NATO'DAN AYRILSAK NE OLUR?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 24 Eylül 2020, 09:25:47


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: NATO'DAN AYRILSAK NE OLUR?  (Okunma Sayısı 6820 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Urungu yko
Ziyaretçi
« : 05 Mart 2010, 09:06:40 »

NATO'DAN AYRILSAK NE OLUR?


Türkiye'ye şimdiye kadar bir faydası olmayan savunma paktı Natodan ayrılsak bize ne gibi bir zararı olabilir?
Bizden her türlü fedakarlığı isteyen,olmadı can vermemizide isteyen bu Türke uzak antlaşmanın artık zararı dokunmaya başlaması Türk soylular arasında Beyin cimlastiği yapmalarına neden olmuştur,bu nedenle her türlü düşmana karşı yanımızda olması gerekirken devamlı düşmanlardan yana tavır alan bu Natodan ayrılmanın bize hangi alanlarda ve nasıl zararı dokunabilir?

Türk kanının Korede,Afganistanda,Bosnada ve dünyanın bin türlü noktasında akmasının sebebi olan bu Natoyu artık başımızdan yollamanın zamanı gelmişte geçiyor bile,Nato bahanesi ile Yurdumda yabancı üsler kurularak yabancı askerlerin topraklarımı çiğnemeside bana başka bir azap veriyor.Türk milletinin Ordusu Tarih yapan bir kuruluştur,Türk milletinin şavaşçılığının tezahürü orduda gözükür,bu güçlü iç güdüyü başkalarının kullanmasına izin vermemek lazım,Ordumuzun Türk milletinin vucudu olmaya devam etmesi için kendi kendine yetmesi gerektiğinin bilincinde olan Türk,bu Natodan ayrıldığında kimseye ihtiyaç duymamak için kendi bünyesinde çareler aramak zorunda kalacağından  Muhteşem bir güç olan TSK'nın namerde muhtaç olmamak için kendi ihtiyaçları ve gereksinimlerinin gereğini yapacaktır.

Güçlü Ordu,Güçlü Türkiye demektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tanrının Kılıcı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 233« Yanıtla #1 : 05 Mart 2010, 11:50:29 »

Çok güzel olur diyorum ben,Gerçektende artık caydırıcılığı kalmamış,bizi kullanmaya başlamış bir yapıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TANRININ KILICI
ATSIZCI
SELENGA
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 05 Mart 2010, 20:05:27 »

NATO'nun kuruluşunda ki ana amacı, güçlü devletlerin küresel bir ittifak kurarak olası tehditlere karşı toplu hareket merkezi oluşturma olarak nitelendirebiliriz..

Özellik ile disiplin ve eğitimin doğru dürüst olmadığı bir çok ülke'nin Askeri yanında, Türk Askeri son derece üstün meziyetler'e sahip olarak bilinir..Bu meziyetlerden her Ülke'nin yeterince faydalandığını biliyoruz..

3.Dünya savaşı çıkmadıkça NATO asla lağv olacak bir yapılanma değildir..Her yerin olduğu gibi NATO'nunda içerisinde bir takım imzalı yasalar ve  kurallar vardır..Altına imza atılmış bir antlaşmayı tek taraflı fesh etmek direk yaptırım sebebidir..Bu yaptırımlar sadece Askeri yaptırımlar değil,siyasi ekonomik her türlü yaptırımı beraberinde getirir..

Tam bağımsız bir Ülke olursan kuralları koyarsın..Şayet tam bağımsız değil isen kurallara riayet etmek zorundasın..Aksi halde içinde savaşta dahil her türlü yaptırım ve hareketi kabul ederek bu birlikten ayrılabilirsin..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Urungu yko
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 05 Mart 2010, 20:24:52 »

Selenga ağabey ben bir yaptırımı olduğunu sanmıyorum,bir zamanlar Yunanistan bu Nato'dan ayrılmıştı sanıyorsam bişey olmamıştı,okuduğumuza göre yeniden kendi isteği ile Tabi Türkiye'nin de onayı ile Nato'ya dahil edilmişti.Birde Türklüğün zararına oluyorsa ne kadar yaptırım olursa olsun çıkmalıyız diyorum ben,Kıbrıs barış harekatımızdan sonrada bize ambargo uygulamışlar sonuçta kaybeden kendileri kazanan biz olmuşuz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
SELENGA
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 05 Mart 2010, 21:26:28 »

Yunanistan o dönemde kendisini mağdur durumda hissettiğinden NATO'dan ayrıldı..Tıpkı yukarıda bahsettiğim gibi  ''NATO'nun kuruluşunda ki ana amacı, güçlü devletlerin küresel bir ittifak kurarak olası tehditlere karşı toplu hareket merkezi oluşturma olarak nitelendirebiliriz '' ..Çünkü Yunanistan NATO üyesidir ve NATO'nun Kıbrıs harekatı konusunda yaptırımsız kaldığı yönünde Üye Ülkeler'e tepki amaçlı olarak bahsettiğim cesareti gösterip herşeyi göze alarak ayrılmıştır..

Kıbrıs'ın tamamını alabilecek kadar ilerleme cesareti gösteremediğimizden ve Cenevre de anlaşma'nın altına imza attığımızdan yine NATO'nun yaptırım gücüne karşı gelemediğimiz görülmüştür..

Sözün öz'ü bağımsız ve cesur bir Devlet olmaktır..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bağatur-Şad
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 316


Elbet bir gün kutlu Türklük töresini bulacaktır...


« Yanıtla #5 : 05 Mart 2010, 22:37:20 »

Hala Nato da bulunmamız gerektiğini savunanlara NATO mermer NATO kafa (işte mermer işte kafa) veciz sözü  gönderiyorum.Nato Amerika'nın ülkeleri güdümünde tutmak için kurdurduğu bir teşkilattır.Nato girdiğimiz günden beri bizim altımızı oyan bir kurum.Ülke içinde ucube derin devletler yaratarak Türk tezlerini ortaya çıkarmamıza köstek olan yegane kurum.Dünya da Amerikan sömürgeciliğine ses çıkarmayan bir taraf oluşmasını sağlamıştır.Ses çıkarmayı bırak bu ülkeler yandaş ülkelerdir.

Ermeni tasarısının geçmesinden sonra artık Amerika-NATOyla ilişkimizin inceldiği yerden kopması gerekir.Bir ülke hem Nato dayken hem de Türk Birliğini kuramaz.Ermeni tasarısının geçmesi beni doğrusu o kadar sevindirdi ki anlatamam.

Mesele Türkler'in kültürel tabiatında bulunan bağımsızlık tam bağımsızlık meselesidir.

Biz bağımsızlığımızı Natoya ya da AB ye emanet edecek kadar tarihsiz kültürsüz bir millet değiliz.

Bizim dinimizi elimizden alsınlar ama bağımsızlığımızı aslaaaa.

  
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

SANA DAR GELMEYECEK MAKBERİ KİMLER KAZSIN
GÖMELİM GEL SENİ TARİHE DESEM SIĞMAZSIN
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.243 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.