ÇİN BAYRAĞI NASIL HUN OLDU?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 18 Ocak 2021, 20:11:58


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ÇİN BAYRAĞI NASIL HUN OLDU?  (Okunma Sayısı 11422 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
YILDIRAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 35« : 15 Mart 2010, 23:34:39 »


BU HABER KONUSUNDA FIKIRLERINIZ NEDIR MERAK EDIYORUM!!

Atatürk’ün huzurundaki “Fırıldak tarih meraklıları” Hun Türklerinin bayrağı olarak sarı kumaş üzerine ejder görünüşünü yerleştirdiler.Cumhurbaşkanlığı forsundaki Hun Devleti bayrağı böylece kabul edildi.Bugüne kadar Hun Türklerinin ne başkenti ve ne de bayşrakları hakkında bir belge ve nesneye ulaşılamadı.Tarih kurumu Başkanı Prof. Halaçoğlu, Tarihci Yurtsever’in bu konudaki dilekçesini “kulak arkası” etti!

           -Türkiye’de kamuoyu yıllardan beri Hun Bayrağı konusunda yanıltılıyor.

              Vahşet ve barbarlığın simgesi Yecüc Mecüc kavminin hayali ejder bayrağı nasıl Büyük Hun evleti bayrağı olarak kabul edildi!

      Bayrak, tarihin,kültürün,kutsal duyguların sembolü…Ayyıldızlı Türk bayrağının    ülke bağımsızlığını simgelemesi her Türk yurttaşı için gurur kaynağıdır. Bayrak, vatanları uğruna şehit ve gazi olan atalarımızın tarihi hikayesini de yeni nesillere kısaca hatırlatır. Bayrağa saygı gösterilmesi her yurttaşın da öncelikli görevidir.

       Merak bu ya! Tarihi Türk bayrakları hakkında araştırma yapmak, bayraklara konu olan olayları  öğrenmek istedim.Cumhurbaşkanlığı forsunda yer alan güneş ve etrafında ışıklar saçan 16 aded yıldızın bulunması… Her yıldızın bir Türk devletini simgelemesi… Her devletinde kendine özgü bayrak şekillerinin bulunması resmi belgelerde yer alır. 16 Türk devleti’nin varlığı tarih kitaplarına da konu olur. Şanlı tarihimiz, kurduğumuz devletler ve onlardan kalan bayraklar … İnsanı ne kadar gururlandırır!

 

       16 Türk evleti içinde yer alan Büyük Hun İmparatorluğunun bayrağına konu olan şekilleri araştırmaya başladım. Bayrağın görünüşü sarı ipek kumaş üzerine ağzından ateşler saçan dört ayağı ve uzunca bir kuyruğu olan ‘ejder’ şekli olduğunu öğrendim.

 

 Malum olduğu üzere, 16 Türk devleti bayrakları ve bu arada Hun Türk Devleti’nin ejder şekilli bayrak kullanıp kullanmadığı hakkında belgeleri araştırmaya başladım. Türklerin tarih öncesi devirleri hakkında Rus ve batılı arkeologların Ortaasya coğrafyasında yaptıkları yüzlerce kurgan(höyük) araştırmaları sonucu  Hun evleti zamanında ejder şekilli bayrak kullanıldığı hakkında hiçbir belge veya eşya bulunamamıştı. Bu konuda ömrünü Türk Kültür Tarihi araştırmalarına veren sayın Prof. Dr. Bahaeddin ÖGEL’de bir belge bulamamıştı. Hun Devleti’nin varlığı biliniyordu Çin arşivlerinde bu hususta çok sayıda belge de bulunmuştu. Varlığı olmayan bir konuda tarihte yaşamış bir devlet için bayrak şekilleri tesbiti yapılıyordu.

 Türkiye Cumhuriyeti bayrak kanunu 1937 yılında çıkarmış, ayyıldızlı Türk bayrağının şekilleri, korunması hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilmişti. Hemen hemen aynı yıllarda tesbiti yapılan tarihi Türk devletleri bayrakları içinde Hun Devleti’nin de bayrağını kim tesbit etmiş olabilirdi! Gerçeği, bilgi ve belgesi olmayan konuda bir şeylerin varlığını savunmak tamamen uydurma ve hayal etme görüşlerinin yansıtılması demek olurdu!.

