Aylık Türkçü Bir Dergi Çıkartabilir Miyiz?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Mayıs 2020, 23:45:11


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Aylık Türkçü Bir Dergi Çıkartabilir Miyiz?  (Okunma Sayısı 6908 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.983


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« : 19 Kasım 2015, 21:05:31 »

Kandaşlarım soru açık. Türkçülüğü geniş kitlelere ulaştırmak adına Türkçü-Turancı bir dergi çıkartmamız mümkün müdür? 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.983


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #1 : 19 Kasım 2015, 23:01:07 »

Biz genç Türkçüler için böyle işler basit gelebilir. Son yargı deneyimli büyüklerimizde tabi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.183


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #2 : 19 Kasım 2015, 23:02:28 »

On bin dergi basın, on kişi okumaz bunu bilin!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.183


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #3 : 19 Kasım 2015, 23:05:08 »

Bizim Kam otağının önü bayağı işlek bir yer, binlerce kişi geçiyor önümüzden, mübalağa yok her önümüzden geçenin on da dokuzunun elinde bir telefon internetteler, bazıları orospuluk peşinde bazıları bilmiyorum ne işle meşguller.

Bunların yüzde kaçı dergi okur sizce?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.983


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #4 : 19 Kasım 2015, 23:35:01 »

Ağabeğ, bizim öyle avelleri kazanmak gibi bir derdimiz yok zaten. Bu dergi millî şuur sahibi Türklerin dergisi olacak. Her hakkı Türk ırkına mahfuz olacak. Komünistler sabahın 7'sinde metrobüs duraklarına geliyor, paçavralarını işine, gücüne giden adamlara satıyor böylece savunduğu fikrin yayılmasını sağlıyor. Eskiden komünistler için en büyük korku Türkçü - Turancılardı. Bunun sebebi vaktiyle büyüyen Türkçülüktü, Türkçü neşriyattı. Bugün böyle mi?

Biz Türkçüler olarak vazifemizi yapalım. Fikrimizi bir ya da iki insan okusun, öğrensin. Zarar yok.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.863« Yanıtla #5 : 20 Kasım 2015, 10:35:13 »

  Bu dergi olayı dönem dönem denenmiştir. İnanın on kişiye bile satamazsınız. Belirli bir zaman sonra zaman gazetesi gibi olursunuz, zamandan tek farkınız, siyasi bir gücünüz olmadığı için bedava bile dağıtsanız almazlar. Anlayın biz öksüz Türkçüleriz, azlığımız ile övünürüz. Turanı kurar iken sanmayın arkamızda milyonlar olacak, sadece içimizdeki Cengiz Hanı göstermek yeterli olacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Tan Hu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 614« Yanıtla #6 : 20 Kasım 2015, 12:11:09 »

Dergi ve Kitaplar Fikri Savaşların Meyvesidir….

1931- 1945 yılları arasında, sadece Türkiye Cumhuriyeti için değil, bütün dünya devletlerini, içeride ve dışarıda çeşitli girişimlere ve tedbirler almaya iten gelişmelerin sonucunda Türkiye Cumhuriyeti’nde de çeşitli korkak tedbirler alınmış ve bunlardan ilki de Türk Ocaklarının kapatılması sonucunu doğurmuştur.

Türk Ocaklarının kapatılmasından sonra Türkçü faaliyetler, küçük ferdi girişimlerle, dergi ve kaynaklarla devam ettirilmeye çalışılmıştır.

Türkçülüğün o dönemde fikir ve ruh lideri olan, Gök Bilge Atsız’ın kişisel girişimleriyle Türkçülük faaliyetlerinin Orhun Dergisi ile sürdürülmeye çalışıldığını görmekteyiz.

Savundukları fikirler ve yürüttükleri çalışmalar itibariyle, Atsız Mecmua, Birlik Mecmuası, Milli İnkılap, Ulusal Birlik, Orhun Dergisi, Çığır Mecmuası, Ergenekon vb. dergilerin ve sonuçlarının iyi tahlil edilmesi gerekmektedir.

