Türkçü Tavır
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 16 Temmuz 2020, 20:36:14


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkçü Tavır  (Okunma Sayısı 8992 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AKTOLGALI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 33« : 23 Kasım 2010, 22:35:31 »

Benim de bir önerim olacak..

İlgili ve gönüllü kandaşlardan oluşan bir kaç grup oluşturulup ülkemizin sıkıntılarına ilgili geniş çaplı, Türkçü bakış açısıyla mantıklı çözümler üretilebilir..

Otağı bir okul haline getirebiliriz.. Burada bulunan herkes bu tarz paylaşımlarla birbirini eğitebilir ve yarının yönetici kesimine ışık tutmuş olabiliriz..

Mesela gruplar şöyle olabilir.. Terör masası, Etnik sorun masası, Ekonomi masası, Dış politika masası, İç politika masası..

Bu bölümler açılabilir ve bu bölümlerden mesul olan kişilere 2 haftada bir oraya makale eklemesi zorunlu tutulabilir..

Böylelikle kandaşlarımız hem kendilerini geliştirirler hem de diğer kandaşlarımız bu bilgilerden yararlanabilirler. Bir kişinin yapmasının çok zor olduğu bir işi grup çalışmasıyla çok rahatça yapabiliriz..

Hem de Türkçülüğü insanların gözünde bir ütopya halinden cıkartıp somut örneklerle sunabiliriz. Hatta bu makaleler ile birleştirilip bir kitapçık olarak bile çıkartılabilir..

Çok etkili olacağına ve ses getireceğine eminim..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #1 : 23 Kasım 2010, 22:53:34 »

                Olabilir bence de böylece daha etkin bir yön çizebiliriz. Her öneriyi süzüp böyle yararlı önerileri yaşama geçirirsek olumlu olur düşüncesindeyim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Kırıkhan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 302« Yanıtla #2 : 23 Kasım 2010, 23:08:23 »

 Aktolgalı Beğ,
 Öncelikle ilginize çok teşekkür ederim.
 
Bu vesîle ile Otağ'daki gönüldeşlerimizin büyük bir kısmının henüz haberdâr olmadığı bir konudan bahsedeyim.
 Türkçü aklın yolu bir olduğundan, söylediklerinize benzer bir kaç noktayı Kurultay Bozkurtları'ndan Yürekli Kam büyüğümüz ile görüşmüştük.
  Başta Atsız olmak üzere; Ziyâ Gök Alp, Akçura gibi fikir adamlarının çağındaki sorunlar mâlûm olduğundan Türkçü düşünce içerisinde Felsefe ve Mantık ile uğraşmak pek nasîb olmamış.
  Atsız daha çok târih, edebiyat, Türklükbilimi gibi alanlar çerçevesinde Türkçülük mefkûresinin Ziyâ Gök Alp sonrası sistemleştirilmesi ile uğraşmış.
 Zâten Türkçü kişinin artık "koşullaşmış" yazgılarından birisi olan maddî zorluklar, açılan davâlar filân derken; hâliyle Felsefe ve Mantık bizim açımızdan büyük bir eksik olarak kalmış.
   Biz de nâçizâne bu eksiği kapatmak ve Atsız'ın Türklükbilimi yönünde sistemleştirilmesinin büyük bir kısmını oturttuğu bu mefkûreye Mantık ve Felsefe yönünden, elimizden geldiğince katkıda bulunmak için yılbaşı sonrası bir bölüm başlatacağız.
  Bu konu, Otağ'da ayrıntısı ile yazılmamıştı. Konuyu, Yürekli Kam ile bir görüşmede kararlaştırmıştık; ancak bir iletide kısmen bahsetmiştim. Bu kısmî bilgiye karşın Erlik Tanrıöğen kandaşımızın vazîfe bilinci ve büyük duyarlılıkla görev istemesini, kanımca büyük bir erdem olduğu için belirtmeden geçemeyeceğim.
Kıymetli Erlik Beğ ile biraz konuştuk; şimdilik daha çok bilgisel kaynak yönünde yol göstermekle başladım nâçizâne.
 Ancak bu konu bir kaç ay geçmeden genişleyemeyecek; çünkü Türkçü olarak hepimizin yazgısı olan gündelik dertler ile çok zaman kaybediyorum.
 Hem de, asıl mesleğim olan bilgisayar mühendisliğinden ötürü daha önce Sembolik Mantık Programlama yaptığımdan, bu kısım konusunda bilgiliyim ancak; Mantık'ın felsefî gelişim süreci konusunda eksiklerimi tamamlamam için sürekli çalışmam, bu konunun uzmanları ile iletişim kurmam ve mümkün olursa İstabul'daki herhangi bir bölümde bu konuda doktora eğitimi almam gerekiyor.
  Mantık ve Felsefe ile her kişi uğraşabilir; bu nedenle ilk başta hepimiz katkıda bulunuruz; lâkin ileriye dönük hedeflerimiz için ihtisâs gerekiyor.

