Olası bir Azerbaycan-ermenistan Savaşı...
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 18 Eylül 2020, 16:45:28


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Olası bir Azerbaycan-ermenistan Savaşı...  (Okunma Sayısı 15814 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
NoYaN-oLCay
Ziyaretçi
« : 22 Kasım 2010, 00:03:11 »

          Bildiğiniz üzere Azerbaycan-ermenistan sınırında sıkça çatışmalar oluyor... Azerbaycan'ın hızla silahlandığı ve Karabağ için ermenilerle 1O yıla kadar savaş beklendiğide biliyor... Belkide yarın bile olası bir savaş...

          Tamam analarını ağlatırız... Ölürüz, öldürürüz... Bunuda biliyoruz...

          Fakat silahlı yada maddi şekilde nasıl destek sağlayabiliriz? Devletimiz baki olsunda bu iktidarla bir bok yiyemeyeceği kesin... Bu orduyla yardım edemeyeceğimiz kesin... İslamcıların Azerbaycan'a kaldıracak gemileri bulunmaz... Fakat biz ne yapabiliriz... Sistemli ve planlı olarak...

          İslamcılara sövüyoruz ama adamların takdir edilecek yanlarınıda ortaya koyalım... Şaka maka adamlar geberdiler ama ideolojileri için... Peki biz ne yapabiliriz?

          Görüşlerinizi planlarınızı ve teorilerinizi merak ediyorum kandaşlarım...

Esenlikle...
TTK...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
İntikam Yanlısı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 11


« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2010, 01:37:59 »

Yapılacak şey belli: Açık veya gizli şekilde Azerbaycan Türkleri'ne en yüksek desteği verip altı harflileri haritadan silmek. Ama böyle bir savaşa Rusya'nın karşı çıkacağı kanısındayım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
atilapars
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 190Site
« Yanıtla #2 : 22 Kasım 2010, 02:02:31 »

Gider savaşırız, isteyende mali yardım yapar.Çok bilinmeyenli denklem değil.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ya hepsin ya hiç,Ya TÜRK'sün ya piç..
NoYaN-oLCay
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 22 Kasım 2010, 02:15:55 »

Yapılacak şey belli: Açık veya gizli şekilde Azerbaycan Türkleri'ne en yüksek desteği verip altı harflileri haritadan silmek. Ama böyle bir savaşa Rusya'nın karşı çıkacağı kanısındayım.

İşte o desteği biz Türkçüler nasıl sağlarız... Rusya'nın karışacağı kesin oradaki kandaşlarla irtibata geçmek o durumda kolay olacak mı? Ben bu savaşa Azer Türk'ü kandaşlarımızın top yekün katılacağı kanısındayım bizimde bugün bir Rüzgar Birliği çıkaramayacağımız kesin...

Azerbaycan hemen şurası değil coğrafyayı iyi bilen veya prosedürü oraya geçişimiz kolay olacak mı? Gideriz savaşırızda nasıl gidebiliriz? Yardım yapacağız nasıl yardım yapacağız? Unutulmasınki bizde esaret altındayız... Ermeni başbakanıyla maç izleyen cumhurun reisimiz var... Devletimiz pasifize... Devlet yoluyla değilde nasıl mali yardım gönderebiliriz?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TÜRK ATA
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 22 Kasım 2010, 02:23:05 »

Teorilerine katılıyorum kandaşım. Olası bir savaş çok yakında gibi duruyor..

Bizim ne yapabileceğimize gelince. Öncelikle hareket alanımız çok kısıtlı çünkü Azerbaycan Türkleri'ne yapılacak olan bir yardım Filistindeki bedevilere yapılacak yardım kadar oy toplayamayacaktır. O sebeple devlet desteği arkamızda kesinlikle olmayacak..

Yardım edebilmemiz için ne yapmalıyız? Öncelikle devlet desteğini arkamıza almalıyız. Bunun için de ses getirebilecek, içeriğine bol duygusallık ve acı katılmış bir kaç eylem düşünülebilir. Bu eylemin amacı toplumun ilgisini oraya çekmektir. Oradaki insanların bizim kardeşimiz olduğunu vurguladıktan sonra şayet işin içine dini katmaz isek bu iş yine olmaz. Bilindiği gibi toplumumuz kandan daha fazla dine önem veriyor..

Aramızdan bir kaç kişi gidip orada Türkiye'de ses getirecek eylemler ve provokasyonlar yapabilir. Mesela Ermeni bir askerin kuran yakıp, sivil birine işkence ettiğini gören milletimiz ertesi gün sokaklara dökülür..

Sadece ve sadece dinden nemalanan hükumet de, dindar kesimin kutsalına dokunulduktan sonra oy kaygısı nedeniyle duruma dahil olması gerektiğini hissedecektir.

İşte o andan itibaren bizler ortaya atılıp, biz bu işe talibiz diyebiliriz.. Bizlerin bu hareketinden sonra ardımızdan binlercesi geleceğine eminim. Bir zamanlar çeçenlerle savaşmaya gidenler bu milletin fertleri değiller miydi ?

Peki nasıl gittiler?

