Tüm Kandaşlarımın Ramazan Bayramı Kutlu Olsun!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Ağustos 2020, 19:53:01


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Tüm Kandaşlarımın Ramazan Bayramı Kutlu Olsun!  (Okunma Sayısı 3645 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KOMAN
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 54« : 17 Temmuz 2015, 14:22:59 »

Eskiden beri bizde bir gelenek halini alan, din ile alakası kalmamış Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım kandaşlarım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Eğer gittiğiniz bir yolda engel ve zorluklar yoksa, o yol sizi bir yere çıkarmaz.
Ahsen Katun
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 53« Yanıtla #1 : 17 Temmuz 2015, 14:29:22 »

Sağ ol var ol abi, seninde Ramazan Bayramın kutlu olsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.928


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #2 : 17 Temmuz 2015, 16:27:43 »

Müslüman Türklerin Ramazan bayramı kutlu olsun. Tanrı Türk'ü korusun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Ertin Böke Alp
Ertin Böke Alp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 540


Turana kadar.


« Yanıtla #3 : 17 Temmuz 2015, 19:48:54 »

Kutlu olsun soydaşlarım, akrabalarla aynı kandan insanlarla Türk soylularla görüşüp, hasret giderdiğimiz gün kutlu olsun kandaşlarım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Yitmez TÜRK nesli
Tükenmez TÜRK nefesi
Her yanda çınlama TÜRK sesi
Irkıma şereftir Tanrının TÜRK demesi
Yurduma denmeli sadece ulu TÜRK ülkesi
Aklıma Başbuğumdan armağan TÜRK ülküsü
Gönlüme maziden yarına bir vurgun TÜRK sevdası.
Ülteriş Yabgu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 17« Yanıtla #4 : 17 Temmuz 2015, 20:03:34 »

Türk Müslümanların bayramı kutlu olsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
-KIRIMLI-
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9


« Yanıtla #5 : 19 Temmuz 2015, 01:19:00 »

TÜRK Olan Müslüman Kardeşlerimin Ramazan Bayramı Kutlu Olsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
EfeTorunu009
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 8


« Yanıtla #6 : 19 Temmuz 2015, 01:20:06 »

Herkesin bayramı kutlu olsun Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BATURGAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 639« Yanıtla #7 : 24 Mayıs 2020, 13:43:54 »

Bütün Türk milletinin Ramazan Bayramı kutlu olsun!

Evimizde kalıp büyüklerimizi ziyaret edemeyecek olsak da özellikle benim gibi genç kardeşlerim büyüklerini arayıp halini hatrını sorsun. Onlar bizim tek bir cümlemizle bile mutlu olur.

Türkçü olmak bunları gerektirir. Atasını unutan kendine Türkçü demesin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tanrıdağ Kızı
Börte
BAŞKURT
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 305


Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz.


« Yanıtla #8 : 31 Temmuz 2020, 01:18:18 »

