İtalyanlar Aslen Türk mü?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 13 Temmuz 2020, 00:30:19


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 4
  Yazdır  
Gönderen Konu: İtalyanlar Aslen Türk mü?  (Okunma Sayısı 21990 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Anarkali
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 30


Oğuzam,Türk menem...


« : 16 Ağustos 2010, 14:46:50 »


 İtalyanlar Aslen Türk mü?

Türklere barbar diyen İtalyanlar şokta! Çünkü İtalyanların DNA'larının Türklerle yüzde 97 aynı özelliklere sahip olduğu kanıtlandı. Şimdi de İtalyanların ataları Etrüsklerin alfabelerinin Türkçe olduğu iddia ediliyor.

Türklerle İtalyanların gerek fiziksel, gerekse karakter özellikleriyle birbirlerine çok benzedikleri hep konuşulur. Hatta Akdenizli bu iki ülkenin insanları hiç tanışmasalar da 40 yıllık dost gibidir. İlginçtir ki, İtalyan bilim çevreleri de son yıllarda atalarının Türk olup olmadığı yolundaki tartışmalarla çalkalanıyor. Tartışmaların ortasında ise Ön Türkler sınıfında yer alan Etrüskler yer alıyor. İtalya'nın en eski kültürünü oluşturan Etrüskler'in, MÖ 1000 yıllarında Avusturya Alpleri'nden Siena, Napoli ve Roma'ya kadar indikleri biliniyor. Parlak bir uygarlık oluşturduktan sonra ise MÖ 3. yüzyılda tarih sahnesinden siliniyorlar. Floransa'dan Napoli'ye kadar olan bölgeye de Etrürya deniliyor. Bu bölgede yaşayanlar kendilerinin Etrüsk olduklarını söylerken, Etrüskler, tarihin en gizemli kavimlerinden biri olarak sayıldığından, kökenleri konusundaki tartışmaların sonu gelmek bilmiyordu.

'EYVAH TÜRKLER GELİYOR...'

Etrüskler'e ait ilk yazılı belgeler 1780'de bulundu. Ancak Etrüskler'in hangi ırkı temsil ettiği eldeki tüm arkeolojik yazıtlara rağmen bir sırdı. Çünkü Latin harflerinin tıpa tıp benzeri olan harflerle yazılan Etrüsk yazılarını, hiçbir Batılı araştırmacı çözümleyememişti. Bu konuda araştırmalar yapan Toscana Üniversitesi, antik Etrüsk mezarlarındaki iskeletlerden DNA örnekleri alarak inceledi. Dünyadaki çeşitli ırklarla karşılaştırdı. Etrüskler'in DNA'sı Türklerinki ile yüzde 97 uyumlu çıktı. Yüzyıllardır Türkler için 'Barbar' diyen, hatta "Eyvah Türkler geliyor," sloganını ilk kez telafuz eden İtalyanlar, bu araştırmanın sonucu karşısında büyük bir şok yaşadılar. İtalyan bilim çevrelerinde bu konu büyük tartışmalara yol açarken, sanat tarihçisi ve etnolog Haluk Tarcan da dil bilimi ve arkeolojik kanıtları ortaya koyarak İtalyanların atalarının Türkler olduğunu iddia etti. Ön Türkler olarak bilinen Etrüskler'in, yaptığı araştırmalar sonucunda 'İtalyanların atası' olduğunu ispatladığını iddia eden Tarcan, bu konuda bir de kitap yayımladı. Kökenindeki Ön Türk Kültürünü Bilmeyen Avrupa Birliği adlı kitapta, İtalya'daki arkeolojik kazılarda ortaya çıkan yazıların Türkçe olduğu ileri sürülüyor. Yani Türkçe konuşup yazan Etrüskler'in DNA yapısından sonra, diliyle ve yazılarıyla da Türk oldukları iddia ediliyor.

