İsrail ile savaş çıkarsa ne olur ?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 06 Nisan 2020, 15:15:32


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: İsrail ile savaş çıkarsa ne olur ?  (Okunma Sayısı 20345 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
T A R K A N
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 181Site
« : 03 Eylül 2011, 20:42:51 »

Saygıdeğer andalarım;

Dışişleri Davutoğlu'nun aldığı kararlar, İsrail ile ''sıcak çatışma riskini'' katlayarak arttıran ve tabiri caizse an meselesi yapan kararlardı..Bugün birçok köşe yazarı da ''bu tehlikeye'' dikkat çekmiş..İğrenç bir provakasyon ile 9 kişi öldü ve hiç hesapta yokken,içeride PKK hala tüm tazeliğini korurken garip bir biçimde İsrail ''öncelikli düşmanımız'' haline getirildi..Mavi Marmara, Arap ve İran istihbaratının yapmış olduğu ''açık bir provakasyon''dur..Bir şekilde Türkiye hükümeti ''bilerek yada bilmeyerek'' bu provakasyona alet oldu..9 kişi öldü ve nihayetinde İsrail ile olan ilişkiler aşırı bir biçimde gerildi..

Gelinen son noktada savaş artık an meselesidir..Akdeniz'de yaşanacak ani bir gelişme ''sıcak bir çatışma'' ile sonuçlanabilir ve bu durum Türk-İsrail savaşına neden olabilir...Böyle bir savaş iki ülke için de ''çok ağır sonuçlar'' doğurabilir..Benim bildiğim İsrail, resmi olarak Kudüs'de bulunan bir ülke..Haritada yeri çok küçük..Kudüs'de Filistinliler de yaşıyor ve birçok dini-tarihi eser var..Hem hristiyanlar,hem müslümanlar hemde yahudiler için değerli ve tarihi bir şehir..Bu yüzden Türkiye, Kudüs'ü vuramaz..Ama İsrail, Türkiye'yi ''çok rahat'' vurur...İsrail'in, Mısır,Suriye ve Kıbrıs'da ''çok gizli askeri üsleri ve füze batarya sistemleri'' var..Nükleer ve kimyasal başlıklı füzelere de sahip olduklarını biliyoruz..Bunu kullanacak ''gözü karalıkları olduğunu'' da Mavi Marmara olayında kanıtladılar..

Amacım İsrail'in gücünü abartmak değil..Ama bazıları İsrail'i çok küçümsüyorlar..Haritadaki yüzölçümüne bakarak alaycı yorumlarda bulunuyorlar..Özellikle AKP tayfası..TÜRK atalarımdan ''asla düşmanı küçümsememem gerektiğini'' öğrenmiş bir soydaşınız olarak sizlere sormak istiyorum:

Böyle bir savaş çıkar yada çıkmaz...Orası ayrı bir mesele..Ben bu savaşın önümüzdeki 5 sene içinde büyük bir ihtimalle çıkacağını düşünüyorum..Eğer böyle bir savaş çıkarsa, size göre nasıl bir gidişhat olur ve savaşın galibi kim olur ?

Değerli görüşlerinizi belirtirseniz memnun olurum..Görüşmek üzere..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Açığma-Kün
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 195« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2011, 20:47:17 »

İsrail yerle bir olur, 44 ten beter olurlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2011, 21:04:17 »

İsrail ile bir savaşın çıkma olasılığı karşısında Türk milleti çok ölür lakin yok olan taraf yahudiler olur sırf bunu bildiklerinden ötürü onlar bize kafa tutamazlar, daha büyük bir ihtimal daha vereyim size yahudilerin ağababası olan Amerika dahi bize kafa tutacak yüreğe sahip değildir ki biz ne Afganistanız ne de Irak, amerika kıçının dibindeki kübaya yüreğini yetiremiyor bunu unutmamak gerek. İstedikleri kadar silah güçleri olsun, istedikleri kadar teknoloji sahibi olsunlar gerçek olan şu var tarih yazan bir millettir Türkler, biz bir ölür bin doğarız diye boşuna söylenmemiştir, vura vura bir ili tüketirlerse biz bir vururuz memleketlerini bitirir kanlarını kuruturuz, bizi kimse hafife almasın.

