Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçülerden Sorular => Konuyu başlatan: kemal67 üzerinde 20 Haziran 2012, 01:22:47Konu Başlığı: Lise Bölüm Seçme
Gönderen: kemal67 üzerinde 20 Haziran 2012, 01:22:47
Esenlikler,
Bu sene yaz tatili sırasında bölüm seçimim olucaktır.Anadolu Lisesi öğrencisiyim
Türkçe-Sosyal  Türkçe-Matematik Matematik-Fen ve Yabancı Dil (İngilizce ve Almanca) bölümleri mevcut.
Sizce Liselerde okuyan Türkçüler hangi bölümleri seçmelidir.


Konu Başlığı: Ynt: Lise Bölüm Seçme
Gönderen: BALAMİR üzerinde 20 Haziran 2012, 01:43:20
Andam ben lise 2 ve lise 3'ü sayısal bölümde okuyup bu yıl eşit ağırlık bölümüne geçmeye hazırlanıyorum.Zira Türkçe-Matematik okuyacaksan ve iddaalıysan sana tavsiye ederim.Öte yandan Türkçü olarak söylüyorsan sana şunu söyleyeyim.Liselerimizin büyük bir kısmı ya yeşil yada kızıl.Zira ben okulda benden başka Türkçü olduğunu zannetmiyorum arada her okulda olduğu gibi feyzullahçı tipler var


Konu Başlığı: Ynt: Lise Bölüm Seçme
Gönderen: Delikurt60 üzerinde 20 Haziran 2012, 13:24:06
Kandaşım ben sayısal veya eşit ağırlık okumanı tavsiye ederim.Sözel de iyi bir şey yapman için çok yüksek puan yapman gerekir ki iyi bir yere girebilesin.
Sayısalda kimse yapamadığı için sıralaman 200 binlerde olsa da mantıklı bir yere girme umudun vardır. Sayısalda bölüm çoktur eşit ağırlıktada gene öyle ama sözel bölümü meslek çeşitliliğinde fakirdir.
Öğretmenliklerden uzak durmanı tavsiye ederim.Örneğin tarih, fizik, coğrafya vb. gibi bölümlerden mezun olanlar çoğunlukla dersanelerde hamal gibi çalışmaktalar, bu gibi bölümlerde öğretmen olmak istersen bunları göz önüne almak zorundasın.

Eğer sayısal derslere soğuk duruyorsan eşit ağırlığı denemeni tavsiye ederim, senin için matematik ve geometri zor olur o kadar.
Matemetiği yapıyor ve mühendisliğe yada diğer sayısal bölümlere ilgi duyuyorsan, sayısal seçersin belki fizikte (altyapın ve birazda sempatin varsa hiç sorun olmaz) biraz zorlanırsın ama şimdiden başlarsan çalışmaya İstanbul'da yada Ankara'da güzel bir bölüm kazanırsın.     
 


Konu Başlığı: Ynt: Lise Bölüm Seçme
Gönderen: Genç Börü üzerinde 20 Haziran 2012, 21:26:15
Kandaşım bende bu sene lise son sınıfım. Ve hiçbir dönem belgesiz geçmedim. Ya taktir ya teşekkür aldım. Herkes yaparsın Fen(Sayısal) seç demesine rağmen ben Türkçü bir avukat olmak istediğim için Türkçe - Matematik seçtim ve istenildiğinde yapılmayacak bir şey yoktur. Tanrı yolunu açık etsin andam. En iyisine sen karar vereceksin.


Konu Başlığı: Ynt: Lise Bölüm Seçme
Gönderen: Moğol Onbaşısı üzerinde 20 Haziran 2012, 21:59:52
Kandaşım hedeflerine göre bölüm seç. Örneğin ben Siyaset okumak istiyorum. Bu yüzden Türkçe-Matematik seçtim.


Konu Başlığı: Ynt: Lise Bölüm Seçme
Gönderen: Tuluy üzerinde 25 Haziran 2012, 22:55:08
Lise sona geçtim.Türkçe-Matematik okuyorum.Uluslar arası ilişkiler okumayı dünüyorum.Kamu yönetimi ve siyaset de olabilir.


Konu Başlığı: Ynt: Lise Bölüm Seçme
Gönderen: Tayangu üzerinde 27 Haziran 2012, 16:18:02
Kandaş bende seçim yapacağım bir düz lise öğrencisi olarak eşit ağırlık bölümünü seçmeyi düşünüyorum.