Savaş, Özelleştirildiğinde Ne Olur?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 13 Ağustos 2020, 16:46:30


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Savaş, Özelleştirildiğinde Ne Olur?  (Okunma Sayısı 1983 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« : 16 Nisan 2014, 18:32:34 »

Savaş, özelleştirildiğinde ne olur? Savaşın belirli bir kuruma ihale edilmesi ne demektir? Sizce bu da kapitalizmin bir dayatması mıdır?

Artık askeri sadece savaş işinin bir parçası olarak mı göreceğiz? Yoksa askeri, Türk milletinin bizatihi kendisi olarak mı göreceğiz?

Günümüzde artık savaşlar özelleştirilmiş olabiliyorsa, böyle bir yerde 'Kanla, irfanla kurduk biz bu cumhuriyeti' demenin anlamı kalır mı, kalabilir mi? Teşekkürler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.403« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2014, 21:15:15 »

Savaş dünyada ki her millet için özelleştirilebilse bile biz Türklerde olmaz. Askerde bize uygun adım yürüyüşlerde falan "HER TÜRK ASKER DOĞAR" diye bağırtırlardı. Bunun altındaki anlamı her Türk bilir. Dünyanın en büyük yasal ve silahlı milis grubu da sanırım Türkiye de. Varsın savaş olsun...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.478


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #2 : 16 Nisan 2014, 21:23:53 »

Savaşın özelleştirilmesi mümkün değil, Türk milleti için hiç değil çünkü bizde savaşı sadece askerler yapmaz, Askerler ile başlar son Türk kalana kadar devam eder.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2014, 00:53:18 »

Zenginlerden oluşan bir ekip toplansa bir devletin içine sızsa veya devlete kendi çıkarları için baskı yapsa savaşa zorlayabilir. Sonuçta zenginlerin parasal gücü devlet üzerinde az çok bir etkilidir. Zenginlerin kendi çıkarları için devlet üzerindeki etkisi devleti uygulamaya geçirebilir. Bu da savaşa neden olabilir. Ancak bu dolaylı yoldan olur, doğrudan bir kuruma, şirkete mal edilemez. Savaşlar için gerekçeler olmalıdır. Gerekçelerin de halk tarafından onaylanması gerekir. Halk tarafından onaylanması o devletin seçimleri için idarecilerin korkusundan kaynaklanmaz. Seçim korkutmaz. Savaşın etkili olması ve savaşa sokan güce karşı olan diğer gücün büyümesine engel olunması için halk desteği gerekir. Diktalarda bir savaşın kaybedildiğini düşünelim. Diktaya karşıt olan güç dengenin bozulmasına neden olur. Osmanlı' da padişahların bazılarını yeniçeriler indirdi. Çünkü padişah güçlü değildi. Başarılı olsalardı bu zor bir ihtimaldi. Ya da ülkemizdeki duruma bakalım. Darbeler geçmişte oldu, güçlü bir hükümet yoktu karşılarında. Ama şimdi darbe olması imkansız. Karşıt gücün etkisi azaldı ve bu ihtimal ortadan kalktı.

Savaş için birçok etken gerekir. Tek sebepli savaş olamaz. Özelleştirme savaşı sadece paraya indirger. Savaşın elemanları ise inandığı doğrular için savaştadır. Para savaşçılar için çok önemli değildir. Bu yüzden savaş özelleştirilse bile tutmaz. Hele ki üstün Türk ırkı savaşçı olmayı genlerinden almaktadır ve inançları paraya değer vermez. Türk için tek gerçek savaş meydanında kan dökmek ve vatanı için savaşmaktır. Bu, savaşın özelleştirmesini reddeecek sebebidir Türk ırkının.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.219 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.