İslam'da ırkçılık yasak mı?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Ocak 2020, 18:27:05


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: İslam'da ırkçılık yasak mı?  (Okunma Sayısı 8953 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çepni77
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 130Site
« : 13 Aralık 2009, 16:46:10 »

Epey zamandır Türkçülükle ilgilendiğimden ve dolaylı yönden ırkçılık yaptığım için kendimde bir çelişki hissetmeye başladım. Ben alevi bir ailenin evladı olarak evelden inancımı çok ciddiye alıyordum, fakat zamanla terk ettim Aleviliği, Türkün üstünlüğüne inandığım için ve gayem Türkçülük ile tanıştıktan sonra ata kültürü Tengrizm ve Şamanizmle ilgilenmeye karar verdim. Çünkü Alevilikte 72 millete aynı nazarla bakacaksın felsefesi uyuşmamaya başladı Türkçülükle. Bunun haricinde Kuranda lanetlenmiş bir milletin üstün yaratıldığını yazıyor

Bakara suresi 47 - Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimeti ve vaktiyle sizi âlemlere üstün kıldığımı hatırlayın.
Oyaski ''Türkçülük, Atsız atanın dediği gibi,
büyük Türk ilinde Türk uruğunun kayıtsız şartsız hakimiyeti ve istiklali ile Türklüğün her yönden bütün milletlerden ileri ve üstün olma ülküsüdür''. Asenadan üstün yaratılmış Türk neden ibranilerden aşşağı olsun. Kısacası Çelişki içinde olduğumdan ben İslamı terk ettim umarım diğer Türkçüyüm diyenler bu çelişkiyi fark ederler. İnsan bir dine inandığında dürüst olmalı. Irkçılığı yani soyculuğu yasak kılan bir ayette ise akrabalarını kafir de olsalar arabın allahını terk etmememi buyuruyor

Nisa suresi 135. Ey iman edenler! Adaleti titizlikle ayakta tutan, kendini, ana-babanız ve akrabanız aleyhinde de olsa Allah için şahitlik eden kimseler olun. (Haklarında şahitlik ettikleriniz) zengin olsunlar, fakir olsunlar Allah onlara (sizden) daha yakındır. Hislerinize uyup adaletten sapmayın, (şahitliği) eğer, büker (doğru şahitlik etmez), yahut şâhidlik etmekten kaçınırsanız (biliniz ki) Allah yaptıklarınızdan haberdardır.

Simdi Türkiye Türklerle akraba olan şaman veya hırıstyan Türklerini silip atmam mı gerekiyor müslüman olmadıkları için. Benimle akraba milletten olan Türklerin başımın üstünde yeri var hangı dinden olurlarsa olsunlar! Kuran-ı Kerim Allah için kafir akrabalarımı terk etmemi buyuruyor

13. Ey insanlar! Doğrusu biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve birbirinizle tanışmanız için sizi kavimlere ve kabilelere ayırdık. Muhakkak ki Allah yanında en değerli olanınız, O'ndan en çok korkanınızdır. Şüphesiz Allah bilendir, her şeyden haberdardır.

İslamda ırkçılığı yasak kılan bazı hadislerden alıntı:
Alıntı:"Milliyetçiliğe davet eden bizden değildir!.. Milliyetçilik için çarpışan bizden değildir!.. Ve milliyetçilik uğrunda ölen de bizden değildir..." (Ebu Davud)
 

Alıntı:
Vasile b. el-Eska'dan şöyle rivayet edilmektedir:- "Ya Rasulullah!.. Milliyetçilik nedir?" dedim.- "Kendi milletine zulüm için yardım etmendir" diye buyurdular. (Ebu Davud)SOY VE RENKLERLE ÖVÜNÜLMEZ

Buhari'nin rivayetine göre bir gün ilk müslümanlardan saayılan Ebu Zerr ile Bilali Habeşi birbirlerine kızmışlar, birbirlerini sebbetmişlerdir. Öfkenin tam şahlandığı sırada Ebu Zerr, Bilal'e:

"Siyahın oğlu" demişti. Bilal onu Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve selleme şikayet etti.

İslam Peygamberi, Ebu Zerr'e buyurdu ki:

"Onu annesiyle mi ayıpladın? Sen öyle bir adamsın ki sende cahiliyet kokusu vardır." (Buhari)

Ebu Zerr'den rivayetle Hz. Peygamber kendisine şöyle buyurmuştur:

"İyi bak, sen takva ile daha üstün olmadığın takdirde; kırmızı veya siyahtan daha hayırlı değilsin." (Ahmed b. Hanbel)
"Hepiniz Âdem'in çocuklarısınız, Âdem de topraktandır." (Bezzar)Islam Peygamberi Hz. Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur:''Bu nesepleriniz, küfür tarlanız değildir, hepiniz Adem'in çocuklarısınız. Hiç kimsenin, diğerine din ve takvadan başka bir şeyle üstünlüğü yoktur." (Ahmed b. Hanbel)
"Bütün insanlar Âdem ile Havva'nın çocuklarıdır... Allah kıyamet gününde soy ve neseplerinizden dolayı sizi sorguya çekmez. Şüphesiz Allah katında en değerliniz, O'na karşı gelmekten en çok sakınanınızdır." (Taberi)
Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem baba ve atalarıyla övünen kimselere çok ağır ifadelerle öfkelerini yağdırmış ve şöyle buyurmuştur:


