2500 Yıllık Savaşçı Türk Kadınları:Amazonlar!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Kasım 2020, 20:00:42


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2500 Yıllık Savaşçı Türk Kadınları:Amazonlar!  (Okunma Sayısı 3994 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Asya Bozkurdu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 57« : 02 Ağustos 2011, 13:51:04 »

Arkeolog Dr. Jeannine Davis Kimball Amazon mithinin gerisindeki gerçeği keşfetmek amacıyla yola koyuldu. Gerçek amazonlar kimlerdi?
Yunan mitolojisinde "Aşil (achilles) adlı yarı tanrı savaşçı troya savaşında amazon kabilesinden olan Pentesile (Penthesilia) adlı bir kadın savaşçıyla uzun süre ölümüne çarpışır,gücü tükenen Pentesile her ne kadar Aşil'i çok zorlasada Aşil tarafından ölümcül bir kılıç darbesi alır.Aşil ölmek üzere olan kadının suratını açar ve bu sarışın kadına aşık olur.Pişman olmuştur..."

Eski yunan kaynaklarında bu savaşçı kadınların şeytan gibi dövüştükleri ve rüzgar gibi at sürdükleri anlatılır.

Bu kaynaktan yola çıkan Arkeolog Dr. Jeannine Davis Kimball savaşçı Amazon kadınlarının nerede olduğunu ve nereden geldiklerini araştırmak için için yola koyulur,yunan mitolojisinde efsaneler yaratan savaşçı kadınların karadenizin kuzeyinden geldikleri,göçebe oldukları, karşılaştıkları erkek egemen toplumlar karşısında hayrete düştükleri, özgürlüklerine bağlı olduğu ve kız çocuklarını erkeklerle savaşmak için yetiştirdikleri bir çok yerde anlatılmaktadır, ve arkeolojik kazılarına efsanelere kulak vererek karadenizin kuzeyindeki rusya steplerinde başlatmaya karar verir...

Onlarca eski kurganı açan Dr. Kimball tahmin ettiği gibi aradığını karadeniz kuzeyinde bulmuş,kazılarda çıkan eşyaların ve desenlerin bugünkü Altaylı göcebelerle olan benzerliğine dikkat çekmiş ve araştırmalarını daha doğuda Altay dağlarının eteklerinde yapma kararı almıştır. Bugünkü Kazakistan ve moğolistan sınırları içindeki kurganlarda yaşayan savaşçı kadınlar amazonların orta asya kökenli olduklarını tüm dünyaya ispat etmiştir..

Araştırmalarını hızlandıran Dr. Kimball çevrede onlarca savaşçı kadın kurganı olduğunu keşfetmiş ve efsane kadın savaşçıların orta asya kökenli olduğunu ve savaşçı kadınlara o tarihte duyulan saygıyı kanıtlamıştır.

Gözünü tekrar yunan mitolojisine çeviren Dr. Kimball savaşçıların sarışın olarak tasvir edildiğini ve Pentesile'ninde sarışın olduğundan yola çıkarak Altay'lardaki yalıtılmış göçebeleri araştırmaya başlar ve Altay dağlarının eteklerinde ıssız bir bölgede yaşayan 9 yaşlarındaki Meryemgül(Mairamgul) ismindeki sarışın kırgız kıza dikkat çeker...

Meryemgül'ün ve 3000 km uzaklıktaki karadeniz kuzeyinde bulunan kurgandan(geniş kubbe biçiminde yapılmıs mezar, höyük) çıkan iskelet örneklerini DNA testine gönderen Dr. Kimball çıkan sonuçlar karşısında şok olmuştur...

2500 yıllık savaşçı kadın ve Meryemgül'ün mitokondrial DNAsı %99,9 oranında benzerdir...Meryemgül'ün 2500 yaşındaki savaşçının torunu olduğunu ve troya savaşındaki kuzeyden gelen dişi savaşçıların da kökeninin orta asya olduğu yani Amazonların TÜRK olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tek Kurtuluş Yolu Milli Kin!
SUNGUROĞLU
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 132


Attilâ'nın oğlusun sen unutma!


« Yanıtla #1 : 02 Ağustos 2011, 14:20:59 »

Tarih buram buram Türk kokuyor, Türk'ün yiğitliğini anlatıyor. Ancak üç maymunu oynayanlar tarihi kendileri yazıp bizlere medeniyetsiz, barbar yaftası yapıştırıyor; eğitim müfredatımızda da bunlar okutuluyor. Üzülmemek elde değil...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Eğer bir millet özgür olacaksa; gurura, irade gücüne, meydan okumaya, nefrete, nefrete ve yine nefrete ihtiyaç duyar.
ULAK_ KURT
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 440« Yanıtla #2 : 02 Ağustos 2011, 15:56:21 »

Bunu aldığınız Türk kaynağını verir misiniz?  Ingilizce kaynaklarda doğrudan Türk sözcüğü geçmemiş. Moğol sözcüğünü kullanmışlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Asya Bozkurdu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 57« Yanıtla #3 : 02 Ağustos 2011, 16:32:10 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://bilinmeyengercekturktarihi.blogspot.com/2011/05/2500-yllk-savasc-turk-kadnlar-amazonlar.html

Şu siteden direkt olarak aldım.Evet bende şimdi baktım yabancı kaynaklara gerçekten Türk kelimesini kullanmamışlar.Yazan adama mail attım cevap gelirse paylaşırım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tek Kurtuluş Yolu Milli Kin!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.233 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.