Hanefi Avcı hakkında görüşleriniz nelerdir?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 29 Eylül 2020, 04:21:49


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Hanefi Avcı hakkında görüşleriniz nelerdir?  (Okunma Sayısı 7035 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
atsız090909
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 34« : 29 Eylül 2010, 20:22:17 »

40 sene bu ülkeye hizmet etmiş Emniyet Müdürü , Cemaatlerle ilgili çarpıcı olayları deşifre edeceği için Gözaltına alındı..

AVCI:Cemaatin plan ve programı doğrultusunda hareket eden hiçbir kimse ve makamın önünde eğilmem, bu devletin yasalarına göre davrandığına inanmadığım adalet makamının hiçbir sorusuna da cevap vermem. Hiç kimseye onurumu çiğnetmem'' demiş.. Görüşleriniz nedir kandaşlarım bu kişi hakkında? esen kalın
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BOĞAÇHAN.
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 522« Yanıtla #1 : 29 Eylül 2010, 21:23:52 »

Cemaatlerle ilgili çarpıcı olayları deşifre ettiği doğrudur.Cesurca bir harekettir.Yalnız kendiside islamcıdır.Hatta ilk kurşun bu konuda denemesi vardı bulabilirsem şimdi buraya eklerim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BOĞAÇHAN.
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 522« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2010, 21:27:33 »

BUDA FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI...


HANEFİ AVCI VE SİMONLUK?
Haberler, Naci Beştepe
19 Eylül 2010

Hanefi Avcı’nın kitabı büyük ilgi gördü.
İlk basımından itibaren pek çok yazar ve düşünür yorumlarını yayımladı.
Ben bu konuda geciktiğimi düşünüyordum ki öyle olmadığına anladım.
Kitap, halen en çok okunanlar sıralamasında en başta. Demek ki daha çok kişi alıp-okuma aşamasında.
Bu düşünceyle, geçen hafta okuduğum kitabı bir de ben değerlendireyim istedim.
Öncelikle, AVCI’nın, dünya görüşü olarak cemaatle aynı paralelde olduğu çok açık.

Bu özdeşlik gençliğinde başlamış, kitapla da bitmiyor.
Çocuklarını da aynı düşünce yapısı ile yetiştirmiş.
Cemaate olan eleştirisi, düşünce yapısı ve yaşam tarzlarına yönelik değil. Ya neye? Dini duyguların istismar edilerek devletin kurumlarında hatta özel hayatta çıkar elde etmeye yöneltilmesine. Karşıt görüşteki kişi ve kurumların yasa dışı yollarla, sahtecilikle, her türlü kirli yolu kullanarak; zayıflatılmaya, aşağılanmaya, ezilmeye hatta yok edilmeye çalışılmasına. Cemaat eleştirisi çok cesurca. Pek çok isim ve adres açıkça belirtilmiş. Pek çok olayda yapılanlar sergilenmiş.
O kadar ileri gitmiş ki; “Kimse, artık bu cemaate engel olamaz!” mesajı ile gözdağı mı vermek istemiş demekten alıkoyamadım kendimi.

Bir taraftan acımasızca eleştirirken bir taraftan da yapılanlarda kendi düşüncesine uygun olanları haklı göstermekten geri kalmamış. Örneğin ERGENEKON davasını aynen cemaat ve hükümet gibi tanımlamış. Oysa yargı daha bir kanıya varamadı. Üç yıldır bir arpa boyu yol alınamadı. Hükümete, AKP’ye, RTE’ye ve yandaşlarına yakınlığı ve onlarla paylaştığı pek çok müşterek var.
ERGENEKON ve BALYOZ davaları, örneğin. Bu davlarda bin bir türlü usulsüzlük yapıldığını anlatıyor. Sonra da dönüp bu davaları yerinde buluyor. Oysa saydığı usulsüzlükler temizlense ne dava kalır, ne de tutuklu.

DEMOKRATİK AÇILIM’ı çok yerinde buluyor. Türk halkı açılımın içeriğini öğrenemedi. Çoğunluk bu yüzden destek veremedi. AVCI herhalde biliyor. Biraz açılklasa idi biz de anlardık belki?

    PKK ve onun başı, çocuk katili Öcalan’ı devletin muhatap almasının doğal ve zorunlu olduğunu belirtiyor. Hatta tek muhatap olarak gösteriyor.

