Alperenler BDP ile uzlaşmaktan mı yana???
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 19 Ocak 2020, 16:08:01


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Alperenler BDP ile uzlaşmaktan mı yana???  (Okunma Sayısı 5656 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çepni77
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 130Site
« : 12 Kasım 2010, 00:18:32 »

Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgür, Türkiye'de terörün çözümü için, İrlanda ve İspanya'da olduğu gibi siyasal organizasyonların muhatap alınması gerektiğini söyledi.
Amasya Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen 2. Karadeniz Bölge Toplantısına Amasya, Zonguldak, Bolu, Tokat, Samsun, Çorum, Trabzon, Giresun, Ordu, Gümüşhane ve Artvin il başkanları katıldı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgür, "Neticelerini bugünden kestiremeyeceğimiz belirli uygulamaların altına acemice imza atabilecek yetkililerimizi uyarmak istiyorum. Özelikle konuşulması gereken mevzuların bireysel haklar ve özgürlükler üzerinden yürütülmesi gerekiyor. Toplumsal haklar üzerinden bu sürecin yönetilmesinin çok talihsiz noktalara varabileceğini belirtmeyi uygun görüyorum. Bu konuyla alakalı tüm yetkililerin diğer ülkelerde bu tarz sıkıntıların nasıl çözüldüğüyle alakalı iyi bir analiz yapması gerekiyor" dedi.

 Türkiye'de terörün çözümü sürecinde terör örgütünün muhatap alınmaması gerektiğinin altını çizen Gürgür, "Mesela bir İrlanda örneği karşımıza çıkacak olduğunda İrlanda'daki süreçte de terör örgütüyle devlet yetkililerinin İngiliz devletinin açık görüşmeler yapmadığını, gizli görüşmeler yapmadığını, gizli görüşmeler yapsa bile İRA ile değil, Sinn Fein Partisi'yle görüşmeler yürüttüğünü müşahade ediyoruz. İspanya'daki problemler eğer çözülmek isteniyorsa ETA ile değil, Batasuna Partisi'yle görüşmeler yapılıyor" diye konuştu.

"İlla ki bireysel özgürlüklerin önü açılmalı, güvenlik problemimiz bir an önce çözülmeli" diye devam eden Gürgür, "Ülkemizin tüm insanları hangi etnik kökenden gelirse gelsin kendisini bizden hisseden bu milletin tüm fertlerini, bu milletin içerisindeki her farklı öğeyi, zenginlik telakki eden bir anlayışla huzurlu bir ortama kavuşmayı tüm vatandaşlarımız istemektedir. Bizde bunu isteyen kurumsal bir yapıyız fakat yolu, yordamı ve yöntemi bu değildir. Terör örgütüyle değil, siyasal organizasyonlarla muhatap olunmalıdır" ifadelerini kullandı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, büyük Türkelinde, Türk uruğunun kayıtsız şartsız hakimiyeti ve bağımsızlığı ile Türklüğün her yönden bütün milletlerden ileri ve üstün olma ülküsüdür.
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 12 Kasım 2010, 00:27:13 »

"İlla ki bireysel özgürlüklerin önü açılmalı, güvenlik problemimiz bir an önce çözülmeli" diye devam eden Gürgür, "Ülkemizin tüm insanları hangi etnik kökenden gelirse gelsin kendisini bizden hisseden bu milletin tüm fertlerini, bu milletin içerisindeki her farklı öğeyi, zenginlik telakki eden bir anlayışla huzurlu bir ortama kavuşmayı tüm vatandaşlarımız istemektedir. Bizde bunu isteyen kurumsal bir yapıyız fakat yolu, yordamı ve yöntemi bu değildir. Terör örgütüyle değil, siyasal organizasyonlarla muhatap olunmalıdır" ifadelerini kullandı.[/size]

Bunların ağababası Çerkez Yazıcıoğlu neydi ki, bunlarda ne olsun? Milliyetçi geçindikleri halde Türklüğün ve Türkçülüğün yanından geçmeyecek ne kadar arıza varsa hepsi burada toplanmış durumdadır. Soylarında sorun olduğu için de referandum da ''Evet'' oyu kullanacaklarını bangır bangır A.K. partisinin ardına takılıp mitinglerde ilan etmişlerdi.

Yarın öbür gün'de Apo ile masaya oturulmalı diye ortaya çıkarlarsa; kimse şaşırmasın! Bunların şirazesi de ayarı da milliyetçilik üzerine değil, din simsarlığı üzerinden rant sağlamak üzerinedir. Her halt beklenir...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çepni77
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 130Site
« Yanıtla #2 : 12 Kasım 2010, 00:30:19 »

Eğer yanlış anlamadıysam bu yazıyı Alperenler BDP ile uzlaşılmalı gibi bir öneride bulunuyor. Burdan bize İrlanda ve İspanyada yaşanan etnik çatışmalardan örnek veriyor. Türkün üstünlüğü etnisitelere hak dağıtmak, terör örgütlerin uzantısı olan partilerle uzlaşmak değil, tamamen egemen olduğu ülkenin efendiliğini yapmaktır. Kimsenin haddine düşmemiştir bizlere teröristlerle el sıkışmayı önermek. BDP ile uzlaşmak demek Güneydoğuyu tamamen Kürdün egemenliğine vermek demek. Kerkük ve Musulu böyle mi savunuyorlar. Ordaki soydaşlarımızın egemen olmalarını sağlayıp misaki milli sınırlarımıza dahil etmek, teröristlere (kürt hayvanlarına) bırakmak değil.
Görülen odurki bunlar tamamen Turan ülküsünden uzaklaşmış durumda. Alperenler ülkücü mücahitlerden daha dinciler. Demekki bir insan ne kadar ilahi duygularına kapılırsa o kadar da Türklükten uzaklaşıyor. Türkün milli sembolünü sorsan bilmezler........
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, büyük Türkelinde, Türk uruğunun kayıtsız şartsız hakimiyeti ve bağımsızlığı ile Türklüğün her yönden bütün milletlerden ileri ve üstün olma ülküsüdür.
Boran
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 12 Kasım 2010, 00:35:21 »

   Türkçüler için bağlayıcı bir örnek değil. Aslen Türkleride bağlamamalı.