Yakılan bir Kuran ve eziyet edilen bir sivil.. Tek kare görüntü yeter bu uyurgezer milleti ölüme sürüklemeye..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
atilapars
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 190Site
« Yanıtla #5 : 22 Kasım 2010, 02:34:40 »

"Yakılan bir Kuran ve eziyet edilen bir sivil.. Tek kare görüntü yeter bu uyurgezer milleti ölüme sürüklemeye.."
Herkese uyurgezer demek biraz ağır olmuş.
Ama fikir tam bizim millet'in anlayacağı cinsten.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ya hepsin ya hiç,Ya TÜRK'sün ya piç..
TÜRK ATA
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 22 Kasım 2010, 02:59:49 »

Aynen öyle kandaş maalesef. Herkes uyur gezer. Ülkemizdeki siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinin insanların gazlarını almaktan başka hiç bir işlevleri yok..

Şöyle düşün, dindar olan kesimin gazını AKP ve o zihniyetteki partiler alıyor. İnsanları din adı altında hem sömürüyor hem de bu insanların duygularını tatmin ediyorlar ki patlamasınlar..

Solculara hitap eden bir çok parti var. TKP'siydi, CHP'siydi, ÖDP, EMEP, HÖC adı altında bir çok yapılanmaya sahip solcular. Hepsi bir düşünce kümseindeki insanların gazını alıyor. Atatürkçü solcular CHP de, duygusal Komünistler TKP de, Radikal solcular ÖDP de tatmin oluyorlar.

Milliyetçi adı alan insanların da 2 adresi var. HEPAR ve MHP.. Milliyetçiler de burda gaz boşaltımı yapıyorlar..

"Nasıl olsa başımızda partimiz var. İktidar olduğumuzda biz düzeltiriz her şeyi" diyerek oyalanıyor milletimiz. İktidar olan da her zaman Amerika'nın köpeği oluyor zaten..

Duygularını ve heyecanlarını iki güzel süslü kelimeyle bu partilerde tatmin eden insanlar, hırslarını da parti ya da sivil toplum kuruluşu içerisindeki makam kavgasında yitiriyorlar..

Yani kandaşım. Uyumuyorsak bir tek biz uyumuyoruzdur. En azından öyle umut ediyorum..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 22 Kasım 2010, 03:37:08 »

Olası bir savaş durumunda Rusya direkt olarak Ermenistan'ın yanında savaşın tarafı olacaktır. Daha önce olduğu gibi korkak ve pısırık yöneticilerimiz Rusya ile hasım olmak korkusu ile Azerbaycan'ı yalnız bırakacaklar, her hangi bir sorun yaşanma ihtimaline karşı da Türkiye'den sivil yardım gitmesini engelleyeceklerdir.

Türkiye Türkleri olarak Azerbaycan'a yapacağımız yardım duadan öteye gitmeyeceği gibi; bireysel olarak Azerbaycan'a geçip cephede savaşma eylemleri katılım itibari ile sembolik rakamlarda kalıp, savaşın durumuna tesir etmeyecektir.

Her ne kadar ihtimalleri konuşuyor olsak bile; tanrı göstermesin savaş çıkarsa Azerbaycan şu şartlar altında çok yalnız kalır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TÜRK ATA
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 22 Kasım 2010, 03:42:44 »

Bence durum o kadar da kötü olmaz. Türkiye'nin başındaki iktidarın zihniyeti ne olursa olsun Azerbaycanın dahil olacağı bir savaş demek, bizim savaşımız demek olacaktır. Buna eminim..

Bu söylediğiniz diğer bağımsız Türk devletleri için geçerli olabilir ancak halkımızın Azerbaycan'lı kandaşlarımıza bakışı çok daha sıcak.. Ve her ne olursa olsun Azerbaycan'ın vereceği savaşa girmeyen bir hükümet düşer ve yerine bu savaşa dahil olmayı vaat eden yeni bir hükümet gelir..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 22 Kasım 2010, 03:56:09 »

Bence durum o kadar da kötü olmaz. Türkiye'nin başındaki iktidarın zihniyeti ne olursa olsun Azerbaycanın dahil olacağı bir savaş demek, bizim savaşımız demek olacaktır. Buna eminim..

Bu söylediğiniz diğer bağımsız Türk devletleri için geçerli olabilir ancak halkımızın Azeri Azerbaycanlı kandaşlarımıza bakışı çok daha sıcak.. Ve her ne olursa olsun Azerbaycan'ın vereceği savaşa girmeyen bir hükümet düşer ve yerine bu savaşa dahil olmayı vaat eden yeni bir hükümet gelir..

Bu ülkede savaş esnasında Elçibey gibi bir bozkurdun yaralılarını tahliye etmek için istediği 2 helikopteri göndermeyen hükümetler gördük. O hükümetlerin bile bu hükümetten daha milli olduğunu düşünce; Ermenistan'a mühimmat desteği bile yaparlar diye düşünmeden edemiyor insan...

Asarız, keseriz Erivan yetmez Moskova'yı da fethedip Rusya'ya da ders veririz de diyebilirdim. Fakat, durumumuz ve yöneticilerimizin durumu bu olduğu için diyemiyorum...

Dediğim gibi, tanrı göstermesin şu an bir savaş çıkarsa; Ermenistan ve Rusya karşısında Azerbaycan yalnız kalır. Sınırdan kaçak gidip cephede savaşmaktan başka elinden bir şey gelmeyen milliyetçi cenah dışında kimsenin sesi çıkmaz. Hükümet de 2 günde bir ''kınama mesajı'' yayınlayıp, konuyu BM gündemine taşıyacağını deklare eder durur... Başka da bir şey kimse beklemesin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.24 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.021s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.