Bu konuda da savunduğu ilkelere ters düşüyor diye değerlendirdim.
Cemaatin devlet içindeki yapılanma ve işlevlerinin devlet geleneğini çökerteceğini, karmaşa yaratacağını ısrarla vurgularken, devletin terör örgütü ile pazarlık yapmaması gerektiği ulusal-uluslararası ve tarihi ilkeyi bir kenara atıyor.
Sayın AVCI yılların devlet memuru ve çok yönlü yetişmiş bir emniyet elemanı. Pek çok olaya, çatışmaya fiilen katılmış, yönetmiş. Sade bir senaryo yaratarak kendisine bir soru yönelteyim;
Bir banka soygunu ihbarı aldınız. Görevli ekibin amirisiniz. Olay yerine vardığınızda failler henüz bankanın içinde. Özel güvenlik görevlisini vurmuşlar, ölmüş. İki vatandaşı yaralamışlar. Hepsi silahlı.
Etrafı çevirdiniz. Kaçmamaları için gerekli önlemleri aldınız. Teslim olmaları için çağrı yaptınız. Soyguncuların temsilcisi içerden diyor ki; ” Bir kişi öldü, iki kişi yaralandı. Sizden de bizden de daha fazla zarar gören olmasın.Herkesin ailesi, sevdikleri var. Onları daha fazla üzmeyelim. Kan dökülmesin. Biz iki kişiyi ve aldığımız paraların yarısını teslim edelim. Geri kalanımız serbestçe buradan ayrılsın. Teslim olan arkadaşlarımızı da bir yıldan fazla hapiste tutmayın. Bu garantileri vermezseniz içerdekileri teker teker öldürmeye devam edeceğiz. Sizde de kaç kişi ölür bilemem!”

Ne yaparsınız sayın AVCI?
Polissiniz, devletin gücüsünüz. İçerdekiler katil,hırsız ve gaspçı. Yasalarımıza göre kesin suçlu.
Böyle bir görüşmeyi ve pazarlığı kabul eder misiniz?
Buna yetkiniz ve hakkınız var mıdır?
“Olan olmuş, bari geride kalanlara bir şey olmasın” deyip pazarlığa girişir misiniz?
Giriştiniz diyelim, üç gün sonra başka bir ölümlü soygun olursa ne yaparsınız?

Sayın AVCI, simon olmadığını söylüyor ama bir konuda aşırı takıntılı olduğu da çok açık.
Türkiye’nin demokratikleşmesindeki en büyük engelin TSK olduğunu ısrarla vurguluyor.
TSK’nın siyaset üzerinde etkisinin gelişmiş ülkeler düzeyinde olması gerektiğini söylüyor ki katılmamak elde değil. Öyle olmasını kim engelliyor acaba? TSK mı, basiretsiz siyasetçiler mi?
Terörün de irticanın da sebebini TSK’ya bağlıyor. Demek ki yıllardır yapılan incelemeler, değerlendirmeler, gözlemler hep boşmuş.
Ne eğitimsizlik, ne feodal yapı, ne dinin siyasete alet edilmesi ne de sosyo-ekonomik durumumuz demokratikleşme yolumuzda en ufak engel değilmiş.
TSK’nın günlük hayata karışmazsa her şey yoluna girermiş.
Bu günlük hayata karışma derken ne kastedilmiştir?
28 ŞUBAT kararları olabilir mi? Yani; İmam Hatiplerin orta kısmının kaldırılması ile çocukların küçük yaştan dini eğitime zorlanmaması. Kaçak kuran kurslarının önlenmesi. Kursa gideceklere yaş sınırı konması vb.
Hangisi ne kadar uygulandı?
Bugün durum nedir?
Samimi bir yanıt alabilir miyiz?
TSK’yı, karşı konulması gereken adaletsiz bir güç olarak gösterecek kadar nasıl şartlanmış Sayın AVCI?
TSK ‘ya karşı, beğenmediği simonlar kadar peşin hükümlü değil mi kendisi de?

Kitap kadar ilginç bir husus da gösterilen ve gösterilmeyen tepkilerdir.
Çeşitli görüş ve değerlendirmeler yapılmıştır. Katılırız, katılmayız.
Peki burada ipliği pazara çıkarılan cemaat ile cemaatin etkisinde kaldığı açıkça gösterilen devlet-hükümet kademelerinden neden tek ses çıkmaz?
İç işleri ve Adalet Bakanları hiç alınmadılar mı acaba, düştükleri durum açığa çıkınca?
En çok sözü edilen Emniyet’in genel müdürü ne düşünür? Kim yönetiyor kurumunu?
Devlet elden gidiyor çığlığına karşın icranın başı RTE’nin sesi gürlemeyecek mi?
Eminim hiç bir açıklama yapılmayacaktır.
Emniyet Gn.Md.”Ben de cemaat seni parlatıyor sandım” diyerek neleri kabullendiğini açıklamış. Daha ne desin?
Başbakan, cemaatin ve okyanus ötesinde sığındıkları ağabeylerinin iradesi ile nerede bulunduğunun bilincindedir. Referandum sonrası, gelen mesaja iade-i taahhütte bulunarak, bilineni Türk ve dünya kamuoyuna bir kez daha ilan etmiştir. Bu durumda, hükümet kanadından, cemaate yönelik bir girişim beklemek mantıklı olur mu?
Hiç heveslenmeyelim. Hayal kırıklığı yaşarız.
Bu sorunu da ülkenin aydın ve cesur savcıları ile hakimleri çözecektir. Şüphe yok.
Türk halkı onlardan bu çözümü beklemek hakkına sahiptir.

