Esmer Türk Var mıdır?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 21 Kasım 2019, 08:48:26


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Esmer Türk Var mıdır?  (Okunma Sayısı 1340 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mirsait
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 1


« : 17 Nisan 2019, 04:31:54 »

Ana tarafından da baba tarafından da atalarım hep Turancı insanlardı. Her ne kadar ana tarafından dedelerim zamanla ülkücülük yoluna girmiş olsalar da çocukluğumdan beri beni Türkçü ve Turancı olarak yetiştirmeye çok özen gösterdiler. Babam hayattadır ve milliyetçidir. Babam ve ailesi Domaniçli. Benim de nüfusum Domaniç'e kayıtlı. Babama sorduğumda dedemin Manav olduğunu, kökenlerimizin de Kayılara dayandığını söylemişti. Fakat içimdeki kuşkunun sebebi tümüyle fiziksel özelliklere dayanmakta. Babam da ben de esmer ve kara gözlü, kara kaşlı kişileriz. Benim burnum küçük ve düzgün bir yapıda. Kulaklarım da öyleler. Kendimi göremedim ama babam yan durduğunda kafasının arkasında bir çıkıntı da gözlemledim. Geçen sene e-devlet'in sunduğu soy ağacı uygulamasını denedik fakat verdiği sonuçlar bildiğiniz üzere son derece kısıtlıydı. Sorularımıza yanıt verecek kadar eskiye gitmiyordu çıkan soy ağacı. Burada bu konuda bilgili insanlar olduğunu gördüğümden sormak istedim çünkü atalarım hakkında çok geniş bilgilere ulaşamıyorum, ulaşmak için çaba harcamaya devam edeceğim. Ancak ben Türk olabilir miyim? Bu fiziksel özellikler ile Türkçü olabilir miyim ve Türkçü davaya katkıda bulunabilir miyim, Türkçü otağlarda yer alabilir miyim? Atsız'ın Türkçülük için söylediği, bununla ilgili sözler var mıdır? Şartlar var mıdır? Sorularıma yanıt verirseniz içim rahat edecek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.044


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #1 : 17 Nisan 2019, 04:57:14 »

Sen git babayın kafa çıkıntısına daha iyi bak,  hata bence babanın kafatasını ölc iyice. Sırıt Gülümseme
Ulan hıyar biz ne bilelim senin Türk olup olmadığını.

Yalnız şu sorunu cevaplayacağım, tabiki esmer Türklerde vardır, Türkmenler mesela esmerdirler, hem Türklük fisiksel değil, kanla soyla olunabilinebilinecek bir ayrıcalıktır.

Ve aşırı halde aptal olduğundan ATILDIN!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
AttilaHunTürk
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.922


« Yanıtla #2 : 17 Nisan 2019, 09:19:56 »

Babanın kafasının arkasındaki şişlik tahminen kafasını bir yere vurduğundandır. Ben Türklükle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Anlattığın şeylere göre sen büyük ihtimal yahudi veya hintlisin. Bu nedenle Türkçü otağlara girmen imkansız. Ama sen Türkçü davaya hizmet etmeyi çok istiyorsan edebilirsin bunda bir sıkıntı yok. Mesela dakka başı sigara iç, sürekli alkol al, açlık grevine git. Hizmet edeceksen bu şekilde de edebilirsin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 8.911


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2019, 11:07:26 »

 Sırıt
Sen git babayın kafa çıkıntısına daha iyi bak,  hata bence babanın kafatasını ölc iyice. Sırıt Gülümseme
Ulan hıyar biz ne bilelim senin Türk olup olmadığını.

Yalnız şu sorunu cevaplayacağım, tabiki esmer Türklerde vardır, Türkmenler mesela esmerdirler, hem Türklük fisiksel değil, kanla soyla olunabilinebilinecek bir ayrıcalıktır.

Ve aşırı halde aptal olduğundan ATILDIN!
Sırıt Sırıt Peynir

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Motun Yabgu
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 636« Yanıtla #4 : 17 Nisan 2019, 13:09:46 »

Aklınca kuş kadar beyniyle bizimle dalga geçmeye kalkmış kansız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı Türk’ü Korusun !
Buga Yaktu
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 4.112


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #5 : 18 Nisan 2019, 01:05:37 »

Kara kaşlıysan hint avrupa grubundansın, üzüldük. Ne adamlar var be.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Ulubeğli
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 25« Yanıtla #6 : 19 Nisan 2019, 18:25:16 »

