Yeni yıla fikir teatisi ile de giriyoruz
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 24 Kasım 2020, 20:49:10


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 [2]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yeni yıla fikir teatisi ile de giriyoruz  (Okunma Sayısı 4520 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 789


« Yanıtla #10 : 03 Ocak 2012, 05:36:32 »

Bugün ülkemizin bu halde olmasının sebebi Türkçülüğün halka inememesi, Türkçü münevverlerin az olması, devletçi anlayışa sahip olduklarını iddia edenlerin ise halktan uzak olması değil midir?

Atatürk'ün temelinde Türkçülük olan devletçilik anlayışını tekeline alan konken partilerinden çıkmayan güruh, ne yazık ki bugün bu milleti zorla devlet düşmanı etti... İktidardaki parti Türklüğe hasmane tutum takınıp bas bas yediği naneleri bağırdığı halde %60'a yakın oy alıyorsa; bunun sorumlusu halkın dilinden anlamayan onu hor ve hakir görüp dışlamaya çalışan sözde aydın, özde ise ucube kesimdir.

Türkçülük ülkülemine vakıf olup eserleri ve uğraşları ile bu ülküye hizmet eden münevver sayısı çok azdır, özellikle üzerine basarak eleştirdiklerim ''Aydın'' kelimesinden yola çıkarak belli bir entellektüel seviyeye ulaşmış siyaset ile iştigal etmiş kişileri kapsamaktadır.

Örneğin severiz veyahut sevmeyiz Osman Yüksel Serdengeçti 3 Mayıs 1944'de Turancılık yaptığı için tutuklanıp zamanın Ankara Valisi olan ve bir meydana ismi dahi verilen Nevzat Tandoğan'ın karşısına çıktığında Tandoğan, Serdengeçti'ye:

"Ulan öküz Anadolulu! Sizin milliyetçilikle, komünizm ile ne işiniz var? Milliyetçilik lazımsa bunu biz yaparız. Komünizm gerekirse, onu da biz getiririz. Sizin iki vazifeniz var: Birincisi, çiftçilik yapıp mahsul yetiştirmek. İkincisi, askere çağırdığımızda askere gelmek..."  demiştir.

Bu ülkede millet işte böyle böyle kuruluş ideolojisi Türkçülük olan devletinden uzaklaştı. Bu uzaklaşmada yeterli sayıda uğraştan kaçmayan Türkçü münevverin yetişmemesinden dolayı meydanın ite köpeğe kalması da ayrı olarak etkili oldu.

Özetle; kendi ikbalini değil milletinin ikbalini düşünen bir ülküye iman etmiş münevverin içine kapanıp milletinden kopma gibi bir lüksü yoktur. Böyle bir davranış içerisine giren kişinin ülkünün temeline aykırı tutumundan dolayı ülküsü dahi şüphelidir. Zira, milletini karşılıksız seven milletinden uzak durmaz, durmamalıdır.

Her harfine katılıyorum Sayın Şad.

Bana göre Türkçülük İsmail Gaspıralı, Yusuf Akçura, Ziya Gökalp Başbuğumuz Atatürk ile kuramsallaştı ve Atsız atamızla ile de Kuramsallaşmasının son şeklini aldı ama henüz halk ile yeni temas ettiği zamanlar da Atsız Atamız da uçmağa vardı ve o günden sonra da üzerine birşey koyulmadı. Türkçülüğün gelişim süreci ise Atsız atamızın vefatıyla duraklama dönemine girmiş oldu, hatta geriledi.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Sayfa: 1 [2]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.229 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.