ÜLKEMİZİ BÖLÜYORLAR, GÖRMÜYOR MUSUNUZ?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 20 Ocak 2021, 17:03:34


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ÜLKEMİZİ BÖLÜYORLAR, GÖRMÜYOR MUSUNUZ?  (Okunma Sayısı 5747 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çepni Uğur
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 21« : 21 Mayıs 2009, 13:44:55 »

Ne diye bağırıyor bunlar; TERÖRLE MÜCADELE KARARLILIĞIMIZ SÜRECEK!

Bize; '' Terörle Mücadelemiz Kararlılıkla Sürecek'', diyorlar, hem de bunu bize yıllardır söylüyorlar, terör bitmiyor ama anlıyoruz ki onların kararlılığı sürüyor.

Hiç merak ettiniz mi, bir zamanlar Sayın Cumhurbaşkanı'nın başkanlık ettiği Terörle Mücadele Üst Kurulu'nun almış olduğu kararları?  Aklıma geliyor da bazen, kendi kendime soruyorum; bizim ülkede El Kaide, PKK, Hizbullah gibi örgütler, terör örgütü müdür, diye. Soruyorum işte kendime; resmen alınmış ve de hukuken tasdik edilmiş bir karar var mı ki acaba?

Diyelim ki, var. Peki, bu karar Avrupa'da geçerli mi? Yani, AB ülkeleri kendi terör örgütü ve  teröristleri için uyguladığı tedbirleri bizimkiler için de uyguluyor mu?

Soru bu ya, aklıma geliyor işte, kendi kendime konuşup duruyorum.

PKK yayın organı ROJ TV nerede? Danimarka'da.

PKK'nın para kasası nerede? İsviçre'de.

Lider kadroları nerede? Avrupa'nın nerdeyse bütün ülkelerinde hem de siyasi mülteci.

Yayınları nerede basılıyor? Almanya'da.

Hani şu kararlılıkla mücadele ettiğimiz PKK terör örgütünün dernekleri, büroları, vakıfları nerede? AB ülkelerinde.

Ne yapıyor bunlar? Kendi hallerinde çalışıyorlar örgütleri için. İyi de çalışıyorlar inanın, yoksa nerden alacaklar onca silahı, cephaneyi, roketi...
 
Bize anlatıyorlar; ''Terörle Mücadelemiz Kararlılıkla Sürecek'', diyorlar.

Bir terörist hesabı yaptılar, önce 500 dediler, sonra vazgeçip   içeride 1500, dışarıda 3500  dediler.

Onlar terörist içeride mi yoksa dışarı da mı diye düşüne ve hesap yapadursun, resmi rakamlara göre, terör nedeniyle 3200 köy kapanmış, 500 bin insanımız göçmüş yerinden, yurdundan. Büyük şehirlerde gecekondu yapmış, onlu yirmili nüfuslarıyla gelmişler.  Kızlarımız okula gidememiş, erkeklerimiz hayvan otlatmaktan fırsat bulamamış; cehalet, yokluk, yoksulluk.

Halbuki yürekleri sağlam, bıraksanız var gücüyle bağıracaklar; ''NE MUTLU TÜRK'ÜM'' diyerek ama Türkçe bilemiyorlar ki!

İş yok, meslek yok, eğitim yok, para yok. Bir zamanlar HADEP varmış onlara iş bulan, iş vaadiyle dağa gönderen. Neyse ki, şimdilerde bir başkası çıktı da, yerinden yurdundan göçenlerimiz zorda kalınca iş bulabiliyor.

EKONOMİK, SOSYAL, PSİKOLOJİK TEDBİR diyorlar yıllardır ama ne bir plan var ne de program; daha kaç kişinin göçtüğünü, nerden gelip nere gittiğini dahi bilmiyorlar. 

Şimdi hepsi ortaya çıkmış, dağa adam göndermeyi engelleyeceğiz, diyor hem de gözümüzün içine baka baka. Dağa çıkışı engellemeyenler, şimdi dağdan indirmeye uğraşıyor. Bu nasıl bir trajedi; bir yanda insanlar dağa çıkıyor, bir yanda insanlar dağdan iniyor!

Yıllarca dağda, dağdakilerle savaştık ama bitmedi. Öldük, öldürdük ama bitmedi. Şimdi beş bine takıldık kaldık. Hala dağlardayız, yere inemedik bir türlü. Ama DTP yerde, göremedik bir türlü.

