1915 Olayları ile İlgili Türkiye Nasıl Bir Önlem Pozisyon Almalıdır?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Ekim 2020, 23:47:54


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: 1915 Olayları ile İlgili Türkiye Nasıl Bir Önlem Pozisyon Almalıdır?  (Okunma Sayısı 1568 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« : 28 Nisan 2014, 21:08:46 »

1915 olaylarına Türklerin ve Ermenilerin bakışları asla aynı olamaz. Ermeniler 1915 olaylarını unutturmuyorlar, Diaspora’ya baktığımızda 1915 olaylarını çektiğiniz zaman Ermeni kimliği düşüyor. Amerika'da Ermenilerin zaten birçoğu Hristiyan, o ayrıştırmıyor. 1915 sonrası olmazsa olmaz bir şey vardır. O da 1915 olaylarının soykırım (Genocide) olduğu. Bunu yalnız düşünmekle kalmıyorlar, çocukları doğar doğmaz bu olayları öğretiyorlar, gittikleri ülkelerde kitaplar yazıyorlar, yazdırıyorlar. Her yıl Türkiye'ye geziler düzenliyorlar. Atalarının ve dedelerinin yaşadıkları bu olayı canlı tutmak için oralardan olayların olduğu yerler il ve ilçelerden taş, toprak alıyorlar, fotoğraflar çekiyorlar, hatıralar yapıyorlar. Türkiye’nin yıllardır kendi arşivlerini açması daha yakın zamandadır. Bilgi elimizin altında ama onu oradan alıp, dünyaya aktaramıyoruz. Ermeniler kendi tarafından bakıyor ama Türkler bakmıyor. Türkiye 100 yıl sustu. 2001 yılında Asam kurulunca Ermenice bilen araştırmacı yoktu. Ruslar Ermeni enstitüsünü 1815 de kurdu, Türkler 2001 de kurdu. Türkiye bu konuda ne kadar geri kaldı.

Günümüzde soykırım tabiri yenileniyor, kapsamı genişliyor. Şimdi bunun dalgası Türkiye'ye doğru geliyor. Türkiye önlem bir pozisyon almalıdır. Geleceği şekillendiren aktörlerden biri de olması gerekir. Bu bildiriden çok daha önce ortak bir tarih komisyonu kuralım arşivlerimizi açalım, hep birlikte bakalım dendi. Ama o dönemde Fransızlar ortak bir tarih komisyonu kurulsa bile bunun içinde tarihçiler olmayacak dedi. Siyasetçilerin tasarımlamak istedikleri bir tarih görüyoruz. Siyasetçilerin yoğurduğu bu hamurdan soykırımcı Türkiye, tarihte bugüne kadar gelirken birçok başka topluluklara karşı eziyet etmiş Türkiye, teröristlere destek veren Türkiye, kimyasal silah kullandıran bir Türkiye imajı çıkıyor. Bunun içinde savunmada kalıp, yok saymak onların Türkiye’yi çektiği bir sahaya çekilip, top oynamak çok tehlikeli. Bu mesele ile ilgili Türkiye çok gecikmiştir. Ya bunu kabul edecek ya da yukarılara doğru tırmanacak. Üstelik artık gerçek olup, olmaması da çok önemli değil. Devletlerin imajları olacak, kimlikleri olacak. Nasıl algılanıyorsanız, o hakikat kabul edilecek, öyle bir oluşum var.

Sizce Türkiye nasıl bir önlem pozisyon almalıdır? Neden işler bu dereceye gelmiştir? Teşekkürler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #1 : 28 Nisan 2014, 23:15:24 »

Türkiye' nin eski belgeleri ve olayın ortaya çıkış sürecini dile getirmesinden farklı bir yol bu sorunda kaybetmemize neden olur. Özellikle zamanın Avrupa mahkemelerindeki lehimizde kararları, Ermeni çetecilerin saldırılarının yabancı gözlemciler tarafından yazışmalarını kullanıp önce tehcirin olması zaruri bir karar olduğunu kabul ettirmek gerekir. Ardına gerçek sayılara geçilmeli. Özellikle farklı ülkelerdeki farklı sayılar, lehimizde bir sonucun çıkmasını sağlar. Bizim tarihçilerimize çok iş düşüyor. Doğru politikalarla ermeninin oyununa son verilir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.261 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.