Yüce Türk ırkının asil evlatları, Otağımız hakkındaki düşünceniz nedir?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 23 Kasım 2020, 21:54:49


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yüce Türk ırkının asil evlatları, Otağımız hakkındaki düşünceniz nedir?  (Okunma Sayısı 4458 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.643


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« : 23 Şubat 2014, 12:13:45 »

Yüce Türk ırkının asil evlatları, Otağımız hakkındaki düşünceniz nedir?

Bir kaç cümle ile dile getirin!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
BÖRÜ:TİGİN
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 23 Şubat 2014, 12:23:22 »

Otağ'da her şey yerinde iyi ilerliyor, her geçen gün kalabalıklaşıyoruz. Ama bir sorun var, o da dinler ile ilgili sorunların aşılamamış olması. Otağda din ile ilgili kötü söylemlerde bulunanlar yüzünden dinine bağlı kandaşlarımız bize yaklaşmıyor olacak ki, otağı sıcak takip edenlerin sayısı ne yazık ki az.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yüce Türk Milleti
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 60« Yanıtla #2 : 23 Şubat 2014, 13:29:43 »

Otağı Türkçülüğü ilk tanımaya başladığım yıllarda keşfettim ve o günden beridir takip ediyorum benim gelişmemde çok yararı oldu aslında otağ yeniden açıldıktan sonra eski kalabalıklığı yoktu ama son haftalarda tıpkı eskisi hareketlenmeye başladı bu da beni çok mutlu etti.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Her şey Türk'e göre Türk için Türk tarafından."
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.403« Yanıtla #3 : 23 Şubat 2014, 14:19:51 »

Burası benim için alelade bir yer değil, benim okulum, evimdir...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
Basbug Tong Yabgu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 166


Barbar Türk


« Yanıtla #4 : 23 Şubat 2014, 15:16:43 »

Türkçü-Turancı düşüncenin kalesi ve benim öğrenim gördüğüm okuldur!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Türke karşı gelmek Tengri'ye karşı gelmektir!"

Başbuğ Tong Yabgu (Kuzeyin Efendisi)
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.643


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #5 : 23 Şubat 2014, 16:35:03 »

Sayın üyeler, sizin iki satır yorum yapma özürünüz mü var.

Ağzımı Bozacağım ayıp olacak, bir başlığa yorum yapmak düşüncelerinizi açıklamak bu kadarmı zor, konuşun ki varsa bir kusurumuz, yanlışımız, hatamız bilelim. Kararsız
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #6 : 23 Şubat 2014, 16:36:29 »

Türkçülerin okuludur, düşündükleri tartıştıkları inidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #7 : 23 Şubat 2014, 17:21:03 »

Bir başka şey daha söylemek istiyorum. Otağ Türk ırkçısıdır. Benim içimdeki Türk ırkçılığının oluşmasında önemli bir etkendir. Ancak bazen dini konuların tartışması oluyor. Ya din kavramını tam tartışamadık ve bu yüzden de eksik bir şeylere sebep olduk ya da çözüme ulaştıracak bir şeylerle sonuçlandıramadık.

Bana göre ister inancı olsun ister olmasın temel paydamızın Türkçülük olduğunu bir türlü anlatamıyoruz gibime geliyor. Hangi din olursa bu da önemli değil. Türk kanı taşımak Türk olduğunu iliklerine kadar hissetmek Türk ırkını üstün görmek her şeye değer. Bunu karşımızdakine kabullendirmekle başlamalıyız. Yoksa tartışma sonuç vermiyor. Sadece dini konularda değil ama inanç bazı kişilerde en baş sıradadır ve başkalarını değerlendirmede en büyük önyargı sebebidir.

Tartışmanın sonuç vermesi demek karşımızdakine kendi düşüncemizi kabul ettirip, kendi düşüncemizi aşılayıp o düşünceyi uygulamaya geçirmesini sağlamak olmalıdır.

Küçük bir örnek vereyim. Yeni biri üye olsun diyelim. Üye olması için belli sebepler olacak. Onun için de internette ilgisini çeken bir konu ile karşılaşmalı. Bunlardan biri açılan konunun şans eseri karşısına çıkması, ikincisi aradığı bir şeylerle ilgili içeriğe erişmesi üçüncüsü merak-tanıma, dördüncüsü diğer şeyler olsun.


Bu kişi siteye üye olsun olmasın inceleme yapma olasılığı var. Değişik konuları inceledi diyelim ve tartışma içine girme, düşüncesini açıklama karşısındakini alt etme isteği oluşsun.Bu kişi bu siteye geldiyse ve ilk karşılaştıysa bu kişinin buranın felsefesini hemen kabullenmesi beklenemez. Çünkü kendi yaşadığı toplumdaki ahlak kurallarıyla, değer yargılarıyla buraya gelmiştir.

Yani buraya geldiğinde bize karşı bir önyargı oluşacaktır.


Eğer bir konuya yorum yazmışsa işte o zaman onu kazanmaya çalışmalıyız. Onun amacı bizi alt etmek, kendince laf dalaşı yapıp galip gelmek olabilir ancak bizim amacımız bu olmamalıdır.

Bizim amacımız onu bir Türkçü olarak kazanmak, yetiştirmek, burada kendi düşüncelerimizi aşama aşama ona aşılayıp uygulattırmaktır.


Bunu da onu dinleyerek ve içindeki önyargıları yıkarak başlamalıyız. Önyargılarını yıkmak için ona özgür ve samimi bir ortam yaratalım. Böylece içinden geldiği gibi konuşmasına ve bu sayede de sorularını sormasını sağlamalıyız.


