Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçülerden Sorular => Konuyu başlatan: YÖRÜK BEĞİ üzerinde 10 Temmuz 2011, 19:11:45Konu Başlığı: DOĞUDA BİZDE VARIZ
Gönderen: YÖRÜK BEĞİ üzerinde 10 Temmuz 2011, 19:11:45
KANDAŞLARIM BEN ŞANLIURFALIYIM DİKKATİMİ ÇEKEN ŞEY DOĞUDA MALATYA MARDİN URFA DİYARBAKIR DA CİDDİ BİR TÜRK NÜFUSU VAR VE HEPSİ ALEVİ ORDA TÜRK DEYİNCE İNSANLAR ALEVİ ANLIYORLAR BBU ÇOK GARİP ÇÜNKÜ ŞANLIURFANIN İLERİSİNE GEÇİNDE TÜRKLERİN ÇOĞU SÜNNİ OLUYOR BUNUN SEBEBİ DOĞUDA TÜRKLERİN ASİMİLASYONA UĞRAMASIMIDR?ESEN KALIN TTK :kurt:


Konu Başlığı: Ynt: DOĞUDA BİZDE VARIZ
Gönderen: YÖRÜK BEĞİ üzerinde 10 Temmuz 2011, 20:21:55
öncelikle diyarbakır çüngüş alevi türkmen diyarıdır çermikte yoğun zaza nüfusu ve sünni türkler azda olsa mevcutt   mardinde TÜRKLER alevidir büyük çoğunlugu asimile olsalarda ömerlide   türkmenler yaşar kandaşım ŞANLIURFA  harranda kerkükten gelmiş bir sünni  türk aşireti biliyorum ama merkez alevi TÜRKLERDİR siverekkin merkezi kürt-zazadır köylerin tamamı alevi türkmendir
Konu Başlığı: Ynt: DOĞUDA BİZDE VARIZ
Gönderen: YÖRÜK BEĞİ üzerinde 10 Temmuz 2011, 20:39:05
ben alevi sitelerine hiç girmedim kandaşım ayrıca çermikte türklerin sünni oldugunu yazdım cüngüs alevidir eminim çünkü annem cüngüsludur gittim gördüm ve mardin şanlıurfa türklerini nasıl sünni yaptıgını merak ediyorum?


Konu Başlığı: Ynt: DOĞUDA BİZDE VARIZ
Gönderen: YÖRÜK BEĞİ üzerinde 10 Temmuz 2011, 20:49:52
O KONUDA HAKISIN KANDAŞIM 20 MİLYONDAN DAHA AZDIR AMA DOĞUDAKİ TÜRKLERDE ÇOK YOĞUNDUR


Konu Başlığı: Ynt: DOĞUDA BİZDE VARIZ
Gönderen: Türkçü Kasırga üzerinde 11 Temmuz 2011, 01:12:07
KANDAŞLARIM BEN ŞANLIURFALIYIM DİKKATİMİ ÇEKEN ŞEY DOĞUDA MALATYA MARDİN URFA DİYARBAKIR DA CİDDİ BİR TÜRK NÜFUSU VAR VE HEPSİ ALEVİ ORDA TÜRK DEYİNCE İNSANLAR ALEVİ ANLIYORLAR BBU ÇOK GARİP ÇÜNKÜ ŞANLIURFANIN İLERİSİNE GEÇİNDE TÜRKLERİN ÇOĞU SÜNNİ OLUYOR BUNUN SEBEBİ DOĞUDA TÜRKLERİN ASİMİLASYONA UĞRAMASIMIDR?ESEN KALIN TTK :kur

Malatya Mardin Urfa Diyarbakir da Türk kökenli Sunniler yasar ne alevisi sen neden bahsediyorsun ? Diyarbakir Cermik ve Cüngüs te Türkler sunni dir Tunceli Pertek te Türkler sunni dir sadece Malatya da Alevi Türkler ve kürtler yan yana yasarlar orda Sanliurfa daki Türkler alevi mi  ? Belki Sanliurfa da alevi Türk yerlesimi vardir ama urfa da nusayri alevi araplar da yasiyorlar .

Daglargibi kandasim, Yörük Begi dogru tespitte bulunmus. Özellikle Diyarbakir Merkeze bagli 14 Alevi-Türkmen köyü vardir. Yine Urfa-Merkeze bagli "Kisas" köyü vardir ki bu köy’de Alevi-Türkmen köyüdür. Güneydogu’da GaziAntep ve Kilis haric Türk köyleri inanc olarak agirlikli olarak Alevidirler. Tüm bu köyler Karakoyunlu Türkmenlerinin bakiyesidir.