Bu dergilerin büyük ilim sahibi insanların ellerinde yükseldiğini düşünür isek; kendi çerçevemizde yapacağımız çalışmaların ne kadar kısır kalacağı ortadır. Bu nedenle aynı Otağ’da olduğu gibi o dönemin makale ve inceleme yazılarını tekrar diriltecek bir dergi mizanpajı hazırlanabilir, bu fikir ve düşünce hayatı üzerinden günümüz siyasi ve içtimai hayatına eleştirel yazılar kaleme alınabilir.

Zira bunun için her daim söylediğim mutlak bir merkez ve finans sistemi oluşturulmalıdır. Milli hasletler ile yoğrulmuş iş dünyasındaki insanların mutlak finans desteğini almamız önemlidir. Basın yayın organlarında mutlak iletişime geçebileceğimiz milliyetçi kişiler olmalıdır. Enerjisini sadece bu işe yoğunlaştırabilecek, sosyal ve iş hayatı bu derginin çevresinde şekillenebilecek insanlara ihtiyacımız vardır. Ben bugün yorgunum, ben bugün eltilerde olacağım, benim bu hafta sınavlarım var gibi bir kadrolaşma asla kabul edilemez. Ya da davanın ortasında babam, annem beni evlatlıktan reddediyor kandaşlarım, kendi hayatıma dönmem gerek, tanrı yardımcınız olsun denir ise bu iş olmaz. Mutlak sağlam adımlar ve sağlam adamlar ile yola çıkılmalıdır. Az sayıda var olan akademik kadroların ve az sayıda varlığını sürdüren düşünce kuruluşlarının mutlak desteğini almalıyız.

Ekmek mi, namus mu? Sorusunda her ikisinden de olacak Türkümsüler yüzünden milletimizin bekası uçurumun kıyısına yaklaşmıştır.

Şayet desteksiz yola çıkılır ise günümüzde Türk siyasi hayatında yankı uyandıracak sertlikte Türkçü makale başlıkları ve yazılar yazılması neticesinde (ki öyle olmalıdır), kurul ya da yargı onayından geçemeyecek olan dergi ve düşünceler mutlak yasaklanacaktır. Pek tabi kültür ve sosyal alanda örtülü bir milli neşriyat düzenlenecek ise bir şey söyleyemem.
 
II. Meşrutiyetin ilanıyla kalkmış olan istibdat sonrası dönemin sağladığı fikir ve düşünce özgürlüğü, Cumhuriyet’in milletimize sağladığı demokratik ortamla aydınlanma dönemine girilmesini sağlamıştır. Günümüzde ise bu aydınlanma dönemi yerini karanlığa bırakmıştır.

Dönemin siyasi olayları parantezinde, fikir sahibi aydınlar süreli yayın çalışmalarına girmişler ve bu gibi süreli yayınlar etrafında toplanan aydınlar, bulundukları dönemlere ışık tutmuşlardır. Bunun yanında Osmanlı topluluğunun son yıllarından itibaren kurtuluş savaşı ve sonrasında yeni kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti’nin, en etkin sivil toplum kuruluşu olan Türk Ocaklarının kapatılışının ardından, öksüz kalmış olan Türkçülüğe gönül vermiş aydınlar, ferdi olarak kendi bünyelerinde süreli yayınlara yönelmişlerdir.

Milli bir çerçevede kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti’nde Türkçülük faaliyetleri, her ne kadar kurucusu olan Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk tarafından yaptırım ve söylemleriyle yönlendirilmiş olsa da, teşkilat bağlamında bu görevi Türk Ocakları ve onun bünyesinde çıkarılan ‘Türk Yurdu Dergisi’ kanalıyla icra edilmekteydi.

Bu kuruluşun dönemin iç ve dış siyaseti nedeniyle son bulmuş olması, Türkçülük faaliyetleri ve dergi yayını için günümüzde esenimiz olabilecek Orhun Dergisi’nin o dönemde kişisel teşebbüsler etrafında yürütülmeye çalışması sonucunu doğurmuş ve cumhuriyetin kuruluşundan itibaren de 1945 yılına kadar gelişen Türkçülük olayları bu günkü Milliyetçilik prensibini ortaya koymuştur.