Fenotip ile Türklüğü belirlemeye kalkarsak durumumuz vahim. Bildiğim kadarıyla avrupa genleri asya genlerine fenotip olarak baskınlık gösteriyor. Türkler dünyanın dört bir yanına yayılmış müthiş bir ırk. Farklı fenotiplere sahip Türkler'e rastlamak mümkün. Ama ben yinede öğrenmek istiyorum diyorsan git Y-Dna testi yaptır, haplogrubunu öğren. Fakat Atalarının Türk olduğunu biliyorsan buna gerek yok.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunga Bey
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 288« Yanıtla #7 : 19 Nisan 2019, 23:24:05 »

Bizim savunduğumuz ırkçı /soycu milliyetçilik açısından kan ve gen kişinin milliyetini belirlemede birinci sırada gelir.
Hangi soydan geldiğimizi bilmenin en doğal ve gerçekçi yolu ailemizden aktarılan bilgidir. Ailenin köklerinde yabancı soy bulunuyorsa bu kesinlikle sonraki kuşaklara anlatılır. Yazılı belgeli bir soyağacı bırakılmamışsa bile sözlü olarak aileler hangi kökten geldiklerini sonraki kuşaklara bildirirler. Eğer size başka bir kökten geldiğiniz özellikle vurgulanmamışsa, ayrıca doğduğunuzda beri Türk olduğunuz söylenmişse Türksünüzdür.

Fenotip konusuna gelince, bu da soyları bir ölçüde yansıtan bir özelliktir. Ancak kesin belirleyici değildir. Çünkü insanoğlunun yeryüzündeki binlerce yıllık yaşamında insan türü biyolojik olarak oldukça çeşitlenmiş, kimi yerlerde melezleşmeler, kimi yerlerde adaptasyon ve varyasyonlar anatomik özellikleri değiştirmiştir. Bu yüzden günümüzde aynı ırktan oldukları halde fenotipik olarak değişiklik gösteren insanlar vardır. Bu durum çok izole yerlerde, hiç göç etmeden ve kendi içinde kapalı yaşayan küçük ırklar dışında bütün büyük ırklarda gözlenmektedir. Fenotip değişkenliği, Türklerde de kendini göstermekte, sarı, kumral, beyaz, esmer ve bazen çingene kadar koyu tenli olan Türkler bilinmektedir. Bu durum melezleşmelerden ya da asimilasyonlardan kaynaklanıyor da olabilir. Ancak ırk aidiyeti için kişinin başka bir ırktan olmadığını bilmesi ve bununla birlikte Türk olduğundan kuşkulanmadan tüm duyguyla Türklüğe ait olduğunu duyumsaması yeterli ve önemlidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.044


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #8 : 20 Nisan 2019, 17:22:58 »

Bizim Kırşehirde Abdallar vardırve kendileri çingene gibi esmerdirler.
Büyük Türk Ozanı rahmetli Neşet Ertaş da onlardan gelme ve kendisinin şöyle bir sözü var;  "Tenimiz kara diye arap dediler, çingene dediler halbuki öz be öz Türk evladıydık."  
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Genç Atsızcı
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 28 Mayıs 2019, 04:44:32 »

Bu konuyu gördüğüm iyi oldu çünkü sağda solda "Esmer Türk olmaz. Sen Türk değilsindir" gibi laflar ederek Türk olduğunu bildiğim gençlerin aklını karıştırmış insanlar olduğunu gördüm.

Öncelikle ben de baba tarafından Manav, anne tarafından Yörüğüm. Aynı zamanda ben de Egeliyim. Annem tam bir Yörük kızıdır. Kardeşim de ona çekmiş ki dışardan gören Yörük olduğunu tahmin edebilir. Ben de babama çekmişim, esmer tenliyim ama soyumun sopumun Türk olduğu konusunda en ufak bir şüphe kırıntım yok ki zaten babaanneme soyadımızın hikayesini sorduğum zaman da, babamın dedesinin aslında "KocaTürk" soyadını alacağını ama kardeşiyle arası bozulduktan sonra onunla yolunu tamamen ayırmak istediği için, kardeşi de KocaTürk'ü ondan önce davranıp kaptığı için alamadığını anlatmıştı. Bizde göçmen falan yoktur, soyumuz buralı demişti. Bu soy ağacı mevzuuları çıkınca da ben de 1800'lere kadar olan kısmını teyit ettim bu bilginin. O atalarımdan hepsi orada doğmuş, Hicaz-Yemen cephesinde savaşırken Araplar'a eser düşen ve bir daha da haber alamadığımız dedem ve 1. cihan harbinde, diğer cephelerde şehit olanlar hariç de hepsi orada ölmüş insanlardı.
Benim ten rengim aynı bu fotoğraftaki, sağdaki Türkmen kızı gibi, kardeşim de aynı soldaki gibi fenotip olarak.

