BÜYÜK TÜRKÇÜ ATATÜRK ve NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Temmuz 2020, 04:10:08


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 2 [3]
  Yazdır  
Gönderen Konu: BÜYÜK TÜRKÇÜ ATATÜRK ve NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.  (Okunma Sayısı 26085 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.270


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #20 : 31 Aralık 2015, 00:38:05 »

Atsızın bir deyişi var
İnsanlar ne kadar Türkleşirse Türkleşsin, isterse atalarını unutsun ama günü geldiğinde kanının hükmünü uygular gibi bişeydi şimdi tam hatırlamıyorum
Buna göre Ne mutlu Türküm diyene sözü bence bu gün geçersizdir!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Ertin Böke Alp
Ertin Böke Alp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 540


Turana kadar.


« Yanıtla #21 : 31 Aralık 2015, 00:44:38 »

Ne vatandaşlık ne kültür ne coğrafya ne de başka bir bağ biz Atsızcıların tek bağı var oda kan bağı çünkü biz Türk ırkçısıyız. Atatürk, Atsız'ın ve bizlerin olduğu manada bir ırkçı, değildi belki de ama biz Türkiye devletini kuran Atatürk' Türk ırkını sürekli ön plana çıkarıp övmesini göz ardı edemeyiz Atatürk'ün, döneminde mecliste etniklerin olduğu gibi ırkçılığa ters olaylar olmuş olabilir ama bunlara zıt olarak ırkçı olaylar da olmuş ve azımsanmayacak kadar sözünde de ırkçılığa paralel konuşmuştur. Burdan benim çıkarımım dönemi dönemin şartlarıyla değerlendirmek. Atatürk Atsız gibi bir yolbaşçının olmadığı bir dönemde Türklüğe büyük hizmet etmiş biz Irkçıların kenara itemeyeceği büyük bir değerdir. Koyu bir Türk ırkçısı değildir bizim günümüz anlayışıyla buda bir gerçektir. Bizde Türklüğün dört bir koldan ateş altında olduğu günümüzde, Ne Mutlu Türk Doğana demeliyiz çünkü hala Türk'üm demekle Türk olunacağını zanneden ahmaklar var zira biz Atsız'ın Türk ırkçılarıyız!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Yitmez TÜRK nesli
Tükenmez TÜRK nefesi
Her yanda çınlama TÜRK sesi
Irkıma şereftir Tanrının TÜRK demesi
Yurduma denmeli sadece ulu TÜRK ülkesi
Aklıma Başbuğumdan armağan TÜRK ülküsü
Gönlüme maziden yarına bir vurgun TÜRK sevdası.
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.270


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #22 : 31 Aralık 2015, 10:32:52 »

Türklüğe en yüksek hizmet de bulunmuş Türkler arasında Atatürk ilk sıralarda yer alır o büyük bir deha, ulu bir komutan, korkusuz bir savaşçıdır. Mevzumuz yüce Atatürkün kişiliğni yargılamak değil bu bizim ne haddimize, gündem yukarda ki söz ''Ne mUtlu Türküm Diyene''
Bir çok Türk soylu ya işte kadın rus ama kendisini Türk hissediyor onunla senin ne farkın var diyor.adam kürt lakin ne mutlu Türküm diyor şimdi moda bu, o yüzden bu söze takılıyorum hep.
Her Türküm diyenin kendisini mutlu hissetmesi beni umursatmıyor ben kan olarak Türküm diyenlerin kanlarının farkında olmaları için çabalıyorum, kan olarak Türk olan ile kendisine Türk diyenler asla bir olamaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Tolga Akgöz
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 661


Kinimizin şiddetiyle gebereceksiniz!


« Yanıtla #23 : 31 Aralık 2015, 18:42:47 »

Söylemlere değil, yapılanlara bakmalıyız. Dönemi, yaşananları, gelişmeleri ince ayrıntısına kadar bilmeliyiz.

