Ermeniler Konusunda Rusya ile Amerika Neden Anlaşamaz?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 07 Ağustos 2020, 07:16:39


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ermeniler Konusunda Rusya ile Amerika Neden Anlaşamaz?  (Okunma Sayısı 3976 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« : 17 Nisan 2014, 21:17:55 »

Bugün Abd'de yaşayan bir milyon Ermeni'nin büyük çoğunluğu 1918'de bağımsızlığını ilân eden 'Rus Ermenistan' ınından göçenlerin çocuklarıdır. Çeşitli isimler altında bini aşkın örgüt altında toplanmış bu insanların travmaları cinnete varan Türk düşmanlığıdır. Günümüzde Ermeni nüfusunun üç milyonu başka ülkelerin topraklarında, üç milyonu da Ermenistan'da olmak üzere altı milyon olduğu hesaplanmaktadır. 1914 yılında yapılan sayımda Osmanlı topraklarındaki Ermenilerin sayısı 1.221.850 idi. Abd Başkanı Wilson 'Ermenitan'ın desteksiz var olamayacağı' iddiası ile sınırlarının belirlenmesini, Amerikan korunması altına alınmasını ister. Ancak Amerikan Senatosu, Ermenistan'ı mandası altına almayı reddeder. Onlara göre 'Ermeni meselesi' bir Avrupa davasıdır.

Sizce de öyle midir? Ermeniler konusunda Rusya ile Amerika neden anlaşamaz?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #1 : 17 Nisan 2014, 23:45:41 »

Ben sorunun cevabını veremem, o konuda net bir bilgim yok. Ancak yorum yapmaya çalışayım. 24 Nisan' da Ermenistan Abd' den kendilerini tatmin edici bir cevap bekleyecektir. Cevap sonrası Ermeniler yine memnun olmayacaktır. Çünkü abd başkanının yapacağı bir açıklamanın kendileriyle çelişmemesi gerekir. Abd buna dikkat eder, ayrıntılara önem veren bir ülkedir. İleriyi tasarlar. Abd 1915 olayları için kayıp sayısını 700 bin açıklamıştır. Bu da toplam ve etniklerin hepsini hesaba katan, içinde Osmanlı' ya bağlı olanların da olduğu sayıdır. Bu sayı diyasporanın kararıyla sayı bakımından uyuşmaz. Uyuşmamasıyla kalmaz, ermenilerin ikinci dayanağını da çürütür. Bu dayanak bazı yerleşkelerdeki çoğunluğun Ermenilerde olmadığını Türklerde olduğunu gösterir. Bu da soykırım iddasının ilerideki yaptırımlardan toprak isteme işini iptal eder. Diyaspora resmi olarak bu sayının açıklanmasını istemez. Çünkü 1.5 milyon sayısındaki tutumlarını ve çabalarını yok eder.


Yani medyada gönül rahatlığıyla 24 nisanda abd' nin soykırım açıklaması yapmayacağını söyleyebiliriz. Ancak abd' nin niye Ermenilere bu kadar yakın durmaya çalıştığını anlamıyorum. Ne mezhepsel olarak aynılar ne onların müttefiki dostları. Irak' ta talabani-barzani( Barzani abd destekli, talabani İran destekli) benzeri bir durumu Kafkaslarda görmüyoruz. Abd hem Türkiye' ye hem Ermenistan' a yakın durmaya çalışıyor. Bunu dostları Fransa için mi yapıyorlar onu da anlamıyorum. Ya da ermenilere desteği Fransa ile mi sağlamaya çalışıyorlar bilmiyorum. Ancak ermeniler iki denge arasındadır. Bu denge de her zaman sağlanmaz. Bir gün ikisinden birini tercih etmek zorunda kalacaklar. Zaten bu yüzden abd' nin net bir açıklaması olmuyor. Kendi topraklarında at koşturmalarına izin veriliyor ama ip hala abd' nin elinde.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 18 Nisan 2014, 06:37:05 »

Çıkar çatışması. Bitmeyen Soğuk Savaş alışkanlıkları.

Temelde, Rusya ırkî yakınlıkları ve bölgesel ilişkileri ABD ise ülkesindeki Ermeni lobisi ve şirketleri nedeniyle Ermenilere tavizler vermek durumunda. Ancak tarihin barışmaz ikilisi, ABD ve Rusya nasıl oluyor da, ikisi birden yeri geliyor Ermenilere aynı oranda destekçi oluyorlar? Bunun cevabını Türk birliğinde aramak lazımdır.

