Hanefi Avcı hakkında görüşleriniz nelerdir?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 31 Ekim 2020, 22:34:55


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 [2]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Hanefi Avcı hakkında görüşleriniz nelerdir?  (Okunma Sayısı 7086 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
TIEN SAN
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 30 Eylül 2010, 14:42:05 »

Muhafazakar kesime yakınlığı ile bilinen Prof. Hüseyin Hatemi, fetoş okullarını asıl maksadının Amerikan misyonerliği olduğunu açıklamış. Bu olay bana fetoşu tasfiye planı gibi geliyor. Okulların Türk kültürünü yayma ZOKASINIDA halkın yuttuğunu da söylemiş.
Biz desek kimse inanmıyor. Alın size kendi tarafınızdan itiraf.


                             O yaziyi bende okudum. Tamamen fetosu aklamaya yönelik, ismarlama bir yazi. Güya vatikan papazi fetos, bilmeden amerikanin tuzagina düsmüs. Yazinin sonunda da Türkiye'ye dönmesinde, bir sakinca olmadigini belirtmis.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
özbek43
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 19« Yanıtla #11 : 30 Eylül 2010, 14:57:47 »

     Sayın Avcının söylediklerinin altına imzamı atarım. Hatta söylemediklerinin daha fazla olduğunu düşünüyorum. Ama samimi olduğuna inanmıyorum.
     
     Fetoşun her noktada yerleştiğini görüyoruz, ayrıca referandumda geçen anayasa değişikliği ile de yargıya el attı. Neler olacağını göreceğiz.

     Yeni bir kurtuluş savaşı gerekiyor.

      Esenlikler,
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TIEN SAN
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 30 Eylül 2010, 16:06:08 »AÇIKLAMA VE DÜZELTME

Sözcü Gazetesinin 30.10.2010 tarihli nüshasında Hanefi Avcı'nın tutuklanmasına ilişkin manşetin altında maksatlı olarak benim Fethullah Hoca ve sevenleri için Hanefi Avcı İle aynı görüşleri paylaştığım izlemini uyandıracak bir manşetle ve gazetenin iç sahifelerinde de "Amerika'ya Hizmet Ediyor" başlığı ile tam kelime kullanmak gerekirse yalan yayın yapılmıştır.

Bu yayına dayanak yapılan benim konuşmamda konu ile ilgili ilk soru şu şekildedir:

Gülen Cemaatinin bu gün hatalı buldunuz yönü nedir?

Ben de bu soruya şu cevabı veriyorum:

(Gülen Cemaatinin bilinçli hareketinden bahsedilemez anlamında:) Gülen cemaati hata yapmadı. Daha doğrusu gitgide iyi olma yolunda iken başına bu akıbet geldi. Daha sonra da açıkça her zaman ve birçok yerde açıkladığım görüşü açıklıyorum ve sonuçta Sözcü Gazetesinde de belirtildiği üzere Fethullah Hoca'nın bir suçu olmadığını söylüyorum. Sözcü Gazetesi 5. sahifesinde Fethullah Hoca hakkında hapsedilmesini yargılanmasını gerektiren bir suçu olduğu söylenemez dediğimi de aktarmak zorunda kalmıştır. Yine Sözcü Gazetesinin de başlıkların yalanı bir yana bu başlıkların altında yer alan satırlarından nakledilen sözlerim şu şekildedir: Amerikan Yahudi lobisinin bu cemaatten beklentisi vardır ama bu beklentiler gerçekleşmediği için şimdi Amerikan Yahudi lobisi Fethullah Hoca'yı da tasfiye etmek istemektedir.

Şu halde benim Hanefi Avcı'nın kitabını da bu tasfiye planının bir parçası olarak göreceğim tabii iken tam aksine benimle sanki Hanefi Avcı arasında bir görüş birliği varmış gibi manşetler kullanılmıştır. Hanefi Avcı da tasfiye planının bilinçsiz bir unsuru olabilir. Onun hakkında da kesin olarak tasfiye planının bilinçli bir üyesi olduğunu söylemiyorum

Ancak Fethullah Hoca için ajan tabirini kullanmama imkan ve ihtimal olmadığı apaçıktır. Ben Fethullah Hocanın Türkiyede bulunduğu sırada kendisi ile görüşmüş, toplantılarına katılmış halen de bu cemaat mensupları ile iyi ilişkiler içinde bulunan biriyim.

Görüşlerimiz tamamen aynı olmayabilir, ne var ki Fethullah Hoca hareketinin bilinçli bir emperyalist yardakçılığı hareketi olduğu kanaatine sahip olsa idim esasen bu güne kadar davranış ve beyanlarımla bu kanaatimi açıklar aksine davranış ve beyanlarda bulunmazdım.

Fethullah Hocadan ve cemaatinden umduklarını bulamayacaklarını anlayan dış odaklar söylediğim fakat İnternet Gazetesinde bütünü ile yer almayan açıklamalarımda belirtildiği üzere sonuçta üç safhada bu cemaatten beklentilerinin gerçekleşemeyeceğini anladılar önce Fethullah Hoca aleyhine bir ajandan temin edilen kaseti devreye soktular bu kasetin belki de tamamen uydurma olabileceğini söylemiştim.

