Türkiye'de Ermeni Meselesi Bugünkü Boyutlara Nasıl Ulaşmıştır?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 29 Ekim 2020, 11:15:50


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkiye'de Ermeni Meselesi Bugünkü Boyutlara Nasıl Ulaşmıştır?  (Okunma Sayısı 1451 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« : 28 Nisan 2014, 21:17:10 »

Ermeniler sürekli masum olduklarını, hiçbir şey yapmadıkları halde, Türkler tarafından öldürüldüklerini iddia etmektedirler. Gerçek ise bunun tam tersidir. Ailesi, evi, mahallesi, köyü, kasabası en fena şartlarda yıkıma uğramış olan Türkler iken, bugün ısrarla ve inat ile 24 Nisan 1915 yılında Ermeni soykırımının başladığı söylemleri yayılmaktadır. Birinci Dünya savaşının hemen sonrasında, imparatorluğun çöküşünü müteakip müttefik orduları İstanbul ve diğer kilit bölgeleri işgal ettikleri sırada, İngiliz ordusu tarafından birkaç yüz Osmanlı siyasi ve askeri lideri ile aydınları savaş suçlusu oldukları iddiası ile Malta adasına hapsedilmişlerdir.

Bu olaylarda cezalandırılan 65 idam var. Daha sonra Türklerden Talat Paşa Berlin'de sırtından vuruldu. Alman mahkemesi onu vuran adamı serbest bıraktı. Aynı şekilde yurtdışında birçok Türk görevli öldürüldü. 1890 - 1908 organize edilmiş isyanlar yıllarıdır. Batının dikkatini çekmek ve içişlerine karışmalarını sağlamak için sürekli isyanlar çıkarılır. Ermeniler bu yullarda yaptıkları katliamları örtmek için bu yılların ilk Ermeni soykırımı yılları olduğunu iddia ederler. 1890 İstanbul'da Ermeniler Kumkapı isyanı ile Ermeniler batının geniş bir şekilde dikkatini çekme yoluna gitmişlerdir. 20 Haziran 1890 Erzurum isyanı, kilisede bomba ihbarı üzerine arama yapan güvenlik kuvvetlerinin üzerine saldırıyorlar, karşılıklı çatışma çıkartıyorlar. 1893 - 1894 Sasun, 1897 ikinci Sasun isyanı buradaki çatışmalardan İngilizler en büyük çıkarları temin ederken, Fransa ve Rusya'yı da uluslararası araştırma heyeti oluşturmak üzere bir araya getirdirler. Daha bunlar gibi pek çok oyun oynanmış, bundan sonraki olaylarda bu üç devlet birlikte hareket etmişlerdir. Ermeni meselesi Osmanlı İmparatorluğu'nun son yarım asrında ortaya çıkmış bir vatan bölme faaliyeti olup, Rusya, İngiltere, Fransa tarafından Ermeniler Türkiye'yi zayıf düşürmek ve birbirlerinin sömürgecilik emellerine set çekmek için kullanılmışlardır. Eğer Türkler Ermenilere gerçekten soykırım uygulasalardı, dokuz asır gibi koca bir zaman diliminde, Selçuklu ve sonra Osmanlı devletleri bunu yapabilirlerdi.

Sizce Türkiye'de idari mekanizmadaki yetersizlikler, haklı olduğunu bilmenin getirdiği rehavet ve ihmalkarlık mı Ermeni meselesini bugünkü boyutlara ulaştırmıştır?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.278 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.