Müslüman Türkçü
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Ekim 2020, 19:59:06


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Müslüman Türkçü  (Okunma Sayısı 7595 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kün Togdı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 5


« : 12 Nisan 2014, 15:20:38 »

Ben gerçek bir Türkçünün ve Türk'ün Arap dinini benimsememesi gerektiği kanısındayım. Bu tabiki vicdan meselesidir ama ne kadar yabancı fikir ve yaşayışlardan kaçınırsak o kadar Türklüğe sarılacak olduğumuzu düşünürsek bence Türk milleti İslam'dan uzaklaştırılmalıdır. Yönelmemiz gereken bence Tengricilik de değil. İlkel dinleri bir kenara bırakıp Deizm, Ateizm ve Agnostisizm gibi dinsizlik barındıran felsefi düşünüşlere yönelmeliyiz kanımca.
Uygurlara hep kızılır, tarih derslerinde klişe olarak "benliklerini kaybettiler" denilir. Biz ne yaptık? Biz de kaybetmedik mi benliğimizi? Araplaşmadık mı?
"Müslüman oluruz ama Türk gibi, benliğimizi kaybetmeden oluruz." şeklindeki söylemlere de katılmıyorum. Din müzik dinlemek, film izlemek, roman okumak gibi değildir. Doğrudan insan yaşamının ve insan fikriyatının içine işleyen bir müessesedir. Türk milleti bir an önce dinsizleştirilmeli ve Türkçülük - Turancılık kutlu yolunda zihni çürümemiş, aklı başında, bilimin ışığında ve çağdaş gençlerle yola çıkılmalıdır.
Esenlikler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü35
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 10« Yanıtla #1 : 12 Nisan 2014, 15:38:03 »

Esenlikler, seninle aynı fikirdeyim değerli kandaşım. Ama bu fikir otağın 'tümü' için olmasa bile büyük bir bölümü için itici gelebilir. Benim şahsi görüşüm bu ama çoğu Türkçülük iddia edenlerin fikri şöyledir; "Türk, Türk inancını, yani Tanrıcılığı yaşamalıdır, yaşatmalıdır." (Türkçülük iddia edenler derken kesinlikle bu otağı kastetmedim, lütfen yanlış anlaşılmasın. Sanal dışında tanış olduğu Türkçülerden bahsediyorum.) Bu tamamen yanlış olmasa da kısmen yanlıştır. Bir Türkçü dinleri ve inanç ritüellerinin tümünü reddederek de Türkçülük hareketinde bulunabilir, bu zor veya Türkçülüğe aykırı değildir. Ama inanç konusunda direnç gösterip aksini savunanlara da sormak istiyorum; "Gökoğuz Türkleri (Hristiyan), Azerbaycan Türkleri (Caferi-Şii İslam), Türkiye Türkleri (Alevi-Sünni İslam) ve diğer Türk ülkelerindeki Türkler (Sünni ve Caferi-Şii İslam), Tuva Türkleri (Göktanrı - Şamanizm - Tibet Budizmi) Türklükleri ve kanları doğrultusunda mı yoksa seçtikleri yada 'zorlandıkları' inançları ile mi değerlendiriliyor?
(İçimde en ufak art niyet yoktur, yalnızca sormak istedim.)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #2 : 12 Nisan 2014, 16:02:54 »

