Atsız ve Namık Kemal makalesi hakkında bir soru?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Nisan 2020, 04:47:24


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Atsız ve Namık Kemal makalesi hakkında bir soru?  (Okunma Sayısı 3397 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KahramanKagan
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 2


« : 02 Kasım 2010, 11:50:34 »

Esenlikler, Türkçü kardeşlerim. Ne zamandır aklıma takılan bir soru var size bunu sormak istiyorum. İlk olarak ailemin yalnızca 4 göbeğini biliyorum ve Tanrıya şükür kanlarında her hangi bir bozukluk yok. Bunu soracağım soruyu yanlış anlamayın diye belirtmek istedim. Şimdi Atsız Ata'nın Namık Kemal adlı makalesinde şöyle bir ibare var.

 "Namık Kemal’i Arnavut yapmak için insanın muhakkak kötü bir niyeti olması lâzımdır. Çünkü annesinin babası Arnavut olmakla bir kimsenin Arnavut olması icap etmez. Ambriyoloği ilmine göre o adamda ancak % 25 Arnavut kanı var demektir. Eğer Namık Kemal’in anne babası hakikaten Arnavut ise Namık Kemal’de dörtte bir nispetinde ve kültürünün tamamıyla Türk olmasını bir yana bırakarak Namık Kemal’e Arnavutluk kondurmak ne gülünçtür! Kaldı ki anne babasının Arnavutluğu da kat’i değildir, bir ihtimaldir."

Ben buradan gerçekten çok iyi bir Türk milliyetçisi, vatanını milletini hakkaten seven fakat örneğin babaannesi x milletten olan birini Türk saymamız gerektiğini anlıyorum. Tabii ki de bu bir eksikliktir ama Türk olamaz demiyor Atsız Ata. Sizin görüşleriniz nelerdir?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Boran
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2010, 12:39:44 »

   Otağa hoş geldin KahramanKagan.

   Ben de  Ambriyoloği  ilmini bilmediğim için ancak şunları anlayabiliyorum.
Atsız Ata ; Namık Kemal'in arnavut olmadığını bildiği için böyle yazmıştır. Makalenin ilerleyen safhalarında belirtiyor zaten.
 Olsa bile, demek ki arnavut geni çok ezik bir gen oldugundan Türk tebasında yaşamaktan bile etkileniyor olsa gerek.

   Sonuç olarak; Bu makaleyi doğru anlamak için bu ilim öğrenilmeli ya da Atsızcı olunmalı, Atsız iyi tanınmalıdır. Atsız Ata asla anası babası Türk olmayana Türk demez.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KahramanKagan
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 2


« Yanıtla #2 : 02 Kasım 2010, 13:35:30 »

Atsız Atanın dediği ambriyoloji, günümüzde ki embriyoloji yani doğumdan önceki 9 ayı inceleyen bilim dalı olsa gerek. Pek bağlantıyı kuramadım açıkçası.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2010, 14:09:35 »

"Bu adamlara kendiniz, babanız, dedeniz ve hattâ dedenizin babası Türk olduktan sonra yirminci göbek atanın Türk olmadığını isbatın kendilerine düştüğünü, isbat olunamıyan bir iddiayı kabul etmenin ilmî olmadığını söylemenin faydası olmazdı. Her Türk’ün yukarıki dedesinin gayr-i Türk olduğunu hemen kabul ettikleri halde bunun Türk olabileceğini kabule asla yanaşmazlardı. Sözün kısası bu devşirmeler ırkçılığa muarız değil, düşmandılar. Bizi yedi göbek saymayanı Türklüğe kabul etmiyorlar diye gözden düşürmeye uğraşıyorlardı. Kendisinden yabancı bir milliyet şuuru olmayanları kendimizden saydığımızı dinlemek istemiyorlardı. Hele, annesi gayr-i Türk olmağa hiç aldırmadığımızı, annesi Türk olmayan Yıldırım Bayezid’i milli kahraman sayıp onunla övündüğümüzü bilmemezlikten geliyorlardı. Tabiîdir ki bizim açık sözlerimizi, bütün tekrarlamalara rağmen anlamaktan aciz olan ahmaklarla uğraşacak değildik. O kara kargaları güzelim sesleriyle ötmekte serbest bırakıyor, kendi işimize bakıyorduk."
(Türkler ve Devşirmeler - Türkçülüğe Karşı Haçlı Seferi)


Nihal Atsız'ın Mehmet Akif Ersoy için de benzer görüşleri vardır. Arnavut kökenli olduğu için kınanamayacağını çünkü vatan için olumlu hareketleri olduğunu söyler.
Atsız, vatana hizmet ve Türklük için çalışmak şuuru yerleşmiş ve Türk ırkının yararına işler yapmış bir derece başka soyla az nispetle etkilenmiş bir insanı Türklükten tamamen dışlamamız gerektiğini söylemektedir.
Bu konuda tam metninin hangi makalede olduğunu hatırlayamadığım bir örneği vardı. Kabaca şöyleydi: Bir bardak suya yarım limon sıksan, suyun tadı değişir. Ama bir damacana suya limon sıksan tadını değiştiremez.
İşin aslı budur.
Bugün elbette başka ırklarla evlenmeye karşıyız. Fakat babalarının yanlışları yüzünden memlekete hizmeti dokunmuş kişileri yadırgamamak gerekir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.041 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.