Ciddi İşler Sessiz ve Gürültüsüz mü Yapılmalıdır?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Eylül 2020, 18:50:01


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ciddi İşler Sessiz ve Gürültüsüz mü Yapılmalıdır?  (Okunma Sayısı 762 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« : 28 Eylül 2017, 11:06:27 »

Kuzey Irak'ta otuz dört aşiret vardır. Bunlardan Barzani bazen Pkk ile savaşıyor gibi görünür fakat ideolojileri aynıdır. Aşiretin getirdiği ben senden daha öndeyim, daha kuvvetliyim hareketinden gelmektedir. Referandumu Barzani'ye yaptırttılar. Bu konuda Rusya körebe oynuyor. Amerika körebe oynuyor. İsrail açıktan 'ben destekliyorum' diyor. Avrupa'da aynı şekildedir.

Bölgenin siyasi yapısı hem etnik olarak hem mezhepsel olarak kullanılması, müsait olması kullanılmaktadır. Tarih elveda demez, tekrar görüşmek üzere der. Savaş karşı tarafa iradeni kabul ettirme sanatıdır. İrade, savaşı da içinde taşıyor. Silahı, ordusunu, lojistiğini, devletin ekonomisini toplandığında irade ortaya çıkıyor. Ortadoğu'ya baktığınızda muhteşem bir av sahası, emperyalizm bütün kollarını buraya atmış.

Türk hükümeti yaptı, Almanya'da yaptı, Fransa'da yaptı. İngiltere'de yaptı. Amerika'da yaptı. Bu konuyu şu noktaya getirdi. Dönüşü yok. Emperyalistler ne diyor? Zamanı uygun değil. Yani sen haklısın doğrusun ama stratejideki zaman, mekân, kuvvet kavramının zaman kısmını kullanıyorlar. Yani kuvvetin tamam, mekânın coğrafya tamam ama stratejinin zaman kısmında yanlışsın, bekle diyorlar. Sabırsızsın diyorlar. Birinci Dünya savaşında Basra'yı kaybettik. Bağdat'ı kaybettik. Musul ve Kerkük'ü bırakmışız fakat sanayi devrimiyle birlikte 19.yüzyılın başında petrolün ve doğalgazın kıymetini bilemedik. Elde yok, avuçta yok. Ordunun durumu yetersiz idi.

Sonra Sakarya ve Büyük Taarruz ile toparladık ama onu yaparken yeteri kadar hızlı takip yapamadık. Yunanlıların Kuzey'deki gurubu kaçtı, gitti. Buna rağmen ne yapıp, yapıp biz orayı tutabilirdik. Ölüm dirim meselesi olup, Doğu'da Batı'da bütün cephelerde dağılınca, onlara ne zihin olarak ne fizik olarak bir zaman ayıramadık.

Atatürk 1925 yılında bu Musul Kerkük işini yeniden ele aldı. Hatta sevk idareyi, ordunun komutasını da Kazım Karabekir Paşa'ya vermeyi plânladı. Kazım Karabekir'de 'bu dönem İngilizlerle uğraşacak halimiz yok, zaten elde yok, avuçta yok. Bu işleri zor becerdik, ancak topladık. Orada gidip başımızı belâya sokmayalım' dedi.

Fakat aynı dönemde Şeyh Sait isyanı, 1925 - 1926 - 1927 Hakkâri, Nasturi isyanları ile tepemize İngiliz uçakları, Türklerin bölgeye hazırlık yapacağını bildiklerinde Güneydoğu bölgesindeki bütün isyanları desteklediler. Türkler içeride iç isyanlar ile uğraşsın. Yani bir ülkenin ordusu iç isyanları bırakacak, aşağıya güneye inecek, böyle bir şey mümkün değil ve olmadı. Bu istek sonradan da olmadı. Yirmi altı, yirmi yedi isyan oldu. Bunların çoğu ile Atatürk bizzat kendi uğraştı. Manevra plânlarını kırmızı kalem mavi kalemle kendi çizdi ve gerçekleşmedi ama hep istedi. Bunun sıkıntısını içinde hep hissetti. Siyasi hudutların değişmezliği ile ilgili 2005 yılında Irak Anayasasını Amerika yaptırdı üçe böldürdü. 2005 yılındaki bu Irak Anayasas ile bu ülkeyi sanki sınırlar yokmuş gibi görünmekle beraber bölersen 2005'den itibaren 1926 antlaşması geçerlidir. Türkiye'nin orada müdahale hakkı var.

Bu bölgede emperyalizmin yani bir devletin sınır tanımadan güçlerini yaygınlaştırmasıdır. Hepsi oradalar. 1905 yılında bir Rus - Japon savaşı vardı. Mançurya'yı işgal ettikleri zaman, orada bir slogan vardı. 'Terörü düşmanlarınızın üzerine saçın!' Ortadoğu'da olan budur. İdlip'te El Nusra vb. var. Bir gün önce Ruslar denizaltından füzeleri ile burayı vurdular. İdlip'te çatışmasızlık olan bölge dış hatlarda Rusya duracakmış, karakolda iç hatlarda biz duracakmışız. Böyle bir yerde nasıl duracaksınız? Vücuttaki tümör gibi, bize sıçramasına gelince 350 km. Irak'a hududunuz var mı? 900 km. Suriye hududunuz var mı, 350 km. de Pkk ve peşmerge var mı? Geri kalan 900 km. nin şu an 600 km. küsuru Pkk'da değil mi? Türkiye çok kuvvetli bir ordu meydana getirerek Pkk, Peşmerge, Pyd ile mücadelesine devam edecektir. Karşımızda Amerika tarafından desteklenmiş ağır silahlar ve mühimmat var. Kuzey Irak'ta Pkk ordulaştı.

Tarih bir savaş yürüyüşüdür. Tarih savaş okuludur. Güçlü bir ordu, güçlü bir sanayi ve ekonomi olmalıdır. Ekonomik tedbirler alınacak. Kapı kapatılacak. Boru hatları kapatılacak. Oradaki şirketlere son verilecektir. Askeri hazırlıklar var.

Ciddi isen ve kesin kararlı isen, düşmanın yakınında hazırlık yapma! Bu tip hareketler caydırma maksadı ile yapılabilir fakat çok dikkatli olmak lâzımdır. Sessiz ve gürültüsüz yapılmalıdır.

Görev ve kahramanlık yapılır ve adsız olarak sonsuza gidilir. Esas konu işin yapılmasıdır.

'Boş kap çok öter. Büyük işler sessizlik içinde yapılır.' Atsız

Sizce ciddi işler sessiz ve gürültüsüz mü yapılmalıdır? Teşekkürler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2017, 13:17:47 »

Eğer düşman orduya yaptığınız hazırlığı, yani gücünüzü, gösterirseniz o sizi savaş başlamadan çözer. Tarihte olan savaşlar bize gizliliğin ve düşmanı kandırmanın savaşın ana etkenlerinden biri olduğunu gösteriyor. Misal verecek olursak Mekke'nin Müslümanlar tarafından fethi olabilir. Muhammed, ordusunu, Müşriklere çok göstermek için bir takım savaş hilelerine başvurmuştu. Bu sayede Mekke'yi rahatlıkla ele geçirdi.

Atsız Atamız söylenecek en güzel sözü söylemiş:

"Boş kap çok öter. Büyük işler sessizlik içinde yapılmalıdır."

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.219 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.