Toplumun alışkanlık, davranış, kanı ve inançlarını biriktiren, koruyan ve nakleden 'gelenek' tir. Geleneğe dayanmanın karşısındaki seçenek 'teori' ye dayanmaktadır. 'Teori' net olarak ortaya konamayan, ölçülemeyen unsurların yok sayılması demektir. Hâlbuki, yok sayılan unsurlar hayatî önem taşıyabilir. Gelenek, insanî bir kurum olduğundan insanî doğrular ve yanlışlar içerir. Fakat teori dediğimiz dışarlıklı akıl da öyle. Teori bölmez, birleştirir, ortak yaşamı kolaylaştırır diye söylenen geleneği dikkate almadığı sürece, ülke esenliğinde onarıcı güç sağlayamaz. Deist, Katolik dogmasını inkâr etmekle birlikte Tanrı'nın mevcudiyetine inanan. Felsefe sözlüğünde 'Tanrı düşüncesi, sezgilerden ve en kaba insanoğlunda bile yaşla birlikte gelişen doğal mantıktan süzülür' yazmaktadır. 'Tabiatın şaşırtıcı olaylarında, hasatlarda ve kıtlıklarda, güzel havalarda ve fırıtnalarda, bereketli zamanlarda ve felaketlerde tabiatüstü bir efendinin eli hissedilir... Egemenler, bu gözlemleri kendi iktidarlarını kuvvetlendirmek için kullanırlar' Bu iddia esasen günümüzde dinler arası diyalogun çıkış noktasıdır. Söz gelimi; Fransız deizmi 'Tanrı'nın varlığına, Kâinatı'nı yarattığına inanan, ancak yarattığının sorumluluğunu insanın kendisine bıraktığını düşündüğü için her türlü dini dogmayı reddedenlerin anlayışı. Buna mukabil, 'theist' ler, Tanrı'nın sadece varlığına değil, kâinatı yönettiğine ve dolayısıyla insanın kaderini her adımda belirlediğine inanırlar. Bu inanç sisteminde, insanın özgür iradesi diye bir şey yok. İyilik yapmak, hayırlı olmak vs. 'dünyevî' uğraşlar da cennetin kapısını açmıyor. İslamiyet'in Türk kültürü üzerinde büyük etkisi olmuştur. Uğruna savaşmışlar, hayatlarını onun esaslarına uydurmuşlardır. Hareketlere, inançlara bir ölçü, bir yön veren sosyolojik bir müessese, sosyal frenlerden biri olmuştur. Sade ve samimi bir ruhun içinde yaşaması, bunu bir şekle sokup kullanmaması olsa. Ayrıca 'felsefe' de, kendiliğinden var olan, tam bir gerçeklik (ens realissimum) olmakla birlikte, henüz felsefe ve dinin anladığı, kişiliği olan bir Tanrı değildir. Bu ilk nedeni Tanrı olarak kabulümüzü gerektiren, onun aynı zamanda en yüksek değer oluşunun kabulündeki zorunluluktur. O, sadece bir 'ens realissimum' değil, keza bir 'summum bonum' dur. Yani sonsuz iyi. O yalnızca salt bir gerçeklik değil, aynı zamanda en yüksek bir değerdir.

'Ve dahasını söyleyeceğim, bir insanda Tanrı'ya inanla temiz bir yaşam ve ahlâksal bir yükseklik varsa eğer bir arada, Tanrı'ya inanma değildir o kadar onu iyi yapan, iyi olmadır daha çok, Tanrı'ya şükürler, onu Tanrı'ya inandıran. İyilik, tinsel sezişin en iyi kaynağıdır' Unamuno

Değerli paylaşımınız için çok teşekkürler Kün Togdı
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.597


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #3 : 12 Nisan 2014, 23:07:02 »

Bizler yani Türkçülük Ülküsü'nün adsız neferleri, Türk Milleti denilince; Gök Tanrıcı Hunları ve Göktürleri, Mani ve Budist yöneticileri olan Uygurları, Hristiyan Gök Oğuzları, Musevi Karay(Karatay) ve Hazarları, Moğol Devletinin efsanevi Lideri Cengiz'i ve soyunu, İslam'ı yaymak adına durdurak bilmeksizin kıtadan kıtaya savaşmış Karahanlıları, Selçukları, Osmanlı'yı, Bilge Başbuğ Atatürk'un kurduğu cumhuriyeti, Kazakistanı, Kırgızistanı, Türkistanı, Azerbaycanı, Irak Türkmenlerini, Doğu Türkistandaki ırkdaşlarımızı, Batı Trakya Türklerini bir yekun millet olarak ele alırız. Birde bu saydıklarımızın- ve unuttuklarımızın- üstüne gençlerimizi, gelecek kuşaklarımızı, Turan'ı katarız. Türkçülük Ülküsünün her biri atadan şerefli neferleri için Türk Milleti böyle tamam olur. Bizce Türk Milleti buna denir.

turkcuturanci.com

OTAĞIN GÖRÜŞÜ BUDUR!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 13 Nisan 2014, 06:20:50 »

Toplumsal yönü ile din ve vicdan özgürlüğü demek olan laiklik, bir inanç grubunun diğerleri üzerindeki tahakkümünü önlemek olarak anlaşılmalıdır. Bu anlayışla etik olarak hiçbir dinin mensubu diğerlerini ve inanışlarını eleştirmek, aşağılamak, onları başka bir inanca davet etmek veya topyekün tüm dinlerin mensuplarına karşı bir çağrıda bulunmak hakkına sahip değildir. Bu, Islamiyet'ten Şintoizme kadar, yelpazede yer alan bütün dinler için aynı ölçüde geçerlidir.


Bir milletin dini yaklaşımı da algısal perspektifle sandığımızdan fazla alakalıdır. Örneğin Islam inancında dinin herkes için olduğu söylenirken Yahudiler kendi dinlerinin kendi milletlerine özel olduğu inancındadır. Islama arap dini demek hem genel dinbilime hem de islamın yerleşik kurallarına aykırı olur. Islamdan bahsederken onun kurallarına aykırı konuşmak mantıklı değildir.


