HERKES OKUSUN LÜTFEN!!!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 15 Ağustos 2020, 10:22:16


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 6
  Yazdır  
Gönderen Konu: HERKES OKUSUN LÜTFEN!!!  (Okunma Sayısı 30002 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
tigince
Ziyaretçi
« : 24 Mayıs 2010, 02:20:05 »

Bazıları vikipedi isimli yerden, kopyala-yapıştır yöntemiyle konu açıyor! İşine gelen kısımları kopyalıyor, işine gelmeyen kısımları ise eklemiyor! Her iletiyi takip ediyorum, nereden alındığını ise bulmak hiç zor değil!

Diyeceğim o ki;

Sinsice mezhepçilik yapan üye! Gözüm üzerinde! Ya adam gibi Türkçü ol; ya da kendine uygun yerlerde yorum yap! Çaşıtın yeri yok burada! Ortalığı karıştırmana izin vermem! Burası Türkçü bir otağ, dinle işimiz olmaz bizim! Bizlerin tek bir dini var, o da Türkçülük!!!

Kusura bakmayın kandaşlarım, isim vermeden yazdım; belki kendisini düzeltir diye. Rencide etmek istemedim...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 129« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2010, 02:35:46 »

Tigince Hanım bundan siz niye rahatsız oldunuz?

Keşke açılan o konuyu silmesenizde herkez görseydi.

Bizim mezheplerle işimiz olmaz.Bizim işimiz tarihi anlatmaktır.''herkez'' değil, ''herkes'' kelimenin doğrusu. Tigince

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
tigince
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 24 Mayıs 2010, 02:44:51 »

Vikipediden kopyalayıp yapıştır yapmayı da geçtim; konuyu resmen alevi-sünni çatışmasına getirmen o kadar belli ki, ''Osmanlı Devletini bölgedeki sünni Kürt halkı desteklemekteydi. Aleviler ise Safevi devletinin yanında yer aldılar.'' cümlesini bilerek eklememişsin!

İşinin ne olduğunu anlatma bana! Burada tarihini senden kat be kat daha iyi büyüklerin varken, onlara tarih anlatmaya kalkma! Böyle büyük bir işe kalkacaksan da, vikipedi gibi bir yerden alıntı yapma! İyice araştır, ondan sonra ekleme yap! Bilmeyen sayende yanlış bir şekilde bilgilenmesin! Yaptığın alıntı olduğu gibi eklenmemiş, parça parça eklemişsin! Bu şekildeki gidişatın hiç iyi değil! Mezheplerle işin olmasaydı, zaten olduğu gibi eklerdin oradaki yazıyı!

Ya kendine çeki-düzen ver; ya da alttan alttan mezhepçilik yapıp, ortalığı kızıştırma! O konu kilitlendi, onunla ilintili başka başka başlıklar açıp, gereksiz tartışmalar yapılmasına, otağ yöneticileri olarak izin vermeyiz! Mezhepçilikle işimiz olmaz, olanın da aramızda yeri olmaz!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 129« Yanıtla #3 : 24 Mayıs 2010, 02:52:52 »

Vikipedide yazan herşeyi doğru kabul edeceksek vay halimize.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
tigince
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 24 Mayıs 2010, 03:02:38 »

Sen kendi işine geleni doğru kabul edip, gelmeyeni ise yanlış kabul etme; yeter bize. Vikipediye de çok güvenme, oradaki yazıları yazanların kim olduklarını çok iyi biliyoruz biz; o yüzden gerçekten bilgi edinmek istiyorsan, piyasada objektif yazılmış bir çok tarih kitabı var, al, oku, öğren; ondan sonra paylaş kandaşlarınla... Uzatmaya gerek yok; anladıysan ne ala, anlamadıysan da ne yazık...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 129« Yanıtla #5 : 24 Mayıs 2010, 03:19:56 »

Biz Şah İsmail e toz kondurmayıp Osmanlıya olmadık iftiraları düzen sözüm ona o objektif tarihcileride biliriz.Siz merak etmeyin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
tigince
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 24 Mayıs 2010, 03:36:04 »

Laflara bak... O kadar yazımdan çıkardığın sonuç bu ise, daha sözüm yok senin gibi bir Osmanlıcıya! Kürtle işbirliği yapıp, kendi ırkını katleden, hilafeti ülkeye sokan adamdan hayır gelmez bize! Biz Atatürk' e başbuğ deriz, mezhepçi Yavuz'a değil! Atatürk Türklüğe önem verirdi çünkü, islamcılığa, ümmetçiliğe değil! Ondandır Yavuz' un ülkeye getirdiği hilafeti, Atatürk' ün kaldırması! Türk Osmanlı ile var olmadı! Biz GökTürk' üz! Biz Hun' uz! Osmanlı' da bizim soyumuz, Yavuz için tüm Osmanlı' yı silecek kadar da kansız değiliz! Tarihimize sahip çıkarız! Unutmayız! Unutturmayız! Saptırtmayız!

