2 ATATÜRK
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 01 Aralık 2020, 23:52:08


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2 ATATÜRK  (Okunma Sayısı 2768 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Oguzhan KürŞaD
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 6


« : 07 Mayıs 2011, 18:06:21 »

 GökTürk
Esenlikler dilerim ırkdaşlarım size BOZKURT ATATÜRKLER İLGİLİ bi krocuyla geçen konuşmamı anlatmak istiyorum

k.rd e türkçü kemalist oldugumu söyledim oda bana bakıp ATATÜRK sosyalistdir kürtlerin haklarını savunmuştur dedi Peynir seni yaptıgın ırkıçılık-turancılıktır dedi. ona ATATÜRKÜN turancı oldugunu söyledim ve beni yalanladı ve gerçekten böyle düşünenenleri sayısı az degil bugün en agır ATATÜRKçüler bile türkçü degil sizce bunun sebebi nedir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BALTAR
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 462« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2011, 18:18:34 »

Bence bunun sebebi Atatürkçülük adı altında toplanmaları değilde Kemalist adı altında toplanmalarıdır. Kemalist nedir lan. Sırıt Zaten bir sözcüğün sonuna -izm veya -ist geliyorsa ondan uzak durmalısın. Yabancı kaynaklıdır. Mesela satanizm, hümanizm, ateizm. Kemalizm de komünist köpeklerin uydurmacasıdır. Adam gibi çıkar Türkçüyüm, Atatürkçüyüm dersin olur biter.
 
 Konuya dönersek; Atatürk Irkçı-Turancıdır doğru. Nerde görmüşler Atatürk'ün kürtlerin hakkını savunduğunu. Atatürk onlara özerklik mi vermiş, ana dilde eğitim hakkı mı vermiş? O konuştuğun adam mutlaka Atatürk ile tayyibi karıştırıyor demedi deme. Göz Kırp
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Mermiler sıkılır devlet için
Giderse can boşuna değil vatan için..
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #2 : 07 Mayıs 2011, 18:39:50 »

"Kemalist" sözcüğü, kurtuluş savaşımıza kadar kökleri olan, batılı itilaf devletlerinin sözcüleri tarafından Ankara'da kurulmuş meclisi, ve o meclisin oluşturduğu kurtuluş ordusunu tanımlamak için kullandığı, Mustafa Kemal Atatürk'ün reddettiği bir kelimedir.

Şu an kendisini "kemalist" kabul eden insanların büyük çoğu, Başbuğ Atatürk'e büyük saygı beslemelerine rağmen, onun peşinden gitmemektedirler. Nitekim Atatürk'ün önem verdiği Türkçülüğü, kendi uydurdukları bir "Atatürk milliyetçiliği" adı altında bir eften püften ideoloji(ki ideoloji bile demek yanlış) altında toplamışlardır.

Bunda Türklük vardır, ama Türklük kan bazında değil, uyruk bazındadır. Uyruk bazında milliyetçiliğin ise Kan'a ne derece zararlı olabileceğini biz biliyoruz. Nitekim bu tür bir olay, Amerika'da gözlenebilir. Orada da herkez Amerikalıdır, ama ne derece kanı bozuk olduklarını kendileri de bilirler, ve bundan neredeyse övünç duyarlar. Ülkemizdeki kemalizm, bu ideolojiye yaklaşmaya başlamıştır. "Kendini Türk hisseden herkez Türk'tür" diyen bu insanlar, Türk adına tüm kürtçülerden, ermeni köpeklerinden ve diğer düşmanlarımızdan daha çok yanlış yapmaktadırlar.  Çünki "Türk" bir soy belirtmesi gerekirken, soydan kopan, ve sadece uyruk belirten bir kelime olma yolunda ilerlemektedir.
Bu belli başlı "anadoluculuk" gibi akımların da etkisiyle, Türk ırkının temellerini yıkmakla eşdeğerdir.
O yüzden, şu an tanıdığımız bildiğimiz, ailemizde de olması muhtemel "kemalist" kişilere bunu belirtmek, ve hakikatleri anlatmak bir Türkçünün yapması gereken ilk şeydir.

Atatürk kürtlerin tek bir hakkını savunmuştur. O da, kürtleri önemsediğinden değil. Nitekim o zaman doğu illerimizde kürtlerin nüfusu şehirlerde çok azdı. Kurtuluş savaşına da katkıları bulunmayan kürtlerin ne hakkını savunacaktır, orası düşünülebilir.
Nitekim Atatürk'ün aklında "kürt hakkı" olsaydı, Atatürk ismini bir kere almazdı. Atatürk herşeyin önünde Türk'ü düşünmüş, Türk'ü savunmuş, ve Türk ile harekete geçmiştir.
Bu böyle bilinmeli, böyle anlatılmalıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.23 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.