OTAĞ HEDEF ŞAŞIRDI, SEBEBLERİ NELERDİR?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Temmuz 2020, 16:56:34


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: OTAĞ HEDEF ŞAŞIRDI, SEBEBLERİ NELERDİR?  (Okunma Sayısı 6159 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
YigitKam
Ziyaretçi
« : 30 Ağustos 2011, 14:31:23 »

Geçen yıl aramızdaki konuşmalarımızda otağımızın bu yılın bu ayında aylık Türkçü üye sayısının 1000 kişinin üzerinde olacağı yönündeydi. Malesef hedefimiz tutmadı nerede yanıldık işte onu bulduğumuz anda bir daha hedefi şaşırmamak için gerekeni yapacağız.

En son en fazla aylık üye sayımız 783 oldu, o günlerde otağımız Bozkurtlarının özverili çalışmaları gözden kaçmıyordu, gerçekten ellerinden geleninde ötesinde bir güç ile Türkçü ini için çalışıyorlardı peki ne oldu da bu kandaşların hevesleri kırıldı diyecekseniz, siz demeden ben açıklayayım..

Adam kayırdık, iki kandaş arasındaki çekişmelerde biz gerekeni değil de gönlümüzden nasıl geçiyorsa onu yaptık ve kandaşımızı küstürdük. Şimdi bu kandaşlar etliye sütlüye karışmadan uzaktan bizi izlemekteler, kayırdığımız kişiler ise neredeler bilmiyoruz.

Ve yeni aramıza katılan Türk soylular ise bir savaşçı değil de savaşçıları izleyen seyirci gibiler, Türkçü savaşçının düşmanı yıkmasını bekliyorlar her yıktığında büyük bir sevinç ile bağırıyorlar, işte bunu da Türkçülük zannediyorlar, değil otağ için savaşmak Türkçülük için bile bir kılıç çalacak hareketi yapmıyorlar, geçen günlerimizde makale serisi yapılacak dediğimizde ortaya kendini koyan kandaşlarımızın sayısı 50 lerle hesaplanırken şimdilerde böyle bir başlık açtığımızda başlığı üzülerek geri kapatıyoruz.

BU DURUMDAN BİZ ÜZGÜNÜZ YA SİZ?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Açığma-Kün
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 195« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2011, 14:45:12 »

Sebebi ne olursa olsun eğer buradan başka Türkçülerin sığınacağı bir in varsa herkes bildiği gibi davranmakta özgürdür, yok burası benim in'im diyorsak ona göre davranacağız, Tanrı Türk'ü korur neden korur, Türk Tanrının kılıcı olduğu için, Türk Tanrısı için çalışmasa Tanrıda onun için çalışmaz, bizim iş te buna benziyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KANIKEY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 605


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #2 : 30 Ağustos 2011, 14:48:11 »

Kam, aslında yeni konular üzerinde değilde eski  yazıları yeniden gündeme getirerek onların üzerinden yeni araştırmalar yapılsa,  herkes biraz ucundan tutar gibi geliyor, sanırım görev dağılımıyla da bir sorun yaşanıyor, araştırmayı sadece internet üzerinden değil de elindeki mecmua, kitap ve kütüphanelerden yapmamız gerekir, küsenlere gelince, insan insana küser, darılır kızar, fakat sahip olduğu bilincin hatrına izlemeyi değilde konu içersinde bütün olmayı denemesi gerekmektedir. Bir de siyasi ve politik gündemden evvel bizim öncelik tarih ve kültür olmalı çizgimiz, nerde ne varsa en ince ayrıntısına kadar irdelenerek işlenmeli ve herkesin anlayacağı, dikkatini çekeceği şekide görsel sunumlarla bu iş yapılmalı. Yeniden görev dağılımı yapılmalı bir kişiye bir konu üzerinde yetki verilmeli ki daha kapsamlı ve detaylı sıkılmadan kendine de zaman ayıracak şekilde yapmalı. Benim takip ettiğim kadarıyla gündem daha çok öne çıkıyor, gündemi takip etmek elbet görevimiz ama biz bunu gündelik hayatımızda  zaten yapmalıyız, buraya taşıyarak sadece alakalı konuların önünü keseriz. Bu zamana kadar işlenmiş, yazılmış, araştırılmış konuların yeniden baştan kaleme alınmasının ve bunu yaparken de gruplar halinde bir yazar grubu, araştırma grubu, resim-fotograf grubu oluşturulmasının taraftarıyım, araştırma grubu bile kendi içersinde bölümlere ayrılmalı. Bilemiyorum KAM ama böyle bir yaklaşım belki biraz konuları okuyanlara  ve üye olacak insanlara daha dikkat çekici gelebilir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 30 Ağustos 2011, 15:04:38 »

