Düşmanını Ne Kadar Tanıyorsun Ey Türkçü Batur ve Ayzıt?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 23 Ocak 2020, 13:57:00


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Düşmanını Ne Kadar Tanıyorsun Ey Türkçü Batur ve Ayzıt?  (Okunma Sayısı 2193 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Garip Yorçi
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 26« : 10 Eylül 2014, 19:53:46 »

Maocuların yöntemiyle ve stalincilerin güya adı demir yumruk olan yönetiminin birbirine en yakın olduğu noktalar nedir sizce sevgili Türkçüler?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Kuvvet Hakka Üstündür!
Erlik Tanrıöğen
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 875


Nur'dan Rıza aldık.


« Yanıtla #1 : 10 Eylül 2014, 20:16:49 »

Nikitin'in Ekonomi Politiğini okudun mu Garip? Onda proleterya diktatörlüğü bölümü var. Okuduysan anlatayım yoksa uğraştırma. Veya Zizek'in Lenin Üzerine'sini okudun mu? Giriş bölümüne alıntı yapacağım. Gramsci'nin mektuplarını? Orada doğu avrupa devletleri ile Çindeki üretim tarzlarını karşılaştırıyor Istersen Oradan açıklayalım. Kapital'i okudun mu? Asya tipi üretim toplumundan izah edelim istersen?


Bak, bu üslup nasılmış?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Garip Yorçi
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 26« Yanıtla #2 : 10 Eylül 2014, 20:25:55 »

Üslubumda herhangi bir saygısızlık varsa affola! Lakin düşman seni tanıyor, senin eksikliklerini görüyor ve seni alt etmek için uğraşıyor. Peki Türkçüler ne kadar düşmanı tanıyor ve buna göre fikir geliştirebiliyor? Felsefe bölümünü öğrencisi olmuş veya okumuş biri olabilirsin sevgili Türkçü Turancı lakin herkes sen gibi mi? Senin düzeyinde mi?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Kuvvet Hakka Üstündür!
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 8.989


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #3 : 10 Eylül 2014, 20:36:25 »

Türkçünün düşmanı Türk olmayan herkestir, aslına bakarsanız aralarında ayırım yapmadan tamamını tek kategoride ele almalıyız!, şuna şu kadar, buna bu kadar düşmanlık değil top yekün olmalı!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Erlik Tanrıöğen
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 875


Nur'dan Rıza aldık.


« Yanıtla #4 : 10 Eylül 2014, 20:41:23 »

   Komünizm literatüründe sözü edilen büyük utkudan sonra (Marx’a göre özel mülkiyetin olumlu kaldırılması, ütopik sosyalistlere göre büyük sosyalist devrim, Lenin’e göre emek sınıfının egemenliği) işçi sınıfının kendi devletini veya yönetimini inşa etmesi hemen gerçekleşmeyecektir. Bunun için bir süre gerekir. Nikitin Ekonomi Politik adlı efsanevi kitabında Lenin’den hareketle bu sürece proleterya diktatörlüğü diyor. İşçi sınıfı diktatörce bir süreçle demokrasiyi askıya alarak kendi devletini inşa edecek. İşte Rusya’da olan durum budur. Proleterya diktatörlüğü çok uzun sürmüştür. Çeşitli etkilerden söz etmek mümkün burada. Zaten yeni devlet inşa olamadan Rusya dışarı açılarak devletçi kapitalizme yöneldi. Böylece denemeleri sona erdi. O zamanlar literatürde demir perde/demir yumruk söylemleri yoktu. Bunlar daha sonra Avrupalı tarihçiler tarafından doğu avrupadaki küçük sosyalist devletlere verilen adlardır. Burada bu devletlerin sert yapıları ve katı tutumları bu ada neden oldu.
   Ayrıca İtalyan devlet geleneğinden Rusyaya oranla daha çok etkilenen bu devletler daha merkezi refleksler geliştirdiler. Bu da adlandırmada etkili olmuştur.

   Zizek Lenin Üzerine’sinde (Sf. 60) Jakobenlerden
Maoist Kültür Devrimi'ne kadar politik terörün
hepsi asıl üretimin dışta bırakılmasını peşinen varsayarak
onu politik savaş alanına indirgemez mi? Diye soruyor. Yani Fransız İhtilali deneyiminden öğrendiklerimizle Mao ihtilalini nasıl ele alabiliriz?

Çin’deki üretim daha çok tarım üretimiydi. Mao’ya daha fazla insan gerekiyordu. Bu birinci fark. İkincisi, Çin’de yerleşik devlet düzeni daha güçlü olduğundan Mao’nun büyük kıyımları Batı’ya daha az göründü. Çin’de yaşananlar batı medyasını pek de ilgilendirmiyordu. Üçüncü olarak Mao Rusya’nın başına gelenleri iyi izledi. Onlardan örnek alarak, güya, halkı da içine katan bir sosyalizm ilan etme derdine düştü. Rusya’daki kötü gidişatın farkındaydı.

Kısaca Stalinist yöntem devlet temelli bir kapitalizme, Maoist yöntem üretim eksenli ulusal ekonomiye evrildi. ÇKP bu yüzden hala Çin’de birinci Partiyken Doğu Avrupa’da Sosyalizm kalmadı. Yani adı bile kalmadı.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.053 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.