Genç Kızlarımıza Çağrı Makalesi Atsız'a Mı Ait?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Ocak 2021, 07:31:48


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Genç Kızlarımıza Çağrı Makalesi Atsız'a Mı Ait?  (Okunma Sayısı 2919 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.974


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« : 13 Eylül 2015, 16:31:55 »

Murat Yılmazer "Vaktiyle Bir Atsız Varmış" kitabında Atsız'ın "Kocakurt" adlı takma ad kullandığından bahsediyor. Sizler Atsız'ın hiç "Koca Kurt" takma adını kullandığını duydunuz mu? Ben görmedim de duymadım da.

Kocakurt takma adlı Ötüken yazarı, Ötüken'in 30. sayısında "İki Açık Mektup" isimli yazısında Türkeşten bahsederken "Sayın Başbuğ" diye hitap etmiştir. Atsız'ın bir siyaset adamına ve Irkçılık - Turancılık davasında pişmanlık mektubu yazan birine "başbuğ" demeyeceği tüm Türkçülerce bilinir. Ayrıca yine aynı sayıda "Ben ki sunniyim" ifadeleri de Atsız'a ait olamaz. Atsız müslüman dahi değil...

Büyük ihtimalle bu makale Atsız'a değil, Kocakurt yazarına ait...

Makale;


Yazar kadrosu;
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.974


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2015, 16:32:58 »

Kocakurt yazarının "İki Açık Mektup" adlı yazısı.

Sayın Başbuğ!

Gün, 1 Haziran 1966. Yer, Taksim Cumhuriyet Alanı. Orada gösterişten uzak, inançlı bir topluluk. İnancı güçlü fakat sayısı az bu gençliğin dudaklarından fırlayan bir söz etrafı çınlatıyor: Başbuğ... "Halkın sesi hakkın sesidir" demecine inanan biri olmam dolayısıyla ben de size Lider değil, Başbuğ diye hitap ediyorum.

Sizin hiç tanımadığınız ve sizinle henüz tanışmamış bir kişini, bu yola baş koymuşlardan birinin size seslenişini anlayışla karşılayacağınıza güvenerek bu satırları yazıyorum.

Sayın Başbuğ, geçmişi binlerce yıl geriye uzanan büyük Türk Ulusunun ve onun yaratıcı gücüne inanmış Türk Ulusçusunun Başbuğu olmak onurunu kader bugün size bağışlamış bulunuyor. Tarihimizin bu çalkantılı döneminde bu hem güç, hem mutlu bir görevdir. Güç bir görev yüklendiniz. Çünkü, iyi ve kötü bütün sonuçlar sizin hesabınıza geçecektir. Bizim güçsüzlüklerimiz, bizim beceriksizliklerimiz bile... Bütün bir düşman dünyanın oklarına da göğüs germek size düşecek. Çünkü karşımızdakilerde ne ahlâk ne inanç, ne de doğruluk var. Ve olmadığı için de size saldırmayı bir ödev sayacaklar... Hep kendi çıkarları için... Bu sebeplerle de siz bu savaşta hem çok yorulacak, hem çok hırpalanacaksınız ama yine de her güçlüğü yeneceğinize, her engeli aşacağınıza yeni bir Ergenekon'un öncüsü olacağınıza bütün ulusçular inanıyor... Tanrı gücünüze güç katsın...

Sayın Başbuğ. Türkçülerin önüne geçtiğiniz bu tarihsel çağda bizleri çatısı altında toplamak istediğiniz Partinin adı bir kocamış kurdu doyurmuyor. Bu ad inancımızı ifadede yeterli olmadığı gibi halk katında da bizi sevilir hale getirmiyor. Onun için - uygun bulursanız Partinin adı "Ulusal Birlik Partisi" olsun diyorum. Bu ad değişmesi belki de bir talih değişmesi olur. Bu, benim düşüncem ama son karar sizindir.

Sayın Başbuğ, değişmesi gerekli ikinci şey de -yine özel inanışıma göre- başında bulunduğunuz Partinin amblemi... Bir terazi ile bizim inançlarımızı bağdaştırmaya çalışmak biraz tuhaf olmuyor mu? Halbuki bu amblem ileriye atılan bir Bozkurt olursa inançlarımız ve geçmişle olan bağlantımız ne güzel sembolize edilmiş olur... Zaten ulusal uyanışımız başka türlü sembolleştirilemez sanıyorum.

Sayın Başbuğ, yavru kurtlara, deli kurtlara, kocalmış kurtlara yol göstermek görevi omuzlarınıza yüklendiği çağda çevrenizdekilerin de size uyabilmesi lâzım. Eğer çevrenizdekiler rahatlarına kıyabilen kişiliklerin sahipleri değilseler göreviniz daha da zorlaşmış demektir. Onun için inanmadan inanmış görünenler, post için dost kılığına girenler, oturduğu yerde iş yapıyormuş geçinenler yanınızdan ve katınızdan ırak olsunlar diyorum. Çünkü, ışıltılı yarınlar: "Rahatlarına kıyabilenlerindir."