"Öyle milletler gelecek ki, ölmüş babaları ile övüneceklerdir. İşte onlar cehennemin kömürleridir. Ve onlar, Allah katında pisliği burnu ile yuvarlayan böceklerden daha basittir!.. Allah sizden cahiliyet devrinin övünmesini ve babalarla büyüklenmeyi kaldırmıştır. İnsanlar iki gruptur: ya muttaki mümin ya da perişan kafir! Bütün insanlar Âdem'in çocuklarıdır. Âdem de topraktan yaratılmıştır." (Tirmizi, Beyhaki, Ebu Davud)
 
----------------------------------------------------------------------------------------------------Son olarak noktayı koymadan önce şunu belirteyim, Türkiyede 55 milyonluk Türk milletinin hepsi Türkçü olacak diye bir gayet yok. Önemli olan bu milleti Türk Birliğine teşvik etmek ve kutsal saydığı değerlerine saygı göstermek. Aksi takdirde toplumun antipatisini kazanır Türkçüler.

Saygılarımla Çepni77
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, büyük Türkelinde, Türk uruğunun kayıtsız şartsız hakimiyeti ve bağımsızlığı ile Türklüğün her yönden bütün milletlerden ileri ve üstün olma ülküsüdür.
Motun_TR
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 384


Atsız' ın Çerisi


« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2009, 17:03:54 »

 Kandaşım sen niye sürekli dini içerikli konuları açmaya çalışıyorsun. Din insan ile Tanrı arasında dedikçe siz inadına bu tür tartışmaları yineliyorsunuz. Yahu sanane benim dini inancımdan sen benim Türkçülüğüme bak. Yanlışım varsa Tanrıya hesabımı veririm. Müslüman olunca, Alevi olunca dinci oluyoruz da sen burada inancının propagandasını yapınca neci oluyorsun merak ediyorum.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ANKARALI GÖKTÜRK
Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.263


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2009, 17:14:43 »

                   Tadını iyice kaçırdınız ha ! size ne insanların inancından kendi içinizde ne varsa onu uygulayın. Başka insanların kendi duygu ve düşünceleri olduğunu unutmayın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Tien san
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 13 Aralık 2009, 17:17:12 »

Kandaşım sen niye sürekli dini içerikli konuları açmaya çalışıyorsun. Din insan ile Tanrı arasında dedikçe siz inadına bu tür tartışmaları yineliyorsunuz. Yahu sanane benim dini inancımdan sen benim Türkçülüğüme bak. Yanlışım varsa Tanrıya hesabımı veririm. Müslüman olunca, Alevi olunca dinci oluyoruz da sen burada inancının propagandasını yapınca neci oluyorsun merak ediyorum.

                       Kandasim ben irkciligin sinir tanimadigi yüce Hun Türk otaginda yazip cizdim Su anda yine orda bulunuyorum Taktir Yürekli Kam andamindir. Bizim bildigimiz,milli olmasi kosulu ile,eski Türk inanclari hususunda,yapilan yorumlara,izin verilmesidir Yukaridaki iletide,hakaret yok,sadece bilgilendirme yapilmis Bunmda bir sakinca neden olsun. Yüce milli dinimiz hususunda,yapilan menfi elestirileri anlayisla karsilamayip,ithal dinleremi öncelik verecegiz?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TürkcüKasirga
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 13 Aralık 2009, 17:17:30 »

"..Milliyetçiliğe davet eden bizden değildir!.. Milliyetçilik için çarpışan bizden değildir!.. Ve milliyetçilik uğrunda ölen de bizden değildir..." (Ebu Davud)

Büyük Türk Irkcisi degerli Cepni 77 andamin hassas ve önemli konulara Türkcülük adina hic bir kaygi ve endise tasimaksizin deginmesi takdire sayandir. Cepni 77 kandasimizi birebir tanimamizin verdigi gönül rahatligi ile hic bir art niyet gözetmeksizin sadece objektif olarak Türk Milliyetciligi adina olaylari degerlendirdigini biliyoruz...

Asri Saadet devrinde bile araplarin nasil irkcilik yaptiklarini bir cok kaynakta görebiliriz. Örnegin bir mevalinin arap ülkesinde vali, komutan vs..olmasi mümkün degildi.
En basitinden Türklerin arap din adamlarinca bir cok sifatlara layik görülmeleri, durumun boyutunu göstermesi bakimindan dehset vericidir. Birinci dünya savasi sirasinda araplarin sanki lanetlenmis kafir bir milletin askerlerine saldirir gibi vahsice saldirmalari bunun bir tezahürüdür..