Müslüman Irkdaşlarımın Kurban Bayramı'nı kutlarım. Dilerim ki Türk illerinde kesilen kurbanlarla soysuz etniklerin değil de ihtiyaç sahibi Türklerin doyduğu bir bayram olur. Ee, Suriyeli Müslüman olsa cihattan kaçmazdı. Değil mi ama yazıkcılar? Dilerim ki sevdiklerimizle huzur içinde vakit geçirdiğimiz, ne kadar büyüsek de kuzenlerle bakkal kaçamakları yapıp harçlıklarımızı dondurmalara harcadığımız.. yok diyemeyeceğim galiba, küçükkenki gibi hepsini harcarsak yandık. Gene de bayram günlerinde en az beş öğün dondurma yemezsek olmaz, tartıda ufak bir çığlık atıp kız kuzenlerle başlamadan bitireceğimiz; etli, şekerli bayram sonrası diyet programı olmazsa olmaz, "Gençler artık biraz ağırbaşlı olun!" diyen caanım akrabalarımızın önünde sokak oyunları oynamazsak olmaz, bisikletlere binip ya da yayan olarak bayram şarkılarıyla mahalleyi inletmesek olmaz; kuram değil, belki bir iki yöresel farkla Türk bayramı! Bayramı kim sevmez?
Lâkin ben bu bayram vesilesiyle iki konuya açıklık getirmek istiyorum. İlki, Müslümanlar kardeştir yalanı. Buna açıklık getirmek istememin nedeni, kullandığım ilk ifadenin sadece Türk Müslümanları kapsaması. Ilk olarak kardeş kelimesini ele alalım: Kardeş; aynı karında büyüdüğün, aynı evde yaşadığın, milyon tane hatıran olduğu, her gününüz kavgayla geçse bile gene en çok onunla gülebildiğin; kısacası benim için Tarık ve Berat, sizler için de şu ya da bu isimli kişilerdir. Bir de arkadaşa bakalım: Arkadaş sağlam olabilir ama sonradan gelir, ailenle çok tartışsan ve dostunla çok iyi olsan bile en içini ailen bilir. Sevdiğin kişi bile sonradan gelir ama ailen hep seninle vardır, belki yollarınız ayrılır ama küçükken babamızın elinden tutup gittiğimiz parklar hatrımızda pamuk şeker kadar tatlı bir anı olarak kalır hep. İstesen de istemesen de aile vardır ve var olacaktır. Arkadaşın da kardeş derecesinde olanı olur ama seni ailenden ötürü değil senden ötürü sever ve hiçbir zaman madden kardeşin olamaz. İşte ırk da aile gibidir. Irkdaşların kardeşlerin, devlet baban, vatan annendir. Ve şimdi tüm taşlar oturacaktır. Kardeş inançsal ortaklıktan kaynaklanamaz, çünkü din ruhsal bir şeydir ve kan ile alâkalı olan kardeş kelimesi yalnızca soydaşlar için kullanılabilir. Bu yüzden Türk'ten başkası kardeşim falan olamaz. Tanrı öteki tarafta ne der bilemem ama ırkları yaratmış olması bizim mi suçumuz şimdi? Bahsolunan arkadaşı ise diğer Müslümanlar olarak ya da yabancı ırklardaki arkadaşlarımız olarak düşünebiliriz. Şimdi bu son cümleyi açmadan önce bir şeye değinmek istiyorum. Hz. Peygamber'in bir sözü vardı: "Tebliğe yakın çevrenizden başlayın." ya da buna benzer ama aynı anlamı katan bir ifade. Bunun içindir ki her şey önce ailemiz için olduğu gibi safımıza insan çekme de ailemizle başlar. Önce aileni doyurursun değil mi? Bir anne önce evladını kurtarır değil mi? Aynı sebepten de önce benim milletim doyacak, önce tüm Türk ırkı refaha erecek de o zaman ben, bize zararı dokunmamış bir Müslüman'ı doyurabileyim. Elimdeki son suyu önce Türk evladına veririm ben, bitmiştir. Umarım arkadaş konusundaki Müslüman tipi anlaşılmıştır, bir de yabancı ırk demiştim. Şimdi bu Müslümanla arkadaş olman dost olacağın anlamına gelmez, ona gene güvenemezsin ki buna tarihten sayısız örnek verilebilir. Fakat bu yabancı arkadaş olayında hiçbir ortak nokta olmadığından ve de biz üstün olduğumuzdan gene bu tiple yakın olmamalıyız. Belki bu tiplere arkadaşlık kelimesi değil de çıkar ilişkisi ifadesi daha iyi gider. Şimdi tüm Müslümanların bayramını kutlarım da burada Türk var sadece ve tüm dayanağımız da milletimiz olduğundan Müslüman Türklerin bayramı kutlu olsun!
Şimdi ikinci konuya gelirsem Kurban Bayramı ve diğer hayvan öldürme etkinliklerini kısa bir incelemeye tâbi tutmak istiyorum. Bakın, dünyada çok fazla bu tür etkinlik var ve siz de duyuyorsunuz ki hepsi zevk için hayvan öldürme üzerine kurulu. Şimdi buraya örnek alıp daha fazla uzatmak istemiyorum, zaten ağda bi' aratmaya bakar. Kurban Bayramı ise yıl boyunca hiç et yiyememiş insanlar için bulunmaz fırsattır. Zaten etin çoğu da ihtiyaç sahiplerine dağıtılır. Şimdi buna katliam diyen kesimi ikiye ayırıp tezlerini klasik mantıkla çürüteceğim. İlki, vegan ya da vejetaryen olmayıp sırf dine düşman oldukları için karşı çıkanlar. Bazen bu türün, beynini bu dört günlük sürede askıya aldığına inanıyorum. Klasik bir cevapla yallah diyorum: Acaba yıl içinde yedikleri etler demir dövülerek mi yapılıyor? İkinci tür de vegan ve vejetaryen olup da karşı çıkanlar. Katliam konusunu "Bitkinin canı yok mu?" diyerek kapatmak istiyorum. Ayrıca vejetaryenler hadi neyse de veganlar nasıl hayatta kalıyor anlamış değilim, hafta sonu piknikte mangal sefası yapamadıktan sonra.. Neyse tercih meselesi tabii. Lâkin bizim de ricamız biraz mantıklı olmaları. Onlar bir şekilde protein alıyor. Sayın otçul kardeşlerimiz, bırakın alamayanlar da alsın! Tabii yılda bir kereye mahsus olmamalı bu, farklı şekillerde de olsa yardım mutlaka yapılmalı.
E, Allah'ın hakkı üçtür, son kez; bayramınızı kutlarım!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Sen! Ötüken'in toprakları kadar uzak, ruhu kadar yakın!
Tanrıdağ'daki Atsız Ata'nın, aramızda dolaşan ruhunu güldüremeyeceksek aramızdaki duvarları yıkmayalım; sakın!
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.463


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #9 : 31 Temmuz 2020, 01:24:42 »

Senin de bayramın kutlu olsun Börte.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.254 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.