ÇEYREK ASIRLIK ARAŞTIRMA

Fransa'daki Centre National de la Recherche Scientifique (Bilimsel Ulusal Araştırma Merkezi) ile Sorbonne Üniversitesi'nde araştırmalar yapan Tarcan, 1962'den, yani neredeyse çeyrek asırdan beri Ön Türkler'le ilgili araştırmalar yapıyor. Tarcan, Etrüskler'le ilgili olarak Kazak araştırmacı Kazım Mirşan'ın eserlerinden de faydalandı. Mirşan'ın 42 eserini okuyan ve yazılanlarla arkeolojik kazılarda ortaya çıkanları karşılaştıran Tarcan, "Eğer Orta Asya'da konuşulan Türkçe'yi bilmezseniz Etrüsk dilini çözemezsiniz. Orada tam 39 farklı lehçe var. Avrupalı araştırmacılar bu nedenle yıllarca Etrüsk yazılarını okuyamadılar. Çünkü Latin harfleri gibi okumaya kalktılar. Biz bulunan yazılı eserleri çözümledik. Türkçe karşılıklarını bulduk," diyor.

İki toplum arasındaki kültürel benzerlikler

* Türkler yaptıkları forumla bir bey seçip ölülerini yakarlar. Ruh tanrıya atılır, gönderilir. Ruh tanrıya gidecek ölümsüzlüğe kavuşacaktır. Sonra yeryüzüne yeniden gelecektir. Ölümsüzlük Türkler'de mevcuttur.

* Ölüler ilk kez İtalya'da Etrüskler döneminde yakılmaya başlandı. Bu da Türklerin ateş kültünde önemli yer tutar.

* Villa Nova'da bulunan bir seramikte 'at-ata', 'Qağan' (Kağan) sözcüklerine rastlanıldı.

* Etrüskler, Roma uygarlığının temelini attılar. Bugün bile kullanılan şehir kanalizasyon sistemini kurdular.

* Etrüskler'in de destanlarında dişi bozkurt R. Asena var. Türklerin Orta Asya'dan çıkış efsanesinde de 'kurt' vardır.

* Roma Vulci mezarlığında bulunan yazıtlara göre Roma hukuku Etrüskler'e dayanıyor.

* Roma'daki 'forum' da Ön-Türkler'deki gibidir. Türkler kendilerinin Tanrı'dan geldiklerini kabul ederler. Aralarından bir 'buğ' seçerek bu forumları düzenlerler. Romalılar da bunu devam ettirdiler.

Alfabeleri Türk

Kitabı şu an İngilizce'ye çevirilen Haluk Tarcan, kitabın Fransızca'ya da çevrilmesi için bilim çevrelerinden istek geldiğini belirtiyor. Tarcan, Etrüskleri şöyle anlatıyor: "Etrüskler üstün bir kültüre sahipti. Artık kendisine Etrüsk diyenler Türk köklerine sahip olduklarından emin olabilir. 1780'de Etrüskler ilk kez keşfedildiğinde Avrupa bilim çevreleri 'Kültürümüzün kökenini bulduk,' diye bayram etti. Ancak bu dili okuyamadılar. Türkçe'yi ise akıllarına getirmediler. Çünkü onlara göre 'barbar' olan bir ırkın devamı olmaları imkânsızdı." Etrüsklerin dilinde yer alan Oququ-Pult okuma işaretleri bir 'dizi'yi, yani alfabeyi gösteriyor. Etrüskler'de MÖ 700 yılına ait fildişinden yapılmış bir yazı tahtasının üst kenarında Marsiliana denilen Oququ-Pult var. Bu bir damga yazısı. Sağdan sola yazılıp, okunuyor. Avrupalılar bu şekilleri Latin alfabesiyle A-B-C gibi okumuşlardır. Halbuki Ön Türkçe'de harf yoktur 'damga' vardır. Her damga ayrı bir kavramı ifade eder. Avrupalılar bu yazıyı okuyamadığı için 'ölü bir kültüre ait' olduğunu söylediler ve konuyu kapattılar. Tarcan, Marsiliana yazı tahtasını örnek göstererek "Latin alfabesi aslında Türkçe'dir, yani Etrüsk alfabesidir," diyor.