   Alperenlerin içinde Türk pek yoktur. Direk allaha ve abdye bağlılar. Başlarındaki gürcünün ; Başbuğ gibi Türkiye turuna çıkması, demokrasinin ve Türklerdeki ümmet afyonunun bokudur. İsterlerse aya çıksınlar zafer TÜRKLÜĞÜN olacaktır.

   NOT: Türkçü oluşumlara destek vermezseniz bunlar iyi günleriniz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ERGENOKON
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 12 Kasım 2010, 00:42:21 »

Bu soysuzların milliyetçi kimliklerinin ardında saklı olan haince düşünceler  birer birer dökülüyor. Milliyetçiliği soysuz bir çerkezin eline bırakırsanız Vatanıda satar hainlerle işbirliğide yapar, tek temennim Bunların peşine takılan Türk  soydaşlarımız bunların iç yüzünü görürde akıllanırlar
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
atilapars
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 190Site
« Yanıtla #5 : 12 Kasım 2010, 02:28:11 »

Bunların isimleri neden geçer anlamıyorum, savundukları arap saçmalıkları, neye hizmet ediyorlar.
Biz Türklere değil, hakiki Türklerin ortaya çıkma vaktidir.
Yani bizim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ya hepsin ya hiç,Ya TÜRK'sün ya piç..
Tunç Yürekli
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 107


Kahramanlık; saldırıp bir daha dönmemektir.


« Yanıtla #6 : 12 Kasım 2010, 12:18:21 »

Milliyetçi oldukları sandıkları halde milletine zarar veren bir topluluk bunlar. Bu uzlaşma olayı bir ilk değil, DTP kapanmadan önce de bu durumu dile getiriyorlardı. Din kardeşiyiz ayağına yoldan çıktılar. Medyayı kullanarak DTP ile anlaşmalı tartışmalara girdiler, işin arka kısmında ise çeşitli çeşitli oyunlar çevirdiler ve hala devam ediyorlar. Osman Baydemir'e övgüler yağdıran ve görüşmek isteyen yine bunlar değil miydi?

Kimliğini kaybeden insandan ne milliyetçi olur ne de vatansever. Türklüğe hizmet etme yerine kırıntılara hizmet etme aşkı güdenler ise çakaldır. Dikkate alınacak bir topluluk değiller...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

''Türk'ü sevdim, seveceğim. Ama bunun sonunda ızdıraplar varmış, felaketler varmış, hatta karşılaşılacak türlü kahpelikler doluymuş. Hepsi kabul! Türk Irkı sağolsun!''
Nejdet sançar
Ülgen Han
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 357


Tengrici Atsız Ata Çerisi


« Yanıtla #7 : 12 Kasım 2010, 13:03:37 »

Bak sen mankafaya ! Şimdi de ETA'yı IRA'yı mı örnek aldın ? Bir Türk olarak Abdullah Gırgır 'ın bu çağrısına vereceğim en nazik cevap şu:

Malum kurban arifesindeyiz. Geçen gün bir koyun sürüsünün başındaki koyun yardan atladı diye diğer koyunlarda peşinden atlayıp 50 küsür koyun telef olmuştu. Bu kısa hikayenin başka versiyonları da var da en nazik olanını yazayım dedim. Mantığa bak ya, yok artık... Herkes camdan atlasa sizde mi atlayacaksınız ? Kılavuzunuz bu adam olduğu için, burnunuzla ilgili sorununuzun ne olduğu anlaşıldı. Alperenler...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Ülgen Han
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 357


Tengrici Atsız Ata Çerisi


« Yanıtla #8 : 12 Kasım 2010, 13:16:37 »

Bu onursuz Abdullah Gırgır' ın cep versiyonu olan; Alperen ocakları mücahitlerinin bütün eylemleri, Filistin ve Çeçenistan içindir. Gazze'ye yardım götüren gemilere baskın yapıldığı zaman, onlarca kişi sokaklara dökülüp eylem yapmışlardır bu alperenler. Aynı gün Hatay'ın İskenderun ilçesinde; Deniz İkmal Destek Komutanlığı'na pkk'lı teröristlerce düzenlenen, 7 askerimizin şehit olduğu, 9 askerimizin yaralandığı saldırıyı farketmediler. Ağızlarından tek bir kelime çıkmadı. Alperenler kendinize Türk demeyin bundan sonra. Gidin Filistin'de, Kuzey Irak'ta yaşayın vatan hainleri ! Ya da gidin bdp ile birleşin ozaman.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Çiçi
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 88« Yanıtla #9 : 12 Kasım 2010, 19:15:32 »

Bunlar alperen filan değil, Türk hiç değiller. Aköpenin kuyruğunda yaşayan parazitlerdir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun.
Tanrı Türk'ü Korusun.
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.054 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.