Sadece başkurtlarıma soru!!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 11 Temmuz 2020, 16:54:39


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sadece başkurtlarıma soru!!  (Okunma Sayısı 2868 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.331


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« : 05 Eylül 2013, 02:43:49 »

TÜRKÇÜLÜK NE İSTER??

Makale şeklinde istiyorum sizden, son gün Cuma...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
BALTAR
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 462« Yanıtla #1 : 05 Eylül 2013, 03:24:30 »

Türkçülük Kalabalık Değil Fedakarlık İster

''Türkçülük ne ister'' sorusunun cevabını bulabilmemiz için ilk önce yaşadığımız ülkenin, daha da detay gerekiyorsa çevremizin durumuna bakmalıyız.

Türkçülük bugün ülkemizde maalesef ki suçtur. Evet evet tam açıklaması bu, SUÇ... Eğer ''Türkçülüğe karşıyız'' ve ''Her türlü milliyetçilik ayağımızın altındadır'' diyen bir başbakanın varsa ve sen ey Türkçü kardeş, hala davanı delikanlıca bozkurtca savunuyorsan çok zor bir işi başarıyorsun.

Dedim ya Türkçü kardeş, ülkende kendi ırkını sevmek suç. Sana herkes düşman. Saymaya kalksam bitmez. Senin ise yürütmen gereken bir ülkün var. Savunman gereken bir vatanın var.

Türkçülük ne ister biliyor musunuz ? Türkçülük; Atsız gibi olmanı ister. Atsız'ın hayatını okuduğunda ne anlıyorsan odur. Açıklayayım;

Atsızda bulunan cesareti ister; Atsız hiçbir zaman hiç kimseden korkmamıştır. Yazılarını dilediği gibi kaleme almış, dilediği kişiyi dilediği şekilde eleştirmiştir. Türkçülük için cesaret örneği.

Atsızda bulunan bilgiyi ister; Atsız sadece bir yazar değil tarihçi, Türkolog ve ideologdur. Türkçülük ülküleminde bilgisiz olmak, kabul edilemez birşeydir.

Atsız, hayatı boyunca Türkçülükten hiçbirşey kazanmamıştır. Aksine Türkçülüğe çok şey kazandırmıştır. Fedakarlıktır bu. Türkçülük fedakarlık ister. ''Türkçülük Yükselmek İçin Değil, Yükseltmek İçindir'' sözü ne kadar da güzel özetliyor konuyu.

Türkçülere sesleniyorum !

Sayımızın azlığı veya çokluğu önemli değildir. Gençliğe Hitabeye bakalım ne diyor... ''Ey Türk genci, muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur''. Sayının az veya çok olması hiçbirşey değiştirmez. Yeter ki kanında dolanan atalar kanının gereğini yap.

Son yıllarda Türkçüyüm diyen kişinin sayısında bir artma söz konusu. Fark ettiniz mi bilmiyorum ama gerek sosyal paylaşım sitelerinde gerekse başka yerlerde Türkçüyüm diyen çok. Kuru sözle Türkçülük olmuyor ağalar ! Türkçüyüm diyorsan Türkçülüğün gereklerini yerine getir diye bas bas bağırıyoruz onlara.

Sen Türkçüyüm diyor ve Türkçülüğün gereklerini yerine getirmiyorsan, sisteme çalışıyorsan, Türkçüyüm deyipte arkanı fetullah gülen'e dayadıysan gün gelir gerçek Türkçüler yalandan yaptığın Türkçülüğü alır bir tarafına monte ederler !

Tek söz ile sonlandırıyorum... TÜRKÇÜLÜK FEDAKARLIKTAN BAŞKA HİÇBİRŞEY İSTEMEZ.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Mermiler sıkılır devlet için
Giderse can boşuna değil vatan için..
0707
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 374


« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2013, 05:50:48 »

Türkçülük Çiçi Yabgu' dan başlayıp Atsız' a kadar gelmiş sürecinde kendisi olgunlaştıran şartlar altında tavındaki bir demir parçasının dövüle dövüle kılıç halini alması misali şekillenmiş bir ideolojidir. O halde uzun uzun  şunu ister bunu ister diyerek madde madde sıralayarak yazmamız mümkündür. Ama konumuz "ne ister" olduğundan dilimin döndüğünce toparlayıp yazmaya çalışayım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
0707
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 374


« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2013, 21:59:23 »

 Evvela, Türkçülük; Kültür mantarın iddia ettiği gibi sonradan türemiş yenice yayılan bölücü bir ideoloji değildir. Hoş, vaktiyle Atsız' a ırkçılık yaparak milli bünyeye zarar verdiğini söylenlere '' bunu söyleyenler bağırsaklarındaki solucanları vücudun bir parçası mı sanıyorlar'' cevabını vermiştir. Zaten Milli bünye dediğimiz şüphesiz soyca yek olanların herbiri bir organ misali bir araya gelmesiyle vücud olur. Biz o vücuda '' tek millet'' diyoruz. Bu tek milletin arasında bariz farklılığı olan gayritürk unsurlara da parazit dememiz elbette doğal...

