Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçülerden Sorular => Konuyu başlatan: sarıkut üzerinde 20 Nisan 2012, 22:17:28Konu Başlığı: Arkadaşlar Büyük Türk Hakanı Atillanın "Ben ve milletim tanrının kırbacıyız
Gönderen: sarıkut üzerinde 20 Nisan 2012, 22:17:28
"Ben ve milletim Tanrı'nın kırbacıyız. Tanrı yoldan çıkan milletleri cezalandırmak için bizi gönderir." sözünün kaynağı nedir bilenler lütfen bana kaynağını bildirsin aradım bir türlü bulamadım


Konu Başlığı: Ynt: Arkadaşlar Büyük Türk Hakanı Atillanın "Ben ve milletim tanrının kırbacıyız
Gönderen: Ne Mutlu TÜRK Doğana! üzerinde 20 Nisan 2012, 22:27:29
Tam emin değilim ama Türk imparatorlarında KUT anlayışı vardır, Tanrı görevlendirmiştir, tesadüfi değildir onun o makama gelişi onca kardeşinin içerisinden; Türkü kollasın, mazluma kanat gersin, zalime kırbaç olsun diye gelir başa. Türkün töresi de böyledir, zalimin mazluma ettiği zulumlerden kendilerini sorumlu görürler.
Örnek verecek olursak annesinden Ertuğrul Gazi'ye vasiyet;
OĞUL,
Anayurttan ayrılalı yıllar geçti. Deli rüzgarlar önünde oradan oraya savrulduk. Beylik otağını kurduğumuz şu yaylalar, artık son durağımız, şon konağımız olsun.

Oğuz'un yurtlarına diktiğimiz ağaçların kökleri kara yerin derinliklerine, dallan gökyüzünün yüceliklerine uzansın.

Ak-boz atlara binip yağı üstüne yel gibi vardıkta Kadir Tanrı gözüpek yiğitlerimizi korusun.

Göğsü kaba yerli kara dağlar gibi duran erlerimiz ile; kır çiçekleri gibi saf ve temiz, ak yüzlü, ala gözlü kızlarımız Kutlu Kayı Beyu'muza gürbüz evlatlar versinler.

Altın başlı otağliarımız Çarşamba yaylasını bürüsün.

Kayı'nın ve diğer bütün bayların oğullarını Ertuğrul'umla bir tutarım. Onların hepsini soyumuz için Hakk'ın Kutsal birer emaneti bilirim.

OĞUL,
Boyundan - soyundan olsun olmasın insanlara adil davran. Adaletten ayrılma ki, insanların birlik ve dirlik kazansın. Yurdunda, obanda herkes gezsin.

Ululuk isteyen töreden ayrılmasın.

Bu dünya bir oturma yeri değildir. Yapacağın iyi ve doğru işlerle insanların hizmetinde bulunursan güzel övünçler senin olur.

Yüreğinden inancı, ağzından duayı, davranışından erdemi hiç eksik etme. Bir de sabırlı ol oğul, ekşi koruk sabırla tatlı üzüm olur.

OĞUL
Beylik dermekle, ağalık vermek iledir.
Sofranı ve keseni yoksullara açık tut...


Tüm Avrupayı dize getirmiş, hatta avrupalılar onun büyücü olduğunu ileri sürecek kadar çok korkmuşlardır Atilla'dan. Halen yaptıkları filmlerde onu barbar, büyü meraklısı gibi göstererek akıllarınca acısını çıkarttıklarını zannediyorlar. Hiçbiri makamını fuzuli amaçlarla kullanmamıştır.


Konu Başlığı: Ynt: Arkadaşlar Büyük Türk Hakanı Atillanın "Ben ve milletim tanrının kırbacıyız
Gönderen: kalalduruk üzerinde 21 Nisan 2012, 08:01:43
Türk'ün yaratılış fıtratının genetik kodlarımıza nakşedilmesinin Başbuğ Atilla özelinde kanıtı olan bu sözün mana derinliği apaçık bellidir.
Yaratan her millete birtakım özellikler bahşetmiştir.Türk'e de yönetme ama Yaratan'ın iradesiyle ve üstün erdemlerle yönetme özelliği verilmiştir. Adalet,yani zulme dur demek ve hakkaniyetli davranmak erdemlerin en yücesidir.Türk'te de yönetmek ama adaletle yönetmek yani Yaratan'ın iradesini yeryüzüne dağıtmak genetik kodlarımıza kazınmış bir vazifedir.
Malum söz,dün "gökyüzünde tek Tanrı,yeryüzünde tek hükümdar" bugün ila'yı kelimetullah için nizam-ı alem" misyonunun Atilla'ca tasviridir.
Velhasıl Türk yönetmek için vazifelendirilmiştir ama adaletle,hakkaniyetle.