Türk Tarih Kongresinde Türkçülüğe dair bir şey görüyor musun Tolga?

Ölçülen altmış bin civarı kafatası ne içindi?

T.B.M.M'deki mebusların birçoklarının gayrı Türklerden oluşması ve birçok önemli makamı onların işgal etmesi ırkçılığımıza ters bir hareket değil midir?

Cumhuriyet kurulduktan sonra önemli mevkiileri Türkçülerin işgal etmesi gerekirken, milliyetperver insanların yurtdışında, şurada burada elçi (daha doğrusu sürgün) tayin edilmesini veya bir suikaste kurban gitmesini kabullenmiyorum.

O dönem gerçek anlamıyle ırkçı olsaydı eğer, "Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette bir tek hakları vardır. Türklere hizmetçi olma hakkı, köle olma hakkı. Dost, düşman ve bu dağlar bu hakikatı böle bilsin." sözlerinden dolayı Bozkurt görevinden alınmamalıydı.

Ve daha birçok misal.

Birçok şeyi sorgulama vakti geldi ve geçiyor...


Elbette Türk Tarih Kongresi bizlere uymuyor fakat Türk Tarihi konularına atılan ilk adımlar bu kongreden çıktı. İlk adım olduğu için yanlışları olabilir. Yeni yürümeye başlayan bir bebek illa ki düşecektir. Bu kongrede yapılanlar yanlıştır ama ilk adım olduğu için bu derece sert eleştirilmeyi hak etmiyor.

Ölçülen kafatasları ise Türk antropolojisinin belirlenmesi içindir. Ben bunda bir yanlışlık görmüyorum.

Bozkurt, görevden ayrıldığında 1930 senesi idi. Atatürk'ün Bozkurt'a "Bozkurt" soyadını vermesi ise 1934 senesinde idi. Yani aralarında fikir düşmanlığı olacağını sanmıyorum. Hem Bozkurt'un 1930 senesinden sonra Atatürk'e olan sevgisi azalmış mıdır? Tabi ki de hayır. Neden görevden zorla istifa ettirdiğini bilmem. Ama bildiğim tek şey Atatürk'ün Bozkurt'u sevmesi, Bozkurt'unda Atatürk'ü sevmesidir.

Eylemlerden bahsediyoruz. O zaman tam bir Türk Irkçısı olan Mahmut Esat Bozkurt'un Türk Töresi dururken Türk Medeni Kanunu (İsviçre Medeni Kanunu’ndan çeviri), Türk Ceza Kanunu (İtalya’da faşizm döneminin ceza yasasından çeviri) gibi Türkiye'nin temel yasalarını oluşturan gavur töresini Türkiye'ye niçin getirmiştir?   

Elbette sorgulanması gereken olaylar var ama senin dediğinin tam aksine şimdi zamanı değildir. Atatürk'e düşmanlık için hazır olda bekleyenlerin sayısı bu kadar fazla iken Atatürk'ün yaptıklarını eleştirmek olmaz. Önümüzde, yaptıkları ve karakterleri yüzünden eleştirilmesi gereken o kadar kahraman (!) var ki, bunları es geçip tutup da Atatürk'ün yaptığı işlere yüklenmek bize yarardan çok zarar verecek bir olaydır.

İleride senin söylediklerini onaylarım. Ama şu dönemde senin dediklerini onaylayamam. Atatürk'ü tam anlamıyla sahiplenen, koruyan Türkçülerdir. Üstüne alınma Furkan kardeşim ama ne olduysa son zamanlarda herkeste bir Atatürk eleştirme hevesi oluştu. Bu çok yanlış bir düşünce. Bunun, bize şuan için bir yararı dokunmaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Vatan, bize kılıcımızın ekmeğidir.
Budurgan
Turan Çerisi
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 167


Üstünlük Türklüktedir


« Yanıtla #24 : 17 Ocak 2016, 02:18:53 »

Ben Atatürk'ün yaşadığı döneme göre gayet iyi bir milliyetçilik yaptığını düşünüyorum. Devletimize yeniden Türk adını vermesi bile kolay kolay atlanabilecek bir hadise değildir.