Bizim orada Yörükler, Manavları zaman zaman küçümserlermiş eskiden. Sebebi şu: Manavlar da aslında Yörük. Osmanlı'nın vergi almak ve yerleşik hayata geçirmek için Yörüklere yaptırımlarını biliyorsunuz. Manavlar da bu politikalar sonucu yerleşik hayata geçirilmiş Yörükler. Yörük yaşantısını sürdüren, konar göçer yaşamaya devam eden Yörükler de Manavların bu geleneği bırakmasından ötürü onlara kızarlarmış o zamanlar. Bizim orada hala Yörüklüğünü devam ettiren insanlar var. Yörük köyleri, Yörük mahalleleri var. Annemin köyü (Babası Dumlupınar'da Büyükaslıhanlar diye bir köyden, annesi de Afyon'da bir Yörük köyünden) Yörük kültürünü devam ettirir hala. Tabi artık yerleşmiş bunlar da ve gençler de bu kültürden yavaş yavaş uzaklaşmaya başlamışlar ama hala Mamak Aşı gibi, pelaze gibi Yörük yemekleri yapılır, "ağır urba" ismini verdikleri, telli bir giysi giyerler ve o şiveyle konuşurlar.
Babamın tarafından sağ olan en yaşlı insan babaannem. O da Manav şivesiyle konuşur. Mesela "ğ" sesini çıkarmaz konuşurken de "savol" der "sağol" yerine. Ege'ye has şiveyi de konuşur işte "yalım" gibi "enki" gibi falan. Hep eski Türkçe kelimeler konuşur ama bu yüzden ben çocukken, kelime dağarcığım şimdiki kadar değilken kendisini anlayamazdım konuşurken babamlar tercüme ederlerdi resmen Gülümseme

Bana da aynı mektepten mezun olduğum bir komünist seneler sonra ulaşmış, konu fikirlere gelince ben Türkçü olduğumu söyleyince ten rengimden dem vurarak "sen saf kan Türk değilsindir, Türkçülük yapman saçma" gibi aptal aptal şeyler söylemişti. Ben kendisine Türkmenlerin esmer olabildiğini anlatınca da kabullenememişti bunu. Bana sizin soyda kürt vardır belki, dediği bile oldu o elemanın. Bizim soyda kürt bulunma olasılığı sıfır çünkü bizim memlekette kürtlerden nefret edilir. Çok çok eskiden (sanırım 60'larda olması gerek) kürtler doğal afetlerden vs. kaçmak için Ege'ye yönelmişler, bizim memlekete de yerleşmeye kalkmışlar. Bizimkiler de bu kürtlerin evlerini, arabalarını yakıp, onları da güzelce sopalayıp oradan göçe zorlamışlar. Her yeri suriyelilerin işgal ettiği şu günlerde bir tane suriyeli bile yok bizim memlekette. Bu yüzden bana böyle ithamlarda bulunan, Türklüğümü sorgulayan insanın ben ağzını burnunu kırarım. Türklüğüm bu dünyada benim en büyük iftiharım. Bunun aksini söyleyen adamla kavga ederim. Gerekirse Türklük ve Türklüğe hizmet için canımı veririm. 44 senesindeki siyasi konjonktür gibi bir şey yeniden cereyan etse ben Türklüğüm için hapislerde yatmayı, işkence görmeyi göze alırım. Benim için Türklük kutsaldır. Ne Türklüğe ne de kendi Türklüğüme laf söyletmem. Bu da böyle biline!!

Bu kadar içerlenmiş ve lafı uzatmış olmamın sebebi de internette Türkçülüğü nazizme çekmeye çalışan bazı zihniyetlerin şu görünümlü insan Türk değildir, şu tipten insan kesin Türk olamaz diye yazılar yazdıklarını görmem. Bunlar resmen Türkmenleri de Türk saymıyor. Bunların düşüncelerinin "Dünyada Türk kalmadı ki, herkes melez" diyen komünistlerden hiçbir farkı yok. Aynı amaca hizmet ediyorlar. Adaptasyon diye bir şey var. Atalarımız tüm acuna hükmetmişler, dört bir yana göçmüşler, güneşin her açısını görmüşler. Bunu da mı düşünmüyorlar anlayamıyorum.

Fenotip konusunda otağda zamanında bir ağabeyimizin yapmış olduğu bir yorumu görmüştüm, çok beğenmiştim. Yazan kimdi hatırlamıyorum ama dediği şuydu: Türk ırkı bozkurda benzer. Bozkurdun nasıl farklı görünümleri varsa Türklerin de vardır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.062 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.021s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.