TÜRK KAVMİNE GÖNDERİLEN PEYGAMBER? BU DOĞRU MU?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Ekim 2020, 04:10:34


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRK KAVMİNE GÖNDERİLEN PEYGAMBER? BU DOĞRU MU?  (Okunma Sayısı 21279 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
EgeninEfesi10
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 129« : 19 Ocak 2010, 19:35:41 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.biyografi.net/MAKALE.asp?HABERID=159


acikcasi ben sasirdim, arkadaslar...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Komünizm içtimai bir meseledir. Memleketimizin hali, memleketimizin içtimai şeraiti, dini ve milli ananelerinin kuvvetli, Rusya'daki komünizmin bizce tatbikine müsait olmadığı kanaatini teyit eder bir mahiyettedir." (ATATÜRK)
Işbara Kağan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 212


Atsız' ın Çerisi


« Yanıtla #1 : 19 Ocak 2010, 20:42:23 »

Kesin bir kaynak yok kandaşım. Adamın teki kafasına göre birşeyler yazmış. Oğuz Kağan=Bilge Kağan demiş. Tarih yoksunu bu adama inanma...
Kuteybe itinden mücahit diye bahseden adama asla güvenmem. Ayrıca Bilge Kağan' ın Budizm' i yaymak istediğini Tonyukuk' un ise buna karşı çıktığını hepimiz biliyoruz. Bu adam demek ki bazı şeyleri bilmiyor ki böyle sallamasyonlarla, Atalarımızın katili İbn-e Kuteybe' yi iyi bir adammış gibi göstermeye çalışıyor.

TTK...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
TürkcüKasirga
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2010, 00:01:36 »

"...Önemli bir not düşecek olursak: Zülkarneyn (a.s); ordusuyla dünyanın her yanına gittiğinde, oradaki kavimlerden de ordusuna asker ve komutanlar katmıştır. Tıpkı Bilge Kağan'ın yaptığı gibi.Türk milleti de içinde barındırdığı tüm unsurlarla bir millettir.


Oğuz, Öğüz, Öküz: (Güçlü, dev boynuzlu manasına gelmektedir.)


Zülkarneyn ise Arapça'da; çift boynuzlu manasına gelmektedir.


Oğuz Kağan; Kendi döneminde, başına giydiği, boynuzları olan başlıkları ile ünlüdür.

Oğuz denmesinin bir sebebi de, çok güçlü olmasındandır.(Türk gibi güçlü!)..."


Baglantiyi okudum ve gülme krizine girdim..


Bunu yazan kisinin Türk olmayan bir etnisite oldugu kafasina göre yaptigi Türklük tarifinden ortaya cikiyor..
Bunu yazan zir cahil alinti yaptigim yerde de görüldügü üzere, "Oguz´un" kelime manasini Öküz´e baglamis gülme krizine girdim..Vay seni gidi zir cahil yobaz vay..

Böyle abuk subuk kisilerin yazdigi sacma sapan yazilari kaale almayin derim..


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Uraltu
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 589« Yanıtla #3 : 21 Şubat 2010, 14:14:00 »