O zamanlar  bir takım hataların  olması ise gayet normal,  o dönem  kimse hangi yönetim şeklinin ve ideolojinin tam anlamıyla en iyisi olduğunu bilmiyordu. Cihan harbi bitmiş, imparatorluklar dağılmış, yerlerini ulus devletlere bırakmışlar...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Budurgan
Turan Çerisi
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 167


Üstünlük Türklüktedir


« Yanıtla #25 : 17 Ocak 2016, 13:29:28 »

Ruhu şad olsun. Paylaşım için sağ ol.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Baybarss
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1


« Yanıtla #26 : 10 Ekim 2017, 13:01:45 »

Büyük Türkçü mü?!

“Türkçüler bu memlekette hiçbir zaman iktidara geçmedi” Nihal ATSIZ (Ötüken, 1973, sayı 5)

Yani Atsız ATA'ya göre Mustafa Kemal Atatürk Türkçü değildir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.270


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #27 : 10 Ekim 2017, 13:55:36 »

Büyük Türkçü mü?!

Evet Türkçü
Atatürk kadar Atsız Türkçülüğe eylemsel bazda hizmet etmemiştir etmeye çalışmışsa da karşı güçler buna izin vermemiştir.
Atsız bu sözü çok sonraları söylemiştir, inönü zamanı, menderes zamanı, demirel zamanı gibi.
Başbuğ Atatürk iktidar olmadı O bu devleti kurdu sadece bir temel üzerine oturtmağa çalıştı.


Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #28 : 10 Ekim 2017, 16:01:22 »

1931: 'Türk tarihi son asırlarda öksüz ve mütehassir kaldığı bir Türk Dâhisine kavuştu ve onu ölmez bir 'şaheser' olarak sinesine aldı. Türk'ün Tunç iradesini tem eden bir deha doğdu. Garbın ilim metotları Türk kafasına girerse ne harikalar doğacağını bütün dünya öğrendi. Fakat artık irademizin kudretinden emin olarak kendi içimize ve işimize bakmaya mecburuz.' Atsız, Bozkurt Atsız, Bir kuş bakışı, Atsız mecmua, 15 Mayıs 1931, Yıl: 1 s: 1

1931: 'Bilelim ki, milli benliğini bilmeyen milletler, başka milletlerin avıdır.' Atsız, 'Milli Kimlik' adlı yazısının baş tarafına Atatürk'ün bu sözünü koymuştur. Atsız, Milli Benlik, Atsız mecmua, 15 Kasım 1931, Yıl: 1 s: 7

1931: 'Ata söylüyor, bizde onunla beraber haykırıyoruz. Yeni bir Samsun'a ayak bastık. Yeni bir Sakarya'dan geçerek yeni bir Dumlupınar'a ve oradan da yeni bir Lozan'a gidiyoruz. Gazinin kumandasında olarak çarpışacak olan bu ordunun muvaffakiyeti, Türk tarihinin son yüzyıllarda dünyaya örnek yaptığı ikinci şaheser olacaktır. Sakarya, Dumlupınar yolu ile iktisadi kurtuluşa gidiyoruz. Sakarya, Dumlupınar ve Lozan'a gidiyoruz... Kızıl veya Kara rejimlere değil, Türk milletinin yarattığı Al kanlı Sakarya, Al kanlı Dumlupınar ve Al kanla kazanılmış Lozan'a gidiyoruz.' Atsız, Milli İktisat, Atsız mecmua Aralık 1931 Yıl:1 s: 8

