Olası İç Savaş
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Temmuz 2020, 11:17:04


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Olası İç Savaş  (Okunma Sayısı 5801 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« : 11 Haziran 2014, 01:01:25 »

Kandaşlarım bu bayrak indirme olayı da göstermiştir ki memleketin huzuruna, birliğine yönelik bir saldırı ve tehdit var. Bu tehdit kaçınılmaz olarak bir iç savaşa gidecek. Benim görüşüm bu. Çünkü birileri benim bayrağıma, vatanıma, namusuma göz dikmiş. Görüp görmemezlikten, duyup duymamızlıktan gelinemeyecek bir yere varacak bu işin sonu. Gidişatı küçük bir çocuk bile görür. Sahte birlik laflarıyla salataya dönen kardeşlik masallarıyla sadece süre uzayacak. Yağılar isteğinden vazgeçmiyor ve her gün daha da azıyor. Her gün yeni bir şeyler istiyorlar. Bunun bir sınırı yok.

Maalesef ülkede huzur yok. Kargaşa, savaş istemiyoruz ama iç savaşın olmayacağına da kimse beni inandıramaz. Laflarla hiçbir şeyin çözülmeyeceği kanısından kimse beni uzaklaştıramaz. Bu gidişatın huzurla, barışla sağlanacağı yönünde kimse beni ikna edemez.

Bu sözlerimi okuyan bir yağı veya bir savcı beni iç savaş istiyor, bu savaş çığırtkanlığı yapıyor diyebilir. Herkesin düşündüğünü yazıyorum. Bastırılmış duygulardan uzak, herkesin kabullendiği ama itiraf edemediği bilinçaltındakilerdir bunlar. Ben vaziyeti görüyorum ve onu değerlendiriyorum herkesin yaptığı gibi. Bu yüzden iç savaş da ihtimaller arasındadır.


Olası iç savaş sizin için nedir kandaşlarım, nasıl gerçekleşir neyle sonuçlanır?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #1 : 11 Haziran 2014, 01:13:29 »

Olası iç savaşta iki taraf olmayacaktır. Birçok taraf olacak bunlar da birbiriyle mücadele edecektir. Biz Türkçüler de ayrı bir blokta oluruz ama yalnız olmayız. Yalnız olmayı seçersek bence kaybederiz. Bu yüzden kanı Türk olan herkesi kucaklamalıyız. Bizim gibi düşünmeyen kandaşlarımızla da kargaşada aynı doğrultuda hareket edebiliriz. Sonuçta farklı düşüncelerde olsak da üstün olan düşünce değil, Türk olmaktır.

Hatta Türk soylu olmayanlarla da kısa süreli birlikler olabilir. Kargaşada vatansever olan ve vatanın birliğinden yana olan Türk soylu olmayanlarla da ortaklıklar olabilir. Bu Türk töresine aykırı da değil. Hem Başbuğ Atatürk savaş zamanında diğer ülkelerle kısa süreli ortaklıklar yapmıştır. Bunlardan biri ruslar mesela. Dozu ayarlanmak koşulu ile ortaklıklarda sakınca yoktur. Tabi şüphemizi sıfıra indirgemeden ve arkadan vurulma, ihanete uğrama ihtimalini gözardı etmeden.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KANIKEY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 605


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #2 : 11 Haziran 2014, 01:17:15 »

Bir iç savaş çıkma olasılığı yok, daha çok ticari kaygı nedeniyle  çıkarılan bir kargaşa sonucu böyle soysuzca bir şova dönmüştür. O bölgede ki yamyam kabile reisleri azcık korkutuldu, korkan ezik insanın dayanağı paradır, para tarlalarına girildi ondan tüm bunlar. İç savaş çıkaracak bilinç nerde bunlarda. Ancak  ona buna yem olup solucan gelip solucan giderler. Balıklarının midelerine inene kadardır ÖMÜRLERİ
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #3 : 11 Haziran 2014, 01:27:28 »

Bir iç savaş çıkma olasılığı yok, daha çok ticari kaygı nedeniyle  çıkarılan bir kargaşa sonucu böyle soysuzca bir şova dönmüştür. O bölgede ki yamyam kabile reisleri azcık korkutuldu, korkan ezik insanın dayanağı paradır, para tarlalarına girildi ondan tüm bunlar. İç savaş çıkaracak bilinç nerde bunlarda. Ancak  ona buna yem olup solucan gelip solucan giderler. Balıklarının midelerine inene kadardır ÖMÜRLERİ