Daha önce bu konu ile ilgili baslik acmistim linkini veriyorum:

http://www.turkcuturanci.com/turkcu/turklugun-dost-ve-dusmanlari/diyarbakirdaki-14-turkmen-koynun-yakin-zamanda-kurtlesmesi/msg78755/#msg78755


Konu Başlığı: Ynt: DOĞUDA BİZDE VARIZ
Gönderen: Türkçü Kasırga üzerinde 11 Temmuz 2011, 01:19:21
Daha önce actigim diger basliktan alintidir:


"...Diyarbakir merkez ve Bismilde bundan 20-30 yil öncesine kadar Türkmenlerin yasadigi 14 tane Türkmen köyü vardi, bunlar ;
Seyithasan, Türkmenhaci, Yukaridarli, Asagidarlidir, Kadiköy, Sükürlü, Sarabil, Türkdarli (Ulutürk), Aralık, Bakacak, Eliaçık, Karamusa, Köseli, Recep.

Bu 14 Türkmen köyünün son 30 yil icerisinde nasil kürtlerle doldugunu asagida o köylerden iki kisinin yazdiklari cok daha güzel acikliyor:"...Arkadaşlar ben 14 köy olduğunu çok iyi biliyorum çünkü bu köylerden kız almışız kız vermişiz ben büyük kadı köylüyüm ve bu 14 köy dedigimiz köylerden biri bu. Diger köyler var ise ya sonradan gelip yerleşenler oldu yada Türkmen değillerdi, çünkü ben 42 yaşındayım bu 14 köyün dışında hiç var olanlar konuşulmazdı gerçi bir zamanlar bu 14 köy vardı şimdi tahmin ediyorum artık bu köylerde Alevi Türkmenler ya kalmadı veya çok az kaldı herkes göçtü zaten bende 25 yıldan beri izmirdeyim bunun dışında çınarın köylerinde de var deniliyor ya yanlış biliniyor yada bu çınardaki Alevi-Türkmen kardeşlerimiz Alevi-Türkmen olduklarını gizliyorlardı çünkü bu bahsi geçen 14 köyden biri olan bizim Büyükkadı köyü için kürtler "Kadıya Turka" derlerdi yani Türk kadı köyü. Köyümüzde 1980 e kadar 1 tane bile kürt yoktu civar köyler kürttü bunlar bazen gelirdi sonradan yerleştiler şimdi alevi olanlar ancak 1 veya 2 aile var..."Yine o köylerden olan bir Türk'ün yazdiklari:

1-Bismil'e bagli Türkmenaci Köyü (Diyarbakirda bugün sadece tek Alevi Türkmenlerin yasadigi köy)
2-Bismil'e bagli Seyithasan Köyü (Bu köyde de son 20 yildir göcler nedeniyle Alevi-Türkmenler artik bulunmamaktadir. Köy bugün safii kürtlerle doludur)
3-Bismil'e bagli Aşagidarli (zaman Içerisinde Bismil'in bir mahallesi konumuna geldi Alevi-Türkmen sayisi büyük sehirlere yogun göc nedeniyle azaldi)
4-Bismil'e bagli Yukaridarli Köyü (köy tamamen terkedildi.)
5-Bismil merkezde bir mahalle Alevi-Türkmendi. Zaman Içerisinde Türkmenlerin sayisi bu mahallede azaldi.
6 Cinar'a bagli Sükürlü Köyü (simdi bu köyün yarisi safii kürttür.)
7-Diyarbakir merkeze bagli Sarabi köyü (köydeki Alevi-Türkmenler son 25 yilda köyü tamamen  bosalttilar)
8-Diyarbakir merkeze bagli Kadiköy (köydeki Alevi-Türkmen sayisi bir kaç Alevi-Türkmen aileden ibaret olup köyde şafi kürtler çogunlugu ele gecirdiler)
Bu ufak örnekte oldugu gibi kimbilir yukardaki köyler gibi Türklerle dolu daha nice Türk köyü o bölgeyi istila eden magra kackini soysuz kürtler tarafindan Türklerden arindirildi !!
Yukarda ismi gecen köyler fazla degil daha bundan 20 sene öncesine kadar Türkmenlerle dolu köylermis, o köyden olanlarin söyledikleri adim adim kürt istilasinin nasil o bölgeleri Türklerden arindirdigini acik sekilde göstermektedir..."