      Türk bayrağı hakkındaki araştırmalarını l93O’lu yıllarda sürdüren bu hususta Topkapı Sarayı arşivlerindeki çok sayıda belge ve eşyayı gören Fevzi KURTĞLU bile Hunların ejderli bayrağı kullandıkları hakkında bilgi verememişti. Ama bahse konu kitabında bir dünya haritası yayınlamıştı. Harita  1375 yılında hazırlanmıştı. Avrupa’dan Uzakdoğu’daki ine kadar bilinen dünyayı gösteriyordu. Haritanın üzerindeki yazılar Latince-Almanca karışımı idi. Ve Endülüslü Hami adındaki bir Müslüman bilim adamı tarafından resmedildiği de açıklanıyordu. Aynı haritanın şimdiki Çin bölgesinde  ‘Gog I Magog’ adında bir kavim yaşadığı,bunların ‘putperest’ (antichrist)  oldukları, bahsi geçen kavmin ata binmiş hükümdarının önünden ve arkasından giden askerlerin büyükçe şemsiyeye benzer bir otağ/çadır taşıdıkları görülüyordu. Önde giden askerlerin elinde de ‘ejder’ görünüşlü bir bayrak taşıdıkları dikkat çekiyordu. Evet, işte ejder şekilli bir bayrağı taşıyan kavim hakkında bir tarihi belgeyi de bu şekilde bulmuş oluyordum.

     Bahsi geçen ‘Gog I Magog’ kavmi, kutsal kitaplardan Tevrat ve İncil’de  bahsedilen, Arapça’ya ‘yacuc –macuc’ olarak geçen, hakkında Kuranı Kerimde bilgiler verilen , Türkçeye de ‘yecüc-mecüc’ olarak geçmiş, halen de kullanılan yabancı olmadığımız bir terimdi. Kızdığımız zaman kullandığımız ‘ecüş- bücüş gibi’ sözleri de aynı terimden bir yansıma idi. Sadece ve sadece l375 yılında çizilen bir dünya haritasında şimdiki çin diyarında yaşayan bir kavmin yani ‘yecüc –mecüc’adı verilen topluluğun bayrağı olan ejder görünüşlü bayrağı Büyük Hun Devleti’nin de bayrağı olarak tanıtmanın tarihi ve ilmi gerçeği olamazdı! Ejder şekilli bayrak hakkında araştırma sonuçlarını İslam Ansiklopedisinde açıklayan sayın Fuat Köprülü’nün verdiği bilgilere göre:’milattan 11O yıl evvel  kral WU’nun büyük bir beyaz bayrağı olduğu gibi , Çu sülalesinin hazinesinde , eski bir zafer hatırası olarak renk renk yahut bir renk ipekten yapılmış bayraklar muhafaza ediliyordu. Askeri kıtalara mahsus bayraklar , dini merasimde bilhassa matem ayinlerinde kullanılan bayraklar vardı. Bazı bayrakların üstünde ejderha (dragon) tasvirleri de bulunuyordu’…Bu bilgilerin ışığı altında Büyük Hun Devleti’nin bayrağı olarak gösterilen ejder şekilli bayrak aslında Hunlar zamanında in’e hakim olan Çu Devleti’nin ordusunda kullandığı bir askeri flama idi. Ejder görünüşlü bayraklar, ejder şekli Çin tarihi ve kültürünün ortak eseri idi.Bu bilgilerin ışığında  çin coğrafyasında devlet kurmuş ÇU kavminin/milletinin ejder şekilli bayrağı, Türk Hun Devleti’nin bayrağı olarak uydurulmuştu! Bu uydurmayı kim veya kimler yapmış olabilirdi! Evletin en üst düzey görevlerine kadar gelmiş,ünvanlarına bakılırsa muallim,müderris, ordinaryüs profesör… Ama hepsinin ortak bir özelliği var: onlar ‘salla gitsinler’ topluluğunun üyeleri.

     Bir millet ancak bu kadar aşağılanabilir!