Biz sessiz sessiz izliyoruz. Sadece biz mi? Hayır, göçenlerimiz de izliyor, çocukları da. Umutlandılar; devlet çare olmuyor madem belki bunlar çare olur, diyerek umutlandılar. Neyin işareti oldu bu onlar için, hiç düşündünüz mü?

Hala diyorlar, TERÖRLE MÜCADELEMİZ SÜRECEK!

Oturmuşlar, el birliği, söz birliği yapmışlar, dağdakileri yere indirmeye karar vermişler. Kimi? Dağdakileri. Eli kana bulaşmamış olanları da hemen affedip serbest bırakacaklarmış. Bunlar gerçekten dağdakileri tanıyor mudur, sizce?

Otuz yıldır sürüyor terör, olayların tümü faili meçhul. Bakın terör olaylarına, Sayın Sinan Aygün"ün dediği gibi, geride kalan bir şehidin kanı bir de hain kurşunların boş kovanı. Nasıl bileceksiniz kimin eli kanlı, kimin ki kansız? Bilemezsiniz, bilemediğiniz için de hepsini serbest bırakacaksınız.

Hadi serbest bıraktınız ama bunların hepsi işsiz, bugüne kadar adam öldürmekten başka bir işleri olmamış ki, nasıl iş bulacaksınız? Bizim milyonlarımız açlık sınırında, milyonlarımız yoksulluk, bu milyonları bir kenara atıp katilleri mi işe alacaksınız?

Hadi aldınız diyelim, bunlar hasta, bunlar psikopat, bunlar cani ruhlu, nasıl toplum içine salacaksınız bunları? Zaten güvenlikten yoksun halkımız bir de bunlarla mı uğraşsın?

Hadi saldınız diyelim, bunlara kim bağrını açar, bunları kim yanına yanaştırır, kim? Elbet biz değil, peki kim? Bu bir sır tabi, bize söylemiyorlar ama görünen o ki, adres belli!

Diyelim ki adres de belli, peki ya şehitler, onlara sordunuz mu hiç? Peki ya ocağına ateş düşen analar, yarlar, çocuklar, onlara sordunuz mu?

Peki ya Gaziler, peki ya korucular toprağını savunup PKK"ya karşı savaşan kahraman korucular, peki ya biz, Türk milleti, bize sordunuz mu?

Cumhurbaşkanı açıkladı: Terörle Mücadelemiz Kararlılıkla Sürecek!

Başbakan konuştu; AB yolunda ilerlemeye devam edeceğiz, dedi.

AB ilerleme raporunu açıkladı, Türklüğe hakaret suçunu oluşturan 301. maddeyi kaldırın artık, dedi.

Başbakan konuştu; AB yolunda engeller bizi yıldıramaz, dedi.

AB parlamentosunda PKK gösteri yaptı yandaşlarıyla, DTP konuk oldu, Leyla Zana konuştu. Kırmızı bültenle aranan teröristi bile Avrupa Parlamentosuna aldılar, PKK"nın ROJ TV"si canlı yayın bile yaptı. Kongrenin adı da, "" AB, Kürtler ve Türkiye! ""

Bu nedir? Bu; Türk milletine hakarettir!

Bu nedir? Bu; Türk milletiyle alay etmektir!

Bu nedir?

Başbakan dün akşam televizyonların ana haber bültenlerinde konuştu: Terörle mücadelemiz…Hükümet sözcüsü Cemil Çiçek; ""Terör çok karmaşık bir olgudur, mücadelemiz kararlılıkla sürecek, dedi.

Bölücü başı nerde? İmralı"da, ama örgütü idare ediyor.

PKK"nın kasası nerde? İsviçre"de ve kara para kendiliğinden aklanıyor.

Örgütün arşivi nerde? Suriye"de ve son gelişmelerin tutanakları, eylem planları, yapılan anlaşmalara ait belgeler ve hainlerin kimlikleri özenle saklanıyor.

Parayı nerden buluyor bu örgüt? İran ve Irak sınırlarımızdan yapılan kaçakçılıktan, gurbetçilerimizden alınan haraçlardan ve de AB"li dostlarımızın yardımlarından ve bir sıkıntıları yok, para akıyor.

Nerde eğitiliyor bunlar? Irak"ın kuzeyindeki dağlarda, Avrupa"nın göbeğindeki banliyölerde ve bu konuda da bir sıkıntıları yok.

