Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçülerden Sorular => Konuyu başlatan: Mergen Kurt üzerinde 29 Mayıs 2014, 20:24:45Konu Başlığı: Kandaşlar şuna bir bakın, var mı böyle bir sembol
Gönderen: Mergen Kurt üzerinde 29 Mayıs 2014, 20:24:45
Çaşıtlık mıdır yoksa başka bir şey mi var dedim. Acaba eski bir şaman ritüeline ait bir çizim mi dedim. Aradım bulamadım. Kandaşlar bu israil bayrağı mı başka bir şey mi? Eğer Türklükle ilgisi yok israil bayrağıysa ya çaşıttır ya da üye şifresini çaldırmıştır.

http://www.turkcuturanci.com/turkcu/profile/SUNGURO%D0LU/


Konu Başlığı: Ynt: Kandaşlar şuna bir bakın, var mı böyle bir sembol
Gönderen: YABGU üzerinde 29 Mayıs 2014, 20:28:28
Süleyman mührü Anadoluda bir çok Türk mezarında görülür israille bir alakası yoktur. Profildeki resim Karaman oğullarının bayrağı olduğu söylenir tabiki tam gerçek bir belges yoktur olabilirde olmaya bilirde bu kandaşımız Karamanoğullarının simgesi olarak kullandını düşünüyorum.


Konu Başlığı: Ynt: Kandaşlar şuna bir bakın, var mı böyle bir sembol
Gönderen: Börü:Tegin üzerinde 29 Mayıs 2014, 20:34:10
 Otağda uzun süre barındığına göre o simgeyi kötü anlamda kullanmamıştır.


Konu Başlığı: Ynt: Kandaşlar şuna bir bakın, var mı böyle bir sembol
Gönderen: YABGU üzerinde 29 Mayıs 2014, 20:40:05
Dulkadirli beylininde süleyman mühürlü bir sancak kullandığı belirtilir. Ayrıca Musevi Karaim Türklerinin bu tip bir bayrak kullansa İsraillimi diycez onlara.


Konu Başlığı: Ynt: Kandaşlar şuna bir bakın, var mı böyle bir sembol
Gönderen: Çİ-Çİ üzerinde 29 Mayıs 2014, 20:50:25
Karamanoğulları Beyliği'nin bayrağı, Mühr-ü süleyman olarak da bilinen simge, Valide Sultan Cami girişinde de bulunmaktadır. Ayrıca pek çok padişah kıyafetlerinde kullanılmıştır. Kaptan-ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa'nın gemisinde işaret olarak da kullanılmış bu küçük bayrak.Konu Başlığı: Ynt: Kandaşlar şuna bir bakın, var mı böyle bir sembol
Gönderen: Gazan Han üzerinde 29 Mayıs 2014, 20:54:31
O BAYRAK , KARAMANOGULLARİ BEYLİGİ BAYRAGİDİR. MUSEVİLİKLE ALAKASİ YOKTUR. 6 KOSELİ YİLDİZLİ BAYRAGİ KARAMANOGLU MEHMET BEY KULLANMİSTİR. BAZİ BAYRAKLARİN BENZERLERİ OLABİLİR


Konu Başlığı: Ynt: Kandaşlar şuna bir bakın, var mı böyle bir sembol
Gönderen: Mergen Kurt üzerinde 29 Mayıs 2014, 20:57:21
Sır mühürde diyeceğiz, onları israilli yapmayacağız. Ancak neden bu altı köşeli yıldızı kullandıklarını merak ettim. Bu sembolü bazı kilimlerde görüyordum, öylesine bir sembol diyordum. Matematikte geometride logaritmik algoritmayla evreni anlamaya çalışan bir dal var. Fraktal geometri bu yıldız çoğu kez orada da yer alıyordu. Heralde evrenin matemikle açıklanması ile ilgili bir şey diyordum ya da yahudi araştırmacılar falan karışıyor diyordum. Ama bu yıldızın her yerde kullanılması bundaki gizemi artıyor. İsrail neden kendinden olan juda imparatorluğu ya da zenginliklerinin kökeni olan akrabaları fenikelilerle ilgili bir sembol kullanmadı da bu yıldızı kullandı, neden Türkler bu yıldızı sancakta kullandı, neden islamda bunun ayrı bir yeri var merakım bunda. Bir çaşıtlık aramamın sebebi de belki bu meraktır. Yoksa bunu Türklerin de kullanması onları dışlamamızı gerektirmez.

