Almanya'nın Türkiye'ye Karşı Tutumu AB'de Bir Karşılık Bulur mu?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 13 Ağustos 2020, 02:10:22


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Almanya'nın Türkiye'ye Karşı Tutumu AB'de Bir Karşılık Bulur mu?  (Okunma Sayısı 494 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« : 15 Eylül 2017, 18:00:27 »

Almanya, Türkiye ilişkilerini 24 Eylülde yapılacak olan Federal seçimlerle ilgili görmek mümkündür. Çünkü Almanya kamuoyu Türkiye hakkında aynı düşünmüyor. 15 Temmuz hususunu bir askeri kalkışma olarak görüyor, Fetö ile direkt olarak ilişkilendirmiyor. Ne basın da ne de halkın düşüncesinde böyle, neden sorusuna pek çok cevap verilebilir. Fakat Türkiye'nin kendisini yeterince iyi ifade edemediği düşünülebilir.

Adalet ve Kalkınma Partisi, başında Fetö ile işbirliği içinde olduğu ve kadrolarını kullandığı, tanıtım hususları da kendilerince üstlenildiği için bugün böyle değerlendiriliyor. Türk ordusuna karşı görev yapan Fetöcü hâkim ve savcılar Almanya'ya kaçtılar. Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı bu hain iş birliği yapılırken, Avrupa Birliği ve Almanya, hukukun üstünlüğünden bahsetmiyorlar. Şimdi ise, oraya kaçan bu hâkim, savcıları koruyor, Türkiye'ye vermiyor. Burada 15 Temmuz ile ilgili süren davalar için o kişilerin getirilmesi, incelemeler yapılması gerekiyor. Fakat bu davalar görülürken Almanya, burada görülen davalar için yargılamanın adil olmasından bahsediyor. Yeşillerin eş başkanı olan Cem Özdemir'in geçen sene birden sözde ermeni soykırımını gündeme getirmesi, Türkiye, Almanya ilişkilerini çıkmaza sokması esasen o zaman başladı. Alman parlamentosu tarafından kabul gördü. Merkel ve diğerleri 'bunun bir yaptırım gücü yok, bizim anayasamıza göre de yok, Türkiye'nin en son bu hususta dava sonucundan dolayı biz bunu, okul kitaplarına vb. de koyamayız. Bunu fazla büyütmeyin.' dedi. O halde fazla büyütülmeyecek, niye parlamentoya getirildi ve karar onaylandı. Yani Yeşiller buna önderlik etti fakat Sosyal demokratlar, Hıristiyan demokratlar da arkasında durdu. Bu Amerika'daki Yahudi lobilerinin Almanya üzerinde etkili olduğunun kanıtıdır. Almanya'dan giden Yahudiler olabilir. Yahut Almanya'nın yüksek menfaatleri denebilir. Alman ordusu, Alman Parlamentosunun denetiminde olan bir ordu. Türkiye elbette haklı olarak Alman parlamenter grubun İncirliğe gelmesini engellendi. Konya'ya gelmesini de engellendi.

Seçim öncesinde Gabriel Almanya Dışişleri Bakanı ve eski Sosyal demokrat partinin çok kısa bir süre önceki genel başkanı, kendi adına bir başarı elde etmek istedi. Bu başarıyı elde etmek için Türkiye'den ümit alarak geldi. İncirlik meselesini çözeceğim diye geldi; çözemeden gitti. Gabriel'in oyları da yüzde 24'e düşmüş durumda, Merkel'in oyları yüzde 40'larda, diğerleri de yüzde 8 civarındadır. Dolayısıyla Sosyal Demokratlar seçimleri kaybediyorlar. Bu durumda Türkiye hususunda en ufak bir geri adım atamazlar. Çünkü Alman kamuoyu ve seçmenler üzerindeki inandırıcılıklarını kaybederler.

Sert bir tutum takındı. 'Türkiye'ye karşı işbirliği yapılmayacak, Hermes garantileri verilmeyecek, askeri alanda işbirliği yapılmayacak, bütün projeler dondurulacak, Avrupa Birliğinden 2020 yılına kadar alacağı 4,5 milyar euroluk destek verilmeyecek (Türkiye tarafından bunun 200 milyon euro kısmı kullanılmış) geri kalanın da kullandırılmaması için Avrupa Birliğine baskı yapacağız' dedi. Her iki tarafta sonuçta yetkilileri ile toplandı. Her iki ülkenin bakan ve AB yetkilileri birlikte görüştüler. Merkel'in dediklerinin aksine söylemlerle anlaştılar.

Sizce Almanya'nın Türkiye'ye karşı bu tavrı, Avrupa Birliğinde de bir karşılık bulur mu? Teşekkürler.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
y.rkoğlu
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 24


« Yanıtla #1 : 15 Eylül 2017, 19:42:15 »

Bence bulsa da ne ifade eder bizim ikiyüzlü itlerle kaybedecek vaktimiz yok.Türk'ün Türk'den başka dostu yoktur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.239 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.