Roma hukuku Etrüskler'den

Roma Vulci mezarlığında bulunan bir lahitte Roma hukukuna temel olan bilgiler yer alıyor. Bir başka duvar resminde de Roma'daki demokrasinin varlığı anlatılıyor. Haluk Tarcan, Türkler'deki meclis ve karar verme organlarının bu levhalarda da bulunduğunu dile getiriyor. Mecliste reisin yanında karısının olmasını da önemli bir işaret sayıyor.
 
Kaynak: Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://arsiv.sabah.com.tr/2006/07/13/cp/yas108-20060708-101.html
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Yumruk kafaya tabi olmak zorundadır!
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 16 Ağustos 2010, 15:07:10 »

Zamanında İtalya'da yüksek bir medeniyet kuran Etrüskler, bir çok bilimsel verinin yanı sıra Kazım Mirşan, Haluk Tarcan'ın araştırmaları ile Türk'dür.

Yalnız, bütün İtalyanların ataları olması gibi bir durum da söz konusu değildir. Yüksek bir medeniyet kuran Etrüskler, kültürde medeniyet de bölgeye çağ atlatmışlar fakat yerleşik halka nazaran çok az olmaları yüzünden zamanla asimile olup, eriyip gitmişlerdir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 16 Ağustos 2010, 22:07:03 »

Tarih TÜRKLERLE başlar sözü sanırım bu...Geçenlerde Amerikalı bir profesör.bir kitap yayınladı..İsmini hatırlayamayacağım..Bu kitapta tüm insanlığın atalarının TÜRKLER olduğunu iddia ediyormuş..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
hun_turk58
or-ok-on
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 419


Rehber KAN, hedef TURAN


« Yanıtla #3 : 16 Ağustos 2010, 22:20:07 »

DNA' ları yüzde yüz Türk  DNA'sı çıksada, kendileri: ''biz Türküz, Türkçüyüz, Atatürkçüyüz.'' diyene kadar Türk değiller.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

--"Biz dogrudan dogruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanagı Türk toplulugudur. Bu toplulugun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluga dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur." Atatürk
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 16 Ağustos 2010, 23:26:19 »

Tarih TÜRKLERLE başlar sözü sanırım bu...Geçenlerde Amerikalı bir profesör.bir kitap yayınladı..İsmini hatırlayamayacağım..Bu kitapta tüm insanlığın atalarının TÜRKLER olduğunu iddia ediyormuş..

Matlock'un kitabı, baştan sona deli saçmasından ibarettir.

Belki dünyaya kültür ve medeniyet anlamında sağladığımız katkılarımız diğer milletlere nazaran çok fazladır. Bu yönden bakıldığında dünyanın diğer ucunda bile, Türklük ve orta asya izlerini bulmak mümkün olabilir. Fakat, Afrikalı zencinin ya da evrimini tamamlayamamış gibi duran bir kürdün Türk soyundan gelmesi mümkün müdür? Bunu kabul etmek mümkün değildir.


Kitap, eşinin ölümünden sonra girdiği ruhi bunalımı atmak için kendisine uğraş aramış bir delinin saçmalarıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 16 Ağustos 2010, 23:29:30 »

Eğer insanlığın ataları Türk olsaydı şu an oldukları gibi şerefsiz, iki yüzlü, nankör, pis, ve daha sayamadığım kadar adilikleri olmazdı. Birazcık bizim kanımızdan taşısaydılar mertlik, yiğitlik, doğruluk öğrenirlerdi. Kısaca onların Türk olma ihtimali yoktur ve olamazda.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt Asena
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 296« Yanıtla #6 : 16 Ağustos 2010, 23:39:32 »

Tarih TÜRKLERLE başlar sözü sanırım bu...Geçenlerde Amerikalı bir profesör.bir kitap yayınladı..İsmini hatırlayamayacağım..Bu kitapta tüm insanlığın atalarının TÜRKLER olduğunu iddia ediyormuş..

Matlock'un kitabı, baştan sona deli saçmasından ibarettir.