 Maalesef birkaç aya kadar da düze çıkar durumum yok.

 Eğer Mantık ve Felsefe Bölümünü başlatabilecek olan bir kandaşımız olursa, onun önderliği ile bu konuda ilerlemekten memnûniyet duyarım.

 Esen kalınız.
 
 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
OzerBozkurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 61« Yanıtla #3 : 24 Kasım 2010, 16:57:16 »

Sayın Yöneticiler, Değerli Yazarlar;
Sonuç olarak yapmamız gerek şudur; İç Siyaset-Dış Siyaset-Askeriye-Mantık-Felsefe başlıkları altında bölümler açılır. Bu bölümlere bir ya da daha fazla bölüm sorumluları atanır. Bu sorumlular makale yazmakla yükümlü olurlar. Bu makaleler 2 gün içerisinde (tazeliğini kaybetmeden) yazarlarımız tarafından değerlendirilip yorumlanıp son halini alır. Daha sonra da düzenli olarak gazetelere, yetkili makamlara, TSK'ya, hükümete, bakanlara herkese gönderelim. Dediklerimizi kaile almazlarsa bile en azından Türkçülerden, bizden, fikirlerimizden-görüşlerimizden haberdar olurlar. Bize yakın olan sevinir, karşı olan ayağını denk alır.

Eğer hemfikirseniz, hemen başlayalım, vakit kaybetmeyelim.

Saygılar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BU DAĞLAR BİZİMDİR,
FERMAN GEREKMEZ,
TÜRK'ÜN OLDUĞU YERE,
ÇAKALLAR GİREMEZ.
Kırıkhan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 302« Yanıtla #4 : 24 Kasım 2010, 18:12:45 »

OzerBozkurt Bey,
Şu an müsait olmadığımdan uzunca yanıt yazamıyorum, uygun olduğumda kendi adıma olan yanıtı daha ayrıntılı olarak yazacağım.
İlgilenilmediği düşünülmesin diye ekliyorum.

Saygılar
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 24 Kasım 2010, 21:30:41 »

Kandaşlarımızın güzel ve yerinde düşünceleri bugüne kadar esasında kafamızda olmasına rağmen; tabir-i caizse her zaman koltuğumuzun altında iki karpuz taşımakla meşgul olduğumuz için, hep ötelenen fikirlerdi. Gündelik yaşamımızda meşgul olduğumuz işlerimizin yoğunluğu, Türkçülüğü sıkıştığı internet sayfalarından gerçek yaşama indirme çalışmalarımız, otağ ve internet de faaliyet gösteren sayfalarımızın trafiği bizleri düşüncelerimizi önem sırasına göre hayata geçirme mecburiyetinde bırakmıştır.

Özellikle Aktolgalı ve OzerBozkurt kandaşlarımızın önerisi olan, Türkçülerin güncel yaşama bakışlarını ifade edecek fikirlerinin ürünü makaleler üretilip ve bunun içinde ekip oluşturulup internet üzerinden sanal aleme pompalanması fikri hep kafamızda olmasına rağmen; öncelik sırasına göre ötelenmiş olan fikirlerdi. Esasında atsizciturkculer.com adresi için düşündüğümüz bu fikrin, kandaşlarımızın önerisinden sonra burada da olsa faaliyete geçirme zamanının geldiğini düşünmemize vesile oldu.