      Bir başka acı gerçek ise, biraz tarih,biraz da efsaneler içinden süzülerek gelen kutsal kitaplarda da yansıyan ‘yecüc- mecüc’ kavminin hikayesi ise mide bulandıracak kadar kötü”! Kuran-ı Kerim’de açıklandığı kadarıyla özetle:” Peygamber Zülkarneyn,ordusuyla doğuya gider. İki dağ arasına vardığında kendisini karşılayan bir kavim bulur. Onlar fesat çıkaran yecüc- mecüc kavminden kurtarılmaları ricasında bulunurlar. Zülkarneyn,demirden dağları eritir. Üzerin de bakır madeni dökerek sed yapar. Yecüc- Mecüc kavmini bulunduğu yere hapseder”. Yecüc-Mecüc kavminin hapsedildiği yerden dağları eriterek veya delerek çıkmaları dünylayı istila etmeleri kıyametin de geleceğine işarettir. Anlaşılan odur ki Yecüc-Mecüc kavmi kötülükleri sinesinde barındıran özelliklere sahiptir.  Tarih boyunca bilhassa Yahudi, Avrupalı, hatta bir kısım Arap tarihciler ‘Türk düşmanlığını’ ifade için Türklerin ‘Barbar’ ve ‘Yecüc- Mecüc kavmi’ olduklarını açıklarlar. Bu görüşler, tarih sahnesinde Türkleri tanımayan, fanatik, önyargılı, ırkçı görüşlerin bir yansımasıdır. Buna rağmen 193O’lu yıllarda  16 Türk evleti’nin isimleri tesbit edilip de Hun Devleti’nin bayrağı olarak hayali ‘yecüc-mecüc’ kavminin olduğu  varsayılan ejder şekilli bayrağın varlığını savunmak kendi kendini inkar, tarihini,kökenlerini karalama, aşağılama anlamlarına da gelir!

                  Bu durumdan şahsen rahatsız oldum. Ejderli bayrağın Hun Türklerine ait olduğu hakkında belgelerin şahsıma gönderilmesi için sayın       Cumhurbaşkanı A. Necdet Sezer’e dilekçe ile başvuruda bulundum. Kendileri ilgi gösterdiler. Başvuru kendilerine ulaştığında Türk Tarih Kurumuna cevap vermesi isteminde bulundular. Ve şahsıma Türk Tarih Kurumu Başkanı Sayın Prof. Dr. Yusuf HALAĞLU imzasıyla cevap yazısı geldi. Sayın Halaçoğlu cevabi yazısında ‘ Tarih boyunca Türklerle Çinliler arasında kültürel ilişkiler olduğunu, Çin arşiv kaynaklarında Hunların başkentine ‘ejderler şehri’ adının verildiğini açıklıyorlardı!... Sayın HALAÇOĞLU, yakın bir zamanda da Kurum olarak konuyla ilgili in Arşiv belgelerinin yayınlanacağını da ifade ediyordu. Sayın HALAÇOĞLU da adeta ‘yasak savuyordu’!

  Peki, ‘ejderli’ yecüc- mecüc kavmi bayrağına bakarak hayali uyarlama sonucu kabul edilen  Hun Devleti  Bayrağının bir yanlış anlaşılma sonucu hatalı olarak tesbit edildiğini değiştirileceği veya iptali konusunda bir karar verme iradesine sahip miydi! Yoksa o da başında bulunduğu kurum adına ‘resmileştirilen tarihin’ sözcüsü olmaya her ne pahasına olursa olsun devam mı edecekti!

     Ve herne pahasına olursa olsun Türkiye Devleti’nin ilgili kişi ve kurumlarına kamuoyuna açık beyanname/bildiri yayınlamaya karar verdim. Metnini de aşağıda sunuyorum:      

                            Cumhurbaşkanlığı ve Türk Tarih Kurumu Başkanlığına!

 Mensubu olduğum Türk milletinin tarihinin bir parçası olan Büyük Hun Devleti’nin l93O’lu yıllarda tesbit edilen ejder şekilli bayrak ile ilgili kanıtlayıcı hiçbir belge ve eşya günümüze dek bulunamamıştır.Üstelik bahsi geçen bayrak kutsal dini kitaplar, efsanelerin bize verdiği bilgilere göre kötülüğün ve/veya barbarlığın temsilcisi yecüc-mecüc kavmine aittir. Devletimizin tarihle ilgili kurum ve kuruluşları Hun Devleti’nin bayrağını doğrulayacak bilgi ve belgeleri kamuoyuna açıklar. Eğer bahsi geçen bayrağın bilimsel gerçeği olmadığı ortaya çıkarsa aradan geçen bunca zamandan sonra ejderli Hun Devlet bayrağının iptali hususunda gereğinin yapılması bilgi ve gereği saygıyla arz olunur.                                                                

Cezmi YURTSEVER
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim ve hakikati bilmektir. Yoksa, okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir. "
M. K. Atatürk
YILDIRAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 35« Yanıtla #1 : 16 Mart 2010, 12:07:28 »

Türkcü Turanci yandaslari olarak bu habere hic bir iletide bulunmamasina sasirdim acikca.