Ermenistan nasıl bölgeye Türkiye ile Orta Asya Türk devletleri arasındaki ilişkileri engellemek için kondurulduysa, bugün de öyle kullanılmaktadır. Denebilir ki, oradaki Türk devletleri ekonomik, siyasal, kültürel alanda ABD ve Rusya'nın hakimiyet mücadelesinin hedefleri ise elbette Ermenistan konusunda aralarında zımni bir anlaşma olması doğaldır. Ikisi de güçlü bir Ermenistan isteyecektir ki Türkiye ile Türk Devletleri arasındaki ilişkiler gelişmesin ve böylece tabii nihai sonuç, Türk birliği kurulmasın. Oradaki mücadeleleri de kendi ahlaksız kuralları ile sürsün.

Buradan yola çıkarak bizde hem solcuların hem de Islamcıların neden Ermenistan konusunda tavize hazır olduklarını anlayabiliriz. Yabancı kaynaklı olan bu iki düşünce yabancılara böyle hizmet etmektedir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.470


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #3 : 19 Nisan 2014, 22:16:35 »

Ermenilerin tarihi Türkler içinde yazılmıştır.
Ermeniler Türkleri dahil etmeden asla var olamazlar, Amerikada, Rusyada bunu çok iyi biliyorlar ki ermeniler Türkleri fazlasıyla tanıyorlar ve onların bu marifetini kullanmak istiyorlar, Rusya zaten içine almış ermeniyi, Amerika ise içerisindeki en güzel yerlerde barındırıyor ki zamanı geldiğinde demoklesin kılıcı gibi Türke karşı ermeniyi kullansın, yoksa ermeninin kaç kuruşluk değeri var ki.
Ha ermenilerde Türkler olmadan var olamazlar o başka konu çünkü onların kanlarında bizim kanımızdan hücrelerde var  Peynir Peynir Peynir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #4 : 19 Nisan 2014, 23:17:47 »

Ermeni kanallarında her gün Türkiye ile ilgili haberler var. Ayrıca ermeniler bunu Ermenistan' dakiler için söylüyorum, kendi içlerinde bir Türkiye hayranlığı var. Dilimizi de az çok biliyorlar(mış). Bir de sınır kapısını açmak istedikleri gibi bir algı var. Tamamen yanlış. Açlıktan kırılsalar da dostuktan yana değiller. Çünkü onlar da olası dostluk anlaşmalarında krt göçünden çekiniyorlar. Rusya da amerika da tek bir konuda birleştikleri için ermenilerin dötü kalkıyor. İkisi de Türk düşmanı kancıklar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YABGU
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 827


Mustafa Kemalin Askeri , Atsız Atanın Kalemi.


« Yanıtla #5 : 20 Nisan 2014, 11:11:53 »

Bu konudaki uzlaşmazlık doğu milletleri arasındaki dinsel doktrin farklılıkları ermeni gregorianları ve ortodoks rumlar arası bir çekişmeden kaynaklanıyor bu sebepten ortodoks ruslar iki tarafın ağzına bal sürerler lakin herşeyi sürümcemede bırakırlar. Amerika ise bu tip mezhepsel ve dinsel olgulardan uzak dururlar az nüfüslu ama avrupa ve amerika katılarına yayılmış bu tip nufuslar ortalık karıştırmakta üstlerine yoktur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hun Türk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 468« Yanıtla #6 : 21 Nisan 2014, 03:51:06 »

Sinek küçüktür ama mide bulandırır. Burada ermenistan kafkasyanın sineği oluyor. Buralardaki herkes iranından tut rusyasına, amerikasından tut avrupasına herkes kullanıyor. Sırf bize pçlk yapmak için bu köpekleri kullanıyorlar. Zaten hayatta en çok üç şeye sinir ve gıcık olurum yunan, ermeni, arap keşke bu pç ırklar hiç yaratılmasalardı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tan Hu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 611« Yanıtla #7 : 12 Kasım 2015, 13:24:49 »

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kafkasya bölgesinin kollektif güvenliğinin sağlanması adına Ermenistan ile ortak hava savunma sistemi kurulması için görüşmelere başlanması talimatı verdi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.261 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.033s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.