Oğuz kağan börkünü nereden bulabilirim? Çok önemli
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 15 Ağustos 2020, 10:54:47


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Oğuz kağan börkünü nereden bulabilirim? Çok önemli  (Okunma Sayısı 10675 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
HUNTÜRKHUN
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 3« : 24 Mart 2012, 22:14:49 »

 Arkadaşlar, ben üniversitemde Türkçü arkadaşlarımla birlikte Türkçü bir direnç oluşturmak istiyorum. Ancak üniversitemizde kürtler ve ermeniler afiş asmamızı ve bildiri dağıtmamızı rahatlıkla engelleyebilecek güçteler. Bu nedenle ne üniversitemize gelen Türkçü yeni arkadaşlarımızla tanışabiliyoruz ne de üniversitemizdeki tanışmadığımız diğer milliyetçi arkadaşlarla iletişim kurabiliyoruz. Ben de şöyle bir şey düşündüm. Oğuz Kağanın temsili resmindeki Oğuz Kağan börkü diyebileceğimiz şu linkteki Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.tarihtekiler.com/tarihteki-konu.php?id=391
başlığı giyip dolaşmaya başlarsam çok güzel olur. Düşünseniz ya 20 kişi Oğuz Kağan başlığını giyip üniversitede toplu halde dolaşıyor.  Göz Kırp Bu hem Türkçülerin de üniversitede var olduğunu ispatlar hem de birbirimizden haberdar olmadığımızı diğer Türkçü arkadaşlarla tanışmamızı sağlar. Üstelik hoş bir akım da başlatıp Türkçü gençlerin sayısını da baskınlığını da üniversitede artırabiliriz. Neyse soruma geleyim. Tek sorun, bu başlığı satın alabilecek hiçbir yer bulamadık. Benzerleri var ama ben tam Oğuz Kağanın resmindeki tipte bir başlık istiyorum. Nerede bulabilirim bu başlığı? Başlığın illaki çok kaliteli olup olmaması o kadar önemli değil. Hatta öğrencinin alabileceği fiyatta olursa kalitesiz olsun daha iyi . Önemli olan görüntüsü.  Göz Kırp

 GökTürk KURT Türkiye
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Ne Mutlu TÜRK Doğana!
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 366


TÜRKÜZ, ederiz daim iftihar!...


« Yanıtla #1 : 24 Mart 2012, 22:19:39 »

Ben de istiyorum!...
Güzel fikir gerçekten
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Esir iken mümkünmüdür ibadet,
Yatıp kalkıp Atatürk`e dua et,
Senin gibi dürzülerin yüzünden;
Dininden de soğuyacak bu millet.

İşgaldeki hali sakın unutma,
Atatürk`e dil uzatma sebepsiz,
Sen anandan yine çıkardın amma;
Baban kimdi bilemezdin şerefsiz...
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 24 Mart 2012, 22:27:42 »

Türkiyede bu börklerden olabileceğini sanmıyorum. Yanılıyor da olabilirim. Türkistandan getirmekte sizlere pahalıya gelir. Bence şapka imal eden bir dükkana gidip, börkün resmini gösterip diktrebilirseniz daha ucuza mal olur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #3 : 24 Mart 2012, 23:02:19 »

 Kandaşım üniversitenin ismini söylesen? Belki yakın şehirlerdeyizdir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
HUNTÜRKHUN
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 3« Yanıtla #4 : 24 Mart 2012, 23:22:19 »

İTÜ'denim. tunçyürekli senin üniversite hangisi?
 Türkiye GökTürk KURT
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #5 : 24 Mart 2012, 23:24:19 »

 Benim Abant İzzet Baysal. İTÜ deki benim devreler hep mezun oldu dostum yaa. 2006 lise bitişliyiz. Ama İstanbul un ortasında kekolar o kadar durum üstünlüğü sağladıysa yuh olsun o İstanbul a, adı konstantinopolis olmuş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Boran
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 24 Mart 2012, 23:28:25 »

İTÜ'denim. tunçyürekli senin üniversite hangisi?
 Türkiye GökTürk KURT
  Milli bilinci yüksek Türk gençlerinin, tanışıp ortak hareket etmeleri amacıyla 25 Mart 2012 tarihinde Töre Yayın Evinde saat 14.00 de toplanılacaktır. Tüm dostlarımız davetlidir.
  Park sokağı 28 numara Çağlayan. 0 532 561 02 86.

                                                  Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.turkcuturanci.com/
  yönetimi. Yarın gel. Yalnız kalma.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
HUNTÜRKHUN
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 3« Yanıtla #7 : 25 Mart 2012, 01:32:43 »

 Tunçyürekli aslında kekoların üstünlüğü, sayıca çok olduklarından değil içimizdeki hainlerin sayısının çok olduğundan kaynaklanıyor. Çocuğun dedesinin anası doğu Anadolu'dan göç etti diye çocuk kendini kürt olarak tanımlıyor. Bir de bu ermeniler ve kürtler itüde bdp adı altında değil öğrenci kolektifi tkp adları altında toplanıp daha rahat kürtçülük yapıyorlar. Okulun yemekhanesini görsen duvarlarda yok hepimiz ermeniyiz yok şöyle yok böyle kırk türlü afiş asıyorlar. Ama azerbaycanlı arkadaşlar hocalı yürüyüşü için 3-5 bildiri dağıtınca ortalığı velveleye veriyorlar.