 Türkçülük soy bakımından kişileri ilgilendirdiği gibi Türk olanlar arasında kendi soyunun; Seciyesi yüksek, tarihini bilen ve iftihar eden, cesur, güçlü, erdemli, fedakar ve en önemlisi serdengeçti kişlerin görevidir... Fedakarlık ülkülerin yanı sıra günlük yaşantımızda da olduğu için  her ferdin fedakar olması kuvvetle muhtemeldir. Bunun yanı sıra Türk; Kendini her alanda geliştirerek bilincini oturtması ileriyi görmesi gerek.

 Türkçülük kendi tarihi olaylarını, kültürünü ve töresini harmanlayıp her dönemde gelişerek En son Hüseyin Nihal Atsız' ın şekillendirmesiyle tamamlanmış bir erdemdir. Türkçülük günümüzde cereyan eden olaylara göre kendisini savunabilmesi için sürekli yenlenmeye ihtiyaç vardır. Onun için Türkçülüğü Atsızın şekillendirmesiyle son halini almış demek 38 yıldır herhangi bir yapılanması olamamsı demektir. Türk tarihiyle ve töresiyle de sabittir ki boynuzun kulağı geçmeyen zayıflar küçülür ve yok olmaya da mahkumdur. Bu sebebler Atsız' dan bayrağı devralıp bu bayrağı daha ileriye gelecek kuşakların senden almasına kadar gotürmeliyiz. Türkçülüğü 2 şiir 1 makale yazmak yürüyüş düzenlemek her türlü saldırıda sloganvari cümlelerden öteye gidememek gerçek anlamda Türkçülük yapmak değildir. Günümüzde Türkçülüğü tam anlamıyla yaşatmak için kültür, sanat, siyaset, spor, medya ve bilimde Türkçülük her daim yer bulmali ki Türkçülük yükselebilsin.

 Binlerce yıl önce Çiçi Yabgu' nun :
- Biz ölsek de kahramanlığımızın şanı yaşayacak, çocuklarımız ve torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır. Sözüyle başlamış Türkçülüğün en son  Atsız' da kalmış meşalesini bugün biz devralmazsak geleceğimizi şekllendirmeyiz, yok olup gideriz.

 Mevcut şartlara göre yaratılmış her ülkünün isteği korunmak esirgenmek beslenmek ve büyümektir. Türkçü ömrü boyunca herşeyden vazgeçerek Türkçülüğün isteğini vermeğe mecburdur.  Bunu da bir lütuf gibi değil, zorunluluk olarak yapmalıdır. hoş bir zorunluluk gayet tabii ki.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Alp77
YörükoğluYörük
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 979« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2013, 22:08:23 »

Harika bir analiz olmuş, tebrikler BAŞKURT'um.
 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Nihal Atsız Ata'dır, Türkçülüğün kapısı,
O'nun mahiyetinde, çizilmiştir yapısı,

Nihal Atsız atmıştır, davaya son temeli,
Turan Yurt kurulması, O'nun birtek emeli,

Gökbilge'dir davada, bu yüzden Atsız Ata,
Tanrı her doğan Türk'e, O'nun ruhundan kata...


Alp
Tarhun Hatun
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 675


Bin cihana değişmem şu öksüz TÜRKLÜĞÜMÜ!


Site
« Yanıtla #5 : 06 Eylül 2013, 22:09:23 »

Elinize, dimağınıza sağlık, kaleminize kuvvet.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
0707
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 374


« Yanıtla #6 : 06 Eylül 2013, 22:13:32 »

Harika bir analiz olmuş, tebrikler BAŞKURT'um.
 
Elinize, dimağınıza sağlık, kaleminize kuvvet.
Sizler kadar olamasakta böyle böyle geliştirerek belki bir  kutlu kalem oluruz ağabeyim, andam Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.214 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.