Türk milletinin gücü bu dünyaya nam salmamış olsa dibimizde ki yunanistan tapıncaklarının üssü olan Kontantinopolisi senin elinde bırakır mı, Amerikanın köpeği olan ermeniler sana  allah diye tapındıkları ağrıyı bırakırlar mı, ya bulgarlar, ya suriye, ya iran, sömürgeci ingilizleri hiç saymıyorum bu cenneti bize bırakacaklar ha Sırıt buna ancak gülünür ki israilden hiç bir bok olmaz, yüreksiz yahudi kazanacağı paraya bakar eğer götü tehlikedeyse babasını bile satar..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Horasanlı Türkmen
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 205


Batı'da İskender varsa, doğuda Nadir Şah var...


« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2011, 21:58:51 »

İsrail'in öncelikli derdi İran gibi gözüküyor ve İran'ın nükleer tesisleri:Ama tabii 3500 km çapındaki Jericho-III tipi füzelerinin yaratacağı etkiyi düşünürsek Türkiye'ye de ucu dokunur derecede gözüküyor.Facebook'a Ekle
Kayıtlı

" Benim ölümüm benim son silahımdır, bu silah dünyaya mert gelip mert gidenlerin silahıdır."

-Babek Hürremiddin-
Delikurt27
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 651


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #4 : 03 Eylül 2011, 22:13:30 »

Bütün Milletlerin düşmanı yahudiyi hafife almıyoruz çünkü yahudi 10 düşünür bir karar verir akıllı ve sinsidir saman altından su yürütürken üstten kıvırır hedefe ulaşmak için şerefini vermesi gerekiyorsa verir(Bill cilintın monika olayı,Mossadın planı olduğu ortaya çıktı) fiili savaştan önce düşmanın zaaflarını kollar pkkyı besleyenlerden biride kendileridir.pkkyı destekleme sebebleri çok olmasına rağmen en önemlisi tevratta geçen vadedilmiş toprakların içinde bizim güneydoğu bölgemizde var(Arz-ı mevut)Güney Doğuyu önce k.rt'e aldırıp daha sonra kolay lokma şeklinde kendilerine "YAR" etme hayali içindeler.Eğer bizimle bir savaşa mecbur kalırlarsa ki: sanmam! mutlaka k.rtleri kullanacaktır bu! gün gibi aşikar. Bu sadece arz-ı mevut için değil emperyalist güçlerin klasik taktigidir kaleyi içten fethetmek! bizimle savaşmayı normal şartlarda göze alamazlar.Şu da bir gerçekki diğer ülkelerde yaşayan yahudiler İsraile büyük bir paralar gönderiyorlar silah ve savaş teknolojisi çok ileri düzeyde, şımarmalarını ve kibirlerini artırıyor. Buna rağmen çok korkak bir Millettir.Elini kolay kolay taşın altına koymaz maşalar varken.
 
İŞTE O HARİTA:

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.google.com.tr/imgres?q=arz-%C4%B1+mevut+haritas%C4%B1&hl=tr&gbv=2&tbm=isch&tbnid=7ymbCpjX_z4SyM:&imgrefurl=http://www.haberayna.com/haberdetay.asp%3Ftarih%3D13.05.2010%26Newsid%3D9838%26Categoryid%3D1&docid=b4Bo8H3bzC-3hM&w=297&h=205&ei=_3tiTuviO8HFswbJu6yPCg&zoom=1&iact=hc&vpx=349&vpy=131&dur=153&hovh=164&hovw=237&tx=95&ty=120&page=2&tbnh=129&tbnw=181&start=13&ndsp=13&ved=1t:429,r:10,s:13&biw=1019&bih=616


Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2011, 22:52:59 »

Tabiî, biz burada zaten art niyetli bir tavır alındığı ve milli çıkarlara aykırı davranıldığı için Başvekalet Makamı'nın bu kararına tepki gösteriyoruz. Yoksa Türkçüler, Yahudiler'e sırf Yahudi oldukları için düşmanlık duyarlar. Çünkü Yahudi, Türk'ün ve bütün milletlerin düşmanıdır.