Belki dünyaya kültür ve medeniyet anlamında sağladığımız katkılarımız diğer milletlere nazaran çok fazladır. Bu yönden bakıldığında dünyanın diğer ucunda bile, Türklük ve orta asya izini bulmak mümkün olabilir. Fakat, Afrikalı zencinin ya da evrimini tamamlayamamış gibi duran bir kürdün Türk soyundan gelmesi mümkün müdür? Bunu kabul etmek mümkün değildir.


Kitap, eşinin ölümünden sonra girdiği ruhi bunalımı atmak için kendisine uğraş aramış bir delinin saçmalarıdır.

Evet ağabey, onu ben de okudum. Öyle şeyler yazıyor ki insanın inanması mümkün değil. Her şeyi Türklüğe bağlıyorlar. Yazılan yazı da bir tek ''Türkler, Tanrı'yı yaratmıştır.'' ibaresi yoktu. Çoğu deli saçmasından ibarettir. Özellikle, Etrükslerle alakalı bölümü ve Türklerle, k.rtler aynı ırktandır kısmı akla ve mantığa sığmayan bölümlerdir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Delinse yer, çökse gök yansa kül olsa dört yan,
Yüce dileğe doğru yine yürürüz yayan.
Yıldırımdan tipiden kasırgadan yılmayan,
Ölümlerle eğlenen tunç yürekli Türkleriz....

Hüseyin Nihal ATSIZ
BozkurtKursad
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 94« Yanıtla #7 : 17 Ağustos 2010, 04:18:39 »

Tarih TÜRKLERLE başlar sözü sanırım bu...Geçenlerde Amerikalı bir profesör.bir kitap yayınladı..İsmini hatırlayamayacağım..Bu kitapta tüm insanlığın atalarının TÜRKLER olduğunu iddia ediyormuş..

Matlock'un kitabı, baştan sona deli saçmasından ibarettir.

Belki dünyaya kültür ve medeniyet anlamında sağladığımız katkılarımız diğer milletlere nazaran çok fazladır. Bu yönden bakıldığında dünyanın diğer ucunda bile, Türklük ve orta asya izini bulmak mümkün olabilir. Fakat, Afrikalı zencinin ya da evrimini tamamlayamamış gibi duran bir kürdün Türk soyundan gelmesi mümkün müdür? Bunu kabul etmek mümkün değildir.


Kitap, eşinin ölümünden sonra girdiği ruhi bunalımı atmak için kendisine uğraş aramış bir delinin saçmalarıdır.

Evet ağabey, onu ben de okudum. Öyle şeyler yazıyor ki insanın inanması mümkün değil. Her şeyi Türklüğe bağlıyorlar. Yazılan yazı da bir tek ''Türkler, Tanrı'yı yaratmıştır.'' ibaresi yoktu. Çoğu deli saçmasından ibarettir. Özellikle, Etrükslerle alakalı bölümü ve Türklerle, k.rtler aynı ırktandır kısmı akla ve mantığa sığmayan bölümlerdir.
Biz o adamıda Türklüğün düşmanlarına yazalım eğerki Asil Türklerle , kanı bozuk k.rtlere aynı soydan diyorsa.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
atilapars
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 190Site
« Yanıtla #8 : 29 Eylül 2010, 02:39:06 »

Herkesi TÜRK yapma merakımızdan vazgeçelim artık,bırakın o şeref bizde kalsın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ya hepsin ya hiç,Ya TÜRK'sün ya piç..
Ülgen Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 357


Tengrici Atsız Ata Çerisi


« Yanıtla #9 : 29 Eylül 2010, 02:54:45 »

Emevi Halifeliği devleti , özellikle Sicilya ve  İtalya'nın güney bölgelerindeki yerleride ele geçirdiğinde bunların kanı kırılıp araplaşmıştır. Araplar İspanya'nın da yarısını ele geçirmişlerdi.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://en.wikipedia.org/wiki/Umayyad_Caliphate
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Sayfa: [1] 2 3 4
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.234 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.023s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.