O dönemde dergi, gazete ve yazılar o kadar güçlü ki, kapatılışları bile bakanlar kurulu kararı ile olmuştur. Günümüzde ise müptezel bir Türkümsünün veya siyasi etnik artığın telefon görüşmesi veya yemek masasında mezesine çeşni olacak görüşleri neticesinde kayyuma uğrayacak olan gazete ve dergi organlarının hali ve talihleri ne acıdır.

O dönemde Türk siyasi hayatında hiçbir şekilde görülmeyen girişimler, Atsız’ın fikir dünyasında ve ardından Orhun Dergisinde kaleme alınan makalelerde sıkça yer verilmiş düşüncelerdir. Tek Partili hayatın hüküm sürdüğü günümüzde ise açık bir şekilde hükümet politikalarının eleştirilerek, eleştiriyle karışık çözüm yollarının aktarılması sağlanacağı bir düşünce sistemi yaratılmalıdır. Tıpkı Atsız Atamızın o dönem yaptığı girişimler gibi…

Bu girişimler sonrasında siyasi hayatında gerçekleşen olaylar, yani Orhun Dergisinde dönemin Başbakanına yazılan açık mektuplar ve bu mektupların içerisinde hükümetin yanlışlıklarının dile getirilmesinden sonra, hükümet Türkçüler üzerinde tedbirler alacaktır. Bu tedbirler sonrasında ülke genelinde gençlik yürüyüşleri ve bu yürüyüşler nedeniyle de başlayan davalar olacaktır. İşte ülkenin belirli bir siyasi hayatını yönlendirmiş olan Orhun Dergisi bu yönüyle dikkat çekmektedir.

Orhun Dergisi gibi güçlü bir oluşum kurmak ve bünyesinde yer almak için canımı bile veririm.

Ancak bu tunç yüreğe sahip yediden yetmişe kaç Türkçü bulacağız…

Tan Hu”Emre”
20.11.2015
turkcuturanci.com

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Oğuz Şad
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.650


Zamanı Tanrı Yaşar!


« Yanıtla #7 : 20 Kasım 2015, 12:25:25 »

Dergi çıkartmanın asıl amacı eskiden geniş kitlelere ulaşmaktı, şu anda geniş kitlelere ulaşmanın yolu interneti organize ve çok etkin kullanmaktan geçiyor. Tarihe not düşmek için kitaplar yeterli olurken haftalık yada sıralı dergi olayı ideolojiler için artık nostalji oldu.

Dünyada ve ülkemizde meydana gelmiş yakınlarda gerçekleşen toplumsal olaylara bakarsanız, eskiden dergi abonelerinin organizasyonuyla gerçekleşen olaylar artık internet üzerinden organize olunup gerçekleştiriliyor.

Belki ''hobi'' amaçlı uğraşılabilir, biraz olsun saha çalışması yapmak için vesile olabilir, katılım istenilen kurumlara giderken ciddiyet olsun diye takdim edilir öyle işe yarayabilir fakat harcanan emek gözönünde bulundurulursa aynı oranda etkisinin ve katkısının olması zor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Töre Konuşunca Han Susar!
TurkSoyu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 99« Yanıtla #8 : 20 Kasım 2015, 19:53:33 »

İnsanlar artık dergi ve gazete almıyorlar. Geniş kitleler istiyorsanız site içerisinden belli başlı konuları bir derleme yapalım ve kitap çıkartalım bence daha mantıklı olur. En azından anlatacağımız ne varsa bir seferde anlatırız. Aranızda matbaacı veya matbaa işleri yapan tanıdıgı olan varsa ucuza çıkartır internetten çıkarttığımız fiyata satarız. Hem çok satılır hemde ucuz olur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.952« Yanıtla #9 : 20 Kasım 2015, 21:09:54 »

 Bu devirde kimsenin eline alıp da dergi okuyacağı yok. Çıkardığımız dergi ile dımdızlak kalırız. İnsanların elinden telefon düşmüyor. Bizim yapabileceğimiz şey pdf olarak e-dergi yayınlamak olabilir. Bu konuda elimden geleni yaparım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.076 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.021s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.