** KIRGIZİSTANDA NEDEN ÖZBEK SOYDAŞLARIMIZA SALDIRDILAR ? **
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Mayıs 2020, 14:50:33


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ** KIRGIZİSTANDA NEDEN ÖZBEK SOYDAŞLARIMIZA SALDIRDILAR ? **  (Okunma Sayısı 8069 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tanrı Dağları Bozkurdu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 585


Savaşçı Bozkurt


« : 15 Haziran 2012, 15:55:09 »


Yönetici ağabeylerim düşündükçe aklıma geldikçe içim acıyor. Özbeklerde Türk, Kırgızlarda Türk. Ama Kırgızistan'da Türk işadamlarına çok sayıda saldırı oluyordu. Özbeklerede toplu saldırılar yaptılar. Diri diri yakılan Özbek soydaşlarımızı izledim videolarda.. Özbeklere neden saldırıldı ? Ne istediler onlardan ? Şunu da belirteyim Kırgızlarda Türk, Onları inkar edemeyiz ama Kırgızistandakiler Türkiyemizi pek sevmiyor, Özbekler biz Türkmenleri ( Türkiye Türklerini çok seviyorlar ) Bize daha yakınlar. Lütfen fikir verin anlatın. Kırgızistandaki olaylar neden oldu ? Türkiye Türklerine ve Özbeklerine karşı Kırgızistan'da neden bir nefret var ?


Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'ün Yüceliği, Tanrı Dağlarını aşmıştır Gökleri delmiştir.
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 15 Haziran 2012, 16:14:46 »

Ben sana orada yaşayan kandaşlarımızın söylediklerini anlatayım. Kırgızistan ile Özbekistan arasında bir sınır sorunu var. Tanıdığım birkaç Kırgız kandaşımın dediğine göre Özbekler orada bölücülük yapmaktadır (Kırgızistan sınırı içine yaşayan Özbekler). Aynı zamanda zaten Kırgizstan  zengin bir ülke değil, insanlar ekmeğinin peşinde. Durum böyle olunca ve Ruslarla ile Amerikalılar bölgede kafasına göre at oynayınca işte böyle bir sorun çıkıyor. Bunlara ek olarak hanemize yazılan bir ekside "Mankurtluk" olunca işte böyle kötü durumların olması kaçınılmazdır. Konuya dahil olan Orta Asyanın K.rtleri yani Sartlar ve Tacikleri saymıyorum bile... İşte böyle bir durum var ortada. Bu sorunun bitmesi için Orta Asya (Türkistan) da bulunan bütün devletlerin tek bir bayrak altında birleşerek Türkistan'ı kurmaları lazım. Kazakistan ile Kırgızistan'ın birleşmesi ile ilgili orada yaşayan Kırgız kandaşlarımdan bilgi almıştım. Fakat Şu an için böyle bir şey söz konusu değil.  Kırgizstan'da çok derinden Türkçü kuruluş oluşturulmaktadır. Adı ise Tengri Ordo. Bu oluşum Türkçülük emelleri üzerine kurulu bir oluşumdur. Fakat Rus baskısı yüzünden şu an bu oluşum hakkında fazla bilgi bulamazsınız. Hatta şu an faliyetleri devam ediyor mu orası bile belli değil.

Bu da Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'in konuşması

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev'in Meclis Konuşması

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BugaY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 397« Yanıtla #2 : 15 Haziran 2012, 16:53:36 »


Yönetici ağabeylerim düşündükçe aklıma geldikçe içim acıyor. Özbeklerde Türk, Kırgızlarda Türk. Ama Kırgızistan'da Türk işadamlarına çok sayıda saldırı oluyordu. Özbeklerede toplu saldırılar yaptılar. Diri diri yakılan Özbek soydaşlarımızı izledim videolarda.. Özbeklere neden saldırıldı ? Ne istediler onlardan ? Şunu da belirteyim Kırgızlarda Türk, Onları inkar edemeyiz ama Kırgızistandakiler Türkiyemizi pek sevmiyor, Özbekler biz Türkmenleri ( Türkiye Türklerini çok seviyorlar ) Bize daha yakınlar. Lütfen fikir verin anlatın. Kırgızistandaki olaylar neden oldu ? Türkiye Türklerine ve Özbeklerine karşı Kırgızistan'da neden bir nefret var ?En sevmediğim şeylerden biri kulaktan doğma bilgileri kesin ve net olarak bilmişlik taslamak nereden biliyorsun Kırgızların bizleri sevmediğini veya Özbeklerin bizleri daha çok sevdiğini şimdi sana gelip bir Kırgız Türkiye Türkleri bizi hiç sevmiyor dese ona ne cevap verebilirsin? Nasıl ispat edebilirsin kardeş olarak gördüğümüzü ve dost olduğumuzu önce kendi ülkemize bakmak lazım ülkenin yüzde kaçı Kırgızları dost olarak görüyor, aynı soydan geldiğimizi soydaş, kardeş olduğumuzu biliyor.
Sanırım bizlere dostluk değilde s.ken yaranıyor, bizler Filistinliyi, kürtleri, Arapları kardeş olarak görelim, Kırgızistan'ın değilde Suriye'nin meselelerini iç sorunumuz yapalım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Otuzikilü
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 77


Deli, Terekemeyi gördüğünde akıllanır.


