Gelecek Asrı Şekillendiren Unsurlar Deyince Ne Anlamalıyız?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 20 Ocak 2021, 13:14:03


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Gelecek Asrı Şekillendiren Unsurlar Deyince Ne Anlamalıyız?  (Okunma Sayısı 1002 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« : 05 Ekim 2017, 14:10:36 »

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran'da 'Gelecek asrı biçimlendirecek derecede önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Bu gelişmelerin üstesinden ancak ne köken, ne meşrep, ne cemaat, ne hizip hesabı yaparak çıkabiliriz.' dedi.

Bütün bunlar olmayacak ne olacak?

Dünyayı etkileyen gelişmeler oluyor. Gelecek asrı şekillendiren unsurlar deyince bugünkü asır ile ilgili plânlara da bakmak lâzımdır.

Meselâ Amerikalı Ralph Peters adındaki strateji uzmanı bir harita yayınladı. Bu Nato kolejinde ve bütün Amerikan kara kuvvetleri dergisinde de yayınlandı. Açıkça bölgede I.Dünya Savaşında tespit edilen sınırların değiştirilmesi öneriliyor.

Yani Büyük Ortadoğu projesi haritası, geçmişte Amerika 'bu bizim resmi politikamız değildir' dese de, şimdi bu harita resmi belgelerde yayınlanmaktadır. Rize civarına kadar uzanan aşağıda Bağdat'a kadar yaklaşan, Mardin civarından başlayıp Tebriz'e kadar uzanan bir alanda sözde Kürdistan kurmak istenmektedir.

Bu haritada Irak ikiye ayrılmaktadır. Bir Sünni bir Şii devlet Basra civarında, Bağdat'tan da bir şehir devleti olarak bahsedilmektedir. Suudi Arabistan'da kutsal bir İslâm devleti istenmekte, küçücük bir devlet, bunun topraklarının bir bölümü Ürdün'e geçmektedir. Bir bölümüne de bağımsız topraklar denmektedir. Suudi Arabistan'ın da bölündüğü görülmektedir.

İran ile Afganistan arasında bir Baluchistan devleti kurulmak istenmektedir. Suriye'yi küçültmüşler. Haritayı sunanlar 'derler ki birinci öncelik petrol değil, bölgedeki su, hayır o da değil, bizim birinci önceliğimiz I.Dünya savaşından sonra yanlış belirlenen sınırları düzeltmektir. Birinci hedefimiz bu haritayı değiştirmek olmalıdır' demektedirler.

Yani hem coğrafyayı değiştirecekler hem de bu yeni devletleri kimin yöneteceğini de kendileri tayin edecekler!

Bu asırdan böyle değişiklikler bekleyenler de var. Bazıları oturduğu yerden bugünkü sınırların korunmasını istemektedir. Bazıları da siyasi coğrafyanın değişmesini istemektedir.

Gelecek asrı şekillendiren unsurlar deyince ne anlamalıyız? Teşekkürler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tan Hu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 611« Yanıtla #1 : 05 Ekim 2017, 15:46:19 »

Son zamanlarda gelecek asır, kendi geleceğini belirleme, halk oylaması teraneleri ile etrafımız kuşatılmış durumdadır.

Sanırım Türk Milleti’ni değil de kurgulanan Türkiye halkları projesinin içindeki maşaları ile kendi geleceklerini belirlemede yardımcı olma görevi yürüttüğünü ispat eden mevcut hükümetin, gelecek asrın şekillenmesinden bahsetmesi hiçbirimizi şaşırtmamıştır.

“Kendi Geleceğini Belirleme İlkesi” ilk olarak Avrupa’da kendi mezhebini belirleme hakkı olarak ortaya çıkmıştır. 1555 Augsburg Antlaşması Alman tebaaya bulunduğu bölgedeki mezhebe girmeyi kabul etmeyenlere kendi mezheplerinden olanların yaşadıkları bölgeye göç etme izni ve zorunluluğu getirmekteydi. 1697 ve 1713 Utrecht Antlaşmalarında belli bir gruba mallarıyla birlikte tercih ettikleri devlete göç etmeleri düzenlenmiştir. Genellikle plebisitler güçlü devletlerin baskısı atlında ve bu devletlerin lehine sonuçlanmıştır.

Kendi Geleceğini Belirleme İlkesi Uluslararası Hukukta zaman zaman savaşlar sonrasında değişen ve el değiştiren ülke sınırlarında bulunan toplulukların plebisit (Halk oylaması) yoluyla iradesine başvurulması olarak da algılanmıştır.

El değiştiren bir takım sınırların taahhüdü verildi de, Türk Milleti’nin mi bundan haberi yoktur?