İç savaş bir ihtimaldir. Ekonomik meseleler de küçümsenemez. Amerikan iç savaşının temelinde ekonomik meseleler vardı. Her ne kadar kölelik ön plandaymış gibi gösterilse de İngiltere' nin yedi yıl savaşlarından sonraki ekonomik durgunluğunu ortadan kaldırmak için ödedikleri paralardan kurtulmak için yapılmıştı. O zaman da savaş bir ihtimal görünmüyordu, o zaman da köleliğin kaldırılacağına inanılmıyordu. Ama savaş oldu, kölelik kaldırıldı. Zenginler yeni sistemle köleliği devam ettirdi. Ekonomik kaygılar yamyam kabile reislerini çok da etkilemedi yani.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2014, 01:52:47 »

Taraflar:

Türk, azınlıklar ve pkk

Ve bunların dış destekçileri

1- Türk soylular da kendi içinde ayrılır, aktif şekilde kargaşada bulunanlar ve bulunmayanlar.

Herkesi etkileyecektir ancak herkes bu kargaşanın içinde olmayacaktır. Aktif şekilde olanlar milliyetçi duygularıyla hareket edenlerden oluşur ve buna milliyetçi olmayan ama mevcut durumun devamını isteyenler dahil olur.

2- Etniklerin neredeyse tamamı ( krt olmayanlar ) vatanın birliğinden yana olur. Çerkeslerin bir kısmının tarafsız olacağını düşünüyorum. romanların da sadece kendi bulundukları yerleşkelere pkklıları sokmayacağını başka bir aktifliklerinin olmayacağı kanısındayım. zazalar ikiye ayrılır. Korucular ve yakınlarının çoğu pkknın karşısında tavır takınır. Geri kalanı pkk yanında olur. Boşnak arnavut laz da sayıları azdır ama pkk karşısında olur.
araplar genel olarak krtlere soğuk ve mesafelidir. Bu özellikleri onları pkk karşısında olmalarını sağlar. krtlerin önemli çoğunluğu pkkyı destekler. Geri kalanları en iyi ihtimal tarafsız kalır. Çok az bir kısmı pkk karşısında olur.


3- pkklıların çoğu krtlerden oluşur. Dış desteği sonuna kadar alırlar ve ülkenin her yerinde karışıklık çıkarmak için eylemlerde bulunurlar.
Taraflara kabaca bu şekilde bakabiliriz. Şimdi kurumsal olarak bakalım, ordu, emniyet ne yapar?

Tarafsız bölge oluşturma ve olağanüstü halde görev alırlar. Aktif olarak taraflarda yer alırlar ama işlevleri sadece yatıştırmaya çalışmak ve aktif halde olanlara müdahale etmek olur. Açıkça herhangi bir tarafın lehinde yer almazlar.

Hükümet sağduyu açıklaması yapar. Mecliste kavgalar olur. Muhalefet de sağduyu açıklaması yapar. Detaylı inceleme yapılamaz.

Medya ortak hareket eder, ya kargaşayı körükler ve kutuplaşmayı artırıcı psikolojik harpte yer alır ya da olayları farklı taraflar olarak yorumlar. Ya da sessiz kalır.


Sivil toplum örgütlerinin bir kısmı aktif olarak yer alır. Çoğunluğu sağduyu açıklaması yapar.


Olası iç savaşa millet olarak hazırlıklı değiliz diye düşünüyorum. Ama bu onu beklemediğimiz anlamına gelmiyor. Olası kargaşada pkklılar her ilde olay çıkarmaya çalışır ve pkklılara linç girişimleri gerçekleşir. Güneydoğuda bazı illerde de polise, askere saldırılar yapılır. Bazı yerler kaptırılır. Çünkü yoğun baskı ve saldırılar gerçekleşir. bdplilerin siyasi zemini pkklıları yönetir. bdplilerin rahatça hareket etmesi için uygun ortam hazırlanmışsa şimdiye kadar, olası kargaşada onların kargaşayı yönetebileceği de bir ihtimaldir.

Üniversitelerde karışıklık da eğitimi durdurur. Sokağa çıkma yasakları olur ve internete ulaşım engellenir.


Kısaca durum değerlendirmesidir bence bunlar.


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KANIKEY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 605


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #5 : 11 Haziran 2014, 01:53:34 »

Mergen, aynı şeyleri farklı örneklerle yazmışız. Ayrıştığımız tek konu iç savaş çıkması üzerine yaptığım öngörü.. Ekonomik meseleleri küçümsediğim kanısına nasıl vardın anlayamadım. Zaten sorunun kaynağı para deye başta belirttim. o zaman şöyle yazayım net olsun; iç savaş çıkarmak yahut iç savaşı çıkaracak gibi yapıp göz dağı vermek, ikisinden hangisini seç deseler ben önce gözdağı vermeyi seçerim erk sahibi olsam.. Çünkü yatırım yaptığın bir  ülkede çıkacak kargaşa ve savaş kimsenin işine gelmez  kısa süreliğine belki silah satan amcaların cebi dolar ama sonrası için ellerinde kalan enkaz büyük olur. Bunun nedeni çok basit her zaman yazarım bunu, bu coğrafya bir geçiş alanı ne yönetilmesi ne de yönetmesi kolay değil. Herkes bir yerinden pastasının diliminin peşinde mutlak uzlaşım yapmaları zorunlu hale gelir. Ben böyle deyim sen anla..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2014, 02:03:23 »