« Yanıtla #3 : 15 Haziran 2012, 17:01:46 »

Bugay kardeş sana katılıyorum.Yahu bir Özbekle oturup kalksan Kırgıza düşman,Uygurla oturup kalksan Kazağa düşman oluyorsun...Hatta d.ngalağın biri eşi Uygur diye, Kazaklara tavır alıyor, onları aşağılıyordu...sözde milliyetçiydi s.lak...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gen
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 439« Yanıtla #4 : 15 Haziran 2012, 17:02:45 »

Birbirlerine zarar vermeye yönlendirilen iki kardeş, demek ki dış güçlerin oyununa gelecek kadar buna bile bile ortak oluyorsa, birlik için bilinç olmadan kimse iş yapmaya kalkmasın.. İnsan düşmanlıklarını bilecek bilinçte olduğu sürece şartlar ne olursa olsun durumları irdelemeden cahilce buna ortak olmaz..İstikrarsızlığın temeli sadece cehalettir..
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://youtu.be/V3yQnbO_QiY

 burdan izleyebilirsiniz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tanrı Dağları Bozkurdu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 585


Savaşçı Bozkurt


« Yanıtla #5 : 15 Haziran 2012, 17:46:55 »

Ben sana orada yaşayan kandaşlarımızın söylediklerini anlatayım. Kırgızistan ile Özbekistan arasında bir sınır sorunu var. Tanıdığım birkaç Kırgız kandaşımın dediğine göre Özbekler orada bölücülük yapmaktadır (Kırgızistan sınırı içine yaşayan Özbekler). Aynı zamanda zaten Kırgizstan  zengin bir ülke değil, insanlar ekmeğinin peşinde. Durum böyle olunca ve Ruslarla ile Amerikalılar bölgede kafasına göre at oynayınca işte böyle bir sorun çıkıyor. Bunlara ek olarak hanemize yazılan bir ekside "Mankurtluk" olunca işte böyle kötü durumların olması kaçınılmazdır. Konuya dahil olan Orta Asyanın K.rtleri yani Sartlar ve Tacikleri saymıyorum bile... İşte böyle bir durum var ortada. Bu sorunun bitmesi için Orta Asya (Türkistan) da bulunan bütün devletlerin tek bir bayrak altında birleşerek Türkistan'ı kurmaları lazım. Kazakistan ile Kırgızistan'ın birleşmesi ile ilgili orada yaşayan Kırgız kandaşlarımdan bilgi almıştım. Fakat Şu an için böyle bir şey söz konusu değil.  Kırgizstan'da çok derinden Türkçü kuruluş oluşturulmaktadır. Adı ise Tengri Ordo. Bu oluşum Türkçülük emelleri üzerine kurulu bir oluşumdur. Fakat Rus baskısı yüzünden şu an bu oluşum hakkında fazla bilgi bulamazsınız. Hatta şu an faliyetleri devam ediyor mu orası bile belli değil.

Bu da Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'in konuşması

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev'in Meclis KonuşmasıBu konuyu çok güzel anlattın ağabeyim. Çok teşekkür ederim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'ün Yüceliği, Tanrı Dağlarını aşmıştır Gökleri delmiştir.
Otuzikilü
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 77


Deli, Terekemeyi gördüğünde akıllanır.


« Yanıtla #6 : 15 Haziran 2012, 18:26:22 »

katılıyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
sng
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 16 Haziran 2012, 12:34:37 »

Gen andanın gönderdiği köprüyü de kesinlikle izlenmeli ve izletilmelidir. Sadece Kırkgız, Özbek kardeşlerimizi değil kendi ülkemizde yaşananları da anlatıyor. Maraş, Sivas, Çorum, 1 mayıs gibi yakın tarihimizin yüz karası olayları ve daha neleri...Üzgün(
Şimdi tutup hadi birleşelim diyoruz biz. Elbette doğru olan bu. Fakat bu bu kadar kolay mı? Hayır!
O yüzden benim kalbim ağlayarak sözümdürki; kandaşlarım madem Türkçülük ülküsüne gönül verdiniz, bu bir göreve soyundunuz herkese ama herkese karşı daha anlayışı ve yapıcı bir tavır içinde olunuz. Bu benim sizden bir bacınız olarak ricamdır. Çünkü görüyorumki genelde kandaşlarımıza asmak kesmek kolay geliyor. Hayır efendim bu işler öyle kolay değil. Bazı şeyleri asla hatırdan çıkarmadan, amaca yönelik hizmet edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Hani bir laf vardır amaç üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi diye.. Yoksa afedersiniz ama bin sene geçse değil Turanı kurmak kendi kendi aramızda bir birlik sağlamamız mümkün değildir.
Hele bir bakın bir avuç Türkçü var onlarında hiçbiri birbirini beğenmiyor. Nedir bu benlik duygusu inanın anlayamıyorum. Ve Tanrıya duam kalplerdeki perdelerin aralanmasıdır. Sadece zeki bir Türkçü olmak yetmez. Sadece yürekli olmakta, bilgili olmakta, bileği sağlam olmakta yetmez. Kimseye güvenmemek ise ayrı bir kötülük. Bilen bilir koministliğin köşesinden döndüm ben. Benim bu konuda ahkam kesmem doğru birşey değil. Kendim de dahil, bir an önce eksiklerimizi gidermeye çalışarak harekete geçmemiz gerekiyor. Durum ortada!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.062 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.