1932: 'Nitekim Gazi, menfalarda kuvvetlenmiş ve nihayet mağlup bir ordunun içinden çıkmış bir muzaffer kumandan ve bir çelik iradedir.'
Namık Kemal (Atsız), 'Kadro ve Ziya Gökalp', Atsız mecmua, 15 Nisan 1932, Yıl: 1, s: 12

Atsız'ın bu yazısı 'Kadro' dergisi hakkındadır. Yalnız yazının sonunda uyarısını da yapar. Şöyle der Atsız:

'.....Her Türk çocuğu bu dergiyi okumalı, düşünmeli, tahlil ve istifade etmelidir..... Kendinden önceki değerlere saldırarak onları devirmeye çalışıyor. Çünkü inkilabımızın inkılaptan sonra gelen bir organizatörüdür...... Türk gençleri size söylüyoruz!..... Kadro dergisini okuyunuz..... Fakat çizmeden yukarı çıkarak şahsiyetleri boğazlamaya ve bugün gönlümüzde yaşayan değerleri düşürmeye kalkan ve nihayet bizden önceki nesillerin yaptığı kutsal ihtilalleri birer beygir sürüsü toplanmalarına benzetmek isteyen kötü ve iğrenç kasıtlı yazıların da çelmeleyici tuzağına kapılmaktan sakınınız.' Atsız'ın daha 27 yaşında iken bu şekilde bilimsel ve öngörülü düşünmesi, onun düşünce tarzının da önemli bir göstergesidir.

1932: 'Efendiler, bu topunuzun bile bir manga dolduramayacağı kuvvetle milli hâkimiyet sütunlarını siper ederek çaptan düşmüş Rus tüfekleri ile ateş etmekten vazgeçiniz. Bu kara ve ıstıraplı günlerde Gazinin ve onun kurduğu rejimin etrafında bir kafa ve bir kalp gibi toplanan bu millete ayrılık kundakları sokmayınız. Bizi kendinizden soğutmayınız.... Türk bağımsızlık savaşını da sadece iktisadi sebeplerle açıklamaya kalkmayınız. Ayvalık'ta ilk ateşi açan kaymakam Ali'yi, Samsun'a bir idealle ayak basan Gazi'yi, Aydın'dan Yunanı kaçıran Yürük Ali'yi iktisadi sebeplerin birer gölge olayı mevkiine düşürmeyiniz.' M.Emin (Atsız) 'Onlara! Bu yazıyı, Hâkimiyeti Milliye gazetesinin iç sütunlarında mevziye girip ateşe başlayan gönüllere ithaf ediyoruz.' Atsız mecmua, Ocak 1932, Yıl: 1, s: 9

1932: Toprak Mazi adlı şiirinden:

Arkasında olmasaydı şanlı bir mâzi

Bu milletten çıkar mıydı bir büyük Gâzi?

Atsız, Yolların Sonu, Atsız mecmua, 15 Haziran 1932, Yıl: 2, s: 14

1932: 'İstanbul, Adana, Edirne ve İzmir gibi Türkün en can alıcı mafsalları tüyler ürpertecek birer vahşetle alındı. Önce Erzurum da, sonra Sivas'ta Mustafa Kemal Paşa etrafında toplanan Türk savaş tarihlerinin göstermediği bir yararlılıkla vurulan zincirleri kırdı; kendi varlığını dünyaya tanıttı. Sultanı ve adamlarını kovarak memlekette Cumhuriyet'i ilan etti. Çok az bir zamanda toplumsal ve siyasi yenilikler yaparak mazinin köhne ve sakat kurumlarını yıktı.' Atsız, 'Bize Bir Gençlik Lâzımdır', Atsız mecmua, 15 Nisan 1932, Yıl:1,s: 12

1933: 'Arkadaşlarımın içlerinden gelen hız kuvvetleniyordu. Tolunay'ın şu parçasını sanki karşılarındaki Gazi'ye hitap edermiş gibi söylüyorlardı:

Asırlar bize yaştır,

Kemal ülküye baştır,

Bize yol göster Kemal,

Anayurda ulaştır.

