimleri de başarı getirmediği gibi, çoğunlukla ciddi zararlar da vermektedir. Neredeyse provokasyon gibi bir durum söz konusu oluyor."

BELLİ Kİ BÖYLE BİR EYLEM ÇİZGİSİ OLMAZ!

"Belli ki böyle eylem çizgisi olmaz, bu doğru değildir. Doğru olmadığı, dönem amaçlarını başarma ile ilgisinin olmamasından bellidir. Dahası çok ciddi zararlar verdiği de ortadadır. Böyle zarar verici yanlışları yaşamanın esas olarak dönem görevlerini omuzlayamamaktan kaynaklandığı açıktır. Bu da yeniyi anlamamaktan, eski alışkanlıkları aşamamaktan ve ciddi yaklaşmamaktan kaynaklanmaktadır. Zihniyet ve irade yetersizliği bunun esas nedenidir. O halde söz konusu yetersizlikleri aşmak, dönemin görevlerini doğru ve yeterli anlayıp esas alarak onları başaran bir eylem çizgisine ulaşmak şarttır."

-alıntı-
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.023


« Yanıtla #2 : 25 Ağustos 2014, 22:03:19 »

Çiçi andam konu baştan sona süreci baltalıyor  Gülümseme Şuna pkk saldırısı değil de pkklıların yanlışlıkla yollara gösteri ve şov amaçlı mayın döşemesi falan dersek daha iyi olur, hem süreci de baltalamamış oluruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çiğdem ATSIZALP
Deli Sarı
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.317« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2014, 22:21:05 »

'haberimiz yoktu, haberlerden öğrendik' diyenlerin vermek istedikleri, 'PKK bir terör örgütü mü, bir sivil toplum kuruluşu mu, yoksa bir çete mi, yahut meşru bir halk direniş gücü mü?' olabilir mi? Yahut PKK'nın Kürtlerin doğal ve meşru temsilcisi haline dönmesi bir rastlantı mıdır?

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Tanrıöğen
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 875


Nur'dan Rıza aldık.


« Yanıtla #4 : 01 Eylül 2014, 15:33:25 »

Bu süreç Türk Milleti için bir algı yönetimi sürecidir.

Türk ordusu şehitler veriyor, güdümlü medya artık analar ağlamıyor haberleri yapıyor. Pkk bir soysuz hainin heykelini dikiyor, apo ile müzakere eden heyetin ismi lazım değil başı paraleller çözümü engelliyor diyor. Türklerin her hareketi faşizm, kürtlerin terörü tehlikeli gerginlik veya provokasyon oluyor.

Bu süreç Türk Milletini kandırarak kurulacak geleceğe ikna etme sürecidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü:Tegin
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.953« Yanıtla #5 : 01 Eylül 2014, 22:30:04 »

 Bir de sürecin Türkiye'nin isteği ile başlaması da sanki "Türkiye yenildi ve pes ederek barış istedi" gibi bir algı oluştu ki en korkuncu da budur. kürtlerin tedirginlik çekmeden istediklerini yapmalarının nedeni, onların da böyle düşünmeleri.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Mergen Kurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.023


« Yanıtla #6 : 01 Eylül 2014, 22:35:02 »

Barış isteyen taviz verip yenilen kişidir. Barış isteyen taraf devlet olduğu için de kaybeden devlettir. Bu kadar taviz boşuna mı veriliyor. Apoşun bir de izletisi çıkacakmış, binlerce şehidin katili televizyondan halka seslenecekmiş. Ne diyelim buna, ulusa sesleniş mi? Terörsitler net şekilde, tarih vererek aponun çıkacağını söylüyor. Bir açılımdır devam ediyor, kimse içini bilmiyor. Süreç süreç süreç. Bahsedersek bundan, ağzımızı açarsak bu süreci baltalamış oluyoruz. Ben Türk' üm diyoruz faşist oluyoruz, beleş elektrik kullananlar da mazlum oluyor. Hak yiyorlar haktan, adaletten, kul hakkından bahsediyorlar. Sonra da ezildik deyip açılım istiyorlar. Talep varmış demek ki açılıma yoksa bu kadar piyasa yapmazdı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
vesilssse kaynar
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 1


« Yanıtla #7 : 02 Eylül 2014, 01:37:13 »

Bu durumu Akp  yaptı  PKK en parlak dönemini yaşamakta yani altın yılını yaşıyor  sıfır terör  ile Hükümeti devraldı  bugüne bakın  gizli gizli görüştü inkar etti  artık etmiyor Halkı alıştıra alıştıra  kabul etme eşiğine getirdi  Şehitlerimizi yakınları hiçe sayıldı  orduyu bitirdi paralel devlet dedi 12 yıl aynı yolda yürüdüler bir yıl öncesine kadar ağlıyarak senin için tehlike kalmadı dön yurduna diğerek  meydanlardan  davet etti PKKile tam bir dosluk içine girerken  bunlarla savaşanları topladılar ya kendi yaptıkları yolsuzluk  inanınki çok büyük  dolaplar dönüyor vede hepsine kılıf üyduruldu o kılıfın adıda torba yasası  gece mesayiye kalıp hallediyorlar ülke inşaat alanına döndü ormanlarımızı katlediyorlar  rant için çok kar ediyorlar  adeta geçim kaynağı olmuş gemicikler ne ile alındı ihaleden aldıkları  PKK hala öldürmeye devam ediyor süreç bozulmuyormu o imralıdaki iti salıp  Meclisede sokacaklar Mecliste zaten dolu yasayıda birlikte yapıyorlar okadar yüz verildiki artık az geliyor astarınıda istiyorlar Bu ülkeyi kimseler bölemez bölmeye kalkan'da olur'ise Atatürk'cü ruhumuz ayaklanır tıpkı Gezi olayı gibi ülke sokağa döküleceğinden eminim Liderler akıllarını başlarına almalıdır yobazlara  hayinlere yem etmeyiz Allah yardımcımız olsun
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.265


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #8 : 02 Eylül 2014, 18:45:43 »

Bu konu hakkinda son dönemnde en ilginc yorum Genelkurmay baskani Necdet Özelden geldi, Sözde baris sürecininden, acilimlardan onun hic bir bilgisi yokmus. Be hey sen orda postan korkulugumusun ve Necdet beyin bir aciklamasini da tuafladim, kirmizi cizgisi varmis, adama sormazlar mi Türk bayragi askeri alandan indirilmesi senin pembe cizgin mi ulan?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 2.089 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.