Değil mi?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Alpertunga58
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 113


« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2011, 22:53:51 »

Askerliğimi henüz yapmadım. Lakin askeri teknolojilere meraklı biri olarak söyleyebilirim ki İsrail askeri anlamda pekte hafife alınacak bir ülke değil. Ortadoğunun en güçlü Hava Kuvvetlerine ve en iyi eğitilmiş savaş pilotlarına sahipler. Ayrıca orduları % 80 oranında yerli, büyük çoğunluğu yerli üretim Hava Savunma Sistemlerini, Nükleer Silahlarını saymıyorum bile. Ülkede bayan-erkek herkes askere alınıyor. Buda savaş zamanında cepheye sürecek asker sayılarını arttırıyor. Ayrıca; Askerlik hizmeti bittikten sonra bayanlarda 34, erkeklerde 50 yaşına kadar her sene bir ay ve her ay bir gün askeri eğitime alınıyorlar. Yani sürekli eğitim halindeler. Buda bir diğer önemli faktör.

Dezavantajlarına gelecek olursak; Nüfusları bizden az olduğu için kadınlarıda askere almak mecburiyetindeler. Lakin kadınları alsalar dahi yinede personel sayısı az. Yani cepheye sürecek asker sayıları kısıtlı. Ayrıca bizim gibi onlarında uğraştıkları yasadışı yapılanmalar var. ( HAMAS, Filistin Kurtuluş Örgütü vb.) Ayrıca askeri stratejileri hep Arap ülkelerinden gelebilecek bir saldırı üzerine kurulmuş. Bu yüzden orduda ağırlığı Hava ve Kara Kuvvetlerine vermişler. Arapların doğru düzgün donanmaları olmadığı için ve İsraile denizden saldıracak bir devlette olmadığı için Donanmaya gereken önemi vermemişler. Yani Deniz Kuvvetleri bizden zayıf.

Yani iki ülkeyi kısaca özetleyecek olursak;

İsrailin avantajları; Güçlü bir Hava Gücü, Nükleer Füze Teknoloji, % 80 oranında yerli askeri teknoloji, büyük oranda yerli Hava Savunma Sistemleri.

Dezavantajları; Nüfusun az oluşu ve bundan dolayı cepheye sürecek asker sayılarının kısıtlı olması, zayıf bir donanmaya sahip olmaları, yasadışı silahlı oluşumlarla mücadele içinde olmaları.

Türkiyenin avantajları ise; Güçlü bir Kara Ordusu, Nüfusun fazla oluşu sebebiyle asker sıkıntısının olmaması, Donanmamızın İsrail Donanmasından daha iyi olması.

Dezavantajımız; Hava Savunmanın neredeyse yok denilecek kadar kötü olması, terör belasıyla hala mücadele ediyor oluşumuz, yerli savunma sanayisinin % 50' lerde olması, Nükleer Teknolojiye sahip olmamamız.

Hava Kuvvetlerinde ise iki ülkenin Hava Kuvvetlerinin üç aşağı beş yukarı aynı güçte olduğunu düşünüyorum.

Şimdi; İsrail Türkiye Savaşı çıktı diyelim. Saldıran taraf İsrail olsa bize sadece Havadan saldırabilirler. Hava Savunmamızın neredeyse yok olduğunu biliyorlar. Dolayısıyla bunu bildikleri için ani bir hava baskınıyla bütün stratejik mevkilerimizi bombalamaya çalışacaklar. Bizim Hava Kuvvetlerimiz ise İsraile önleme yapan taraf olur. Çok çetin Hava savaşları yaşanır. İki tarafta onlarca uçağını, stratejik noktalarını kaybeder.