Her ne kadar entelektüel görünmek veya öyle olmak için bol -izmli ifadelere çok bağlı olmak gerekse de Türk milletinin din ile ilgili ortalama yaşantıları bizi bundan alıkoyar ve aklımıza yukarıda sayılan felsefi ekollerin kökeni hakkında sorular getirir. Ilk deistler Türk müdür, ilk septik agnostikler yörük ilk ateist bilimadamları Türkçü müdür? Cevabımız hayırsa bunlara yönelmeyi salık vermek sizi Türkçü değil samimiyetsiz yapar.

Bütün boyların mensupları bütün inanç gruplarının üyeleri olan Türkler, eğer dışlanmaz ve öteki haline gelmezlese aynı oranda Türkçü olabilirler. Bizim görevimiz inanç adı altında yabancı bir milletin ırk özelliklerini alan kimselerin bu ikinci davranışına engel olmaktır. Yoksa kim Türk olacak, kim Türkçü olacak? Biz mi büyüyeceğiz Türkçüler cemiyeti mi?


Atsız bunu yapmiş mıdır? Gökalp insanları bir inanca ikna etmeye çalışmış, Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset ve Bir Din-i Mutlak" mı demiştir?

Türkçülük bugün kendine Türkçü diyenlerin davranışlarını değil davranmaları gereken kalıpları ifade eder. Az kişi olmaya razıyız, yeter ki kimse milletimizin bize karşı bakışını etkileyip bizi milletten kopma hatasına düşürmesin.

Samimi arkadaşlar kendilerine sorsunlar, yukarıda aynı şeyler Ateizm için Deizm için yazsa ne düşünürlerdi? Şimdi aynı engellenmişlik hissini bir dine inanan dostlarımız yaşamıyorlar mı?

Bizce din ve toplumsal ilişkileri bundan ibarettir. Dinden söz etmek, ayrışma ve engellenmişlik duyguları yaratmaması için yasak edilmistir.

Buyrun teskilatlanma ve sanaldan kurtulma yollarına dönelim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.597


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #5 : 13 Nisan 2014, 15:50:15 »

''Türkçüler, Tanrı’yı bir tarafa atmamıştır. Atmaz da. “Tanrı Türk’ü korusun!” sözü Türkçülerin sloganıdır. Tanrı, insan zeka ve idrakının kavrayamayacağı yükseklikte olduğu için ikide bir onu ortaya sürerek, üzerinde kırıcı tartışmalar yapmanın aleyhindeyiz."

Hüseyin Nihâl Atsız
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #6 : 13 Nisan 2014, 17:42:33 »

Doğayı izleyenler, doğaüstünü en iyi bilenlerdir. Tabiat, insana hayatın kökenini gösterir. Onu dinleyenler, tabiatın, insanın öğrenmesi için temin edilmiş büyük bir okul olduğunu bilir. Tıpkı Türklerin tabiatı dinlemeyi, onu bütünü ile yaşamayı çok iyi bildiği gibi.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.597


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #7 : 13 Nisan 2014, 19:10:04 »

Doğayı izleyenler, doğaüstünü en iyi bilenlerdir. Tabiat, insana hayatın kökenini gösterir. Onu dinleyenler, tabiatın, insanın öğrenmesi için temin edilmiş büyük bir okul olduğunu bilir. Tıpkı Türklerin tabiatı dinlemeyi, onu bütünü ile yaşamayı çok iyi bildiği gibi.Doğa dediğiniz zaten Türklerin vatan dediği değilmidir ki uğrunda ölmek için deist yada ateist olmaya ne gerek var bizim müslümanlarımızda gözünü kırpmadan ölüme atlıyorlar bu yolda  Sırıt
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #8 : 13 Nisan 2014, 19:32:18 »

Doğayı izleyenler, doğaüstünü en iyi bilenlerdir. Tabiat, insana hayatın kökenini gösterir. Onu dinleyenler, tabiatın, insanın öğrenmesi için temin edilmiş büyük bir okul olduğunu bilir. Tıpkı Türklerin tabiatı dinlemeyi, onu bütünü ile yaşamayı çok iyi bildiği gibi.Doğa dediğiniz zaten Türklerin vatan dediği değilmidir ki uğrunda ölmek için deist yada ateist olmaya ne gerek var bizim müslümanlarımızda gözünü kırpmadan ölüme atlıyorlar bu yolda  Sırıt

Tabiatı gözlemlediğimizde Yürekli-Kam, içinde önce matematik var, sonra fizik var, sonra kimya var, sonra biyoloji var vs. vs. yani çok basit, insan günlük yaşamında dahi bir an durup, tabiatta geçen minik bir hareketi izlese 'Tanrı' hakkındaki bütün sorulara cevap bulacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.597


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #9 : 13 Nisan 2014, 19:37:23 »

Benim olmayan tabiatın  Göz Kırp

Tabiat benim olsun ben çölde bile Tanrıyı görürüm  Sırıt

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.278 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.