Kendi girdiğim oda şeklindeki bir göktürk mezarında da süngü evi yazıyordu göktürkçe. Bir de yıldız vardı bu hilalle birlikteydi. Ya da ben öyle sanmış olabilirim silikliğinden dolayı. Ancak ay yıldız Türklerde her zaman kullanıldı. Türk mezarlarında veya topluluklarında kullanılma sebebi o mühürden kalma değildir belki. Karamanoğullarının yıldızı kullanması da belki Türklerdeki ayyıldızdan ibarettir. Günümüze kadar yanlış şekilde de gelmiş olabilir, yani karamanoğullarının kullandığı 6 köşeli iç içe iki üçgen şeklinde olmayabilir. Sıradan bir yıldız da olabilir.Konu Başlığı: Ynt: Kandaşlar şuna bir bakın, var mı böyle bir sembol
Gönderen: YABGU üzerinde 29 Mayıs 2014, 21:06:14
İsrail devletinin kurucu unsurlarının içinde Karay Türkleri vardır , bu simge Türkistanda görülmez daha çok Anadolu Türklüğüne ait bir simgedir,  tıpkı Oz tamgası gibi bir anlam ifade edebilir bu konuda bilgim yok lakin bunun altında farklı bir düşünce yatmasıda beklenemez Avsarların bu simgeyi bayraklarında kullandığını yazan bir kaynak varmı bilmiyorum varsa kandaşlar paylaşırsa okumaktan zevk duyarım. Hitler gibi ari ırkı savunan bir cermen bile Türk Oz tamgasını bayrak yapıyorsa israillilerinde bu mührü kullanmalarını pekte şaşırmamamız gerekir.


Konu Başlığı: Ynt: Kandaşlar şuna bir bakın, var mı böyle bir sembol
Gönderen: Çİ-Çİ üzerinde 29 Mayıs 2014, 21:16:22
6 köşeli yıldız, erkek ve dişi birleşimi olarak da ifade edilir. İki birleşince 3'ü yani 1'i meydana getirir. Bu insan olarak da ifade edilir. 6 köşeli yıldız dua edilen mekanlara konur. Altıgen önceleri 'Evrim çarkı', 'Yaşam çarkı' günümüzde 'Feleğin çemberi' ifadesini taşır. Uzun yaşam sembolüdür. Doğada kaplumbağa ve Arı peteği ile yorumlanır. Anaerkil toplumların ifadesi ile Kaplumbağa başı ilk çıkışta Ay-hilal - Kız'ı ifade eder. Yarım çıktığında Kadın, tam çıktığında Dolunay - ana kabul edildiğinden Ay Tanrısı - Anaerkil'liğin sembolüdür. Arıda çalışkanlığı ve üretkenliği gösterir. Kaplumbağa kemiği eve asıldığında, anaerkil bir aile yaşıyor, uzun ömürlü olsun ve arı gibi çalışkan, üretken bolluk içinde yaşasın denir. Nazarlıkların da sembollerle birebir bağlantısı vardır. Göz ardı edilirse halı - kilim motifleri çözülemez.

Sekizgen köşeli yıldız ise, Selçuklu bayrağının yıldızıdır. Sekizgen Göktürk mührüdür. Güç anlamını taşıyan bir armadır. En eski Mu kıtası bayrağıdır. Günümüzde polislerin 8 köşeli yıldızıdır. Fors olarak kullanılır. Türkmen yıldızı, Şaman yıldızıdır. Çarklı elek diye adlandırılan motif esasen 70 bin yılın bugüne kadar geçirdiği evrimi anlatan bir kompozisyon ifadesidir.


Konu Başlığı: Ynt: Kandaşlar şuna bir bakın, var mı böyle bir sembol
Gönderen: Mergen Kurt üzerinde 29 Mayıs 2014, 21:23:57
Şaman ritüellerinde ve sembollerinde de yıldız var. Bu yıldız 5 köşeli. Güneş betimleniyor ve iç içe geçmiş şekilde kullanılmamış. Tengricilikten mi geliyor bilmiyorum. Bölgeye bilinen ilk varan Türkler Sakalar olabilir. Mezopotamya denen yere ilk varanlar onlar. İlerleyip israilin şimdiki olduğu yere varmış olmaları bir ihtimal. Belki şaman geleneklerinden gelen bir yıldızın günümüze kadar gelmesindeki uğradığı dönüşüm de olabilir, süleymana özgü bir sembol de.


Konu Başlığı: Ynt: Kandaşlar şuna bir bakın, var mı böyle bir sembol
Gönderen: Mergen Kurt üzerinde 29 Mayıs 2014, 21:27:21
Moğollara ait bir gelenek var. Bu Türklerde de var aslında. Çadıra girerken güneşin dönüşüne göre bir dizilimle giriyorlar. Güneşin izlediği yörünge onlar için inançsal bir anlam taşıyor. Güneş önemli, yıldız da bir güneş sonuçta. Yıldızın kullanılmasının kökeninde güneşle Tengri arasındaki bağ önemli olabilir.


Konu Başlığı: Ynt: Kandaşlar şuna bir bakın, var mı böyle bir sembol
Gönderen: KARAORKUN üzerinde 29 Mayıs 2014, 23:00:04
Hilal, haç, altı köşeli yıldız günümüzde dini imlerdir. Ön Türk tarihçileri, bunlardan hilal ve haç ın ; semavi dinlerden önce Türklerde olduğunu söyler. Hilal islamdan önce Türklerde kutsaldır, haç işareti şeklinde ve vaftiz şeklinde bir hareket Türklerde vardı ( tam olarak anımsayamıyorum). Bende öyle bilirim. Ama musevi imgesini ön Türklerden hatırlayamadım, Karamanoğulları Beyliğinin sancağı olarak bilirim.