Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçülerden Sorular => Konuyu başlatan: AY_hanim üzerinde 27 Temmuz 2010, 19:33:18Konu Başlığı: KARDELEN ELİF Mİ - ŞEHİT EŞİ EMEL Mİ?
Gönderen: AY_hanim üzerinde 27 Temmuz 2010, 19:33:18
Halkalı`da bombalı saldırıda yaralanan ve ardından tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Uzman Çavuş Mehmet Boşnak. Şimdi bu isim çok önemli mi diye sorabilirsiniz; aslında önemli olan bu ismin arkasında bıraktıkları. Emel Boşnak bu şehidin eşi ve o acılı eşin ağzından çıkan kelimeler. “Benim kocamı katledenleri tetikçileri benden daha iyi biliyorsunuz. Allah’ınızı seviyorsanız onlara bu ülkeyi bırakmayın. Önce dinle sonra PKK ile sömürenlere dininizi imanınızı seviyorsanız bırakmayın. Ben bu hainlere lanet okuyorum. Benim şehidimi kimseye vermeyin onlara bırakmayın. Hastaneye gittim sosyal güvencen bitti dediler. Şehidini toprağa verdin al reçeteni git dediler. Onunla birlikte askerlik yaptım. Beş şehir gezdim, 12 ev düzdüm. Ev istemiyorum, şehidimin kanı yerde kalmasın.”

Şöyle biraz geriye gidiyorum gözümün önüne başka bir fotoğraf karesi geliyor; bu da bir şehitle ilgili “Kardelen Elifin” şehidit kocasının arkasından çevirdiği işlerin fotoğraf kareleri... Şimdi düşünün bir kere Kardelen Elif şehit kocasını kullanarak medyalara çıktı kendisine her şekilde çıkar sağlamaya çalıştı ve başarmak üzere. Birde Emel hanıma bakalım; kocasını şehid verdikten sonra ilaç bile almayacak duruma düşmüş halde.

Şimdi soruyorum sizlere bu iki kadının ortak özelliği eşlerini şehit vermeleri, peki aralarındaki fark ne, (aralarındaki fark Kardelenin k.rt olması) devlet birini himayesine alırken öbürünün halini bile sormayacak kadar mı gaflet uykusunda. Emel hanımda acaba k.rt olsaydı Elif'e gösterilen bütün töloranslara sahip olacakmıydı.

Öyle bir şey ki, toplumda bazı kimseler var, cahil değil, cühela değil, öyle olmasına razı geleceğimiz cahil ve bilgisiz kimseler var.  Hani bir söz vardır ya, kimse kusura bakmasın biraz amiyane bir terim olacak ama “etme cahille muhabbet fıttırırsın, alma camla taharet yırttırırsın..”diye, işte bizler bu gün cahille muhabbet etmekten fıttırmışız, karşımızdakinin camla taharet almasını bekliyoruz.

Emel hanımın dediği gibi “Ev istemiyorum, ayrıcalık da istemiyorum yalnızca şehidimin kanı yerde kalmasın” cümlesine gelip takılıyorum. Camla taharet almasını umduğumuz sayın beyler; biz artık cehaletten vaz geçtik “şu kadının sesine kulak verin” yeter...

Kardelen Elif'e TSK'da görev vermeyi düşünen sayın paşalar Emel hanım için ne yapacaksınız birde onu duymak istiyoruz sizden...

Toplum, göz ardı edilecek bir  kavram değildir. Çünküsüne gerek olmadığını düşünüyorum. Toplum bir bütündür, ancak homojen değildir. Vücudunuzda nasıl ki bir yeriniz ağrıdığında bunu bütün beden hisseder, işte bu da öyle bir şeydir. Örneğin, bugün ülkemizde çok sayıda Türk Soylu aç var, onlar uyuyamıyor. Onların korkusundan da her zaman Türk'ün yumuşak karnından beslenen it soylular uyuyamıyor. Sonuç, hiç kimse uyuyamıyor.