Bu toprakları herkes paylaşmak ister, pastadan küçük dilim alan da itiraz eder. Bu itirazı içsavaşla sonuçlanır. krtler sadece pastayı bölen bıçaktır. Bıçağı tutan el dışarıdakilerdir. Bu savaş da uzlaşamayanların savaşı olur. O konuda ben de seninle aynı şeyi düşünüyorum kandaşım. Ancak bu uzlaşı pasta dilimlendikten sonra da gerçekleşebilir. O yüzden bıçağı tutan ellerin pastayı kesmeyeceklerine emin olamayız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KANIKEY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 605


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #7 : 11 Haziran 2014, 02:14:50 »

Gayet haklısın ama o mantık bu coğrafyada nedense pek vuku bulamıyor, denedikleri her türlü ibnelik ellerinde kalıyor. Aslında şu lice de olan durum da öyle; girmişler bir kabile reisinin kenevir tarlasına olay böyle böyle büyümüş, iti köpeği toplamış tarla sahibi kavga çıkarıyor. Yani yukarıda yazdığın tüm senaryolar inanılmaz doğru kurgusu da yerinde.. ama burada zor be Mergen! ÇOK ZOR HEMDE... İÇ KARGAŞA BİLE ÖMRÜNÜN BAHARINDA SÖNEBİLİYOR.. MİLLET SALAK DEĞİL Kİ ARTIK YAŞAYA YAŞAYA AKILLANDI. CELALİ İSYANLARINDAN BU ZAMANA ÇOK ZAMAN GEÇTİ, NELERİ GÖRDÜ BU MİLLET..

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun Türk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 468« Yanıtla #8 : 11 Haziran 2014, 04:15:28 »

Bence önümüzdeki 5 yıl içinde çıkar. Teyyupunda suriye ile savaşmak istemesinin tek nedenide bu iç savaş yüzünden. Ordu suriye ile uğraşırken kırocanlar en büyük isyanlarını başlatıp orduyu arkadan vururlar. Böylece iç savaş benzeri bir ayaklanma çıkar. Amerikanın kıroistan hayalleri böylece başlamış olur. Hem esadı indirip suriyeyi ele geçirir, hemde bizim enayi ordu suriyeyi amerika için hallederken yurt içinde arkadan pkk köpeğinden darbe yer. Pkk nın başarılı olabileceği tek olasılık bu. Bugünlerde ırağın kuzeyide karıştı kimbilir belki suriye ile yapamadıklarını Türkiyeyi ırağa sokarak başarabilmek isterler. Yada hem suriye ile savaş hemde kuzey ırağa askeri operasyon. Birde bu zamanda pkk piçleri ayaklanırsa. Ortada ne ordu kalır ne de devlet. İşte o zaman iç savaş başlar. Kırocan piçleri piyasayı boş bulunca şehirlerde önüne gelene her yere saldırır ve iç savaş başlar. Bence iç savaşı herhangi bir ülke ile savaş çıkarttırmadan başlatmazlar. Yoksa bunların planları hiç etkili olmaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #9 : 11 Haziran 2014, 11:47:01 »

pkk saldırıları arttı. Neden şimdi? Cumhurbaşkanlığı için ayrı bir taviz olarak mı bakalım yoksa Irak' taki gelişmelere Türkiye' yi dahil etmek için yapıldığını mı düşünelim. Önümüzdeki günlerde Irak' ta karışıklık artacak. Türkmenler saldırıya uğruyor haberleri yapılacak. Doğru mu yanlış mı bilemeyeceğiz ama her gün o tarz haberler halka sunulacak. Hükümet Irak' a girmek için bir bahane bulmuş olacak ama bu yetmeyecek. pkk memleketimizdeki saldırılarını artıracak. Çare kuzey ıraka sokulmak olarak gösterilecek. Medyanın da desteğiyle hükümet üzerinde sözde bir baskı oluşturulacak.
Devlet kuzey ırak' a girecek. Ancak orada tehdit ışıd gibi gösterilecek ve ışıd ile savaşılacak. barzaninin güvenliği sağlanmaya çalışılacak. Suriye' ye doğrudan müdahale edemeyen devletimiz, ırak için elinde birçok kozu bulunduracak. Sonuç ne olur bilemeyiz, ancak buna yakın bir şey olacağını düşünüyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.259 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.