Atsız, 1933 tarihinde yayınladığı 'Çanakkale'ye Yürüyüş' adlı kitabında böyle yazar. s: 37-38

Atatürk için nitekim Atsız,'Atatürk ortalığa bir Türklük dehşeti saçmıştır.' demiştir. 21 Eylül 1973 tarihli bir mektubunda Atsız, 'Bu gidişle korkarım, bu Türkiye'de Atatürk'ü savunan bir ben kalacağım. Çok aşırı ve haksız bir Atatürk düşmanlığı propagandası yapılıyor.' demiştir.

Atsız 'Türkçülüğe Karşı Haçlı Seferleri' adlı kitabında, Mustafa Kemal Paşa iyi bir kumandan, ondan sonra da üstün olarak da dâhi bir siyaset adamıdır. Dağınık ve işgal altındaki Türkiye'yi birleşik olarak kurtarmak için başvurmadığı tertip, girmediği kalıp kalmamıştır. Usta bir sanatçı yahut damacı nasıl on hamle, on beş hamle, hatta yirmi hamle ilerisini görerek ve düşünerek ona göre taş sürerse, Mustafa Kemal Paşa da Yunanlıların ne kadar asker çıkarabileceğini, İngiltere'nin onları nereye kadar destekleyeceğini, Fransa ile İtalya'nın ne zaman İngiliz menfaati aleyhine gizlice çalışacağını isabetle tahmin ediyor...'

1970: 'Günümüzde milleti bahtiyar edecek bir siyaset tutumundan çok, tehlikelerden kaçınıp yalnız içinde bulunulan günü düşünmek ilkesi almış yürümüştür. Atatürk'ün çok hesaplı ve gerektiğinde çok atılgan siyasetine karşılık İsmet İnönü sadece hesaplı, hesabında da kendisini yanlışlara götürecek kadar ihtiyatlı siyaseti ile devleti yürütmeye çalışmıştır.' Atsız, Milli siyaset, Ötüken, 1970, s:2

Daha pek çok makalesinde Atatürk'e ithafen birçok yazısı var. Atsız Kurtuluş Savaşı dönemini tartışmasız biçimde kabul etmiş, Cumhuriyet dönemini ise sadece Atatürk olarak görmeyip, dönem bakımından Türkçülük düşüncesine oranla yaklaşmıştır. Meselâ Birinci Tarih Kongresinde ve dört ciltlik tarih kitabında, Türk Tarih tezinin uygun bulmadığı kısımlarına itiraz etmiştir. Atsız'ın fikir yapısı Türkçülük olmakla, her konuyu bu esasa göre değerlendirmiş ve yargılamıştır.

Fikirlerine uymayan şeyleri kesinlikle geçiştirmemiştir. Atatürk hususu da böyledir. Atatürk hakkındaki düşüncelerini kendi yazılarında zaman zaman belirtmiştir. İnönü döneminde Atsız'a karşı Atatürk düşmanlığı suçlaması yapılmıştır. Birtakım kimseler milleti kendi tarafında tutabilmek için aslı astarı olmayan suçlamaları öne sürerler. Atsız bir ülkü, bir dâva adamıdır. Fakat aynı zamanda da bir bilimcidir.

1962: 'Milli bilinç ve gurura malik liderlerin en büyük faydası, toplumu aşağılık duygusuna düşürmekten korumaktır. Bir millet büyük iş yapabilmek için, kendisinin büyük millet olduğu inancını duymalıdır. Atatürk devrinde, Türk milleti, nüfus, servet, teknik ve kültür bakından kudretliydi ve onun içindir ki, kendisinde her tehlikeyi yenebilmek inanç ve kuvvetini buluyordu.' Atsız, Türk Milletine Çağrı, Orkun, 1962 s: 1
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: 1 2 [3]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.241 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.021s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.