İnternet Gazetesinde yer almayan ve Fethullah Hoca ve sevenleri karşısında beklentilerin tamamen aksi yöne dönmesi ve tasfiye hareketine girişilmesine yol açan olay da Fethullah hocanın Vatikan'a giderek Papa ile görüşmesi idi. Bunun üzerine Fethullah Hocanın Amerika'da enterne edilmesi sağlandı. Esasen Sözcü Gazetesi de sonuçta benim Fethullah Hocadan herhangi bir suç eylemi sadır olmadığını söylediğimi belirtmektedir. Şu halde nasıl olur da Fethullah Hocanın bilinçli olarak Amerika'ya hizmet ettiğini söyleyebilirim?

Esasen 1996 yılında buna benzer bir olay başıma gelmişti. Bugünkü Akşam Gazetesi değil o sıralarda aynı adla yayınlanan Akşam Gazetesi Fethullah Hocanın iftarında bulunmadığım halde niçin Erbakan Hocanın iftarına gittiğimi sormuş cevaplarımı da içeriği doğru fakat manşetleri korkunç haberlerle bugün Sözcü Gazetesinin yaptığı gibi yayınlamıştı. Sözcü Gazetesinin bu tutumuna teessüf ediyor ve gerekli düzeltmeyi yapacağını umuyorum.

Bilvesile Saygılarımla.

Prof. Dr. Hüseyin Hatemi                         Sözcü gazeteside,hataya düsüp,hüseyin hatemi isimli,ümmet köpeginin,gülenle ilgili yazisini,yanlis degerlendirmis. Söz konusu yazi yukaridada belirttigim gibi,tamamen güleni aklamaya yönelik,tuzak bir yazi.Yukarida ekledigim tekzip yazisinda ise,gercek yüzünü gösterip,gülenin sadik bir müriti gibi,savunmaktan kacinmamis.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TürkcüKasirga
Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 30 Eylül 2010, 16:19:40 »

Sözcü gazeteside,hataya düsüp,hüseyin hatemi isimli,ümmet köpeginin,gülenle ilgili yazisini,yanlis degerlendirmis. Söz konusu yazi yukaridada belirttigim gibi,tamamen güleni aklamaya yönelik,tuzak bir yazi.Yukarida ekledigim tekzip yazisinda ise,gercek yüzünü gösterip,gülenin sadik bir müriti gibi,savunmaktan kacinmamis.

Bu Hatemiler nerde Türklüge düsman organizasyonlar varsa mutlaka icinde yer alirlar. Hüseyin ve Kezban Hatemiler ser cephesinin en önde gelenlerindendir. Soros´un, ABD´nin, AB´nin ülkemizdeki en etkili masalarindandir bu kevase tohumlari..
Kezban Hatemi denilen kahpe kasigindan firlama serefsiz kadin, Hrant Dink geberdiginde Hrant ailesinin avukatligini gönüllü olarak üstlenmistir..Daha fazla söze ne hacet...

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 30 Eylül 2010, 16:29:12 »

Kezban Hatemi denilen kahpe kasigindan firlama serefsiz kadin,

Kerhane hacanası olacak kadar yavşak ve oruspu olan bu kevaşeyi elime bir geçirsem ona hatim indirttireceğim ama olmuyor ki, bu yavşakların götlerine tenekeyi bağlayacak zaman da gelecek elbet. İşte o zaman onu Tıen Gardaşıma teslim ederiz  Peynir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
İLTERİŞKAĞAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 412


BİN CİHANA DEĞİŞMEM ŞU ÖKSÜZ TÜRKLÜĞÜMÜ


« Yanıtla #15 : 30 Eylül 2010, 17:44:45 »

Kitaptan iki milyon lira kazandı deniliyor.

Ruhu şad olsun, Hablemitoğlu'nun başına gelenleri düşündüğümde içim pek rahat etmiyor açıkçası.

Bilinir ki hocanın kitabı da Avcı'nın kitabına yakın şeyler içeriyordu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Damla damla ırkımın kanı,
Bir kımız çamçağına akarken,
Altaylar'da öğrenmiştik biz,
Ölümle anda olmayı.
Umay'ın kanatlarında,
Tanrı Dağı'na bakarken,
Küçücük ellerimizle Güneşe dokunmuştuk.
Sonra bizim olsun istedik güneş,
İşte herşey böyle başladı...
TürkcüKasirga
Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 01 Ekim 2010, 10:15:15 »

Türkcü KasIrga senin iletini düzeltmedim kendim bilmeden senin iletinin altina kendi iletimi yazmIsIm sonra onu silerken herhalde senin ileti den de silmisim bir dahakine dikkat ederim kusura bakma

Tamam oldu kandasim, sende kusura bakma..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: 1 [2]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.231 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.