Nerden silah buluyorlar? Her yerden; Irak"tan, Avrupa"dan, Rusya"dan, Amerika"dan, o konuda da bir sıkıntı yok.

Peki hepsini anladık; para var, silah var, yer var, peki bunca adamı nerden buluyorlar? Bizden, içimizden; yokluğu yoksulluğu unutmayınız, göçleri göçerleri unutmayınız, cehaleti, aşireti, şıhları şeyhleri unutmayınız.

Ne dedi, siz ona bakın, hükümet sözcüsü ne dedi: PKK karmaşık bir olgudur!

Başka ne dedi? Terörle mücadelemiz kararlılıkla sürecek! Terörle mücadele kararlılıkla sürer mi sürmez mi bilinmez ama bilinen şeyler var:

DTP kongre yaptı; özgürlük ve demokrasi şehitleri için yani PKK"lı hainler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu, mücadelemiz kararlılıkla sürecek, dedi.

DTP diyor ki; PKK"lılara terörist diyemeyiz, onlar bizim kardeşlerimiz.

DTP diyor ki; PKK ile masaya oturunuz.

DTP diyor ki; Cudi var arkamızda!

DTP diyor ki; Demokrasi, insan hakları, özgürlük ve de kardeşlik! Daha başka bildiklerimiz de var:

Genel Kurmay Başkanı dedi ki; PKK meclis"te.

Genel Kurmay Başkanı diyor ki; Cumhuriyet tarihinde bu kadar yakın ve ağır tehdit altında kalmadık, cumhuriyetin temel nitelikleri tehlikede, üniter devlet yapımız, laik devlet yapımız, ulus devlet yapımız tehlikede.

Genel Kurmay Başkanı ısrarla diyor ki; PKK"nın arkasında Avrupa desteği var, Amerika desteği var, Barzani desteği var.

Genel Kurmay Başkanı bize diyor ki; NE MUTLU TÜRK"ÜM diyemeyen zihniyetler Türk milletinin düşmanıdır ve öyle kalacaktır.
Ordumuz sınır boylarında aylardır bekliyor, olası bir sınır ötesi harekât kapıda. Ne anlıyoruz tüm bunlardan?

Bir yanda ülkemizi, birliğimizi, bütünlüğümüzü bölmek isteyen PKK terör örgütü, hemen yanı başında siyasi kanadı DTP, onlara destek veren AB ve ABD.

Diğer yanda ise Türk milleti, Türk milletinin göz bebeği Türk Silahlı Kuvvetleri üniter devlete, ulus devlete, laik devlete sahip çıkan.

İkisinin ortasında ise Başbakan ve bakanları var, terörle mücadelemiz kararlılıkla sürecek, diyen.

Evet, bizim bu konudaki kararlılıklarını her fırsatta açıklayan bir başbakanımız ve bakanlarımız da var. Evet, gün sözün bittiği gün olmasına karşın hala  ""TERÖRLE MÜCADELEMİZ SÜRECEK"" diyen devlet adamlarımız var!

Elbet kararlılıkları sürecek, bunu biliyoruz. Sürdürmek zorundalar zaten, mücadeleleri henüz bitmedi ki, daha yapacakları var!  Nedir bunlar?  Biz size, ""bunların kararlılığı nedir"", anlatalım;

Önce Anayasamızın 66"ncı maddesini değiştirecekler, bizi Türkiyeli yapmak isteyecekler; Türk yok Türklük yok, Türk Eli yok!

Bölünmez dediğimiz ülkemizin doğusuna özerklik vermek isteyecekler; birlik yok, bütünlük yok, her şey ayrı gayrı!
Okullarımızda Kürtçe eğitim vermek isteyecek adına demokrasi diyecekler; ulus yok, kederde kıvançta dil birliği yok!

Teröristlere af ilan edip siyaset yapma hakkı tanıyacak ve Gazi Paşa'nın meclisine almak isteyecekler; şehidin hakkı yok, yetimin hakkı yok, ananın hakkı yok!

Devletin köye açılan tek kapısı kahraman korucularımızı yok etmek isteyecekler; ahde vefa yok!

Tüm bunları insan hakları adına, özgürlükler adına, barış ve kardeşlik adına yapacak ya da yapmak isteyecekler ama Türk milletinin hakkı yok, özgürlüğü yok!