Sorularına net bir şekilde mantıklıca cevaplar vermeli onu tatmin etmeliyiz. Tabi bu cevaplarımız biraz da kafasını kurcalamalı. Kendi içindeki duygularla baş başa kalmalı, onu düşünmeye itmelidir.Tabi ki ona karşı bir sınırlama da olacaktır. Aykırı bir şeylere de izin verilmemeli taviz verilmemeli ve sert olunmalıdır.

İlgi odağını bulup ona göre hareket etmeli onu bir şekilde buraya bağlamalıyız.

Ona korkacak bir durum yüklemeli ortak düşman üretmeli sonrasında da bu çatı altında birleştiğimiz duygusu oluşturmalıyız.

Ona kendini buraya ait hissi oluşturulmalı. Bunun için de yavaş yavaş üstün olduğunu ona kabul ettireceğiz. Buradaki paylaşımları okudukça kendi düşüncesini biz şekillendireceğiz.


Onu tehditten kaçınmalıyız. İpler bizim elimizde olmak kaydıyla biraz farklı konuşmasına izin vermeliyiz. Kapitalizm bundan yararlanır mesela. Tehdit algısı iletişimden daha az yararlı bulunmuştur.


Onu kendini üstün olduğuna inandırmalı kabul ettirmeliyiz. Bu da kendi üstün özelliklerini öne çıkarıp örnekler vererek yapılmalıdır.


1967 yılında Psikolog Milgram tarafından yapılan bir psikolojik deney vardır. Bir lisede iki grup oluşturulur bunlardan birine üstün olduklarını hissettiren bir sistem oluşturulur. Diğer gruba bir şey yapılmaz. Kontrol grubudur. Kısa bir süre sonra deney sonlandırılır. Deney sonucu o hissin oluşturulduğu grup diğerine karşı üstün kabul etmiş ve o şekilde hareket etmiştir.


Biz de üye olanın önyargısını yıkıp, onun davranışına göre ona çekici gelen bir şeylerle ona karşılık vermeliyiz. Amaç onu bizden biri yapmaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Amir Temur
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 37« Yanıtla #8 : 23 Şubat 2014, 17:43:47 »

Sosyal medyada çok sayıda tartışma ve düşünce alışverişi üzerine ortam var. Blog siteleri ve forumlar bunların en öne çıkanları.

İddia ediyorum, "en özgür ortam burasıdır" diye gösterilen yerler bile burası kadar özgür değildir. Burada her düşünce söylenebiliyor. Birbirine 180 derece zıt görüşlü üyeler bile karşılıklı düşüncelerini paylaşabiliyorlar.

Dikkat ettiyseniz, din ve mezhep konularında site yönetimi çoğu zaman konuları kilitlemek zorunda kalıyor. Bunun sorumlusu yöneticiler değil, biz yazarlarız. Ölçüsünü tutturamıyoruz. Bu ortamın rahatça herşeyi söylemeye müsait olduğunu görüp ayarımızı kaçırıyoruz. Din ve inançlarla ilgili konular mutlaka hakarete, aşağılamaya ve ağız bozmaya gidiyor. Yönetimin bu konuda başka bir seçeneği yok. Hatta çoğu başlık, hakaret başlamadan kilitleniyor çünkü tartışmanın o noktaya gideceği çok belli.

Eğer bu sitede "düşüncelerimi özgürce söylememe izin verilmiyor" diyen varsa, önce kendini kontrol etsin. Burada siyasi, ideolojik, politik, etnik yüzlerce konu tartışılıyor. Evet sitedeki çoğu yazar aynı ideoloji ekseninde hareket ediyor ama hepsinin dünya görüşü ayrı, hayata başkışı farklı, inancı, hisleri farklı.

Burası "tek tip" insanların yeri değil. Herşey konuşulur, herşey tartışılır. Yeter ki site yöneticilerini o konuyu kilitlemek zorunda bırakmayın.

Tartışmanın, konuşmanın, düşünce paylaşımının belli bir prensibi, ahlak çizgisi var. Kimsenin düşüncesine karışıldığını görmedim ben burada. Olacağını da sanmıyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #9 : 23 Şubat 2014, 18:03:21 »

Sosyal medya denilen kavram her konunun konuşulduğu bir yerdir ve benim görüşüm daha özgürdür ama özgür olmaları onların amaçsızlığındandır. Beni buraya çeken en büyük özellik diğerlerinden farklı oluşudur. Bazı sözlükler var mesela. Kendilerine sosyal medya diyen her şeyle dalga geçen kendilerine de ansiklopedi diyenler.

Çoğu şeyi okuyunca bir tarafımla gülüyorum onlara. Emin olun bahsettiklerinin bir kısmı yalan dolan. Bilmeyeni kandırma amaçlı yazılar yazıyorlar. Bir kısmı sadece eğlencesinde. Kendilerini yazdıklarıyla otoriter görüyorlar. Bir şey bilmiyorlar sosyal medyanın paşası oluveriyorlar.Tartışma kültürleri yok, laf çok ama dikkate alınacak bir şeyleri yok.

İnternetteki çoğu oluşum da öyle.


Burayı onlardan en önemli özelliği kaliteli düşüncelerin yer bulmasıdır. Burada bulunanların çoğu donanımlı, bilgili, bir birikime sahip kişiler. Benim değer verdiğim beni çeken özelliği de bu. Diğerlerindeki gibi ucuz düşünceler kaliteli düşüncelere karşı galibiyet kazanmıyor. Farkı beni buraya bağlamaktadır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.239 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.