Bütün kurtlar:
"Arabaya taş koyduk,
Biz bu yola baş koyduk."
diyen kişilerdir. Yola baş koyanlardan başka, sağlam desteğiniz olamaz. Onun için de sadece onlara güvenin.

Sayın Başbuğ, bugün Bozkurtluk sizde... Bunu ileriki bir günde bir delikurda devrederken bayrağı biraz daha yükseğe çıkarabildinizse gönül rahatlığı ile, ödevini yapmış bir başbuğ olarak, tarihteki yerinizi alabilirsiniz... Bu ise en büyük onur ve en yüce mutluluk olur kişi için...

Düşüncelerimde yanılmışsam bağışlamanızı dilerim. Saygılarımla.

Tanrı Türkü Korusun...

 

-II-

Bütün Türkçülere
Soylu Ülküdaşlarım,

Dünyanın ve hele yurdumuzun son yıllarda nasıl belirli cephelere ayrıldığını hepiniz de benim gibi görüyorsunuz. Bir tarafta bütün yıkıcı fikirleriyle sollar, bir tarafa yozlaşmış, kafalarıyla geriye bağlı sağlar, bir tarafta şaşırtıcı şarlatanlıklarıyla çıkarcılar; bir tarafta da salt iman biz ülkücüler...

Aziz Ülküdaşlarım, çok iyi görüyorsunuz ki bu cepheler her gün verilecek son meydan savaşının hazırlığı ile uğraşıyorlar. Para, onlarda; yalan onlarda; lâfebeliği, onlarda; kudret onlarda... Bizde ise salt iman...

Cephelerin bu kadar kesin hatlarla belirdiği ve yurt için ölüm-kalım savaşının yapılacağı günde herkesin safını belirtmesi ve o saftaki yerini alması lazım. Aksi halde Bütün Türkler bir ordu, katılmayan kaçaktır mısrası bir hüküm olarak cephedeki yerini almayanın boynuna takılacaktır.

Soylu Ülküdaşlarım, Profesör, Milletvekili veya işveren iş adamı da olsanız bu son savata, cephedeki yerinizi almanızı diliyoruz. Hiçbir özür sizlerin saf dışı kalmanızı haklı kılamaz.

Eğer siz, Türkçü iseniz kuzeyden esen soğuk ve solak rüzgârların içinde olamazsınız. Eğer siz, Türkçü iseniz yer yağını -petrol- bakır, krom ve benzeri yeraltı zenginliklerini şu veya bu tiröste peşkeş çekenlerle beraber olamazsınız. Eğer siz, Türkçü iseniz bu yurdun büyük endüstri memleketi olmasını önleyen yabancı fabrikaların temsilcisi olamazsınız. Eğer siz, Türkçü iseniz -son ayların moda sözü ile- bir komprador da olamazsınız. Olamazsınız ama Türkçülük safındaki yerinizi almazsanız -bilginizle, mevkiinizle, paranızla başka safarin arkasında gizlenirseniz- o vakit de Türkçü değil, yukarıdakilerden biri olmuş olursunuz.

Aziz Ülküdaşlarım, para veya mevkiinizi yitirmekten korkarak son savaşta aranıza katılmaktan çekinirseniz sizin Türkçülüğünüz inançsızlıktan başka bir şey, bir post kapma veya vurgun vurma vasıtası olmuş demektir. Ne biz aldanalım, ne de siz sahteci durun.una düşünüz. Bu davada en az solcular kadar davanıza bağlı olunuz. Çünkü bu savaşta herkesin dostunu ve düşmanını bilmesi lazım.

Soylu Ülküdaşlarım, bugün yitirmekten korktuğumuz şeyler Büyük Türkiye davasının size vereceği onurların yanında hiçbir değer taşmaz. Adınız ve partiniz ne olursa olsun aziz Türkçüler, artık asıl yuvaya gelip birlesiniz. Gücünüzü, gücümüze katmanız için sizleri ocağımıza çağırıyorum.

Tanrı, doğru yolu bulmanızda yardımcınız olsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Erlik Tanrıöğen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 870


Nur'dan Rıza aldık.


« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2015, 17:18:50 »

Atsız Ata'nın yazı karakterine hiç benzemiyor. O böyle yazmaz. Biz onun nasıl yazdığını adımız gibi bellemişiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.974


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2015, 19:44:40 »

Atsız Ata'nın yazı karakterine hiç benzemiyor. O böyle yazmaz. Biz onun nasıl yazdığını adımız gibi bellemişiz.

Bazıları bu makaleyi Atsız'a ait imiş gibi sanal âleme kaydetmişler. Bu vesileyle de internetin bilgi açısından o kadar sağlıklı bir yer olmadığını yeniden onaylamış olduk. Kim bilir, gün yüzüne çıkacak ne kadar yalan yanlış bilgi var.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.125 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.