Herneyse, su an okudugum , Esat Kormaz`in  yazmis oldugu "ESKI TÜRK INANCLARI & SAMANIZM TERIMLER SÖZLÜGÜ"  adli kitapta bu bayraktaki cin ejderhasi "Altay tasarimlarinda, Yeralti Denizi`nde yasadigina inanilan, catal kuyruklu ve 4 ayakli olarak algilanan yilan, yeralti canavari" olan YUTPA olamaz mi?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim ve hakikati bilmektir. Yoksa, okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir. "
M. K. Atatürk
tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 129« Yanıtla #2 : 16 Mart 2010, 14:15:21 »

Her ülkenin bir sembolü vardır.Ejderha Çinin sembolüdür.Çin için kutsaldır. Çinliler halen bu sembolü bir çok eşyalarında bayrak ve flemalarında resim, figür olarak kullanırlar.

Bu sembolün Türklükle hiç bir alakası yoktur. Türklüğün sembolü Bozkurttur. Hunlar zamanında Bozkurt figürleri kullanılıyordu hatta ondan sonra kurulan Göktürk devletinde bu sembol bayrak olarak kabul edildi.


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
K A L K A N
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.926


YAŞAMIMIZI DÜŞÜNCELERİMİZ YÖNETİR


« Yanıtla #3 : 16 Mart 2010, 20:56:06 »


Hun Türklerinin bayrağı olarak sarı kumaş üzerine ejder görünüşünü yerleştirdiler;Diyenler,çok eski tarihi kayıtları incelemeden ,(Atatürk’ün huzurundaki “Fırıldak tarih meraklıları”) demekle tarihi yeni baştan mı yazmayı düşünüyor acaba.


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Free Image Hosting At site" border="0

Modu Shanyu (Mete Han / Oğuz Han) - Hunlar Ordusu


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Free Image Hosting At site" border="0

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Free Image Hosting At site" border="0

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

SEN  TANRI   DEĞİLMİSİN ,  ADINI    YARGILATMA
SANA   TANRI   DEYİNCE ,  DİNİMİ     SORGULAMA
YA  ADAM  ET  BUNLARI , YA  BERABER  YAŞATMA
KANI  BOZUK  OLANLAR  "TÜRK'ÜM" DİYEMESİNLER
𐱃𐰀𐰴𐰾𐰃𐰤 𐰴𐰀𐰞𐰴𐰀𐰣
İlteriş Kutluk Kağan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 397


ACUNDA KUTLU YASA, TÜRKLERİN TÖRESİDİR.


« Yanıtla #4 : 16 Mart 2010, 21:50:46 »

Kandaşlarım doğru söylüyorlar.Atsız Ata'da bu konuya kayıtsız kalmamıştır.'16 Türk Devleti Masalı ve Uydurma Bayraklar' adlı makalesine bakmanızı öneririm.Bu 16 Türk devletinin arasında Türk dahi olmayan Samanoğullarının bulunması, Cengizliler gibi acunun en büyük topraklara hükmetmiş olan Türk devletinin olmayışı bu saçmalığı zaten göz önüne seriyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

IRKLARIN ÜSTÜNDE TÜRK IRKI!..
GENÇ ATSIZCI
TürkcüKasirga
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 18 Mart 2010, 01:35:54 »

Cin yilliklarininda Hun Türkleri bir cok yerde ejdere benzetilir, fakat Hun bayraginin sari zemin üzerinde ejderha resimli oldugu konusu kesin olarak aydinliga kavusmamistir..Atsiz Ata´ya kulak verecek olursak ki tartismasiz bizlerin yolbascisidir Türklerin imparatorluk bayragi diye yutturulmaya calisilan bir cok Türk bayraginin yalan oldugunu söylemistir, bu bayraklarin cogu gercekte yoktur !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.974


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #6 : 01 Ekim 2015, 16:33:50 »

Uydurma bayraklar arasındaki Hun bayrağında ejder mi, semender mi, kertenkele veya dinozor mu olduğu belli olmayan acayip yaratık şeklinin yer alması Türk tarihi hakkında hiçbir bilgiye malik olmamak demektir. Ejder, Çinlilerin sembolüdür. Türkler”de ise kurt, doğan ve koyun kullanılmıştır.
Nihal ATSIZ, Ötüken, 65. sayı, 1969 [16 Devlet Masalı ve Uydurma Bayraklar]

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #7 : 01 Ekim 2015, 17:06:04 »

Bazı aklıevveller Ejderhayı bile Türklüğün simgesi yaptılar. Son iki yılda Türk tarihini sulandırmaya çalışanların sayısı iyice arttı.

Aynı şekilde Türkçülüğü bile yumuşatmaya kalkan keresteler meydanda. ATSIZ ne diyorsa bizim için odur!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.181 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.