Dediklerinizi pekçok kez denedik Kanıkey, görev alan kandaşlarımız görevlerini ya savsakladılar veya hiç umursamadılar, yetki verdik olmadı, bölüm verdik olmadı öyleki yetkiyi alan kandaşların bile hangi bölüme hangi konu atılacak onu bile bilmemesi bizim işimizi daha da çok ağırlaştırıyor. Velakin otağ bu dağınıklık ile bu hızla giderse fazla bir ömrü olmaz, yani düzenli bir ömrü.

Kanıkey bunları geçtik, otağ yerinde saymaya başladı, bazılarına bizim bu in çok büyük gelebilir ama bize yetmiyor, gecemizi gündüzümüze katarak uğraş verdiğimiz burayı hakettiği yerde görmek isteriz, bizim dinci, ümmetçi piç sitelerden neremiz eksik, bizimde büyüyerek heryerde söz sahibi olmamız gerekmiyormu, düzenli bir çalışma metodu ile gerçekten Türkçüler söz sahibi olabilirler. Burdan başka yer yok kandaşlarımız bunun bilincinde olmalı.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KANIKEY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 605


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #4 : 30 Ağustos 2011, 15:16:37 »

Kam, gerek sanalda gerek sosyalde her konuda bize yetecek kandaşımız mevcut fakat zaman ayrımak büyük bir özveridir, çoğunun işi ve okulu var bir saatini izlemek yerine araştırmaya uğraşsa izleyen, takip edenlere güzel sunumlar ve fikirler ortaya çıkacak. Otağın genel donanımı iyi fakat araştırma yazıları bakımından fazla hazırcı bir yapıda dışarı kaynakları özellikle kopyala yapıştır mantığını bir kenara bırakmalıyız, kendi fikirlerimizle   az bile olsa düşüncelerimizi dile getirecek bir uslupta yazmalı çizmeliyiz. Birde şu çocukça kavgaları bir kenara bırakarak Türk seciyesine uygun ve yakışır bir halde olmalıyız. Fikirlerini öne sürene, kendi değerlerimize hakaret etmediği sürece imkan vermeliyiz, tartışma ortamı, kavga ortamına dönnmemeli, konuları işlerken şahısları hedef almak yerine probagandamızı daha gönüllere ulaşacak türde yapmalıyız, bazen doğru gelene bile uslup hatası nedeniyle yanlış gözle bakılabiliyor. Bu konuda yetkili bilgi sahibi olanları doğru tahsis etmek gerekir, candaşlık başka, dostluk başka, görev başkadır KAM. Canın ciğerin olması her konuda bilgi sahibi olarak bir şey sunmasının gerekliliğini getirmez. sen bu tahsisi ederken bence gönlünü değil, mantığını dinle.. Davamız gönül işi ama yürümesi için, akıl, bilgi, mantık gerekir, kim  ne derse desin ...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KANIKEY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 605


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #5 : 30 Ağustos 2011, 15:24:33 »

