Kandaşlar şuna bir bakın, var mı böyle bir sembol
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 16 Ocak 2021, 09:45:37


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kandaşlar şuna bir bakın, var mı böyle bir sembol  (Okunma Sayısı 2449 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« : 29 Mayıs 2014, 20:24:45 »

Çaşıtlık mıdır yoksa başka bir şey mi var dedim. Acaba eski bir şaman ritüeline ait bir çizim mi dedim. Aradım bulamadım. Kandaşlar bu israil bayrağı mı başka bir şey mi? Eğer Türklükle ilgisi yok israil bayrağıysa ya çaşıttır ya da üye şifresini çaldırmıştır.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.turkcuturanci.com/turkcu/profile/SUNGURO%D0LU/
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YABGU
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 827


Mustafa Kemalin Askeri , Atsız Atanın Kalemi.


« Yanıtla #1 : 29 Mayıs 2014, 20:28:28 »

Süleyman mührü Anadoluda bir çok Türk mezarında görülür israille bir alakası yoktur. Profildeki resim Karaman oğullarının bayrağı olduğu söylenir tabiki tam gerçek bir belges yoktur olabilirde olmaya bilirde bu kandaşımız Karamanoğullarının simgesi olarak kullandını düşünüyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.950« Yanıtla #2 : 29 Mayıs 2014, 20:34:10 »

 Otağda uzun süre barındığına göre o simgeyi kötü anlamda kullanmamıştır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
YABGU
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 827


Mustafa Kemalin Askeri , Atsız Atanın Kalemi.


« Yanıtla #3 : 29 Mayıs 2014, 20:40:05 »

Dulkadirli beylininde süleyman mühürlü bir sancak kullandığı belirtilir. Ayrıca Musevi Karaim Türklerinin bu tip bir bayrak kullansa İsraillimi diycez onlara.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #4 : 29 Mayıs 2014, 20:50:25 »

Karamanoğulları Beyliği'nin bayrağı, Mühr-ü süleyman olarak da bilinen simge, Valide Sultan Cami girişinde de bulunmaktadır. Ayrıca pek çok padişah kıyafetlerinde kullanılmıştır. Kaptan-ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa'nın gemisinde işaret olarak da kullanılmış bu küçük bayrak.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gazan Han
Deli Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.410


İLHANLILAR


« Yanıtla #5 : 29 Mayıs 2014, 20:54:31 »

O BAYRAK , KARAMANOGULLARİ BEYLİGİ BAYRAGİDİR. MUSEVİLİKLE ALAKASİ YOKTUR. 6 KOSELİ YİLDİZLİ BAYRAGİ KARAMANOGLU MEHMET BEY KULLANMİSTİR. BAZİ BAYRAKLARİN BENZERLERİ OLABİLİR
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #6 : 29 Mayıs 2014, 20:57:21 »

Sır mühürde diyeceğiz, onları israilli yapmayacağız. Ancak neden bu altı köşeli yıldızı kullandıklarını merak ettim. Bu sembolü bazı kilimlerde görüyordum, öylesine bir sembol diyordum. Matematikte geometride logaritmik algoritmayla evreni anlamaya çalışan bir dal var. Fraktal geometri bu yıldız çoğu kez orada da yer alıyordu. Heralde evrenin matemikle açıklanması ile ilgili bir şey diyordum ya da yahudi araştırmacılar falan karışıyor diyordum. Ama bu yıldızın her yerde kullanılması bundaki gizemi artıyor. İsrail neden kendinden olan juda imparatorluğu ya da zenginliklerinin kökeni olan akrabaları fenikelilerle ilgili bir sembol kullanmadı da bu yıldızı kullandı, neden Türkler bu yıldızı sancakta kullandı, neden islamda bunun ayrı bir yeri var merakım bunda. Bir çaşıtlık aramamın sebebi de belki bu meraktır. Yoksa bunu Türklerin de kullanması onları dışlamamızı gerektirmez.