arkadaşlar ilgisi yok be maalesef.Bilge Kaan zülkarneyn değil bu kesinde Oğuz kaan bu atamız çok karanlık bir tarihe düşüyor yani bildiğimiz zamanlar değil hakkında sağlam bir kayıt yok yani bu kişinin  var olduğu kesin ama nerde ne zaman nasıl bir macerası var yarım bir destandan başka bir kayıt yok. Ama belki o olabilir desek yine bir atmasyon olur bu.Sandığım kadarıyla Zülkarneyn kişiliği çok eski Oğuz atadan da önce ve eğer Mu İmparatorluğunu Türk olarak kabul ederseniz Zülkarneyn Türk  etmezseniz Türk değil bu adamın kendisi bir Güneş imparatorluğu olan Lemurya kralıdır da o yüzden böyle söyledim..Birde bize yecüc mecüc diyen piçler var.(Örnek avrupa ve bizim Arabeks arabçılar gibi) Yecüc mecüc insan bile değilki Türk olsun.Yecüc biz olsak daha ne isterlerdi bu şerefsizler iç organları canlı canlı yenirken öğrenicekler yecüclerin insan ırkından bile olmadığını.
Aha buraya yazıyom sağ kalanımız görecek.
Oğuz ve öküze gelince ne ilgisi var bu kelimenin Oğuzla.
Oğuz:Runik alfabe ile yazılan Göktürkçe'nin bile atası kadim bir dil ile Büyük akıl-Ulu kişi anlamındadır.Oğuz kaan'ın başına boynuzlu bir başlık takması mümkün değildir.Bu tür başlık Odin halklarına ait bir motiftir ve şeytanı temsil eder.Vizigot-Ostrogot-Angıl Sakson-Galya Normandiya Danimarka gibi kuzey avrupa halkları takar o başlığı bu halkların tümünede M.ö zamanlarda kuzeyli odin halkları denir.Kan içen,ırza geçen,yağmacı ve savunmasız insanları işkence ederek öldürmekten zevk alan bu vahşilerin başlıklarını yine aynı çağlarda yaşamış olan atamızın  taktığını da nerden çıkarmışlar.Oldu olcak Oğuz Viking dir deseymiş bari.Ki Oğuz kaan bu şerefsizlerle çok savaşmıştı.Destana ait orjinal arkeolojik kayıtda Vasiyetinden ip uçları bulabilirsiniz lakin o kaydı bulmak bir hayli zor ve Göktürkçe (Runik)yazılmış bir nüsha ve çeviriler ise pek çok şeyi es geçmiş.Kuzeydeki şeytani halklardan bahsediyor ve Gök Tanrıya yemin içip onlarla uğraş ettiğini belirtiyor.Es geçenler bizim çeviriciler değil ha öyle sanmayın ingilizlerin her boka her coğrafya'ya hırsızlama kazı yapıp burnu'nu sokan piç bilim adamları.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gök Yeleli Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 11« Yanıtla #4 : 23 Ağustos 2010, 01:11:24 »

Esenlikler Kandaşlarım

Bir TV Programında Zulkarneyn Türk Peygamber Olduğu Söyleniyordu.

Kandaşlar Sizin Bununla İlgili Bilginiz Varsa Konuya Cevap Yazın. Türkiye GökTürk TürkiyeFacebook'a Ekle
Kayıtlı

" border="1
    ℂ⋆Gök Yeleli Kurtℂ⋆
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.403« Yanıtla #5 : 23 Ağustos 2010, 01:28:39 »

Og-uz Ön türkçede çift boynuz anlamına gelir(og-çift, uz-boyuz). Zülkarneyn ise arapça çift boynuz anlamına gelir. Bu ismin verilmesi sebebi zülkarneynin beyaz perdeden gördüğümüz vikinglerin kafalığına benzer bir başlık takmasıdır. Beyaz piramitlerde oğuz han olduğu iddia edilen heykelde ise Oğuz kaan çift boynuzlu bir başlık giyilerek resmedilmiştir. Bu en kuvvetli delildir. Ayrıca kuranda geçen Zülkarneyn ile ilgili ayette doğuda güneşin doğduğu yerden batıda güneşin battığı yere kadar bir ülke kurduğu ve istediğine adaletli istediğine ise merhametli davranmakta Tanrı tarafından serbest bırakıldığı bildirilmiştir Methanın kurduğu imparatorluk ise çinden hazardenizine kadar uzanır bu 2. delildir. Diğer bir nokta ise kuranda Zülkerneynin azgın bir kavmin önüne set çektiği söylenmiştir, çin seddide Metehan zamanında Türk korkusundan yapılmıştır buda 3. en güçlü kanıtımız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 23 Ağustos 2010, 01:37:29 »

Esenlikler Kandaşlarım

Bir TV Programında Zulkarneyn Türk Peygamber Olduğu Söyleniyordu.

Kandaşlar Sizin Bununla İlgili Bilginiz Varsa Konuya Cevap Yazın.

Türk milleti tarihte peygamber ve kitap sahibi olmadığı halde dünyanın ahlak ve fazilet anlamında gıpta ettiği kavimdir. Yazılı bir kaynağı olmamasına rağmen; nesilden nesile aktarılan töresi, semavi dinlerin inme sebebini yansıtır. Kendilerine din ve kitap indirilmesini gerektirecek kadar sapkınlaşmış kavimler, Türk milletindeki asaleti ve temizliği, bir din ve peygamberin varlığı ile mümkün olacağı sonucuna bağlamışlardır. Ve Türk milletinin özellikleri ile benzeşen İslamiyet'de adı geçen Zulkarneyn'i Türk ilan ederek bu konuyu bağlamışlardır.


