Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçülerden Sorular => Konuyu başlatan: Çİ-Çİ üzerinde 28 Nisan 2014, 21:13:53Konu Başlığı: 24 Nisan Açıklamaları Nasıl Algılanmaktadır?
Gönderen: Çİ-Çİ üzerinde 28 Nisan 2014, 21:13:53
Türkiye, Ermenistan ile ilişkileri normalleştirmek isterken, negatif etkiyi Azerbaycan ile ilişkilerinde yaratabilir. Dünya konjonktüründe Türkiye - Azerbaycan iyi bir ortak. Türkiye özellikle enerji bağlamında iyi ilişkiler içinde kalmalıdır. Türkiye, 24 Nisan ile ilgili açıklamayı yaparken, Dışişleri Bakanlığı aynı zamanda Azerbaycan ile de dengeleyici bir politika sürdürüyor. Türkiye'nin Hazar'a ulaşmasını, Azerbaycan'ın Karadeniz’e çıkışını sağlayan çok önemli jeopolitik bir havza oluşturuyor.

Sizce Türkiye'yi doğrudan ilgilendiren, dış siyaset açısından çok ciddi siyasi bir hamle diye tanımlanan ve içinde ‘ortak acı’, ‘adil hafıza’ gibi kavramlarla 24 Nisan açıklamaları, nasıl algılanmaktadır? Teşekkürler.


Konu Başlığı: Ynt: 24 Nisan Açıklamaları Nasıl Algılanmaktadır?
Gönderen: Mergen Kurt üzerinde 28 Nisan 2014, 23:09:03
Çekoslovakya' da Aliyev' in açıklamaları bu durumdan rahatsız olmadığını gösterdi. Ermenistan' ın üzerine bu açıklamalarla gitti. Beni şaşırttı. Ancak taziye açıklamasının altında tavizden başka bir şey çıkmayacak. Çünkü Sarkisyan' ın da düşman değiliz tarzı yumuşatıcı açıklaması karşılıklı paslaşmadan başka bir şey değil gibime geliyor.