Yalnız İsrailin saldırısı sadece Hava Harekatıyla sınırlı kalır. Tamam güçlü bir Hava Kuvvetleri var ama Hava saldırısının sonunu getirecek bir Kara Harekatını yapacak güçte bir Kara Orduları yok. Daha doğrusu var ama, asker sayılarının yetersiz olması İsrailin Türkiyeye Karadan saldırmasını imkansız kılıyor.  Çünkü benim bildiğim güçleri hemen hemen birbirine denk iki ülke savaştığında Karadan saldıran taraf, savunan taraftan 3 katı daha fazla kayıp verir. Ayrıca saldıran ordunun asker sayısının, savunan ordunun asker sayısından fazla olması gerekir ki, bu yüzden İsrail asker sayısının az olması vb. etkenler göz önünde bulundurulursa karadan Türkiye' ye giremez, girsede çıkamaz.

İsrailin güçlü Hava Savunma Sistemlerinide göz önüne alırsak, Türkiye Hava İndirme Birlikleriyle İsraile Havadan İndirme yapmaya çalışsa Hava Savunma Sistemleri dolayısıyla bu iş bizim için çok zor olur. Ancak Suriyeden askeri geçiş izni alarak Suriye üzerinden bir Kara Harekatını deneyebiliriz.

İki ülkede terörle mücadele ettiği için İsrail PKK kozunu, Türkiye' de FKÖ kozunu kullanacaktır. Böyle bir durumda Doğu Anadolu Bölgesinde PKK saldırıları artmaya başlar. Aynı şekilde İsrail bir yandan HAMAS' la, bir yandan Filistin Kurtuluş Örgütüyle, bir yandan da  Hizbullahla mücadele etmek zorunda kalacaktır. İsrailin gerilla savaşında başarısız olduğunu göz önünde bulundurursak İsrailin işi bizden daha zor olur.

Benim tahminlerim bu yönde. Yanlışlarım varsa düzeltmenizi rica ediyorum Kandaşlarım. Saygılar...


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Aşina
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 123


[☾✫] [☾✫]


« Yanıtla #7 : 03 Eylül 2011, 23:01:12 »

T.S.K bu kadar dağıtmalarının bir nedeni olmalı. Bizim ülkeye füze kalkanı kurulursa İsrail'e füze atmamız imkansız olur ki kuracaklar akape sayesinde. Aşina soyunundan gelen hazar Türkleri yahudi. Yahudiler kendilerine toprak vaadedildiğine inanır ve diğer insanlar sadece yahudilerin köleleridir onlar için değersizdirler. Onlarda bizim için değersiz zaten.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk Çerisi
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 796


« Yanıtla #8 : 04 Eylül 2011, 00:16:25 »

Dünyada kanun gibi bir gerçek vardır: Büyük millet küçük milleti her zaman yener. Eğer birkaç günlük bir savaş olacaksa belki biz zararlı çıkarız ama savaş bir taraf diğerini yok edene kadar sürecekse biz kesinlikle kazanırız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Orda Han
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 283« Yanıtla #9 : 04 Eylül 2011, 00:44:53 »

Andalar yahudilere müslümanlara hristiyanlara yada şamanlara sadece dini sebeplerle düşmanlık kuramayız.Filistindeki veya Lübnan'daki arap muhatabım değil.İsrail'in arabın toprağıyla sorunu varmış,yok arap kesiyormuş diye karşısına da geçmeye sanırım kimse hazır değildir.Bu sadece saçmalık olur.
Karaim yahudidir bizimdir,Azerbaycan şiidir bizimdir,ben kumanım bizdenim,andalar sünnidir bizimdir.Din üzerinde bizim bakış açımız değişecekse ne anladık Türklükten Türkçülükten.Elin leş bok kokan arabı geberirken oturup ağlayacağıma Doğu Türkistan'da doğan çocukları asılan kandaşlarıma üzülürüm.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her Türkçü, bulunduğu yerin görevini inançla yaparsa, Türkçülük ülküsü sağlamlaşır. Türklük güçlenir.
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.07 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.