O yüzden, Zulkarneyn'in Türklere inmiş peygamber olduğunun yanı sıra Zulkarneyn'in Oğuz Kağan olduğu da iddia edilmektedir. Bunlar hep iddiadır, gerçeği yansıtmamaktadır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt Eren
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.305« Yanıtla #7 : 23 Ağustos 2010, 02:05:41 »

   Kandaşım bahsetmiş olduğunuz programı ben de izlemiştim. Orada anlatılanlar haricinde bir bilgi bulmak çok güç. Zaten o programda da Zulkarneyn'in gerçekte yaşamamış olabileceği gibi bir durumdan da bahsetmişlerdi. Yaşasa idi; Türkler tarafından mutlaka sözlü veya yazılı olarak günümüze aktarılmış olacağını düşünüyorum. Böyle bir eser şu an bulunamadığına göre ben inanmıyorum bu iddiaya.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Milli Türk Devleti, Laik Cumhuriyet ve kutlu Türk Silahlı Kuvvetleri Atamın mirasıdır. Korumak ve yüceltmek her Türk bireyin görevidir.
Onbaşı Yamtar
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 444« Yanıtla #8 : 23 Ağustos 2010, 09:33:41 »

 İlgili programı ben de seyretmiştim. Sözde tarihçi konuğun anlattıkları safsatadan ibarettir. Orhun Yazıtlarını, Bilge Kağan'ın değil Oğuz Kağan'ın yazdığı, Bilge Kağan'ın isim değil sıfat olduğunu söyledi. Yazıtta geçen "Doğuda gün doğusundan, batıdan gün batısına kadar millet bana bağlıdır" sözünü Kur'an'da Zükarneyn'i anlatan buna benzer bir ayet okuyarak "bakınız aynı şeyleri söylüyor" diyerek kendince savını ispatladı.

 Bu iddialar hep vardı, Türkler'in zaten müslüman olduğu, (islam inancına göre bugüne kadar gelen tüm peygamberler islam peygamberidir.) Göktanrı inanışının İslam inancına çok benzediği yönündeki iddialara dayanak sunmak için uydurulmuş bir hikayedir bu.
 Türkler kılıç zoru ile müslümanlaştırılmadan önce de "insan gibi" yaşıyorlardı, Atsız Ata'nın dediği gibi "İslam'ın Türklere kattığı birşey yoktur ancak , Türkler'in İslam'a kattığı şey çoktur" Türkler'de bir erkek dört kadınla evlenmez. Dokuz yaşındaki amcasının kızına "kadın" gözü ile bakmazdı. Kadın, karaçarşaf içinde köşebucak gizlenen bir varlık değil, her zaman kocasının yanında her konuda onunla eşittir. Toplumun bir parçasıdır, hayatın içindedir. İyi ahlâk, toplumsal adâlet ve temizlik için de cehennemle korkutulmalarına gerek yoktu; Çünkü zaten medeni bir milletti.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toprak ana uyuturken koynunda bizi
Yarınkiler biçecektir ektiğimizi,

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır,
İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır!
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 23 Ağustos 2010, 10:35:17 »

Türklerin tarihler boyu uygar, temiz, adil, yaşam tarzı bu safsataları uyduranların aşağılık komplekslerine yol açmıştır. İsarailoğullarının, peygamber gelmeden önce köle bir kabile olmaları, arapların peygember gelmeden önce sapkın, cahil bir kabile olmaları bu uydurmaları ortaya çıkarmıştır. Türkler, kendilerine bir kitap ve peygamber gelmediği halde nasıl böyle bir yaşam sürebilir? O halde mutlaka onlara da bir peygamber uydurulmalı ki TÜRK TÖRESİNİN, tüm milletleri kıskandıracak güzelliği, Türklerin kendi karakterlerinden değil, olsa olsa bir peygamberin yol göstericiliği sayesinde olmuştur safasatasını beyinlere yerleştirelim.  Yüreğinde Türkçülüğü benimseyerek yaşayan hiç bir TÜRK bu safsatalara inanmamalıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.258 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.