Naci BEŞTEPE
İLK KURŞUN
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.403« Yanıtla #3 : 29 Eylül 2010, 21:29:24 »

Benim hatırladığım kadarıyla, emniyet müdürlüğü görevinde açığa alınmadan önce fetullah cemaatiyle arası gayet iyiydi, A.K.partisi döneminde görevi iade edildi diye hatırlıyorum...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
TürkcüKasirga
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 29 Eylül 2010, 21:52:52 »

AKP ve cemaat kendilerine muhalif olan ne kadar kisi yada kurum varsa önce sindirip sonra etkisiz hale getiriyor..
Adim adim kürt-islam fasizmine dogru süratle yol alan gidisati ibretle izliyoruz.
Hanefi Avci da, kürt-islam fasizminin tekerine comak sokanlardan birisiydi ve nihayetinde onuda susturmak istediler durum budur..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Boran
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 29 Eylül 2010, 22:33:54 »

Tahminde bulunuyorum.

Bu herif; A.K.Partisindeki Tayyip karşitı Fetoşçuları ,etkisiz hale getirmeye çalışan ümmetçinin tekidir.

Son dönemde tayyiple fetoş arasında bir çekişme vardır. Hiç biri partiye hakim değildir. Tayyipin partiye hakim olmak için kurdugu bir dümendir. Bu herif; İlk görevini çıkardığı kitapla, anayasanın değişmesi telkinleri ile başarmıştır. İkincisi partiyi tayyipin partisi haline getirmektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
NOYAN HAKAN
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 87


« Yanıtla #6 : 30 Eylül 2010, 00:36:11 »

Esenlikler Dilerim

Eşi de vakit gazetesiyle görüşme yapmıştı..Ayrıca Silivride bilgi toplama amaçlı faaliyetlerde de bulunabilir diye düşünüyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TIEN SAN
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 30 Eylül 2010, 01:12:28 »

 Komplo teorileri üretmeye kalkarsak,bunun sonu gelmez. Ona kalirsa ,kendiside uzun bir müddet,cemaatin icinde bulundu,cocuklari fetallahin okullarinda okudu.Bunu istihbarat toplamak icin yapmis olamazmi? Kitabinda fetallahci cemaatin,devletin bütün kurumlarini,imamlar vasitasi ile,ahtapot gibi sardigi seklinde. Bunun neresi yanlis? Zaten herkesin bilipte,aciklamaya ,yüregi yetmedigi konulari aciklamis.Üstelik basina gelecekleri bildigi halde.Son aciklamasinda,bu kadar ileri gideceklerini tahmin etmiyordum demis.Kitabinda,orduyu polisi,ajan imamlarin kusattigini belirtip,ilgili makamlarin harekete gecmesine dikkati cekmis. Yapmasi gerekeni yapmis. Kutluyorum sahsim adina.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 30 Eylül 2010, 02:33:12 »

Akp'nin dümen suyuna girmeyerek ayyuka çıkan dış odaklı planları dillendirenlerin ne hikmetse çok süre geçmeden çeşitli terör örgütleriyle olan bağları ortaya çıkarılıyor.

Kendine zıt gidenleri hiç bir çekince olmaksızın yaka paça al aşağı ederek ulu orta cezalandırmaya kalkan pervasız bir iktidar var. Meydanlarda Demokrasi havarisi kesilen ve her fırsatta adaletten dem vuran iktidar, ağzına sakız ettiği bu kavramları yalnızca şahsi istekleri çizgisinde kullanarak samimiyetini ortaya koymaktadır.

Akp mührü engerekçe elde edip Türk milletine süleymanlık taslamanın bedelini elbet ödeyecektir. Mühim olan bu yıkım projesine karşı Türk milletinin fertlerinin hangi saflarda yer alacağıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Boran
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 30 Eylül 2010, 11:14:27 »

Muhafazakar kesime yakınlığı ile bilinen Prof. Hüseyin Hatemi, fetoş okullarını asıl maksadının Amerikan misyonerliği olduğunu açıklamış. Bu olay bana fetoşu tasfiye planı gibi geliyor. Okulların Türk kültürünü yayma ZOKASINIDA halkın yuttuğunu da söylemiş.
Biz desek kimse inanmıyor. Alın size kendi tarafınızdan itiraf.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.255 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.