AKTOLGALI kandaşımızın önermiş olduğu grupların hedeflenen amaç için kendi adıma fazlası ile yeterli olduğunu düşünüyorum. Grupları yetersiz gören kandaşlarımız eklemede bulunabilirler.

Öneriyi getiren AKTOLGALI ve OzerBozkurt kandaşlarımızın fikir önermeleri dolayısı ile öncülük etmelerini ve ilk olarak kendilerinin gruplarını seçmelerini bekleyerek; otağ içerisinden aşağıda belirtilen gruplara katılabilecek kandaşların ileti eklemelerini bekliyoruz.

Gruplar:

-Terör masası,

-Etnik sorun masası,

-Ekonomi masası,

-Dış politika masası,

-İç politika masası..

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATİLA
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 89« Yanıtla #6 : 24 Kasım 2010, 22:06:47 »

Medya, propaganda ve karşı propaganda masası
Eğitim Öğretim masası (Türkçü okullar açıp burs verilmeli)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN
AKTOLGALI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 33« Yanıtla #7 : 25 Kasım 2010, 00:11:13 »

Öncelikle önerim dikkate alındığı için teşekkür ederim. Umarım güzel bir etki yaratır otağımız için..

Ben Dış Politika Masasında yazmak istiyorum..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun
OzerBozkurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 61« Yanıtla #8 : 25 Kasım 2010, 17:31:18 »

Medya, propaganda ve karşı propaganda masası
Eğitim Öğretim masası (Türkçü okullar açıp burs verilmeli)
Atilla Bey;
Medyaya karşı hangi araçla propaganda yapacaksınız? Okullar konusunda ise biraz gerçekçi olmakta yarar var.

Oğuz Şad;
Ben şahsım adına bir görev almam icap ediyorsa eğer,  makale yazmaktansa onları yorumlamayı, son şekillerini vermeyi, makale yazacak arkadaşlara yol göstermeyi, seçilecek konularda yardımcı olmayı yeğlerim.

''Etnik sorunlar masası'' adı altında bir başlık açarsak bu bizim ''Türkiye'de ki etnik azınlıkların sıkıntı yaşadığı ya da bize sıkıntı çıkardıklarını'' söylememiz olur ki bu da Avrupa Birliği'nin azıklar raporuna katıldığımızı gösterir. Bence yanlış olur. Etnisite sorunlarını ''Terör masası'' adı altında konuşmak daha doğru olur.
Alıntı

Gruplar:

-Terör masası,

-Ekonomi masası,

-Dış politika masası,

-İç politika masası..Ben görev olarak, yukarıda yazan 4 başlığa denetçi-yorumcu-düzeltici görevlerine talibim. Bu 3 görev yazılan makalelerin topluluğumuzu temsiliyet yeteneğinin, (elimden geldiğince) imla ve dil bilgisi kurallarına uyumunun denetlenmesini, siyasi ve toplumsal açıdan yorumlanmasını ve makalenin gerekli mercilere gönderilmeden önce son şeklinin verilmesini kapsamaktadır.

Uygun görüldüğü takdirde bir an önce oluşuma gidilmesinde yarar vardır.

Diğer arkadaşlarda görev paylaşımında istediklerini yazsınlar ve bence 29 Kasım pazartesi günü harekete geçelim.

Saygılar
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BU DAĞLAR BİZİMDİR,
FERMAN GEREKMEZ,
TÜRK'ÜN OLDUĞU YERE,
ÇAKALLAR GİREMEZ.
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 26 Kasım 2010, 02:45:51 »

OzerBozkurt kandaşımızın düzeltmesi ile gruplar;

Gruplar:

-Terör masası,

-Ekonomi masası,

-Dış politika masası,

-İç politika masası..

Olarak şekillenmiştir.


Yalnız, kandaşlarımız neden hâla katılımda bulunmuyorlar? Otağ'da Türkçü tavır koymak için makale yazacak kimse yok mu?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.237 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.