Ben yine de sana anlayacağın dilde cevap vereyim, yukarıda yazdıklarımdan yine bir şey anlamayacaksın çünkü:

Biz de sözüm ona Yavuz' a toz kondurmayıp, Alevi Türkmenleri bağnaz bir zihniyetle dışlayan mezhepçileri biliriz... Sen de merak etme... Bu bağnazların takipçisiyim. Din zırvalıklarını sinsice kullanıp, Türk' ü bölen her çaşıtın gözümde kara sinekten farkı yoktur!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
tigince
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 24 Mayıs 2010, 03:56:23 »

Konuyu kilitliyorum. Bu okulda yetişmek istiyorsan, bir şeyler öğrenmek istiyorsan, bu başlığı en başından ön yargısız bir şekilde tekrar oku. Baktın olmuyor, herkes kendi yoluna. Seni burada zorla tutan yok. Şunu çok iyi bil, bu otağ Osmanlı' yı sahipleniyor, kimsenin Osmanlı karşıtı olduğu falan yok! Ama buna rağmen bizler Osmanlı' cı değil, TÜRKÇÜYÜZ!

Osmanlı' nın yanlış bulduğumuz en belirgin özelliği ise etnik kimliğe vermediği önemdir! Çok uluslu yapı, bizlere ters! Biz Türkçüyüz! Irk bizim için önemlidir...

Yavuz' un kürtlere verdiği değer ayrıdır, onları nasıl devlet kadrolarına getirdiğini biliyoruz. O it sürüsünü ordusuna katıp, kendi ırkını nasıl katlettiğini de... Topraklarımızı nasıl kürtleştirdiğini de! Bugün o topraklarımızda itin kopuğun olması, Yavuz ve onun gibi padişahların kürt sevgisi politikasından kaynaklanmaktadır!

Şah İsmail' in Türk diline yaptığı katkı, Türk Dil Kurumu' ndan daha önemlidir! ''Hatayi'' mahlası ile yazdığı tüm şiirleri Azeri Türkçe' si en yalın şekilde yazmıştır!

Osmanlı, medreselerinde arapça, farsça eğitim verdirirken, eserleri bu şekilde yazdırırken, Şah İsmail saf ve yalın Türkçe şiirler yazmıştır...

Şah İsmail' e toz kondurmamak ha... Senin bir Şah İsmail ön yargın, bir de bunun yanında garip bir Yavuz sevgin var... Yavuz' un kürtçü ve islamcı sevgisine rağmen, Türkçü bir ortamda, bunları öne çıkarman da ilginç... Ne diyeyim, bizler anlatınca yanlış olur, umarım günün birinde doğruyu yanlışı ayırt edersin... Burada bana laf yetiştirmek yerine, TÜRK TARİHİ' ni özüyle öğrenmen dileğiyle...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
MoTuN
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 24 Mayıs 2010, 10:09:23 »

Tigince En büyük Türk Hakanlarından birisi olan Yavuz Han'a söylediğin sözlerden dolayı seni kınadığımı bil. En Büyüh Türk Hakanlarından Biri terimini Atsız Atam kullanmıştır Yavuz için kusura bakmada sen ben ona laf edemeyiz... Başbuğ'umuz kürt ismeti bir yere getirdi diye, makedon arnavut göçmenlerine hatta cezayirlilere dahi toprak verdi diye onu küçültebilirmiyiz? Tabiki hayır... Halifeti getirdi diye onu kötülemende yanlış bu onun büyüklüğünü gösterir...
Bu Osmanlı ve Alevi Sunni olayının bu Otağda artık konusulmaması gerekiyor buda kandaşlara bir uyarıdır...
Esenlikle...
TTK...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
MoTuN
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 24 Mayıs 2010, 10:13:45 »

Türk Tarihinde Eylül Ayı makalesindeki Yavuz'un vefatı kısmını okursan ne demek istediğimi anlarsın...
Ve demek burası bir Türkçü Otağ Yavuzu kürtçü islamci diye suçlayamazsın... Senin şahsi görüşün yüzünden dışarıdan bakılınca Türkçüler atalarını kötüleyen biri olarak görülemez. Yavuz'un Van'da yaptırdığı çeşme ortadadır... Bugun Çingis Han'ın bir bucuk milyon Türk'ü katletmiştir fakat bunu kurduğu devletin bekası için yapmıştır... Bugun elimde olsa Türk soylu nurcuları gözümü kırpmadan keserim... Yavuz Kızılbaş Katliamı yapmıstır diyorsunz keyfinden yapmıştır kesin... Tabi gerçekten yapmışsa... Seslenmeyip takip ediyorum bu konulara girmek istemiyorum ama asıl mezhepçiliği Yavuz'a saldırarak siz yapıyorsunuz... Ben Osmanlıyı Yavuzu Fatihi ATSIZ ATA'm sayesinde sevdim Atalarım olarak benimsedim... Sizin sunniymiş aleviymiş mezhebiniz yüzünden onlara küfür edilmesine izin vermem...
 Sözüm sadece Tigince Kandasıma değil... Bu sözler İsmail Ata'mı kullanarak alevicilik yapanlarada Yavuz Ata'mı kullanarak sunnicilik yapanlarada... Gidin bu mezhep muhhabbetini dergahta camide orda burds yapın... Türkçülüğe katkısı olmayan konular artık bu otağda barınmayacaktır...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 ... 6
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.241 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.02s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.