İncirlik Üssü Neden Hâlâ Kapatılmıyor?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 07 Ağustos 2020, 12:35:47


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: İncirlik Üssü Neden Hâlâ Kapatılmıyor?  (Okunma Sayısı 974 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« : 04 Kasım 2017, 22:00:02 »

Üç ay önce İran Genel Kurmay Başkanı Türkiye’ye geldi. Dönüşünden sonra Amerika, Suudi Arabistan ve bilhassa İsrail bundan çok rahatsızlık duydu. İlk defa kırk yıl sonra gerçekleşen bu hadiseyi herkes temsili olarak değerlendirdi. İki ülke arasında askeri anlamda, terörle mücadelede ve istihbarat çalışmalarında kesinleşmiş bir anlaşma var. Barzani düzenbazlık yaparak sözde çok düşündüğü Kürtleri kandırdı. Amerika’nın gizliden, İsrail’in açıktan destek verdiği hep referandum, bağımsızlık laflarını geveleyerek, büyük güçler izin vermediler dedi. Türkiye ve İran Barzani’nin bir uydu olduğunu ispat etti.

Referandumdan sonra Türkiye Irak ordusu ile askeri tatbikata başladı. İran ise hemen Süleymaniye’den geçip, Barzani’ye karşı bazılarını harekete geçirdi. Görevi bırakmak zorunda kaldı. Her şey elinden gitti. Kendisi ile birlikte 15 bin Peşmerge değil, 5 bin Peşmerge kaldı. Halil İbrahim sınır kapısı elinden gitti. Hava limanı elinden gitti. Irak merkezi hükümet kapısı elden gitti. Fişhabur elden gitti. Çaresiz kalınca Neçirvan’a bıraktı. Amerika ve İsrail Barzani’ye bir şey vermeli idi. Barzani’ye söz verdiler, tutamadılar.

Şimdi Barzani’ye İran ve Türkiye’den sözde intikam alması için destek vereceklerdir. Barzani’nin elinden var olan bütün her şeyi alındı. Irak merkezi hükümeti tek başına alamazdı. Türkiye ve İran ittifakı üzerinden alabildi. Pkk eyleme dönük teröristlerini kaybetti. Pkk’lılar İran’a doğru kaçıyor. Türkiye İran’a haber veriyor ve İran gereğini yapıyor. Alman yapımı füzeleri Peşmerge kullanıyor. Hdp girmezse meclise demokrasi olmaz diyenler şimdi ne diyor? Bölgesel hükümet kaldırılmak isteniyor. Amerika ve İsrail izin vermeyecek. Peşmerge Pkk oldu. Barzani ne kadar suç ve terör örgütü varsa koordine etti ve etmeye de devam etmektedir.

Türkiye Amerika’ya şunu dedi: ‘Pyd, Pkk’ya silah veriyorsun ve bu silahlar geri dönüp Türkiye’yi vuruyor, gereğini yapacağım.’ Barzani Amerika ve İsrail’e ‘bana referandum yap dediniz ve her şeyimi elimden aldınız, o hâlde yardım edin’ Amerika Barzani’ye silah verdi. Suç ve terör örgütü Pkk ile Türk askeri çatıştı. Silahlar yakalandı. Amerika Barzani’ye diyor ki: ‘Silahı verdim. Türkiye’ye söz vermeme rağmen Türkiye’den vazgeçtim, seni destekledim. Çünkü silahlarım senin elindedir.’ Bu saldırının esas temellerinden birisi de Afrin harekâtını önlemek idi. Sincar ve Kandil harekâtı Ocak, Şubat ayı gibi olabilir denilmektedir. İdlib’ten sonra Afrin var. Amerika ve İsrail Türkiye’nin Afrin’e harekâtına kesinlikle karşılar. Çünkü Türkiye Afrin harekâtını başlatırsa diğer taraftan Menbiç’e doğru hareket edecektir.

Şu an Amerika’nın 12 üssü var. Bugün üs kurmak için 150 Amerikan askeri Menbiç’te keşif yapıyorlar. Türkiye’den önce Menbiç’e vararak 13. Üssü açmak istiyorlar. Pyd, Pkk Amerika adına İdlib’e gireceklerdi. İran ve Türkiye bunun üzerine hemen İdlib’e sevkiyatı başlattı. Hem İran’a hem Türkiye’ye yapılan bu saldırı ile bölge ülkelerinin bir araya gelmesi de engellenmek isteniyor. Astana süreci durdurulmak isteniyor. Türkiye’den teröristlerin İran’a doğru kaçması ve İran’da da sıkıştırılması ittifakı göstermektedir. Türkiye tarafından Afrin harekâtı başlatılacaktır. İran’da 3 milyon Afgan var. İran Afganları çıkartıyor. Türkiye’de ise bir sene öncesindeki veriler geçici Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı verilen Afganların sayısı yüzde 40 artmış durumdadır.

Nato’nun en büyük gücü Afganistan’da dengeyi sağlayan Türk askeridir. Hatta Amerikalılar ve Kanadalılar hepsi Türk askerinin kıyafetini giyerek çarşıya pazara çıkabiliyor. Afganların nüfusunun Türkiye’de daha fazlalaştırılmaya çalışıldığı görülüyor. Türkiye ve Amerika hangi konularda ittifak hâlinde olmuş ise şimdi bir bedel ödeme söz konusudur. Türkiye ya Nato’dan ayrılması söz konusu olacak veya birlikte hareket edecektir. Bunun başka bir çaresi yoktur. Meseleyi kökünden çözmek lâzımdır.

Sizce İncirlik üssü neden hâlâ kapatılmıyor? Teşekkürler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.214 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.