Bu ülkeyi önce din tacirliğiyle yediniz bitirdiniz yetmedi şimdi de it soyluları kardeş olarak görmekte ayak diremektesiniz. Üstelik de çıkan her olaydan sonra tv'lere, boyalı basına, radyolara, meydanlara çıkarak insanlarla alay eder gibi “sağ duyu” çağrısı yapmaktasınız. Bu ülke bir bütündür kimse bölmeye çalışmasın demektesiniz.

Evet çok haklısınız bu ülke sizler başına geçene kadar bir bütündü; şimdi bir bakıyoruz ki bu ülkede bütünlüğün adını ağzımıza almaya utanır olmuşuz. “Türkiye Cumhuriyeti Toprakları” Türk Soyluların olmaktan çıkmış, neredeyse bu ülkede Türk Soylu olmak suç haline gelmiş durumda.

Şimdi sizlere şunu sormak istiyorum; bu ülkede çıkan olaylarda özünüze dönüp Türk olduğunuzu hatırlayıp Türk Soyluların yanında mı olacaksınız yoksa hala kardeşlik teranelerine sığınarak onların yanında mı?! Ya da Emel hanım ve onun gibi binlerce şehidin eşini mi koruyup kollayacaksınız yoksa soyu soysuz olan Kardelen Elif gibilerimi?!!!


Konu Başlığı: Ynt: KARDELEN ELİF Mİ - ŞEHİT EŞİ EMEL Mİ?
Gönderen: Yürekli-kam üzerinde 27 Temmuz 2010, 19:43:33
Bu baştaki umursamazların kendini öne çıkartanlara karşı kamu oyunu aldatma stratejisinden başka bişey değildir. Bir çok tanıdığımız gazi ve şehitlerimizin yakınları yokluk içerisinde kıvranmaktalar,bu diğer yabancı memleketlerde olsa baştacı edilirler ve ömürleri boyuncada refah içerisinde yaşayarak kutlu bir yaşam sürerler.

Bu şehitimizinde soyadı itibarıyla diğerinden farkı olduğunu sanmıyorum Kan olarak Türk olabilme ihtimali vardır,çünkü bizim milletimizin yarısından çoğu mankurtlaştırılmıştır. Böyle olsa dahi sözlerine bakarak Türkleştiği izlenimi oluşabilir kafamızda,Neden böyle konuşuyorsun derseniz Türk ülkesi için ben Türkten başkasının şehitliğini kabul etmem, onlar görevleri icabı aldıkları maaş için ölmüşlerdir.

Başta bulunan hükümetin ve askerimizin başında bulunan bunların tutmalarının iyi bir iş yapabileceğini düşünmek hayal olur,bu ölen kişilerin yakınlarının ömürlerini rahat içinde geçirmeleri sağlanmalıdır, nede olsa para kazanmak hedefleride olsa bizim vatanımız uğruna ölmüşlerdir. Birine öyle birine böyle yaparak bir yere ulaşamayacaklardır, ben kürt kardelenin silahlı kuvvetlerimizde öğretmenlik yapmasınada kökten karşıyım.


Konu Başlığı: Ynt: KARDELEN ELİF Mİ - ŞEHİT EŞİ EMEL Mİ?
Gönderen: SonOsmanli03 üzerinde 27 Temmuz 2010, 23:52:39
neden devamlı kürtlere yaranmaya çalışırız anlamıyorum niye bu kadar alçalıyor bu millet bırakın onlar bize yaransın bu herde böyle askerde bile böyle aman kürt asker kırılmasın aman kendisni dışlanmış hissetmesin diye bizim ümmetçi yalakalar özel bi hassasiyet gösterir onlarda tınlamaz bizimkileri kendi gruplarını kurar üniversitelerdede devrimci züppeler kürtlerin g.tünü yalar sokakta aynı hassasiyet hakkaten anlamıyorum

Y.N: İmla kurallarına dikkat edelim!