Bugün araplarin Türklere karsi olan düsmanliklarinin asil sebebi Türklerin Müslüman olup olmamalari degil, tarihten gelen irkciliklarindandir. Bunlari kaygi tasimadan Türk Milliyetciligi adina tartisabilmeliyiz..Bugün asil ve en önemli kanayan yaramiz bu illettir. Araplarin gönüllü savunuculari olan sözde din alimleri özde ise buz gibi arap emperyalizminin gönüllü savunuculari olan din adamlari, alimleri araplarin Türklere karsi yaptiklarini nedense hic anlatmazlar !

Kanayan yaranin, mankurtlasmanin asil teshisini koymadan tedavi olmaz, önce asil teshisi koymamiz lazimdir ki gercekleri görüp ona göre Türk cocuklarinin mankurtlasmasinin önüne gecebilelim..


Cepni 77 kandasima böyle bir baslik actigi icin tesekkür ediyorum. Ben Türkcüyüm diyen bir kisinin hic bir kaygi tasimadan arap irkciligini ve soysuzlugunun ne oldugunu bilip iyi analiz ederek tartisabilmesi lazimdir..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
SELENGA
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 13 Aralık 2009, 17:29:18 »

arap  olmadigima  Türk olduguma göre arabin kuranin da yazanlar beni baglamaz  arabin kuranina inananlar arabin kültürüne inanirlar Türkcülük  Irkcilikla  islam ayni anda yürümez bunu yürütenler de ülkücü gibi ne yar dan ne serden gecen beyinsizlerdir .Gercek bir Türk Irkcisi ne müslümanligi savunur nede bir arap bedevisi nin yazdigi ve milletin  allah tarafindan gönderilindigine inandigi kitaba inanir.

Seni kuş beyinli aptal !...Müslüman olmak ile Arap'mı olunuyor ?

Diğer HAK olan Din ve Kitaplar gibi İslamiyet'te Tanrı tarafından,Kitap'ta Tanrı tarafından gönderilmiştir..Musevi Hazar Türkleri'ni,Hristiyan Gagauz
Türklerini de Türk saymayalım o halde..

Türkçüğü sadece İslamiyete küfür etmek bilen sen gibi beyinsizler yüzünden Türk İl'i kuşatma altındadır..Çünkü Türkiye Türklerinin ezici bir çoğunluğunun İnancını görmezden gelecek kadar kör sünüz..

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.263


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #6 : 13 Aralık 2009, 17:31:51 »

              Arapların ne halt olduğunu bir çok dindar Türk çocuğu bile biliyor. Tabi mankurtlar heryerde var yok değil. Ancak bu hangi din olursa olsun saldırmayı ve o dine inanan insanları kırmayı gerektirmez. Bunu anlayacak kadar bilgili kişilersiniz din ayrıma götürür dağılırız yok oluruz. Ben kendi adıma islama inansam da göktanrı dinime, şaman dinime laf ettirmem. Bunların farkında olalım ve yıkımı engelleyelim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Motun_TR
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 384


Atsız' ın Çerisi


« Yanıtla #7 : 13 Aralık 2009, 17:35:16 »

 
 Ben daha fazla din ile ilgili konuya girmek ve tartışmak istemiyorum. Benim için hangi dine mensup olduğu önemli değil önemli olan Türklüktür. Sakın beni yanlış anlamayın ben burada din savunuculuğu yapmıyorum. Sadece övülmesine ve hakaret edilmesine karşıyım. Ama bütün söylediklerimize rağmen inadına tartışma oluyor, bu durum beni üzüyor, diğer kandaşlarımında benim gibi düşündüğüne inanıyorum.
 
 Esen Kalın Kandaşlarım...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TürkcüKasirga
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 13 Aralık 2009, 17:37:04 »

Iste asil sikinti burda..Gercekleri dile getirmekle direk inanca saldirmanin arasinda ki ince cizgiye bile tahammülümüz yok !

Burda Islamiyete falan saldiri yok, kimsenin inancina saldiran bir yazi yok !

Demek ki araplarin yaptiklari irkciligi dile getirmek bile inanca saldiri oluyor öylemi ?

Cepni andamizin yazdiklari yalanmi ? Eger bunu cürütecek bir yazi yazarsiniz o zaman bizlerde kabul ederiz, yok öyle bozuk plak gibi hemen dine saldiriyorlar moduna gecipte gercekleri hasir alti edemeyiz !


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Motun_TR
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 384


Atsız' ın Çerisi


« Yanıtla #9 : 13 Aralık 2009, 17:37:51 »

 
 Şamanizm e laf etmek kimsenin haddi değildir zaten KARAKURUM ağabey, yanlış anlaşılmasın ben sadece orada örnek verdim. Yoksa her dine saygım vardır özellikle Atalarımın dinine saygısızlık olmaz. Öyle bir anlam çıktıysa yorumumdan, Kandaşlarımdan özür dilerim.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.05 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.