Çevremizdekiler Türkçülüğü Nasıl Görüyor
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Ekim 2020, 08:12:40


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Çevremizdekiler Türkçülüğü Nasıl Görüyor  (Okunma Sayısı 3745 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« : 08 Temmuz 2014, 15:30:53 »

Kandaşlarım bu soruyu sormadan önce bir altyapı olsun diye makaleler kısmına bir konu açtım. İsmi tanıtımın işlevi. İsteyen onu okuyup cevaplayabilir isteyen okumaz. Sadece reklam kısmı hakkına bir yarar sağlar diye düşünüyorum ama bağımsız da cevap verebilirsiniz.


Çevreniz Türkçülüğü, Türkçüleri nasıl görmektedir?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #1 : 08 Temmuz 2014, 15:40:50 »

Benim çevrem Türkçülüğü kafatasçılık, ırkçılık yapmak görüyor. Tamam bunlar var ama bildikleri sadece bunlar. Neredeyse hepsi, ırkçılığı yanlış saçma görüyor. Bu da dinlerinden kaynaklanıyor. Din ırkçılığı yasaklar diyorlar. Sonra bizi mhplilerle ilişkilendiriyorlar. Sanıyorlar ki her mhpli Türkçü, her Türkçü mhpli. Bizleri bilgisiz cahil, slogancı sanıyorlar.

Bilmiyorlar ki biz, dinlere eşit mesafedeyiz ve hiçbir dine düşman değiliz. Her dinden her mezhepten kandaşlarımız Türkçü olabilir. Bizi dinleseler, neden Türkçü olduğumuzu anlarlar ama dinlemiyorlar. Bizi mhpli sanıyorlar. Biz particilik yapan, particilik gibi sığ düşüncelerden bağnazlıktan arınmış kişileriz. Biz cahil değil, düşünen sorgulayan okuyan ve yön vermeye çalışanlarız.

Bizi kuru kuruya bir düşünceye bağlanmakla suçluyorlar ama bir dinleseler, bir açsalar kulaklarını her şeye bir açıklamamız, her hareketimizin bir sebebi var görecekler, duyacaklar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.590


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #2 : 08 Temmuz 2014, 20:18:24 »

Benim çevrem hep zarar gördüğü için Türkçülüğe delilik olarak bakıyorlar, kendi ailem olsun, kardeşlerim olsun bunların hepsi Türkçülük ülküsünden benden dolayı fiziksel zarar gördükleri için faal olarak bana yükleniyorlar, bırak artık vatanı sen mi kurtaracaksın, herkes zevki sefasıında sen kendi hayatını bitirdin şimd bize geldi sıra diyorlar, bunu diyenlerin tamamı da sizin bilip tanıdığınız iyi Türkçülere hocalık yapacak nitelikte kişiler, mesela benim akıl hocalarımdır onlar.

Vel hasıl ben bu yolda savaşırken etrafıma da zararım dokunduğu için pek iyi gözle bakmıyorlar,.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
DeliKurt_35
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 20« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2014, 20:24:28 »

Cevremdekilere göre Hayalperestlik Türkcülük  Bütün dünya Türklerinin bir cati altinda toplanabilecegine inanmiyorlar. Benim durusum bir coguna göre tehlikeli.o yüzden Türkcülük konusunda pek yorum yapmamaya dikat ediyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Öfkem ile beraber köpürürken Damarlarimdaki Kan Kim demis Senin nefesin yetmez Türkün üstündeki karanliklari  yarmaga hic Ummadigniz bir anda derinlerden gelen bozkurt cigligim ile yarilmazsa  ise bu kara bulutlar Gök Girsin Kizil Ciksin !!!! Hakkımızda devlet etmiş fermanı Ferman padişahın gardaş dağları bizimdir dağları bizimdir Dağları bizimdir
Oğuz Şad
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.641


Zamanı Tanrı Yaşar!


« Yanıtla #4 : 09 Temmuz 2014, 05:24:16 »

Milliyetçi yazarlar, siyasetçiler, bilim adamları ve toplumun göz önünce olup toplumu etkileyecek olan bilumum zat-ı muhterem kuyruklarını apış aralarına sıkıştırıp Türkçülüğü topluma anlatmaz da, yaptıkları üretimler de Türkçülüğü insanlara aşılamazsa; Türkçülük millet tarafından da yanlış bilinir ve hatta aklı evvel Türkçüler tarafından dahi yanlış bilinir.

Bugün elime Ahmet Ümit'in ''Beyoğlunun güzel abisi'' adlı polisiye romanı geçti, romanın sayfalarını ikişer üçer atlayıp şöylece göz gezdirdim. Adam romanın başından sonuna kadar ne kadar komünist varsa hepsini barış güvercini olarak romanına kurgulamış. Bütün yasadışı komünist örgütlerin tam kadro katıldığı nerdeyse meydan muharebesi gibi geçen gezi olaylarını ballandıra ballandıra anlatıp bir de hepsini barış güvercini, adalet savaşçısı olarak polisiye romana kurgulayıp monte etmiş. 6-7 Eylül olaylarını işleyip azınlıklara öyle bir dille yer vermiş ki, kültürsüz ve cahil ham bir beyine sahip birisi okusa; ''Hepimiz Rumuz'' diye pankartla tek başına Taksim meydanına çıkar. Yani, Türkçülük'ten bihaber soradan politik birisi olsam, neredeyse ben bile komünist olabilirdim. Adamlar böyle çalışıyor.

Milliyetçi camianın kendi içinde bozkurt işareti yapmaktan öteye geçmediği, davasını anlatmaya veya sevdirmeye çalışmadığı böylesi bir ortam da çevremizdeki apolitik insanların Türkçülüğü ucube gibi görmesini kimse yadırgamasın. Çünkü, piyasada binlerce Ahmet Ümit varken buna karşılık internet köşelerinde dar bir çevrenin okuduğu birkaç fadakar Türkçü'nün yapabildikleri okyanusda damla gibi kalmaktadır.

Bu davaya kalemiyle, eserleriyle Türkçülüğü anlatacak, sevdirecek toplumun büyük kesimine hitap edebilen azimli sanatçılar, yazarlar, bilim adamları lazım. Bu şartlar oluşmadan çevremizde ki Türkçülük hakkında ki olumsuz sözleri yadırgayıp insanları küçük, cahil, soysuz görmek bizi sığlığımız olur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Töre Konuşunca Han Susar!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.241 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.