Sırf konu eklemek için konu açmak yerine, buraya gelen tüm okurlara; evet bu aradığım bu, dedirtecek türde yazılar sunmalıyız, örnegin ay hanım gibi Tengiz gibi kandaşlarımızın yazıları gündeme daha çok getirilmeli uzun methiyeler değilde bazen bölüm büölüm irdelenmeli,  yazıyı birden yazmak yerine, günlere bölerek ders müfredatı gibi işlenirse ve işleyen kendi uslubunu katarsa hem okuyan, hem de konuya vakıf olan daha çok olur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #6 : 30 Ağustos 2011, 15:33:45 »

Dikkat edilmesi gereken önemli bir konu,anlatılan konunun uzun tutulmasıdır.Dikkat ediyorum uzun yazıların okunma sayısı oldukça düşük oluyor.İnanıyorum ki okuyanların bir çoğuda yarıda bırakıyor yazıyı.Çok değerli bilgilere yazık oluyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
NoYaN-oLCay
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 30 Ağustos 2011, 15:34:23 »

Kanikey andam güzel konuya temas etmiş... Kalkan ve Tengiz kandaşlarımızın eklediği yararlı konulara ilgi sıfırken din ve kişiler arası çekişme olduğunda konular tavan... En az 10 sayfa... Dinle ilgili yararlı konuların ise sapması sonucu kilitlenip tarih olduğu pek çok örneğiyle ortada... Bozkurt sayısındaki düşüklüğüm sebebi ise özverili çalışan kandaşların geride durması olabilir... Ben mecburiyetten ve zamansızlıktan otağıma ilgi gösteremiyorum son aylarda ve bir sene daha gösteremeyeceğim maalesef... Diğer kandaşların mazaretleri umarım benimki gibi geçerlidirde Eçemin dediği gibi OTAĞIMIZ hedefinden sapmıyordur.. Çünkü bu otağın hedefi Türkçülük uğruna can veren kan döken börüler yetiştirmektir... Ve bu işin en büyük kalesidir... Bu kalenin hedefinden sapması demek Türkçülüğün alabileceği en büyük darbedir...

Esenlikle...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KANIKEY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 605


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #8 : 30 Ağustos 2011, 15:36:52 »

Gruplaşmalar var, işte şahısların istikrarsızlığı yüzünden genel topluluklara önyargı ile yaklaşılıyor, şahıs başka oluşum başkadır. Arada kaynayan yine genç Türkçüler ve koşullandıkları yanlış  fikirler var. Bu konuda da gerekli adımlar atılmalı. Birilerini hedef alan Türkçü tavrından uzaklaşmalıyız çünkü her zaman dediğim gibi birbirimizin gözünü sökecek kadar lüksümüz yok, tamam çatlak sesler çıkıyor o durumada gereken şeyler gerektiği usulde yapılmalı. Şimdi bir sürü sanal forum var ve kapananlar- açılanlar,  ordaki genç kandaşlarımızın dikkatini, burda yazan kandaşlarımız paylaşımlarında ki farkla çekebilir. Çünkü aslolan tek şey, ciddiye alınacak değer bütünlüğüne sahip konu ve üyelerin olmasıdır, lider sadece baştaki yöneten değil, kendi üstüne düşen görevi en iyi şekilde yaparak çevresinde ona inanan insanları oluşturan kişidir de ayrıca... Burda okuyucu kitlesi çok olan bir çok kandaşımız var ve onlar farketmese de onların yazılarını takip eden insanlar var.. Tüm görevlilerin bu sorumlulukta hareket etmesi doğrultusunda hem üye sayısı hem de takip sayısı artacaktır kam.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KANIKEY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 605


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #9 : 30 Ağustos 2011, 15:50:23 »

Bu arada, araştırma yazıları, müzik, resim ve diğer konularda nasıl bir çizgide yol almamız gerekitiğini, kendi fikirleri ve sunumlarıyla yapacak yönetimde olmayan  ama bu konulara hakim olan 12 kandaşımız benimle irtibata geçsin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.199 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.