 Tengiz verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Ben bu börkü oraya buraya sorup internette sitelerde dolanırken kış bitti.  Sırıt (en son olarak bu siteyi buldum bunu sormak için.) ama olsun şimdiden ayarlamaya başlarsak gelecek kış başlar başlamaz giyeriz. Diğer yandan dikkat çekme konusuna gelince, türbanlıların bizi dikizlemesini o kadar dert etmeyiz  Sırıt ama şu kürtler ve kürt yanlısı grupların keyfi kaçar, onlar bizimle uğraşmaya kalkar. Onların da başlarım keyfine. zaten Oğuz Kağan börkünü giydikten sonra kendimi Altarın oğlu Tarkan gibi hissederim eminim  Sırıt Sırıt kavgaysa kavga bildiri bile dağıtmıyoruz bari kılık kıyafetimize karışmasınlar laf atarlarsa direk dalarım istersem dayak yerim bir seferde sorun değil.  Sırıt

 Bahsettiğin şapkayı diktirdiğinde fotoları yayınlarsan çok memnun olurum. Eğer baktık bu börk işini başaramadık kalpak gibi başka bir şey deneriz veya o gösterdiğin kızgız şapkasıyla idare ederiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #8 : 25 Mart 2012, 11:46:25 »          Geçen bir kardaşımla tanıştım ve yakınlık kurduk. Öz Türk çocuğu olan bu kişi yazık ki ana tarafından alevi olduğundan şu halkların kardeşliği zırvasına tutulmuş ! Ben epey bir açıklama ve anlatımla ve hatta söylevle bunun böyle olmadığı ve Türk olarak gerçekleri görmesi gerektiğii yansıttım. Tam etkilendimi bilemiyorum ancak yarar yarardır. Bu süreçte tanıtımda çok değerli tabi. Bu uğraşlar içinde olan Kandaşları kutlarım. Bu bir süreçtir ve zaman alacaktır. Ne de olsa Türkeli'nde Türkler etkisizleştirilmiş ve içi boş bir Türklük anlayışı ortaya çıkarılmıştır. nazım'ı sev Atatürk'ü de sev !!! Türküm de sonra ermeni ve kıronun kardeşliğine soyun !!! arap düşmanlarla yakınlaş Orta asyanın Yiğitlerinden habersiz ol !!! Bunlar saymakla bitmez. Bu tezatlar çok aşağılık bir sistemin Türk'ün özüne sapladığı hançerlerdir. Kandaşımız börk gibi etken bir düşünceyi yaşama geçirme yolunda harika bir yolda. Umarım hepimiz bir yerden Türklüğümüzü öne çıkaracak eylemlere girişiriz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
KumanOğlu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 16« Yanıtla #9 : 05 Haziran 2012, 01:53:08 »

O börklerden Türkiyede bulamazsınız.
Bir terzi bulup yazıcıdan çıktı olarak aldığınız börk resimlerini göstereceksiniz; toplu dikime indirim yapmasını isteyeceksiniz; ardından terzi hepinizin ayrı ayrı kafa ölçüsünü alıp sizin börkleri dikecek.

Eğer terzi olmaz derseniz e-bay.com gibi uluslar arası sanal alışverişin döndüğü ve neredeyse her şeyin bulunduğu sitelerden ''kazakh hats'' ''mongolian hunter hats'' gibi adlarla arayıp bulacaksınız satanları.

Son olarak söylemeliyim ki o börkleri yazın sıcağında isteseniz de giyemezsiniz. Eğer böyle bir iş yapacaksanız en uygunu kış dönemidir. Hem kafanızı ısıtır, hem de işlevli olur. Şu da bir gerçek ki ben az biraz Kazaklara benzeyeyim diye babamın eski av şapkaları ile kışın dolanır iken bile çoluk çocuk demeden oldukça dikkat çekiyor... Bunu göze alacaksınız. Özellikle türbanlılar nedense çok daha sinirli, rahatsız edici ve alaycı bakıyorlar. Neredeyse haşlayacaktım bir kaçını otobüste. Aslında belki de yabancı sanıyorlar beni, sonuçta kırma değil öz Yörük-Türkmen yüzü taşıyoruz. Sırıt

Yaz için orta asya konulu günlük giyim için bir şapka diktireceğim; olursa görüntülerini koyarım.


Bildiğim kadarıyla o börkler yazın serin, kışın sıcak tutar, ugg botları gibi yani. Ama hayatımda hiç giyemedim sen daha iyi bilirsin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.241 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.