Sözde erklerin, içimizdeki ayrılıkçı kansız azınlıkların hangi devlet egemenliğini tercih ettiklerini belirlemelerini istemeleri Türk Milleti’nin iman dolu göğsü gibi serhaddından haberdar olmadığının göstergesidir. Bazı devletlerarası antlaşmalarda el değiştiren bölgede yaşayanların belirli bir sürede tercih ettikleri devlet topraklarına göç etmeleri hakkı tanınmıştır, buyursunlar biz hainleri gözünden hemen tanır ve onlara tamuda bir parça yer hazırlarız.

Bazen aciz devletler savaşa girmekten kaçındıkları için uyuşmazlıklar neticesinde bölgesinde yer alan ayrılıkçı hareketlerin iradesine başvurmayı çözüm olarak öngörmüşlerdir, böylece kendi geleceğini belirleme ile bağlantılı olarak plebisit bir diplomatik yol gibi de kullanılmak istenmiş ancak sonu aciz millet için hep hüsran ile sonuçlanmıştır.

Kanla çizmiş olduğumuz sınırlar kendi kaderini tayin eden bir milletin nişanesidir. Millet iradesi dışında Millet’e sınır çizilmemiştir. Türk Milleti kendi asil kanı ile bu sınırların tek sahibi olmuştur.

Bizce de her egemenliğin ilkesi, öz olarak milletin bağrındadır. Hiçbir kurum, hiçbir kişi açıkça Türk Milleti’nden kaynaklanmayan bir otoriteyi kullanamaz. Bu Türk Milleti’nin iradesidir.

Türk Milleti hiçbir irini zorla kendi sınırları içinde tutuyor değildir. Bize ait olanı alma hakkını hiçbir dünya milletine ve onların taşeronlarına tanımayacağımızı geçmişte gösterdiğimizi unutmamaları, kendi sınırları açısından yerinde olacaktır.

“Ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl.”

Tan Hu
turkcuturanci.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #2 : 30 Ekim 2017, 20:54:43 »

Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattı açıldı. Bakü'de düzenlenen tören konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Bugün istikbalimiz için çok önemli adımlar atıyoruz. Bu proje ile Asya, Avrupa Ve Afrikayı birbirine bağlıyoruz' dedi. Konuşmaların ardından ilk tren seferinin startı verildi.

"Demir İpek Yolu" hattı için Bakü'de tören düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili, Kazakistan, Özbekistan başbakanları ile çok sayıda bakan katıldı. Törende ilk olarak Aliyev, daha sonra ise Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili konuştu.

İSTİKBALİMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM ATIYORUZ

Törende yaptığı konuşmada projenin önemine vurgu yapan ve "İstikbalimiz için önemli bir adım atıyoruz' diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle: Bugün içinde bulunduğumuz dönemden dolayı istikbalimiz için önemli adımlar atıyoruz.Bu proje ile Asya, Avrupa Ve Afrikayı birbirine bağlıyoruz, Kararlılığımızın ve vizyonumuzun ortak kararı olan bu proje çok önemli. Bu proje zahmetle yapıldığı için çık kıymetlidir. Bizler dünyanın kalbi olan son derece stratejik bir coğrafya da yaşıyoruz. Proje ülkelerimizin gelişimine katkı sağlayacak. Proje nakliyeciler açısından en avantajlı imkanları sunacak. Bu proje ile bağlantılı olarak bugüne kadar bir çok hizmeti halka sunduk. Marmaray hızlı tren hatlarının inşası İstanbul'a inşa ettiğimiz ve üzerinde raylı sistem geçişi olan 3. köprü bunlardan bazılarıdır. Bakü Tiflis Kars demiryolu projesinin etkinlik ve cazibesini daha da artırdık.

Böyle bir hattın bölgemize getirisi sadece ekonomik olmayacaktır. Proje, siyasi olarak barış, güvenlik, istikrar ve sosyal olarak refah getirecek, yük ve insan hareketliliği yanında bilgi hareketliliğiyle de ülkelerimizin beşeri gelişimine katkı sağlayacaktır.Bakü-Tiflis-Kars, Bakü-Tiflis-Ceyhan, Bakü-Tiflis-Erzurum ve TANAP bunların örnekleridir.

1 milyon yolcu 6.5 ton yük taşıyacak. Projenin önemi tarihi İpek Yolu üzerinde nakliyatçılarımız için avantaj sunacak. Çin'den gelen yük orta koridor üzerinden 12-15 günde Avrupa ülkelerine ulaşacaktır. 24 milyon ton ilave yük taşınmış olacaktır Çin üzerinden.

Tarihi an.. Asrın projesi böyle açıldı


                                     Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın


İLK TREN YOLA ÇIKTI

Konuşmaların ardından ilk tren Erdoğan, Aliyev ve Kvirikaşvili ile Kazakistan, Özbekistan başbakanlarının birlikte butona basmasıyla birlikte ilk tren yola çıktı.

Hürriyet Haber
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.134 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.