30 Ağustos'un Anlamı Herkes İçin Farklı mıdır?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 29 Eylül 2020, 14:23:40


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: 30 Ağustos'un Anlamı Herkes İçin Farklı mıdır?  (Okunma Sayısı 1370 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« : 10 Eylül 2017, 16:57:34 »

Evvela Büyük Taarruz'un 26 Ağustos’ta Malazgirt’in yıl dönümüne denk gelmesi bazılarını rahatsız ediyor. Bazı Türk karşıtı tarihçiler ‘Malazgirt’in 26 Ağustos’ta olduğunu ne biliyorsunuz ki? Büyük taarruzun günü ile çakışmış olsun’ diyor.

26 Ağustos Malazgirt zaferinin de yıl dönümü aynı zamanda ve büyük taarruz ile örtüşüyor. Bu örtüşme büyük taarruzu kutlamama, onun yerine Malazgirt’i kutlama gibi bir sonuca varıyor. Oysa 26 Ağustos’ta başlayan ve 9 Eylül’e yayılan süreç Türklüğün soykırımdan kurtuluş günleridir.

Sizce 30 Ağustos'un anlamı herkes için farklı mıdır? Neden? Teşekkürler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.549


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #1 : 10 Eylül 2017, 17:36:10 »

Yani!!
Şu da var ki Malazgirte dolayısıyla Alparslandan ilgimi çekmek üzereyim, insanları cepheleştirerek tarihlerine düşman etme gayesi güdülüyor gibi geliyor bana.
Ve!
Bu Ağustosun önemi diğer aylardan neden farklı olsun ki mesela
Ben size Ocak ayında onlarca zaferimizi sayabilirim, Şubat'da da Mart'da da. Kürşad'ın zaferi, GökTürklerin kuruluşu, Osmanlının kuruluşu, Selçuklunun kuruluşu mesela Ekim ayı Türkiyenin kuruluşu Ağustos ayında olanlardan daha mı ucuzdur?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #2 : 10 Eylül 2017, 17:45:23 »

Bizans kroniklerinde Malazgirt savaşı Edouard de Muralt’ın bütün Bizans tarihçilerini de tarayarak gün gün ne olmuş yazdığı bir kitabıdır. Burada Malazgirt Savaşı Bizans kroniklerinde 26 Ağustos 1071 Malazgirt, olarak mevcut.

Malazgirt zaferi Anadolu’nun İslâmlaşması denmektedir. Oysa Malazgirt Meydan Muharebesi’nde Bizans ordusunda çok sayıda Oğuz Türk’ü var. Ve o Oğuz Türkleri Hıristiyan. Bizans’ın askeri halindedir. Alanlar da var. İki ordu karşı karşıya geldiklerinde ertesi gün savaşacaklar, gece Bizans ordusundaki Oğuzlar, anlıyorlar ki, karşıda kendi dillerini konuşan, kendi soydaşları var. Bunun üzerine topluca gece saf değiştiriyorlar.

Az sayıda olan Alparslan’ın ordusu çok sayıdaki Bizans Romen Diyojen’in ordusu, birden terazinin kefeleri değişiyor. Hıristiyan Türkler soydaşlığı önemseyerek, dindaşlığı geri plâna atarak, soydaşımı kılıçtan geçirmem diyor ve ertesi gün Malazgirt’te savaş kazanılıyor.

Atatürk, tarih yazılarında Malazgirt Savaşı’nda bu sahneyi gayet güzel tespit etmiştir. Atatürk’ün el yazılarında Gazi Mustafa Kemal amblemli kendi özgün kâğıtlarına yazdığı tarih el yazmalarında Alparslan bölümü var. Alparslan bölümünde 1063 tarihi atılıdır. Malazgirt Meydan Muharebesi’ne geliyor ve orada bakın ne diyor: - ‘Rumlar bütün geceyi büyük bir korku ve telaş içinde geçirdiler. Ertesi gün Romanos ordusunda bulunan Oğuzlardan bir fırka gidip, Türk Sultanına teslim oldu.’

İşte kader anında kendisinden kat kat büyük sayıda olan Bizans ordusu aniden Oğuzların Alparslan’a gidip, soydaşlarının yanında olmaları işin rengini değiştirmiş ve Malazgirt Zaferi Türklüğün zaferi olmuştur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sahib Giray
Bedizci
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 250


Millet, Vetan, Qırım!


« Yanıtla #3 : 10 Eylül 2017, 17:55:49 »

Oğuz olarak bahsettiğin boy Hazar Denizi'nin kuzeyindeki kavimler kapısından Karadeniz'in batısı ve Balkanlar'a yerleşen Peçenekler ve diğer Oğuz (Uz) boyları değil mi?  Bugünkü Gagavuz ve Pomakların ana kütlesi ve ataları. Not: Pomaklar'ın ataları olduğunu Ali Ahmetbeyoğlu'nun Sorularla Eski Türk Tarihi kitabından biliyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Büyümek istemeyen bir millet küçülmeye mahkumdur."
Tan Hu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 611« Yanıtla #4 : 10 Eylül 2017, 18:54:45 »

Mengli Giray çok güzel bir soru...

Peçenek Türkleri, Kuman Türkleri ve Kıpçak Türkleri olarak anıldığından hepsi de Oğuz (Uz) Boyları kolu şeklinde sıralanmaktadır. Kısaca tarih okuyucuları tarafından Oğuz Türkleri olarak ifade edilmektedir.. (Aral Oğuzu, Ural Peçeneği gibi isimler ile anılıyorlar, bölge bölge)

Gagauzların temelde Uzlar(Oğuzlar) olmak üzere, Peçenek ve Kuman- Kıpçaklarla Anadolu Selçuklu Sultanı II. İzzeddin Keykavus (1236-1261 )’u takiben Dobruca’ya yerleşen Selçuklu Türklerinden meydana gelmiş bir Hıristiyan Türk topluluğu olduğunu söyleyebiliriz.

Pomakların ana kütlesi Helen ve Slavlıktır. Belli bir grubu Türk olduklarını kendileri iddia etmektedirler. Balkanlarda yaşayan müslüman bir kütledir. Oğuz ile ilgisi yoktur... Tarihte kendi kökenlerine mensup gruplar tarafından müslüman olmanın bedelini ödemiş olduklarından bizim coğrafyamızda kaynaşmış ve Türk olduklarını dile getirmişlerdir. Bulgaristan'da kominist askeri rejim döneminde dahi Türk köylerine ayda bir baskın yapılırken, pomak köylerine haftada bir baskınlar yapılırdı, siz nasıl dinden dönersiniz anlamı ile..İncelediğim tarihi kaynaklarda Türk olduklarına dair bir iz ve emareye rast gelmedim..

Esen kalın..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #5 : 10 Eylül 2017, 23:16:23 »

Hiç kimse Türk milletinin yazgısında ona ortak çıkamaz. Türk milletinin varlığı, bağımsızlığı, egemenliği güçle, hak ederek ve eylemli olarak alınmıştır. Biz, yaşam isteyen, özsaygı ve onuru ile yaşamak isteyen bir milletiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.248 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.028s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.