Kendi girdiğim oda şeklindeki bir göktürk mezarında da süngü evi yazıyordu göktürkçe. Bir de yıldız vardı bu hilalle birlikteydi. Ya da ben öyle sanmış olabilirim silikliğinden dolayı. Ancak ay yıldız Türklerde her zaman kullanıldı. Türk mezarlarında veya topluluklarında kullanılma sebebi o mühürden kalma değildir belki. Karamanoğullarının yıldızı kullanması da belki Türklerdeki ayyıldızdan ibarettir. Günümüze kadar yanlış şekilde de gelmiş olabilir, yani karamanoğullarının kullandığı 6 köşeli iç içe iki üçgen şeklinde olmayabilir. Sıradan bir yıldız da olabilir.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YABGU
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 827


Mustafa Kemalin Askeri , Atsız Atanın Kalemi.


« Yanıtla #7 : 29 Mayıs 2014, 21:06:14 »

İsrail devletinin kurucu unsurlarının içinde Karay Türkleri vardır , bu simge Türkistanda görülmez daha çok Anadolu Türklüğüne ait bir simgedir,  tıpkı Oz tamgası gibi bir anlam ifade edebilir bu konuda bilgim yok lakin bunun altında farklı bir düşünce yatmasıda beklenemez Avsarların bu simgeyi bayraklarında kullandığını yazan bir kaynak varmı bilmiyorum varsa kandaşlar paylaşırsa okumaktan zevk duyarım. Hitler gibi ari ırkı savunan bir cermen bile Türk Oz tamgasını bayrak yapıyorsa israillilerinde bu mührü kullanmalarını pekte şaşırmamamız gerekir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #8 : 29 Mayıs 2014, 21:16:22 »

6 köşeli yıldız, erkek ve dişi birleşimi olarak da ifade edilir. İki birleşince 3'ü yani 1'i meydana getirir. Bu insan olarak da ifade edilir. 6 köşeli yıldız dua edilen mekanlara konur. Altıgen önceleri 'Evrim çarkı', 'Yaşam çarkı' günümüzde 'Feleğin çemberi' ifadesini taşır. Uzun yaşam sembolüdür. Doğada kaplumbağa ve Arı peteği ile yorumlanır. Anaerkil toplumların ifadesi ile Kaplumbağa başı ilk çıkışta Ay-hilal - Kız'ı ifade eder. Yarım çıktığında Kadın, tam çıktığında Dolunay - ana kabul edildiğinden Ay Tanrısı - Anaerkil'liğin sembolüdür. Arıda çalışkanlığı ve üretkenliği gösterir. Kaplumbağa kemiği eve asıldığında, anaerkil bir aile yaşıyor, uzun ömürlü olsun ve arı gibi çalışkan, üretken bolluk içinde yaşasın denir. Nazarlıkların da sembollerle birebir bağlantısı vardır. Göz ardı edilirse halı - kilim motifleri çözülemez.

Sekizgen köşeli yıldız ise, Selçuklu bayrağının yıldızıdır. Sekizgen Göktürk mührüdür. Güç anlamını taşıyan bir armadır. En eski Mu kıtası bayrağıdır. Günümüzde polislerin 8 köşeli yıldızıdır. Fors olarak kullanılır. Türkmen yıldızı, Şaman yıldızıdır. Çarklı elek diye adlandırılan motif esasen 70 bin yılın bugüne kadar geçirdiği evrimi anlatan bir kompozisyon ifadesidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #9 : 29 Mayıs 2014, 21:23:57 »

Şaman ritüellerinde ve sembollerinde de yıldız var. Bu yıldız 5 köşeli. Güneş betimleniyor ve iç içe geçmiş şekilde kullanılmamış. Tengricilikten mi geliyor bilmiyorum. Bölgeye bilinen ilk varan Türkler Sakalar olabilir. Mezopotamya denen yere ilk varanlar onlar. İlerleyip israilin şimdiki olduğu yere varmış olmaları bir ihtimal. Belki şaman geleneklerinden gelen bir yıldızın günümüze kadar gelmesindeki uğradığı dönüşüm de olabilir, süleymana özgü bir sembol de.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.151 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.