Nasıl Türkçü Turancı oldunuz?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 31 Ekim 2020, 00:49:59


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Nasıl Türkçü Turancı oldunuz?  (Okunma Sayısı 3203 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KIZIK
KIZIK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 221


TÜRK'ÜM, TÜRKÇÜYÜM, ATATÜRKÇÜYÜM!


Site
« : 12 Mayıs 2014, 09:42:40 »

Nasıl Türkçü Turancı oldunuz?

Ben bunu da merak ediyorum. Herkes kendi hikayesini kısaca aktarabilir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Üze Tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk Budun, ilingin törüngin kim artatı?
KIZIK
KIZIK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 221


TÜRK'ÜM, TÜRKÇÜYÜM, ATATÜRKÇÜYÜM!


Site
« Yanıtla #1 : 12 Mayıs 2014, 09:49:09 »

Madem ki sordum, önce ben anlatayım.

Ben ana ve baba tarafından Yörük Türkü olan bir adamım. Soyum, sopum bellidir. Ailemin geneli sosyal demokrat olduğunu ifade eder, bir kısmı dindar olduğunu söyler, çok az bir kısmı Türk-İslam sentezcisidir. Kan bağı ile bağlı olduğum çevremde sosyalist olanlar da vardır, ama geneli "milliyetçi sol" olarak adlandırılabilecek bir çizgidedir.

Üniversite yıllarına kadar siyasetle ilgili çok şey bilmeyen bir genç idim. Her türlü görüşten, her türlü kökenden arkadaşım vardı.

Bunlara ek olarak, Türk tarihine ve Türk kültürüne oldum olası meraklıydım. Üniversitedeyken MHP'lilerle çok kavga ediyordum. Dinci olduklarını düşünüyordum ve onlarla geçinemiyordum. Bundan dolayı, üniversitedeki kızıllar beni kendilerine çekmeye çalışıyorlardı. Ama onları da hiç sevmiyordum. Saçma sapan şeyleri savunuyorlardı.

Üniversiteyi bitirdiğim yıl da ben açıkçası neci olduğumu bilmiyordum. Bir ara Atsız Ata ve Ziya Gökalp ile ilgili bir şeyler okudum. Hoşuma gitti. O sıralar, Türk olmayan kökenlerden gelen bazı arkadaşlarımın da hainliklerine şahit olmaktaydım. Onlardan iyice uzaklaşmaya başladım.

Böylece "TÜRKÇÜLÜK TURANCILIK" diye bir görüşün var olduğunu kendimce keşfetmiştim. Buydu... Senelerdir hissettiğim, ama tanımlayamadığım bir şeydi.

Yalnız olduğumu sanıyordum, yanılmışım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Üze Tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk Budun, ilingin törüngin kim artatı?
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.403« Yanıtla #2 : 12 Mayıs 2014, 09:59:09 »

Benim avantajım babam oldu. Kendisi sosyal demokrat idi. Daha ilkokul çağlarında iken benim sorduğum turancılık davalarını anlatmış, turancılığın ne demek olduğunu öğretmişti ve bilmeden de olsa beni ısındırmıştı. Kendisi 1929 doğumlu olduğundan 1944 davalarını, ihtilalleri hatta Atatürk'ü bile görmüş birisi olarak tarihin canlı tanığı idi. Atatürk sevgisini bana o aşıladı. Daha o yaşlarda Türklerin birleşmesi, bir bayrak altında toplanması bana çok güzel gelmişti. Ayrıca bizim ilkokul dönemleri ihtilal çocuğu olduğumuz için derslerimizde ayrı bir Atatürkçülük ve milliyetçilik yüklüydü. Öğretmenimiz de milliyetçi bir tabandan olunca Kaçınılmaz olana bağlandık Gülümseme Türkçülük konusuna da gelince, okulumuz olan TürkçüTurancı.com da öğrendik, anladık...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #3 : 12 Mayıs 2014, 15:53:34 »

Kesin bir tarih veremem ama şöyle bir bakıyorum da kendimi bildim bileli ırkçıyım. Yani küçükken mahallede top oynadığımızda bile gurbetçi arkadaşlarım olurdu onlara siz de Türksünüz değil mi falan diye sorardım. Onlar da Türk' üz deyince bir anda kanım ısınırdı, birlikte oynardık. Çok küçük yaşta bile akrabalarımdan başkasına tam ısınamazdım. Hatta akrabam olan ama aynı sülaleden olmayanı bile sevemezdim kendi ailemden kabul etmezdim, enişte yenge gibi. Küçükken bile kan bağına önem verirmişim.
Şimdi bile Türk soylu olmayanlara bir türlü alışamıyorum, bir türlü ısınamıyorum. Zarar gelmeyeceğini bilsem de, beni sevdiklerini söyleseler bile olmuyor.


Nasıl Türkçü olduğuma gelince de, bu aşama aşama oldu diyebilirim. Küçüklüğümden beri gelen davranışlarım, zaman içinde okuduklarımla gördüklerimle hayal ettiklerimle gelişti. Net bir tarihi yok bu yüzden. Tengri beni Türkçü olmam için yarattı diyebilirim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt6161
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 72« Yanıtla #4 : 12 Ağustos 2014, 13:23:15 »

Türkçülük Davasını Bu Forumdan Ögrendim Ama Ufak Yaştan Beridir Benligimde Taşıyorum İlkokulda Bir Belgesel Filmi izletiyorlardı bize Ozamanlar 3.sınıfa falan gidiyorum Belgeselde adamın biri Azeri Türkçesi konuşmaya başladı arkdaşlarımdan biri ögretmenimize bu adam neden degişik şekilde konuşuyor demişti çünkü konuştukları bize hem çok yakın geliyordu ama tam anlayamıyorduk ögretmenizde o azeri  demişti Dünya atlasında ülkenin yerini falan göstermişti bayragını falan onlarında Türk oldugunu söylemişti bende ögretmenimiz öyle söyleyince ve haritada farklı bir ülke gösterince neden onlarda Türkse ülkeleri ayrı neden birdegiliz falan diye sorular sormuştum öğretmenim birşeyler söyledi ama okadarını tam hatırlayamıyorum sonra Azeri bayragına falan sempati beslemeye başlamıştım okulun önünde öğretmenlerin araçları olurdu tenefüslerde oyun oynamaya falan çıkartık plakalarda hatırladıgım kadarıyla ufak ufak bayraklar olurdu Azerbaycan bayragıda vardı orada arkadaşlarıma o bayragı gösterip  bunlarda Türk bizim gibi derdim
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Vatan ne Türkiye'dir Türklere, ne Türkistan;

Vatan büyük ve müebbed bir ülkedir: TURAN"
Kara Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 31« Yanıtla #5 : 12 Ağustos 2014, 17:28:37 »

Doğuştan zaten milliyetçi anne-babaya sahiptim, ilkokul ortaokul ve lise 2.sınıfa kadar "Atatürkçü sol" denilen bir saçmalıktı ideolojim. Sonra bir gün H.N Atsız'ı keşfedince kitaplarına merak sardım ve içimdeki milliyetçilik ateşi iyice tırmandı, tırmandı sonunda Türkçü oldum. (Türkçü olmamda Türk ve Dünya tarihine ilgili olmam da önemli rol oynadı)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.217 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.