Gene de merak etmeyiniz, elbette anayasamızın ilk maddeleri değişmeyecek; Türk devleti, anayasanın satırları arasında ulus devlet, laik devlet, üniter devlet gibi bölünmez bir bütün olarak kalacak, kim değiştirmeye cesaret edebilir ki!

İşte terörle mücadeleleri bu.  Peki terör bitecek mi? Elbette bitecek! Ne zaman?

PKK'nın lider kadrosu Gazi Paşa'nın meclisine girdiği zaman!

PKK'nın dağ kadrosu DTP'nin resmi ordusu olup da, siz doğudaki kışlalardan Mehmetçiği çektiğiniz zaman!

PKK'nın başı, binlerce canımızın katili İmralı'da yatanı affedip başkan yaptığınız zaman!

Ve de siz, uzun yıllardır aşiret ağalarına teslim ettiğiniz doğudaki çaresiz halkımızı PKK'ya teslim ettiğiniz zaman!

Ve nihayet, ulus devlet, laik devlet, üniter devlet yapınız yok olduğu zaman!

Gerçekten biter mi bu terör?

Elbette biter, terör inanın bitecek; Türk ulusu Anadolu'da tarihten silindiği zaman!

Neyse bırakalım tüm bunları, sahi siz nasılsınız? Mutlu musunuz? Huzurlu musunuz? Geleceğe güvenle bakıyor musunuz? Çocuklarınız nasıl? Onlar, ufukta güvenli bir gelecek ve güvenli bir ülke görebiliyor mu?

Bize sorarsanız, bizim yaşımız elliyi aşkın, iyi gün de kötü gün de gördük, sevindik ama acı da çektik, güldük ama daha çok ağladık, hepsi kabulümüzdür. Ama biz hiç ihanet yaşamadık, ihanet de etmedik. Biz ihanetin ne olduğunu Sezar"ın yaşamında gördük ve anladık, Brütüs"ü orada tanıdık, hainliği Brütüs"ün hançerinde gördük Sezar"ı sırtından vuran.

Tarihimizi okuduk, Yavuzları, Fatihleri, Gazi Paşayı anladık, mutlu olduk, gurur duyduk ama içlerinde tarihine, ulusuna ihanet edeni hiç görmedik. Bize göre İhanet Roma"daydı.

Ne oldu, ne bitti de devran hızla döndü, devir değişti, mertlik bozuldu da ihanetle yöneten bir arada anılır oldu?  Halbuki  ihanetin böylesini hiç yazmamıştı ki Türk tarihi..

Sarı Zeybek herşeyi güzelce anlatmış. Malesef bugün vatansever insanlar silivride yatıyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çepni Uğur
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 21« Yanıtla #1 : 21 Mayıs 2009, 13:51:20 »

DTP kongre yaptı; özgürlük ve demokrasi şehitleri için yani PKK"lı hainler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu, mücadelemiz kararlılıkla sürecek, dedi.

DTP diyor ki; PKK"lılara terörist diyemeyiz, onlar bizim kardeşlerimiz.

DTP diyor ki; PKK ile masaya oturunuz.

DTP diyor ki; Cudi var arkamızda!

DTP diyor ki; Demokrasi, insan hakları, özgürlük ve de kardeşlik! Daha başka bildiklerimiz de var:

Genel Kurmay Başkanı dedi ki; PKK meclis"te.

Genel Kurmay Başkanı diyor ki; Cumhuriyet tarihinde bu kadar yakın ve ağır tehdit altında kalmadık, cumhuriyetin temel nitelikleri tehlikede, üniter devlet yapımız, laik devlet yapımız, ulus devlet yapımız tehlikede.

Akp ve Müridleri Terörle acaba böylemi mücadele edecek!

Yanlışlıklara engel olmak için,"bölemi","Böylemi" şeklinde değiştirildi.Yanlış anlamayasın Kandaş.

Yusufhan
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
SeLy
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 21 Mayıs 2009, 16:30:25 »

Aman Tanrım! Güzel Tanrım! Gök Tanrım! Ulu Tanrım!

Sen Türkler'i kendi elinle birleştir. Türk Milleti'ni lafçı değil, elinden iş gelir insanlar et! Bir şey soylemek vazife yapmak değildir. Onu fiilen yapmak ve yaptırmanın vazife olduğunu beyinlere sok!

Oğuz Kağan Atamız

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.135 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.